Arsenal sięga po Tarczę Wspólnoty! 3-0 z Man City!

Arsenal sięga po Tarczę Wspólnoty! 3-0 z Man City! 10.08.2014, 16:53, Sebastian Czarnecki 2176 komentarzy

Sezon 2013/2014 możemy oficjalnie uznać za zakończony. Kanonierzy swoją wygraną 3-0 z Manchesterem City dołożyli drugie trofeum do zakończonego już sezonu i w pozytywnych nastrojach mogą przystąpić do nadchodzącej już kampanii, z którą wiązane są ogromne nadzieje. Słaba gra Obywateli tylko pomogła rozpędzonym londyńczykom zwieńczyć dziełom, dzięki czemu drużyna dowodzona przez Arsene'a Wengera nie miała żadnych problemów z pokonaniem słabo dysponowanego przeciwnika.

Warto zauważyć, że z dobrej strony pokazali się nowi zawodnicy Arsenalu. Mathieu Debuchy sprawił, że odejście Sagni nie jest już rozpamiętywane, Calum Chambers udowodnił, że tkwi w nim ogromny potencjał, a Alexis Sanchez - mimo że dzisiaj wyglądał nieco niewyraźnie - pokazał swoje zapędy ofensywne i dał sygnał, że może być ważnym graczem w układance Wengera. Chilijczykowi należy dać jednak trochę czasu, ponieważ stosunkowo krótko trenował z pierwszym zespołem, ale wszystko jest na najlepszej drodze. Piłkarze z północnego Londynu sprawili swoim kibicom niemałą niespodziankę i jak już przełamali pucharową posuchę, uznali, że należy to zrobić prawidłowo!

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Chambers, Koscielny (46. Monreal), Gibbs - Arteta, Ramsey (86. Campbell) - Sanchez (46. Chamberlain), Wilshere (67. Flamini), Cazorla (70. Rosicky) - Sanogo (46. Giroud)

Man City: Caballero - Clichy, Boyata, Nastasić, Kolarow (75. Richards) - Navas, Fernando, Toure (60. Zucculini), Nasri (46. Silva) - Jovetić, Dżeko (60. Milner)

Od samego początku spotkaniu towarzyszyło wysokie tempo. Od razu widać było, że grają ze sobą dwie ofensywnie usposobione drużyny, które nie przyjechały tutaj, by bronić dostępu do własnej bramki. Mimo wszystko, brakowało klarownych sytuacji, po których piłka mogłaby zatrzepotać w którejś siatce.

W 14. minucie zagrożenie pod bramką Wojtka Szczęsnego stworzyli sobie podopieczni Manuela Pellegriniego. Dobra akcja prawą stroną boiska zakończyła się dograniem do Samira Nasriego, który spróbował strzału na bramkę Polaka. Uderzenie zostało jednak zablokowane przez Mathieu Debuchy'ego.

W 22. minucie Arsenal wychodzi na zasłużone prowadzenie! Składna akcja w środku pola zakończyła się przyjęciem piłki na szesnastym metrze przez Santiago Cazorlę i uderzeniem Hiszpana w długi róg. Piłka spokojnie minęła Willy'ego Caballero i znalazła się w siatce! 1-0 dla Arsenalu!

Dosłownie trzy minuty później Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Kolejny raz z dobrej strony pokazał się Santiago Cazorla, który doskonale uruchomił Yayę Sanogo w akcji sam na sam z bramkarzem. Francuz jednak za szybko zdecydował się na uderzenie, przez co piłka minęła się ze słupkiem bramki pilnowanej przez Caballero.

W 29. minucie indywidualną akcję popisał się Alexis Sanchez, który niedokładnie dograł jednak do Cazorli. Złe przyjęcie piłki przez jednego z obrońców Obywateli spowodowało jednak, że Hiszpan tak czy siak dopadł do piłki i oddał strzał na bramkę. Został on jednak zablokowany.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Arsenal podwyższa prowadzenie. Podanie Sancheza trafiło pod nogi Yayi Sanogo, który świetnie zastawił się w polu karnym przeciwnika i poczekał na wybiegających kolegów. Kiedy tylko w zasięgu jego wzroku pojawił się Aaron Ramsey, Francuz natychmiast odegrał mu piłkę, a ten jednym zwodem oszukał obronę rywala i pewnie umieścił piłkę w bramce Caballero. 2-0!

Tuż przed końcem pierwszej połowy mogło być 3-0. W sytuacji sam na sam z Caballero znalazł się Alexis Sanchez, ale argentyński bramkarz szybciej wyszedł do piłki i w porę zatrzymał szarżującego Chilijczyka.

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania, po której Arsenal wygrywa z Manchesterem City 2-0.

Po wejściu na boisko Davida Silvy, gra Manchesteru City od razu zaczęła się kleić. Obywatele zaczęli tworzyć sobie sytuacje i - co najważniejsze - zaczęli grać w piłkę.

W 52. minucie dobrą akcję prawą stroną boiska przeprowadził Jesus Navas, który nie dał się ograć napierającemu Gibbsowi. Hiszpan dośrodkował piłkę na głowę Joveticia, ale strzał ten w porę sparował Szczęsny. Czarnogórzec od razu spróbował swoich sił w dobitce, ale i tym razem się pomylił przerzucając piłkę ponad bramką.

Dwie minuty później Czarnogórzec oddał kolejny strzał na bramkę Szczęsnego, który tym razem mógł sprawić Polakowi niemałe problemy. Polak jednak świetnie zareagował i pewnie sparował to uderzenie.

CO. ZA. GOL! W 62. minucie Olivier Giroud przyjął piłkę posłaną przez Aarona Ramseya i oddał potężny strzał z okolicy trzydziestego metra. Futbolówka wpadła pod poprzeczkę bramki źle ustawionego Caballero i wyprowadziła Arsenal na trzybramkowe prowadzenie!

Przez kolejne minuty nie działo się nic godnego uwagi. Arsenal uspokoił grę w środku boiska, a Manchester City nie dochodził do żadnych bramkowych okazji.

W ostatnich dziesięciu minutach Obywatele nękali defensywę londyńczyków zwłaszcza ze stałych fragmentów gry, ale nawet niepewne wyjścia Szczęsnego nie pozwoliły mistrzom Anglii strzelić honorowej bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pewnie pokonał Manchester City 3-0 i zasłużenie sięgnął po Tarczę Wspólnoty.

Manchester CityRaport pomeczowyTarcza Wspólnoty autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
wolusxix komentarzy: 118911.08.2014, 19:08

Ja najbardziej lubię oczywiście Arsenal i potem przerwa i Milan.

GKS
Oczywiście za Arsenalem i moim miastowym :)

Juve Bayern(historia i styl) Schalke AS Roma

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 111.08.2014, 19:06

talksport.com/football/good-news-arsenal-fans-stat-shows-community-shield-gaining-title-importance-140811106980

lays komentarzy: 3987111.08.2014, 19:06

Nie uważacie, że w ataku zrobił się troszke za duży przesyt????

Uważam, że powinnismy sprzedac Poldiego.

Na skrzydłach mamy: Walcotta,Alexisa,Oxa,Campbella,Cazorle, Gnabry'ego( musi isc naw wyp), Rosa(tez tam moze grac) na dodatek Wenger lubi tez tam wrzucic Jacka jak nie ma gdzie grac. Wiec gdzie miejsce dla Poldasa???

Jesli Poldas zostanie to jak bd wygladac nasza lawka??? Znajac Wengera to postawi na Poldasa a na trybuny wyrzuci Campbella czy Sanogo.

Przypominam, że do składu wraca rowniez Ozil.

Podstawa będzie pewnie taka jak narazie poki Theo nie wroci.

Szczesny
Debuchy-Per-Kosa-Gibbs
Arteta-Ramsey
Alexis-Ozil-Cazorla
Giroud

I ławka jak niby teraz ma wygladac jak zostalo jeszcze tylu graczy:

Ospina,Monreal,Chambers,Flam,Jack,Rosa,Joel,Ox,Poldi,Sanogo.

az 10 graczy, czyli o 3 za duzo. Trzeba wziasc pod lupe kontuzje, ale Theo tez wroci ib edize az 11.

Bigpower
co znaczy 'powinien'? zawodnik jest wart tyle ile dany klub jest wstanie na niego wylozyc.

GKS_AFC komentarzy: 871711.08.2014, 19:03

A teraz może top 5 klubów jakie najbardziej lubicie na świecie:
1 Real i Arsenal tak samo ich lubię

3.GKS Tychy(wiadomo Tychy, mieszkam w tym mieście)

tutaj jest spora przepaść nie mam po za tym takich ulubionych klubów ale jeśli bym miał wybrać jeszcze dwa to mam szacunek do:
4. Atletico Madryt
5. Juventus

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 211.08.2014, 19:03

ropa naftowa sie skończy to i u szejków w kieszeni pojawi się dno ;)

schnor25 komentarzy: 1854611.08.2014, 19:02

lolteks2013

każdy klub ma jakąkolwiek historię :d

Henryk14 komentarzy: 84911.08.2014, 19:02

To już kwestia predyspozycji. Ale to bramki są znakiem firmowym futbolu i nie ma się co dziwić, żę gracze za nie odpowiedzialni lepiej się sprzedają i skupiaja na sobie uwagę. Czym byłyby mecze bez dobrych napastników (strzelców) ? Transformers autobus vs. autobus ? Fakt faktem, że powinni przydzielać jakąś odzielną nagrodę dla obronców. Obrońca roku itd

schnor25 komentarzy: 1854611.08.2014, 19:01

No co poradzicie, szejk siedzi sobie na złotym klopie i zastanawia się za kogo tu sypnąć petrodolarami. Mangala? Nie ma sprawy, już wypisuję czek na 50 patoli ;)

lolteks2013 komentarzy: 160711.08.2014, 19:00

Ja nie mam nic do LFC, jedynie ich kibice (Polscy) są straszni. To przynajmniej klub z historią...

4. Stoke
5. Aston Villa (ze względów czysto piłkarskich)

lays komentarzy: 3987111.08.2014, 18:57

I pomyslec, ze kiedys Hazard chodzil za 30-35 mln euro. Teraz 3 razy wiecej pewnie

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 211.08.2014, 18:57

Henryk14
kiwać jest trudno tak samo jak odebrać piłkę (przynajmniej czysto i bez faulu)

A najbardziej znienawidzonych klubów ogółem w europie top 5:
1 FC Barcelona(ten klub to jest po prostu evenement mojej nienawiści.)
przepaść
2.Manchester United
3.Chelsea
4. KFC
przepaść

lays komentarzy: 3987111.08.2014, 18:55

JUz nie ma takiej nienawisci do KFC jak kiedys. Teraz sa oni bardziej obojetni.. ale nadal traktowani jako glowny rywal AFC :P

Henryk14 komentarzy: 84911.08.2014, 18:53

BigPower
Nawet Wenger kiedyś się na ten temat wypowiadał. Może i nie jest to do końca sprawiedliwe i obrońcy sa troche niedoceniani, ale jednak zdobywanie bramek i umiejętne kiwanie jest trudniejszą sztuką od bronienia i tutaj się chyba zgodzę z bossem

Piotrek95 komentarzy: 964511.08.2014, 18:52

BigPower niestety tak jest. złotą piłkę zdobyłą tylko 3 obrońców, reszta to napastnicy czy pomocnicy

Barney komentarzy: 2092311.08.2014, 18:50

Cze ma ktos video z celebracji Community Shield?

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 211.08.2014, 18:46

RIVALDO700
Wg mnie stoper klasy światowej ma taką samą wartość jak napastnik klasy światowej. trendy się zmieniają. Dlaczego złota piłkę zdobywa gość, który strzela mnóstwo goli i zalicza dużą ilość asyst a nie obrońca, który ma dużą ilość odbiorów przechwytów ? Jeżeli ceny na rynku transferowym maja taki trend, że obrońca jest tańszy niż napastnik to kryterium przyznawania nagród też powinno być oddzielne tak jak złoty but, rękawica czy nagroda dla najlepszego obrońcy czy pomocnika, bramkarza, asystenta na świecie, a nie złota piłka. Wg mnie nie ma czegoś takiego jak najlepszy piłkarz świata.
Obroncy czy bramkarze zasługują na takie same uznanie jak napastnicy czy pomocnicy, więc rynek idzie w kierunku równowagi, szkoda jednak że tyle trzeba płacić.

Henryk14 komentarzy: 84911.08.2014, 18:45

Tak naprawdę ciężko jednogłośnie powiedzieć kogo sie nie lubi. Ja np bardzo lubiłem oglądac mecze City, LFC, bo poprostu było na co popatrzeć. Kibice z lfc.pl to już inna sprawa. Czelsi i MU nie lubie za całokształt i sam nie wiem kogo bardziej :P

Ashburton komentarzy: 450211.08.2014, 18:41

A ja prawie wszystkich nienawidzę, Jedynie do Man City nic nie mam.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.08.2014, 18:41

a co do nielubianych klubow to u mnie -lfc

reszta szczerze mi powiewa

Trequartista komentarzy: 536611.08.2014, 18:40

Jest jakieś info o Lorze? Wczoraj chodziły ploty, że ma uraz.

Alonso komentarzy: 1282411.08.2014, 18:39

1. LFC
2. Chelsea
3. Tottenham

Ma3ie21 komentarzy: 160211.08.2014, 18:38

Panowie Remy na napadzie ,czy Coutinho w pomocy ?
FPL.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 311.08.2014, 18:37

na mossa nie mamy co narzekac ;]

Hans_Zimmer komentarzy: 594511.08.2014, 18:37

mata jakie ligi h2h do tego FPLa?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.08.2014, 18:36

mnie te ceny obroncow naprawde przerazaja, ale to nie moje pieniadze wiec luz, poprostu kiedys mowilo sie, ze 40 mln euro za dobrego obronce to maks. Teraz sredni obronca zacznie chodzic pewnie minimum za 25 mln.

arsenallord komentarzy: 29714 newsów: 11711.08.2014, 18:36

Zwycięstwo z Palace mamy jak w banku, nasz mecz sędziuje Jonathan Moss!

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40011.08.2014, 18:35

WKTG

W html

Henryk14 komentarzy: 84911.08.2014, 18:34

ten Mangala serio jest aż taki dobry ? Koleś ponoć nie zagrał nawet minuty na MŚ. City serio chyba nie ma co robić z hajsem. Mogliby mi podesłać ze dwie łopaty hehe

Hans_Zimmer komentarzy: 594511.08.2014, 18:33

transfermarkt się w tym roku strasznie opierdziela.

Henryk14 komentarzy: 84911.08.2014, 18:33

Myślę, ze poprostu koszulki obrońców nie sa tak chętnie kupowane przez gimbów jak te napastników. To już jeden głupi powód dla którego napastnicy są drożsi. Znacznie większa wartość marketingowa jest napastników, bo i w sumie niestety (albo stety) to bramki są znakiem firmowym futbolu,a nie odbiory, bloki, czy nawet parady bramkarzy

WiernyKibicThGunners komentarzy: 103611.08.2014, 18:33

Newsy pisze się w bbcode czy html?

lucasnoline komentarzy: 541611.08.2014, 18:32

Klose zakończył reprezentacyjną karierę, kolejny co przypomina, że pewna era się kończy.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.08.2014, 18:32

BigPower

ok , ale kazdy wie, ze trendy rynku od lat bylo, ze obronca jest duzo tanszy od napastnika, jesli ja dzis czytam, ze Mangala kosztowal okolo 60 mln euro , to za taka sume moze rok temu czerwonka puscilaby gdzies Suareza.

Largo10 komentarzy: 13511.08.2014, 18:31

Macie może linka do celebracji Kanonierórw?