Arsenal sięga po Tarczę Wspólnoty! 3-0 z Man City!

Arsenal sięga po Tarczę Wspólnoty! 3-0 z Man City! 10.08.2014, 16:53, Sebastian Czarnecki 2176 komentarzy

Sezon 2013/2014 możemy oficjalnie uznać za zakończony. Kanonierzy swoją wygraną 3-0 z Manchesterem City dołożyli drugie trofeum do zakończonego już sezonu i w pozytywnych nastrojach mogą przystąpić do nadchodzącej już kampanii, z którą wiązane są ogromne nadzieje. Słaba gra Obywateli tylko pomogła rozpędzonym londyńczykom zwieńczyć dziełom, dzięki czemu drużyna dowodzona przez Arsene'a Wengera nie miała żadnych problemów z pokonaniem słabo dysponowanego przeciwnika.

Warto zauważyć, że z dobrej strony pokazali się nowi zawodnicy Arsenalu. Mathieu Debuchy sprawił, że odejście Sagni nie jest już rozpamiętywane, Calum Chambers udowodnił, że tkwi w nim ogromny potencjał, a Alexis Sanchez - mimo że dzisiaj wyglądał nieco niewyraźnie - pokazał swoje zapędy ofensywne i dał sygnał, że może być ważnym graczem w układance Wengera. Chilijczykowi należy dać jednak trochę czasu, ponieważ stosunkowo krótko trenował z pierwszym zespołem, ale wszystko jest na najlepszej drodze. Piłkarze z północnego Londynu sprawili swoim kibicom niemałą niespodziankę i jak już przełamali pucharową posuchę, uznali, że należy to zrobić prawidłowo!

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Chambers, Koscielny (46. Monreal), Gibbs - Arteta, Ramsey (86. Campbell) - Sanchez (46. Chamberlain), Wilshere (67. Flamini), Cazorla (70. Rosicky) - Sanogo (46. Giroud)

Man City: Caballero - Clichy, Boyata, Nastasić, Kolarow (75. Richards) - Navas, Fernando, Toure (60. Zucculini), Nasri (46. Silva) - Jovetić, Dżeko (60. Milner)

Od samego początku spotkaniu towarzyszyło wysokie tempo. Od razu widać było, że grają ze sobą dwie ofensywnie usposobione drużyny, które nie przyjechały tutaj, by bronić dostępu do własnej bramki. Mimo wszystko, brakowało klarownych sytuacji, po których piłka mogłaby zatrzepotać w którejś siatce.

W 14. minucie zagrożenie pod bramką Wojtka Szczęsnego stworzyli sobie podopieczni Manuela Pellegriniego. Dobra akcja prawą stroną boiska zakończyła się dograniem do Samira Nasriego, który spróbował strzału na bramkę Polaka. Uderzenie zostało jednak zablokowane przez Mathieu Debuchy'ego.

W 22. minucie Arsenal wychodzi na zasłużone prowadzenie! Składna akcja w środku pola zakończyła się przyjęciem piłki na szesnastym metrze przez Santiago Cazorlę i uderzeniem Hiszpana w długi róg. Piłka spokojnie minęła Willy'ego Caballero i znalazła się w siatce! 1-0 dla Arsenalu!

Dosłownie trzy minuty później Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Kolejny raz z dobrej strony pokazał się Santiago Cazorla, który doskonale uruchomił Yayę Sanogo w akcji sam na sam z bramkarzem. Francuz jednak za szybko zdecydował się na uderzenie, przez co piłka minęła się ze słupkiem bramki pilnowanej przez Caballero.

W 29. minucie indywidualną akcję popisał się Alexis Sanchez, który niedokładnie dograł jednak do Cazorli. Złe przyjęcie piłki przez jednego z obrońców Obywateli spowodowało jednak, że Hiszpan tak czy siak dopadł do piłki i oddał strzał na bramkę. Został on jednak zablokowany.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Arsenal podwyższa prowadzenie. Podanie Sancheza trafiło pod nogi Yayi Sanogo, który świetnie zastawił się w polu karnym przeciwnika i poczekał na wybiegających kolegów. Kiedy tylko w zasięgu jego wzroku pojawił się Aaron Ramsey, Francuz natychmiast odegrał mu piłkę, a ten jednym zwodem oszukał obronę rywala i pewnie umieścił piłkę w bramce Caballero. 2-0!

Tuż przed końcem pierwszej połowy mogło być 3-0. W sytuacji sam na sam z Caballero znalazł się Alexis Sanchez, ale argentyński bramkarz szybciej wyszedł do piłki i w porę zatrzymał szarżującego Chilijczyka.

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania, po której Arsenal wygrywa z Manchesterem City 2-0.

Po wejściu na boisko Davida Silvy, gra Manchesteru City od razu zaczęła się kleić. Obywatele zaczęli tworzyć sobie sytuacje i - co najważniejsze - zaczęli grać w piłkę.

W 52. minucie dobrą akcję prawą stroną boiska przeprowadził Jesus Navas, który nie dał się ograć napierającemu Gibbsowi. Hiszpan dośrodkował piłkę na głowę Joveticia, ale strzał ten w porę sparował Szczęsny. Czarnogórzec od razu spróbował swoich sił w dobitce, ale i tym razem się pomylił przerzucając piłkę ponad bramką.

Dwie minuty później Czarnogórzec oddał kolejny strzał na bramkę Szczęsnego, który tym razem mógł sprawić Polakowi niemałe problemy. Polak jednak świetnie zareagował i pewnie sparował to uderzenie.

CO. ZA. GOL! W 62. minucie Olivier Giroud przyjął piłkę posłaną przez Aarona Ramseya i oddał potężny strzał z okolicy trzydziestego metra. Futbolówka wpadła pod poprzeczkę bramki źle ustawionego Caballero i wyprowadziła Arsenal na trzybramkowe prowadzenie!

Przez kolejne minuty nie działo się nic godnego uwagi. Arsenal uspokoił grę w środku boiska, a Manchester City nie dochodził do żadnych bramkowych okazji.

W ostatnich dziesięciu minutach Obywatele nękali defensywę londyńczyków zwłaszcza ze stałych fragmentów gry, ale nawet niepewne wyjścia Szczęsnego nie pozwoliły mistrzom Anglii strzelić honorowej bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pewnie pokonał Manchester City 3-0 i zasłużenie sięgnął po Tarczę Wspólnoty.

Manchester CityRaport pomeczowyTarcza Wspólnoty autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
krzysiek komentarzy: 4511.08.2014, 17:34

ja też się łapię i to z małym bagażem :)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 311.08.2014, 17:34

obronca ma statystycznie mniej punktow niz pomocnik

chyba ze bierzsz 2 z chelsea, ktora traci malo bramek to cahill i terry dostali mnostwo bonusow za darmo, w zeszlym roku

Gunerxxx komentarzy: 235911.08.2014, 17:33

łąpię się :)

beznazwy komentarzy: 237111.08.2014, 17:33

myślicie, że jak Wilshere i Ramsey będą w formie to będą grali razem na środku czy to byłoby zbyt ofensywne?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.08.2014, 17:32

simplle, Porto posiadało prawo tylko do 56.67% Mangali, czyli wcale nie taki świetny interes -18mln funtów.

Bilardo komentarzy: 439 newsów: 111.08.2014, 17:31

Co do tej ligi dinozaurów, to kilkadziesiąt osób powinno się w niej znaleźć, wystarczy być zarejestrowanym od około 2009 roku. Mi niestety prawie 500 brakuje ;)

Koroniarz komentarzy: 1014011.08.2014, 17:31

Moj skladzik w fpl :

Ogolnie to sie zastanawiam zeby np slabszych obroncow dac. Tylko nie wiem jak obroncy beda punktowac, czy to sie oplaci

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52411.08.2014, 17:30

Naprawdę w Portugalii to mają łeb do sprzedawania piłkarzy.

Michal123 komentarzy: 154111.08.2014, 17:29

Mam najlepszy skład, ale wam go nie podam, bo będziecie papugować!

Athelas komentarzy: 46311.08.2014, 17:29

Patrze sobie na moje zenujace statystyki na stronie, ale dzisiaj moj 800 dzień. Czytam na bieżąco. Moze lepiej ze sie nie odzywam ;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.08.2014, 17:29

BBC: 32mln funtów za Mangalę #FFP

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.08.2014, 17:27

polandblood, dlaczego 2 000, a nie np. 1 872? Spisek!!11!! Chcą wyeliminować najlepszego.

dissault komentarzy: 326811.08.2014, 17:25

haha j/MaciekGooner :D
co do fpl

Athelas komentarzy: 46311.08.2014, 17:24

Poinstruujcie mnie jak saczac grac w fpl w naszej grupie z tym kodem. Z GORY DZIEKI

MaciekGooner
Dużo nas nie ma, wiele osób "wyginęło", ale myślę, że te kilka się znajdzie ;)

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 111.08.2014, 17:16

lucasnoline
haha :) Jeszcze jakieś 1100 dni i wyślę Ci kod do ligi dinozaurów, głowa do góry ;) 3 lata szybko miną ;)

TakKrzysiu komentarzy: 893611.08.2014, 17:11

Od dziś bede nazywał swojego owczarka psem strategicznym. Zawsze znajdzie takie miejsce do odpoczynku że człowiek nie wie jak przejść.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 111.08.2014, 17:07

Ja tworzę ligę Dinazarów (2k dni na stronie) o ile będzie na tyle dinozaurów. Jak coś pw.

lucasnoline komentarzy: 541611.08.2014, 17:05

Robita w tym roku ktoś lige spamersów? Jak tak to wyślijta mi pw.

Luki342 komentarzy: 274211.08.2014, 17:00

jakiego napastnika oplaca sie brac do 7,5 w fpl zastanawiam sie na riviere,pelle i bojanem

DawidSOS komentarzy: 31111.08.2014, 16:55

polandblood dzięki bardzo :) wczoraj mogłem oglądać jedynie fragmentami dziś więc czas nadrobić od deski do deski :D

youngboy komentarzy: 196811.08.2014, 16:53

scorpion

Za Mirallasa, Everton ma ciężki początek, do tego Mirallas późno zaczał trenować po Mundialu

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 111.08.2014, 16:44

DawidSOS
forum.rojadirecta.es/showthread.php?224329-FUTBOL-FA-Community-Shield-Arsenal-vs-Manchester-City-10-08-2014&s=f53f7c4c0b8354771d7c4b6d1ff2f495

Szukaj linków do VK ( serwery ruskiego facebooka) i to są linki do oglądania ;)

DawidSOS komentarzy: 31111.08.2014, 16:39

wiem że napewno ktoś już pytał ale czy można gdzieś na necie obejrzeć wczorajszy mecz? wiem ze jest stronka fullmatches ale nie moge znaleźć tam opcji żeby oglądać bez ściągania, jeśli można tam oglądać to prosze o wskazówki :) i tak wiem jestem słaby etc tak jakby ktoś miał napisać że zajmuje innym czas i że sam nie moge sobie sprawdzić :)

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 111.08.2014, 16:39

Herb Arsenalu na nowej koszulce:

obramowanie, napis i armatka są gumowe, tło(w tym ten niebieski pasek) jest szyte cieniutką nicią.

scorpion11333 komentarzy: 47111.08.2014, 16:39

Jeszcze jedno pytanie co do FPL. Sterling za Mirallasa czy za Eriksena?

beznazwy komentarzy: 237111.08.2014, 16:37

poland
Nike robiło wyszywane, oprócz tego na 125 anniversary on był naklejany

Maniekx komentarzy: 35111.08.2014, 16:34

Czasów tak odległych niestety nie pamietam ;<
Mimo to taka nienawiśc jest bez sensu. Co by sie nie dzialo to i tak zle. Nawet gdybysmy wygrali 5x z rzedu Lige Mistrzów to kazdy by sie z AFC smiał a Owen dalej wymyślałby Arsenal poza top 4.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40011.08.2014, 16:32

haxball.com/?roomid=~20dd594c4582525689cacec00de1d93233c49290e6864ce8e3d20aa7f319a4478

matt21 komentarzy: 541411.08.2014, 16:32

ja mam taką treningówkę jak w awatarze i jest naszywane logo, jednak to jest jeszcze nike.
Jednak logo jest świetne w niej. Napis Fly Emirates niestety powoli się niszczy, ale uwielbiam tą koszulkę.

Mihex komentarzy: 2360411.08.2014, 16:31

Ja na napadzie mam wielką niewiadomą, bo Pelle, Bony i Giroud. Albo odpalą i będą walić bramki (co w dużej mierze zależy do gry zespołu), albo nie będą grali nic (jak cała drużyna). No może poza Giroudem, bo on może nie strzelać, ale zrobi to kto inny. Z tym, że mam nadzieje, że początek sezonu zaliczy jak w zeszłym roku gdzie miał chyba 6 bramek w pierwszych kilku kolejkach.

beznazwy
A jak było z Nike? Też naklejany czy wyszywany?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.08.2014, 16:30

Jak juz brac to ps3. Gran Tourismo czy Tekkena nie masz na xboxie i dlatego mam Ps3 tyle ze Slim.-

Manwe komentarzy: 103611.08.2014, 16:29

Maniekx

nielubienie arsenalu przez wiekszosc kibicow angielskich nie jest nowym wydarzeniem. pisal o tym hornby w swojej goraczce futbolowej (poczatek lat 90), ale wtedy arsenal gral kazdy mecz na 1-0, wiec bylo to bardziej zrozumiale ;)

beznazwy komentarzy: 237111.08.2014, 16:29