Arsenal sięga po Tarczę Wspólnoty! 3-0 z Man City!

Arsenal sięga po Tarczę Wspólnoty! 3-0 z Man City! 10.08.2014, 16:53, Sebastian Czarnecki 2176 komentarzy

Sezon 2013/2014 możemy oficjalnie uznać za zakończony. Kanonierzy swoją wygraną 3-0 z Manchesterem City dołożyli drugie trofeum do zakończonego już sezonu i w pozytywnych nastrojach mogą przystąpić do nadchodzącej już kampanii, z którą wiązane są ogromne nadzieje. Słaba gra Obywateli tylko pomogła rozpędzonym londyńczykom zwieńczyć dziełom, dzięki czemu drużyna dowodzona przez Arsene'a Wengera nie miała żadnych problemów z pokonaniem słabo dysponowanego przeciwnika.

Warto zauważyć, że z dobrej strony pokazali się nowi zawodnicy Arsenalu. Mathieu Debuchy sprawił, że odejście Sagni nie jest już rozpamiętywane, Calum Chambers udowodnił, że tkwi w nim ogromny potencjał, a Alexis Sanchez - mimo że dzisiaj wyglądał nieco niewyraźnie - pokazał swoje zapędy ofensywne i dał sygnał, że może być ważnym graczem w układance Wengera. Chilijczykowi należy dać jednak trochę czasu, ponieważ stosunkowo krótko trenował z pierwszym zespołem, ale wszystko jest na najlepszej drodze. Piłkarze z północnego Londynu sprawili swoim kibicom niemałą niespodziankę i jak już przełamali pucharową posuchę, uznali, że należy to zrobić prawidłowo!

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Chambers, Koscielny (46. Monreal), Gibbs - Arteta, Ramsey (86. Campbell) - Sanchez (46. Chamberlain), Wilshere (67. Flamini), Cazorla (70. Rosicky) - Sanogo (46. Giroud)

Man City: Caballero - Clichy, Boyata, Nastasić, Kolarow (75. Richards) - Navas, Fernando, Toure (60. Zucculini), Nasri (46. Silva) - Jovetić, Dżeko (60. Milner)

Od samego początku spotkaniu towarzyszyło wysokie tempo. Od razu widać było, że grają ze sobą dwie ofensywnie usposobione drużyny, które nie przyjechały tutaj, by bronić dostępu do własnej bramki. Mimo wszystko, brakowało klarownych sytuacji, po których piłka mogłaby zatrzepotać w którejś siatce.

W 14. minucie zagrożenie pod bramką Wojtka Szczęsnego stworzyli sobie podopieczni Manuela Pellegriniego. Dobra akcja prawą stroną boiska zakończyła się dograniem do Samira Nasriego, który spróbował strzału na bramkę Polaka. Uderzenie zostało jednak zablokowane przez Mathieu Debuchy'ego.

W 22. minucie Arsenal wychodzi na zasłużone prowadzenie! Składna akcja w środku pola zakończyła się przyjęciem piłki na szesnastym metrze przez Santiago Cazorlę i uderzeniem Hiszpana w długi róg. Piłka spokojnie minęła Willy'ego Caballero i znalazła się w siatce! 1-0 dla Arsenalu!

Dosłownie trzy minuty później Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Kolejny raz z dobrej strony pokazał się Santiago Cazorla, który doskonale uruchomił Yayę Sanogo w akcji sam na sam z bramkarzem. Francuz jednak za szybko zdecydował się na uderzenie, przez co piłka minęła się ze słupkiem bramki pilnowanej przez Caballero.

W 29. minucie indywidualną akcję popisał się Alexis Sanchez, który niedokładnie dograł jednak do Cazorli. Złe przyjęcie piłki przez jednego z obrońców Obywateli spowodowało jednak, że Hiszpan tak czy siak dopadł do piłki i oddał strzał na bramkę. Został on jednak zablokowany.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Arsenal podwyższa prowadzenie. Podanie Sancheza trafiło pod nogi Yayi Sanogo, który świetnie zastawił się w polu karnym przeciwnika i poczekał na wybiegających kolegów. Kiedy tylko w zasięgu jego wzroku pojawił się Aaron Ramsey, Francuz natychmiast odegrał mu piłkę, a ten jednym zwodem oszukał obronę rywala i pewnie umieścił piłkę w bramce Caballero. 2-0!

Tuż przed końcem pierwszej połowy mogło być 3-0. W sytuacji sam na sam z Caballero znalazł się Alexis Sanchez, ale argentyński bramkarz szybciej wyszedł do piłki i w porę zatrzymał szarżującego Chilijczyka.

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania, po której Arsenal wygrywa z Manchesterem City 2-0.

Po wejściu na boisko Davida Silvy, gra Manchesteru City od razu zaczęła się kleić. Obywatele zaczęli tworzyć sobie sytuacje i - co najważniejsze - zaczęli grać w piłkę.

W 52. minucie dobrą akcję prawą stroną boiska przeprowadził Jesus Navas, który nie dał się ograć napierającemu Gibbsowi. Hiszpan dośrodkował piłkę na głowę Joveticia, ale strzał ten w porę sparował Szczęsny. Czarnogórzec od razu spróbował swoich sił w dobitce, ale i tym razem się pomylił przerzucając piłkę ponad bramką.

Dwie minuty później Czarnogórzec oddał kolejny strzał na bramkę Szczęsnego, który tym razem mógł sprawić Polakowi niemałe problemy. Polak jednak świetnie zareagował i pewnie sparował to uderzenie.

CO. ZA. GOL! W 62. minucie Olivier Giroud przyjął piłkę posłaną przez Aarona Ramseya i oddał potężny strzał z okolicy trzydziestego metra. Futbolówka wpadła pod poprzeczkę bramki źle ustawionego Caballero i wyprowadziła Arsenal na trzybramkowe prowadzenie!

Przez kolejne minuty nie działo się nic godnego uwagi. Arsenal uspokoił grę w środku boiska, a Manchester City nie dochodził do żadnych bramkowych okazji.

W ostatnich dziesięciu minutach Obywatele nękali defensywę londyńczyków zwłaszcza ze stałych fragmentów gry, ale nawet niepewne wyjścia Szczęsnego nie pozwoliły mistrzom Anglii strzelić honorowej bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pewnie pokonał Manchester City 3-0 i zasłużenie sięgnął po Tarczę Wspólnoty.

Manchester CityRaport pomeczowyTarcza Wspólnoty autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
scorpion11333 komentarzy: 47111.08.2014, 16:21

Napastnik w FPL do I składu za 8, kogo polecacie?

Ars3n komentarzy: 1235411.08.2014, 16:21

Chociaz w sumie nie wiem. Ja swoja koszulke bede mial dopiero na poczatku wrzesnia.

Na stronie oficjalnej pokazane jest, ze logo jest wyszywane, a herb naklejany.

arsenaldirect.arsenal.com/puma-home-kit/puma-adult-201415-ss-home-shirt/invt/m46446r

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 111.08.2014, 16:19

Maniekx
Ok.
Info dla starych wyjadaczy z ok 2k dni na stronie. Tworzymy ligę dinozaurów? Jak coś to uderzać na pw.

Maniekx komentarzy: 35111.08.2014, 16:19

arsenal159

Byłem w sklepie ale zapomnialem zwrócic uwagi na logo pumy , nie przyjrzałem sie porządnie ale myśle ze jest to naklejka.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29711.08.2014, 16:18

logo pumy na koszulce jest wyszywane, czy nie?

Maniekx komentarzy: 35111.08.2014, 16:17

polandblood

Master10 założył dzis lige bo nikomu sie zbytnio nie spieszyło, niedlugo bedzie news z tym samym kodem.

beznazwy komentarzy: 237111.08.2014, 16:17

bardziej się opłaca grać 3 napastnikami czy 5 pomocnikami? 3 obrońców na pewno zostawiam, bo w fpl słabo punktują w odróżnieniu do fantasy world cup gdzie najwięcej dawali pkt

szymoniq97 komentarzy: 166811.08.2014, 16:17

Maniekx
Wielkie dzięki. ;)

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 111.08.2014, 16:16

Maniekx?
Tworzysz od nowa? Bo chyba ty nie jestes tym gosciem ktorym w tamtym roku ja stworzyl i co 5 wklejał kod do ligi, bo tego gościa akutlnie chyba nie ma.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 111.08.2014, 16:15

Ja juz miałem nie zmieniać, a jeszcze mnie coś pokusiło.
Chyba lepiej tam nie zaglądać, bo za każdym razem myśl a może za Toure Sanchez, a może za sterlinga mata, a pewnie dużych różnic w pomocnikach za 8-9 nie będzie.

Maniekx komentarzy: 35111.08.2014, 16:15

KOD DO LIGI K.COM W FPL

44064-370369

Maniekx komentarzy: 35111.08.2014, 16:12

@Dancer

Tu chyba każdy zmienia skład co chwile :P Ja dzis z 2 razy zmienilem ale to już bardziej poprawki kosmetyczne.

szymoniq97 komentarzy: 166811.08.2014, 16:11

piotrasw
Dołączam się do prośby o podanie kodu. :D

beznazwy komentarzy: 237111.08.2014, 16:11

dancer
no ja właśnie mam ten sam dylemat. Myślałem, że skład idealny, a dzisiaj 6 zawodników wymieniłem :D

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 111.08.2014, 16:11

Hans
Bo to akurat było śmieszne? Tarcza miernoty haha
Gdzies to przeczytałem i smieje sie cały dzien. :)
Nie bój nic, nie mm 12 lat i nie wchdze na strony jakiegokolwiek innego klubu niż AFC, bo średnio mnie obchodzi co w komentarzach piszą 15 latkowie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.08.2014, 16:11

Maniekx
Jednak chyba wezme Juve aczkolwiek Porto tez zle nie jest no i Mangala dalej w skladzie xD

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40011.08.2014, 16:10

Chyba musze się zająć FPL. Myślałem że mam już idealny skład, ale jednak jeszcze chyba nie. Nie wiem czy wyjdzie mi to na dobre.

beznazwy komentarzy: 237111.08.2014, 16:07

Ja nie rozumiem tego. Superpuchar to superpuchar. W Niemczech i Hiszpanii traktują go bardzo poważnie. Graliśmy w końcu z mistrzem anglii o trofeum, a składy nie by podstawowe w obu drużynach nie bo odpuścili tylko nie powracali z mundialu niektórzy więc śmieszne jest dyskredytowanie sukcesu Arsenalu. Hiszpański superpuchar to puszczali w TVP 1 w zeszłym roku, a mówią, że to sparing o pietruszkę . Jalby tak było to nie byłby o trofeum i na Wembley

Maniekx komentarzy: 35111.08.2014, 16:06

kanonier204

To chyba oczywiste ze Tottki, Czelsi, City i Utd odpada.
Wiec zostaje PSG, Porto, Ajax, Juve i Barka

Barca = za łatwo

Wg. mnie Porto albo Juve byłoby fajnym wyborem.

piotrasw komentarzy: 36711.08.2014, 16:05

Szczęsny-Myhil na FPL, podacie panowie kod do naszej ligi? :D

Maniekx komentarzy: 35111.08.2014, 16:03

polandblood

Ja sie zastanawiam za co wszyscy nienawidzą Arsenalu? Za to ze gramy piękną piłkę? Za to, że nasz trener nie jest bucem jak np Murynio? Za to, że sami na siebie zarabiamy a nie tak jak co niektórzy korzystają z pomocy wujaszka z Rosji albo panów w białych szatach.
Wygraj puchar = Puchar nic nie warty, i tak to nic nie znaczy, przeciwnik grał najsłabszy mecz stulecia, arsenal i tak poza top 4.
Nie wygraj pucharu = Cieniasy, wypad z top4, odpadnięcie w el do lm, nie wygracie pucharu przez nastepne X lat, gratulacje dla City za zdobycie waznego pucharu mimo tego ze Arsenal wyszedl swoja najmocniejszą XI.

Tak źle i tak nie dobrze.

mruw komentarzy: 413411.08.2014, 16:01

Słyszeliście że Nasri zakończył karierę reprezentacyjną? Myśli, że go będą błagać o powrót? Tam jest dużo lepszych od niego.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 111.08.2014, 16:00

Akcje Chambersa z dzeko, trzeba podzielić na dwie części, bieg do bocznej linii a potem bieg w stronę bramki.
Imo Chambers juz odpuścił bo myślał że pilka pójdzie, dzeko jeszcze ja uratował i Chambers miał stratę, która nadrobil w 95%bo dzeko ledwo podał pod naporem chambersa

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.08.2014, 16:00

W ML skonczyl mi sie kontrakt z Arsenalem przedluzyc czy wybrac klub z listy ponizej?

Manchester United,Manchester City,Chelsea,Juventus,Barcelona,PSG,Ajax,Porto i Tottenham..

#pomozcie

Hans_Zimmer komentarzy: 594511.08.2014, 15:59

polandblood po co to czytasz i tu wklejasz?

Luki342 komentarzy: 274211.08.2014, 15:58

beznazwy th

Luki342 komentarzy: 274211.08.2014, 15:57

myslicie ze riviere odpali sezon w monaco mial dosyc dobry a i konkurencje nie mała

scorpion11333 komentarzy: 47111.08.2014, 15:55

Macie jakieś pomysły dlaczego od kiedy mam Windows 8 to strona kurnik.pl strasznie zamula, czy z javą czy bez, klikam nic się nie dzieje często przez długi czas...

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 111.08.2014, 15:55

Maniek
Erikson jest za 8 wiec go mozesz dac za Sterligna. Ale Sterling bedzie punktowal imo

Maniekx komentarzy: 35111.08.2014, 15:54

Co myślicie o Westwoodzie jako rezerwowym?

Luki342 komentarzy: 274211.08.2014, 15:52

Daniho tez tak mysle a obaj goscie kosztuja 4k wiec na rezerwe jak znalazł

Maniekx komentarzy: 35111.08.2014, 15:52

Ja tam na Gk mam Howarda + Myhilla. Zastanawiam sie tylko nad pomoca, o ile Ramsey to filar mojego skladu tak nie jestem pewien co do Sterlinga.
Caly blok pomocy wyglada tak
Ramsey-Barkley-Sterling-Mata

Planuje wymienic Sterlinga bądź Mate na Ozila w 2/3 kolejce.

Luki342 komentarzy: 274211.08.2014, 15:51

o własnie apropo chambersa czy to własnie on zostal ograny(jak dziecko) przez kolarova?

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 111.08.2014, 15:51

matt21, ok

beznazwy komentarzy: 237111.08.2014, 15:50

dzisiaj Squilaci ma urodziny. Wszystkiego najlepszego mistrzu!

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 111.08.2014, 15:50

drugie zdanie o Alexie Bruce ofc

Luki
Long bedzie gral ale czy Bruce nie wiem. Trener to jego ojciec to pewnie troche pogra.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.08.2014, 15:50

imo ta kompilacja yt co pokazuje wszystkie zagrania chambersa , to wychodzi tylko 1 blad jak wzial go dzeko, a tak czyscil az milo

Maniekx komentarzy: 35111.08.2014, 15:47

West Ham i Stoke graja defensywnie wiec myśle z oni sa najlepszymi wyborami + Vlaar mial swietny mundial.

Luki342 komentarzy: 274211.08.2014, 15:47

myslicie ze bruce albo long beda grac w pierwszej 11 t?

Qarol komentarzy: 1450211.08.2014, 15:46

@lays

Oj no nie takie tylko, potem może brakować już. Ja mam podstawowego GK za 5,0 i chyba jeszcze wymienie, zeby miec dwoch za 4,5 ; D

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 111.08.2014, 15:46

Maniek
wlasnie go mam bo Stoke lubi zachowywac czyste konta ale ten Bradsley moze go wygryzc ;d

Maniekx komentarzy: 35111.08.2014, 15:44