Arsenal sięga po Tarczę Wspólnoty! 3-0 z Man City!

Arsenal sięga po Tarczę Wspólnoty! 3-0 z Man City! 10.08.2014, 16:53, Sebastian Czarnecki 2176 komentarzy

Sezon 2013/2014 możemy oficjalnie uznać za zakończony. Kanonierzy swoją wygraną 3-0 z Manchesterem City dołożyli drugie trofeum do zakończonego już sezonu i w pozytywnych nastrojach mogą przystąpić do nadchodzącej już kampanii, z którą wiązane są ogromne nadzieje. Słaba gra Obywateli tylko pomogła rozpędzonym londyńczykom zwieńczyć dziełom, dzięki czemu drużyna dowodzona przez Arsene'a Wengera nie miała żadnych problemów z pokonaniem słabo dysponowanego przeciwnika.

Warto zauważyć, że z dobrej strony pokazali się nowi zawodnicy Arsenalu. Mathieu Debuchy sprawił, że odejście Sagni nie jest już rozpamiętywane, Calum Chambers udowodnił, że tkwi w nim ogromny potencjał, a Alexis Sanchez - mimo że dzisiaj wyglądał nieco niewyraźnie - pokazał swoje zapędy ofensywne i dał sygnał, że może być ważnym graczem w układance Wengera. Chilijczykowi należy dać jednak trochę czasu, ponieważ stosunkowo krótko trenował z pierwszym zespołem, ale wszystko jest na najlepszej drodze. Piłkarze z północnego Londynu sprawili swoim kibicom niemałą niespodziankę i jak już przełamali pucharową posuchę, uznali, że należy to zrobić prawidłowo!

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Chambers, Koscielny (46. Monreal), Gibbs - Arteta, Ramsey (86. Campbell) - Sanchez (46. Chamberlain), Wilshere (67. Flamini), Cazorla (70. Rosicky) - Sanogo (46. Giroud)

Man City: Caballero - Clichy, Boyata, Nastasić, Kolarow (75. Richards) - Navas, Fernando, Toure (60. Zucculini), Nasri (46. Silva) - Jovetić, Dżeko (60. Milner)

Od samego początku spotkaniu towarzyszyło wysokie tempo. Od razu widać było, że grają ze sobą dwie ofensywnie usposobione drużyny, które nie przyjechały tutaj, by bronić dostępu do własnej bramki. Mimo wszystko, brakowało klarownych sytuacji, po których piłka mogłaby zatrzepotać w którejś siatce.

W 14. minucie zagrożenie pod bramką Wojtka Szczęsnego stworzyli sobie podopieczni Manuela Pellegriniego. Dobra akcja prawą stroną boiska zakończyła się dograniem do Samira Nasriego, który spróbował strzału na bramkę Polaka. Uderzenie zostało jednak zablokowane przez Mathieu Debuchy'ego.

W 22. minucie Arsenal wychodzi na zasłużone prowadzenie! Składna akcja w środku pola zakończyła się przyjęciem piłki na szesnastym metrze przez Santiago Cazorlę i uderzeniem Hiszpana w długi róg. Piłka spokojnie minęła Willy'ego Caballero i znalazła się w siatce! 1-0 dla Arsenalu!

Dosłownie trzy minuty później Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Kolejny raz z dobrej strony pokazał się Santiago Cazorla, który doskonale uruchomił Yayę Sanogo w akcji sam na sam z bramkarzem. Francuz jednak za szybko zdecydował się na uderzenie, przez co piłka minęła się ze słupkiem bramki pilnowanej przez Caballero.

W 29. minucie indywidualną akcję popisał się Alexis Sanchez, który niedokładnie dograł jednak do Cazorli. Złe przyjęcie piłki przez jednego z obrońców Obywateli spowodowało jednak, że Hiszpan tak czy siak dopadł do piłki i oddał strzał na bramkę. Został on jednak zablokowany.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Arsenal podwyższa prowadzenie. Podanie Sancheza trafiło pod nogi Yayi Sanogo, który świetnie zastawił się w polu karnym przeciwnika i poczekał na wybiegających kolegów. Kiedy tylko w zasięgu jego wzroku pojawił się Aaron Ramsey, Francuz natychmiast odegrał mu piłkę, a ten jednym zwodem oszukał obronę rywala i pewnie umieścił piłkę w bramce Caballero. 2-0!

Tuż przed końcem pierwszej połowy mogło być 3-0. W sytuacji sam na sam z Caballero znalazł się Alexis Sanchez, ale argentyński bramkarz szybciej wyszedł do piłki i w porę zatrzymał szarżującego Chilijczyka.

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania, po której Arsenal wygrywa z Manchesterem City 2-0.

Po wejściu na boisko Davida Silvy, gra Manchesteru City od razu zaczęła się kleić. Obywatele zaczęli tworzyć sobie sytuacje i - co najważniejsze - zaczęli grać w piłkę.

W 52. minucie dobrą akcję prawą stroną boiska przeprowadził Jesus Navas, który nie dał się ograć napierającemu Gibbsowi. Hiszpan dośrodkował piłkę na głowę Joveticia, ale strzał ten w porę sparował Szczęsny. Czarnogórzec od razu spróbował swoich sił w dobitce, ale i tym razem się pomylił przerzucając piłkę ponad bramką.

Dwie minuty później Czarnogórzec oddał kolejny strzał na bramkę Szczęsnego, który tym razem mógł sprawić Polakowi niemałe problemy. Polak jednak świetnie zareagował i pewnie sparował to uderzenie.

CO. ZA. GOL! W 62. minucie Olivier Giroud przyjął piłkę posłaną przez Aarona Ramseya i oddał potężny strzał z okolicy trzydziestego metra. Futbolówka wpadła pod poprzeczkę bramki źle ustawionego Caballero i wyprowadziła Arsenal na trzybramkowe prowadzenie!

Przez kolejne minuty nie działo się nic godnego uwagi. Arsenal uspokoił grę w środku boiska, a Manchester City nie dochodził do żadnych bramkowych okazji.

W ostatnich dziesięciu minutach Obywatele nękali defensywę londyńczyków zwłaszcza ze stałych fragmentów gry, ale nawet niepewne wyjścia Szczęsnego nie pozwoliły mistrzom Anglii strzelić honorowej bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pewnie pokonał Manchester City 3-0 i zasłużenie sięgnął po Tarczę Wspólnoty.

Manchester CityRaport pomeczowyTarcza Wspólnoty autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
BigPower komentarzy: 2672 newsów: 211.08.2014, 18:29

obrońca to też tak samo ważny piłkarz jak napastnik szkoda, szkoda, że obrońca czy bramkarz mają bardzo małe szanse na zdobycie złotej piłki. Ogólnie ceny za piłkarzy niestety szybują w górę ale imo dobry najlepszy obrońca na świecie powinien kosztować tyle samo co najlepszy napastnik czy pomocnik.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.08.2014, 18:28

mnie jesli cos bawi, to w ostatnich latach nic nie przebije tego, ze do dzis dnia na lfc.pl placza, ze AFC zlozyla oferte za suareza jakby to byla zbrodnia

Henryk14 komentarzy: 84911.08.2014, 18:28

Ja nie lubie United (szczególnie po tym lańsku 8:2) jedno z największych moich pragnień na ten sezon to skopac im dupsko, ale jakos nam nie wychodzi to ostatnio :(
Chelsea nie lubie za tą autobusową grę, LFC to ostatnio za zadufancy kibiców w Polsce i hamowatego Błendana.
Do City nic nie mam ( w porównaniu do czelsi oni starają się grac w piłkę i lubie ich oglądać)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 311.08.2014, 18:26

rivaldo - jak transfer jest swiezy to wycena = kwota transferu

FadeIn komentarzy: 354711.08.2014, 18:25

A ja tam lubię wszystkich. Nie ma we mnie za grosz nienawiści do jakiegokolwiek klubu i nie zazdroszczę innym klubom. Czy to kasy czy czego tam. Denerwuje mnie tylko postawa fanów Live ale nie sam klub. Jak byłem malolat to udzielała mi się naka sraczka na dźwięk MUTD ale przeszło. Za stary jestem. Interesuje mnie tylko Arsenal i polskie kluby w EP. A to, że nie możemy zdobyć majstra kiedyś minie a i tak dla fanów innych klubów to będzie fart. Takie życie nie ma co się napisać.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 211.08.2014, 18:25

chelsea czy city na razie histori może nie maja bogatej ale ją tworzą a my mamy bogatą historię i po 9 latach znowu ją zaczynamy na nowo budować

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 311.08.2014, 18:24

to i ja swoja
1. united
2. liverpool
3 tottenham

city i chelsea mi w sumie zwisaja - jesli chodzi o kibicow, to ci z chelsea sa gorsi i plasuja sie na 3. miejscu za live i united, bo kibicow tottenhamu jest w stanie zrozumiec ;]

mrsomebody komentarzy: 602111.08.2014, 18:24

Qarol
Link na gg. My już czekamy ;p

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.08.2014, 18:23

transfermarkt wycenia Cavaniego na 60 mln euro, dobry zart, choc jak obroncy dzis chodza za 50 mln to kto ich tam wie...

zrobilem newsa z tym kodem, ale czekam na akceptacje

napisalem tez do icemana, aby odnowil lige z zeszlego sezonu, ale nie dostalem jeszcze odpowiedzi

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3411.08.2014, 18:19

Qarol, mrsomebody

Jak coś mogę zagrać, już się nauczyłem ;D

Ma3ie21 komentarzy: 160211.08.2014, 18:19

LFC i Muły--czasem nawet nienawidzę .
City nie ma dużo fanów także nie mam nic do nich.

Qarol komentarzy: 1450211.08.2014, 18:18

@mrsomebody

Grasz w tysiąca? Ktoś na trzeciego wbija? ; D

Archie90 komentarzy: 167611.08.2014, 18:18

a to ja tez , ja nie lubie Chelsea bo graja mi na nerwach od kiedy rusek ich kupil, Liverpool to jedynie ostatnio bo maja mnostwo sezonowcow (dzieki suarez), Totki- tutaj wiadomo, City - graja na "kodach" i maja tego pyszalkowatego "nastepnego Zidana"(pfff), United- owszem nie lubie ich, ale z calej czolowki ich szanuje najbardziej. i osobny temat - nie lubie wiekszosci ex kanonierow bo tez by mogli zalozyc swoj wlasny zespol ...

mrsomebody komentarzy: 602111.08.2014, 18:15

Najbardziej nie lubię Chelsea, KFC i United. Potem duży odstęp i pojawia się Stoke. Kolejny odstęp i Liverpool. A do City zupełnie nic nie mam.

Lubię placki !

Nie może być Kany z banem ? Wow. Aż z ciekawości muszę zerknąć co tak podzialalo na naszą redakcję

Czeczenia komentarzy: 1248411.08.2014, 18:10

KFC, Chelsea, United, Liverpool, City - kolejność nieprzypadkowa.

lolteks2013 komentarzy: 160711.08.2014, 18:10

Poda mi ktoś kod do Naszej Ligi w FPL
Wpisuję i nie działa :(((

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 111.08.2014, 18:08

punkus1994
Nie wiem czy to do mnie wiadomość ale chyba tak. W jakim sensie odpowiedzialny? Czy ja wpadłem na pomysł o lidze fpl? Tak, parę godzin temu. Jeśli o to chodzi.

KFC,MU,LFC.

Jesli chodzi o City czy Chelsea to dla mnie to są badziewia. Kluby bez historii. Niech sobie wygrywaja wszystko i tak są niczym jeśli spojrzysz na AFC,LFC czy MU.

Gdyby nie pieniadze to City nadal obijaloby sie o polowe tabeli jak nie nizej.

_Titi_ komentarzy: 114011.08.2014, 17:59

verma:D

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 111.08.2014, 17:56

punkus1994
O to mi właśnie chodzi, wiele osób tutaj nie pisze już chwilę ,ale odwiedzają i czytają. Jak są zainteresowani to uderzą do mnie na pw ;) Już takie osoby do mnie napisały. ;)

mar12301 komentarzy: 2311711.08.2014, 17:51

właściwie to pominąłem te "mniejsze" kluby, ale siłą rzeczy do nich nie ma takiej urazy.

punkus1994 komentarzy: 144811.08.2014, 17:51

To, że nie wszyscy usersi powyżej 1.5k postów się nie udzielają, niekoniecznie oznacza, że są nie aktywni i nie odwiedzają serwisu, ale może poprostu nie mają nic ciekawego do napisania (czyt. me)

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3411.08.2014, 17:51

Qarol

Dokładnie, SAF to chyba najbardziej irytujący trener w historii futbolu :D Moją niechęć do United oprócz Szkota potęgowali Evra, Ronaldo i teraz van Persie. Poza tym to właśnie Manchester najczęściej zabijał nasze nadzieje na puchary, chociażby w sezonie 2007/2008 czy rok później w półfinale LM. W dodatku te pamiętne 8-2. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości odpłacimy się chociaż w niewielkim stopniu Czerwonym Diabłom :D

mar12301 komentarzy: 2311711.08.2014, 17:50

a właśnie, jakbyście mieli zrobić listę jakich drużyn z BPL najbardziej nie lubicie to jak by ona wyglądała? Powiedzmy top 5.

1. Tottenham
2. MU
3. Chelsea
5. City

tak bym to chyba widział jeśli o mnie chodzi.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.08.2014, 17:50

Skład City w LM maks 21 piłkarzy (min 5. homegrown)

Ashburton komentarzy: 450211.08.2014, 17:43

No tak coś koło tego, Man Utd chyba było pierwsze, ale nie ważne, fakt jest taki.

ArsenalFan92 komentarzy: 183511.08.2014, 17:42

Master
Twitter @IceManAFC

Konfucjusz komentarzy: 10011.08.2014, 17:41

Drogba miał mieć kontuzje na 6 miechów, a tu jednak max 2 tygodnie ;d

Qarol komentarzy: 1450211.08.2014, 17:41

Ja MU strasznie nie lubiłem przez osobę SAFa. Trener wybitny, ale jakoś mnie irytował. Potem van Persie i moja niechęć do tego klubu trwa.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 311.08.2014, 17:39

ma ktos kontakt do icemana?

on zalozyl chyba lige fpl w zeszlym roku

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.08.2014, 17:39

Ja pamiętam ankiety najbardziej nielubianych klubów w Anglii to Man United zawsze było na czele.

Ashburton komentarzy: 450211.08.2014, 17:38

Była gdzieś taka ankieta o tym jakich klubów w Anglii najbardziej się nie lubi, i co?

1 Chelsea
2 Man Utd
3 Arsenal
4 Liverpool

Najlepszych zawsze najwięcej osób nie lubi.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 111.08.2014, 17:36

Bilardo, pauleta19.
Myślę że jak ktoś te 2k dni na stronie to już jest dużo. Jednak mieć konto, a aktywne konto to są dwie różne sprawy. ;) Takich ludzi jest garstka i o to chodzi.
Spoko chłopaki, pamiętam o was jak coś podeśle kod. O ile najwyższa rada illuminati wyrazi zgode ;)

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125111.08.2014, 17:35

Całkowita kwota za jaką Mangala przejdzie do Manchesteru City to około... 50 milionów euro. Oprócz opłaty za prawa do karty zawodnika (30,5 mln) City zapłaci udziałowcom ponad 20 milionów euro.