Arsenal sięga po Tarczę Wspólnoty! 3-0 z Man City!

Arsenal sięga po Tarczę Wspólnoty! 3-0 z Man City! 10.08.2014, 16:53, Sebastian Czarnecki 2176 komentarzy

Sezon 2013/2014 możemy oficjalnie uznać za zakończony. Kanonierzy swoją wygraną 3-0 z Manchesterem City dołożyli drugie trofeum do zakończonego już sezonu i w pozytywnych nastrojach mogą przystąpić do nadchodzącej już kampanii, z którą wiązane są ogromne nadzieje. Słaba gra Obywateli tylko pomogła rozpędzonym londyńczykom zwieńczyć dziełom, dzięki czemu drużyna dowodzona przez Arsene'a Wengera nie miała żadnych problemów z pokonaniem słabo dysponowanego przeciwnika.

Warto zauważyć, że z dobrej strony pokazali się nowi zawodnicy Arsenalu. Mathieu Debuchy sprawił, że odejście Sagni nie jest już rozpamiętywane, Calum Chambers udowodnił, że tkwi w nim ogromny potencjał, a Alexis Sanchez - mimo że dzisiaj wyglądał nieco niewyraźnie - pokazał swoje zapędy ofensywne i dał sygnał, że może być ważnym graczem w układance Wengera. Chilijczykowi należy dać jednak trochę czasu, ponieważ stosunkowo krótko trenował z pierwszym zespołem, ale wszystko jest na najlepszej drodze. Piłkarze z północnego Londynu sprawili swoim kibicom niemałą niespodziankę i jak już przełamali pucharową posuchę, uznali, że należy to zrobić prawidłowo!

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Chambers, Koscielny (46. Monreal), Gibbs - Arteta, Ramsey (86. Campbell) - Sanchez (46. Chamberlain), Wilshere (67. Flamini), Cazorla (70. Rosicky) - Sanogo (46. Giroud)

Man City: Caballero - Clichy, Boyata, Nastasić, Kolarow (75. Richards) - Navas, Fernando, Toure (60. Zucculini), Nasri (46. Silva) - Jovetić, Dżeko (60. Milner)

Od samego początku spotkaniu towarzyszyło wysokie tempo. Od razu widać było, że grają ze sobą dwie ofensywnie usposobione drużyny, które nie przyjechały tutaj, by bronić dostępu do własnej bramki. Mimo wszystko, brakowało klarownych sytuacji, po których piłka mogłaby zatrzepotać w którejś siatce.

W 14. minucie zagrożenie pod bramką Wojtka Szczęsnego stworzyli sobie podopieczni Manuela Pellegriniego. Dobra akcja prawą stroną boiska zakończyła się dograniem do Samira Nasriego, który spróbował strzału na bramkę Polaka. Uderzenie zostało jednak zablokowane przez Mathieu Debuchy'ego.

W 22. minucie Arsenal wychodzi na zasłużone prowadzenie! Składna akcja w środku pola zakończyła się przyjęciem piłki na szesnastym metrze przez Santiago Cazorlę i uderzeniem Hiszpana w długi róg. Piłka spokojnie minęła Willy'ego Caballero i znalazła się w siatce! 1-0 dla Arsenalu!

Dosłownie trzy minuty później Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Kolejny raz z dobrej strony pokazał się Santiago Cazorla, który doskonale uruchomił Yayę Sanogo w akcji sam na sam z bramkarzem. Francuz jednak za szybko zdecydował się na uderzenie, przez co piłka minęła się ze słupkiem bramki pilnowanej przez Caballero.

W 29. minucie indywidualną akcję popisał się Alexis Sanchez, który niedokładnie dograł jednak do Cazorli. Złe przyjęcie piłki przez jednego z obrońców Obywateli spowodowało jednak, że Hiszpan tak czy siak dopadł do piłki i oddał strzał na bramkę. Został on jednak zablokowany.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Arsenal podwyższa prowadzenie. Podanie Sancheza trafiło pod nogi Yayi Sanogo, który świetnie zastawił się w polu karnym przeciwnika i poczekał na wybiegających kolegów. Kiedy tylko w zasięgu jego wzroku pojawił się Aaron Ramsey, Francuz natychmiast odegrał mu piłkę, a ten jednym zwodem oszukał obronę rywala i pewnie umieścił piłkę w bramce Caballero. 2-0!

Tuż przed końcem pierwszej połowy mogło być 3-0. W sytuacji sam na sam z Caballero znalazł się Alexis Sanchez, ale argentyński bramkarz szybciej wyszedł do piłki i w porę zatrzymał szarżującego Chilijczyka.

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania, po której Arsenal wygrywa z Manchesterem City 2-0.

Po wejściu na boisko Davida Silvy, gra Manchesteru City od razu zaczęła się kleić. Obywatele zaczęli tworzyć sobie sytuacje i - co najważniejsze - zaczęli grać w piłkę.

W 52. minucie dobrą akcję prawą stroną boiska przeprowadził Jesus Navas, który nie dał się ograć napierającemu Gibbsowi. Hiszpan dośrodkował piłkę na głowę Joveticia, ale strzał ten w porę sparował Szczęsny. Czarnogórzec od razu spróbował swoich sił w dobitce, ale i tym razem się pomylił przerzucając piłkę ponad bramką.

Dwie minuty później Czarnogórzec oddał kolejny strzał na bramkę Szczęsnego, który tym razem mógł sprawić Polakowi niemałe problemy. Polak jednak świetnie zareagował i pewnie sparował to uderzenie.

CO. ZA. GOL! W 62. minucie Olivier Giroud przyjął piłkę posłaną przez Aarona Ramseya i oddał potężny strzał z okolicy trzydziestego metra. Futbolówka wpadła pod poprzeczkę bramki źle ustawionego Caballero i wyprowadziła Arsenal na trzybramkowe prowadzenie!

Przez kolejne minuty nie działo się nic godnego uwagi. Arsenal uspokoił grę w środku boiska, a Manchester City nie dochodził do żadnych bramkowych okazji.

W ostatnich dziesięciu minutach Obywatele nękali defensywę londyńczyków zwłaszcza ze stałych fragmentów gry, ale nawet niepewne wyjścia Szczęsnego nie pozwoliły mistrzom Anglii strzelić honorowej bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pewnie pokonał Manchester City 3-0 i zasłużenie sięgnął po Tarczę Wspólnoty.

Manchester CityRaport pomeczowyTarcza Wspólnoty autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

wolusxix komentarzy: 118911.08.2014, 19:50

To dobrze. Kupie sobie niedługo. Rodzice mi zafundują za prace na wakacjach. Nie musi być wypasiony a mecze będę oglądał :)

arsenallord komentarzy: 29714 newsów: 11711.08.2014, 19:50

Macie taki mały zestaw pytań. Po sezonie zobaczymy kto jest największym "ekspertem"!

1. Kto zostanie mistrzem Premier League? - Arsenal(a co!)

schnor25 komentarzy: 1854611.08.2014, 19:47

podstawa, to musisz wgrać wtyczkę flash, tak jak mówię, u mnie na 4.1.2 wszystko śmiga (kiedyś na innych fonach też instalowałem, ale nie działało - może zła wersja tej wtyczki, choć wszędzie zapewniali, że powinno działać), no i podstawa to minimum 4`

lays komentarzy: 3987111.08.2014, 19:47

Qarol,Adrian,Wolus

Dawac na haxa!!

matt21 komentarzy: 541411.08.2014, 19:46

wolusxix

wszystkie chodzą prócz tych Arsenalu ;<

a tak serio, zależy wszystko od playera strony, ale większość chodzi.

schnor25
Chodzi mi o to że mam teraz badziewny telefon,ale na wakacjach chce sobie zmienic. Chciałbym żeby dało się na nim oglądać mecze. Mam nadzieje że nie trzeba jakiegoś super hiper wypasionego

schnor25 komentarzy: 1854611.08.2014, 19:40

wolusxix

chodzi ci pewnie o wtyczkę flash na andku? mam andka 4.1.2 i mam wtyczkę flasha i...działa (przynajmniej na weeb.tv śmigało)

Nie lubie:
1. Barcelona ( od samej bazwy tego klubu szlak mnie trafia no i wiadomo Messi...)
2. Manchester United ( Szczegolnie przez Fergiego i Rooneya )
3. To ten ham! ( Za te Anale kuraczki..)
4. Liverpool ( mam jeszcze flage w domu tego klubu spale ja kiedys albo oddam)
5. Chelsea ( Za autobus hajsik romka i Mou oraz Cashleya)

To raczej tyle. Tak na chlodno :>

Henryk14 komentarzy: 84911.08.2014, 19:39

hehe Qarol

wolusxix komentarzy: 118911.08.2014, 19:39

Takie pytanie do posiadaczy smartfonów
Chodzą wam mecze Arsenalu na smartfonach????

Qarol komentarzy: 1450211.08.2014, 19:38

@Dancer

No co Ty. Myślałem, że to będzie troll wszech czasów i nikt się nie zorientuje!

schnor25 komentarzy: 1854611.08.2014, 19:38

Valbuena zamiast do Kijowa udaje się do Moskwy?

marz2 komentarzy: 521911.08.2014, 19:38

Dawno nie grałem w haxa też chętnie bym pograł :)

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40011.08.2014, 19:36

Qarol

Słaby troll. W profilu masz wpisany Arsenal.

Maniekx komentarzy: 35111.08.2014, 19:35

Róbta haxa

Qarol komentarzy: 1450211.08.2014, 19:34

Ja tam nie lubię tego Arsenalu całego. Nie wiem co w tym widzicie.

gothegunners1886 komentarzy: 309811.08.2014, 19:34

BigPower

Złota Piłka jest nic nie warta teraz moim zdaniem..

adrian
Już z pół roku minęło odkąd znów jestem szarakiem.

grand92 komentarzy: 793711.08.2014, 19:30

czajnik17

w Wawie to jest dosłownie powódź

Maniekx komentarzy: 35111.08.2014, 19:28

U mnie jest dość ładnie, lekkie chmurki. 0 deszczu , zadnej burzy na horyzoncie. Do dzis była swietna pogoda same słonce ^^

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7211.08.2014, 19:26

U was też taka "wakacyjna" pogoda (czyt. nie wychodź z domu bo dostaniesz piorunem w łeb)?

wolusxix komentarzy: 118911.08.2014, 19:24

lays
ja moge. Może byśmy kiedyś zrobili turniej w haxa?

arsenallord komentarzy: 29714 newsów: 11711.08.2014, 19:24

Haxball i Fantasy Premier League - nigdy nie zrozumiem fenomenu...

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 111.08.2014, 19:12

Liga Dinozaurów FPL. Jeśli jesteś zarejestrowany 2000 dni na stronie (lub w tych okolicach), pisz na PW. Zapraszamy do Dinozaurów ;)
Tymczasem lecę bo zaraz ogień z gniazdek będzie się wydobywał, czyt. czas na burze ;)

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 211.08.2014, 19:12

Ars3n
nie do końca się zgadzam moze się zdarzyc tak, ze np. barca kupila za 20 mln mathieu a my chambersa za ok 15 a chambers jest młody i imo lepszy, po za tym swa wartość ustala zawodnik na boisku a nie szejk i jego petrodolary.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40011.08.2014, 19:12