Ciągle w grze! Slavia Praga 0-4 Arsenal (dwumecz: 1-5)

Ciągle w grze! Slavia Praga 0-4 Arsenal (dwumecz: 1-5) 15.04.2021, 21:49, Łukasz Wandzel 745 komentarzy

Wszystko albo nic – tak można podsumować obecną sytuację Arsenalu. Choć do tego daleka droga, londyńczycy mogą nawet wygrać Ligę Europy i uratować sezon lub zupełnie zaprzepaścić swoją szansę i nie zagrać w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. Jak na razie pewne jest, że po wygranej ze Slavią Praga 5-1 w dwumeczu Arsenal zagra w półfinale z Villarrealem, przeciwko byłemu trenerowi, Unaiowi Emery'emu.

Po mało satysfakcjonującym pierwszym starciu ze Slavią w Londynie Kanonierzy pokazali charakter w Pradze. Grający na wyjeździe Arsenal zafundował przeciwnikom 15-minutową kanonadę, która zaowocowała 3 golami w pierwszej połowie. Po przerwie piłkarze z Emirates Stadium nie tylko w pełni kontrolowali przebieg spotkania, ale także podwyższyli prowadzenie i zakończyli starcie, wygrywając 4-0.

Arsenal: Leno – Chambers, Holding, Mari, Xhaka – Partey (79' Cedric), Ceballos – Saka (79' Martinelli), Smith Rowe (67' Elneny), Pepe (88' Balogun) – Lacazette (79' Nketiah).

Slavia Praga: Kolar – Bah (46' Visinsky), Holes, Zima, Boril (46' Dorley) – Stanciu (46' Lingr), Hromada (46' Masopust), Provod, Secvik – Olayinka, Kuchta (71' Tecl).

Podopieczni Mikela Artety pokazali charakter, za co zostali nagrodzeni podwójnie. Przed upływem pierwszego kwadransa londyńczycy przedwcześnie cieszyli się z gola. Po przejęciu piłki w środku pola Arsenal przeprowadził szybki kontratak, a Bukayo Saka uderzył sprzed szesnastki. 19-latek trafił w słupek, ale jego uderzenie dobił Emile Smith Rowe. Po chwili radości bramka została nieuznana przez VAR. Kanonierzy świetnie zareagowali i kilka minut później wynik spotkania otworzył Pepe.

Niedługo trzeba było czekać na podwyższenie prowadzenia. Kolejna brawurowa akcja Arsenalu skończyła się faulem gospodarzy w polu karnym. Piłkę na wapnie ustawił Alexandre Lacazette i pewnie pokonał Kolara. W 24. minucie było już 3-0. Po podaniu od Caluma Chambersa, Bukayo Saka znowu podprowadził futbolówkę w pobliże szesnastki i popisał się precyzyjnym uderzeniem po ziemi. Kanonada wyhamowała po około półgodzinie od pierwszego gwizdka sędziego. Arsenal zszedł na przerwę, prowadząc w dwumeczu 4-1.

Można było spodziewać się, że w drugiej połowie przyjezdni zagrają bezpiecznie w celu utrzymania wyniku. Po przerwie Slavia Praga stwarzała zagrożenie pod bramką Bernda Leno, ale Kanonierzy w pełni kontrolowali przebieg spotkania. W 67. minucie Mikel Arteta zdjął z murawy Emile'a Smitha Rowe'a i wprowadził Mohameda Elneny'ego, co zwiastowało umocnienie defensywy kosztem ataku. Mimo to w 77. minucie Kanonierzy podwyższyli przewagę. Nicolas Pepe zagrał ze skrzydła w pole karne do Alexandre'a Lacazette'a. Francuz zwodem uwolnił się z pod opieki obrońców i ustalił wynik spotkania, 4-0!

Panie Arteta, Azeez zamiast Cebuli.
ESR, Saka czy Laca też nie muszą grać do końca...

Oldgunner3 komentarzy: 982415.04.2021, 22:21

Na co czeka jeszcze Arteta?!

triumphst666 komentarzy: 257415.04.2021, 22:21

Ogólnie wg mnie powinny skończyć się te przepisy o bramkach u siebie.
Obie drużyny mają taką samą szansę przystępując do meczów na obu stadionach.

Arsenalx3 komentarzy: 118515.04.2021, 22:20

Mam nadzieję, że nasi nie wpadną na pomysł zakupu Ceballosa na stałe. Niech wraca do Hiszpanii i tam próbuje swoich sił.

DexteR_000 komentarzy: 764315.04.2021, 22:20

Szkoda ze nie ma karnego, takie 5:0 to troche by obsr..lo Emeryego

aaron_maj komentarzy: 182215.04.2021, 22:20

@Oldgunner3 napisał: "Ceballos nawet na tle Slavii wygląda blado."

Niech się przyzwyczaja, bo od przyszłego sezonu czeka go gra w zespołach które całościowo będą wyglądać słabo przy Slavii

ELAdzik komentarzy: 251615.04.2021, 22:19

Oszczędzają ta Slavie ja się tylko da. Karny to karny.

Slaviola komentarzy: 1237715.04.2021, 22:19

@aaron_maj:

Na szczęście jest 3:0 dla Kanonierów :)

Gorrann komentarzy: 213815.04.2021, 22:19

Ceballos to prawdziwy człowiek strata. On dużo biega, stara się, ale czuję jakbym siebie oglądał.
Chęci są, umiejętności nie

Ech0z komentarzy: 1043115.04.2021, 22:19

Człowiek wziął się upił żeby odpadnięcie tak nie bolało a ci nagle przypomnieli sobie jak się w piłkę gra

sWinny komentarzy: 785915.04.2021, 22:18

Noga zabrana przez obronę slavii. Ewidentny karny, ale uj tam. Lepiej sprawdzać 10 minut milimetrowy spalony

Oldgunner3 komentarzy: 982415.04.2021, 22:18

Ceballos nawet na tle Slavii wygląda blado.

aaron_maj komentarzy: 182215.04.2021, 22:17

Moim zdaniem to jest karny. Jak by teraz było 0:0 to bym rzucił szklanka w telewizor.

Slaviola komentarzy: 1237715.04.2021, 22:17

@triumphst666:

4

Freo98 komentarzy: 647615.04.2021, 22:17

Moim zdaniem karny.

Laca ewidentnie zachaczony.

Oczywiście VAR jak zwykle gra z przeciwnikiem!

sWinny komentarzy: 785915.04.2021, 22:17

Przecież to karny na Lacy....

triumphst666 komentarzy: 257415.04.2021, 22:17

Ile oni musieliby nam teraz w ogóle strzelić aby awansować?

RedDragon komentarzy: 815.04.2021, 22:14

@Slaviola napisał: "Jakieś fajne zmiany by się przydały tak w okolicach 60-65 minuty."

Albo 69

@Ech0z napisał: "Bukayo usiądź mi na twarzy"

mruw komentarzy: 413715.04.2021, 22:14

poratuje ktos linkiem do streama?

Ech0z komentarzy: 1043115.04.2021, 22:14

@triumphst666 napisał: "aż tak
odpowiedzcytujsWinnykomentarzy: 397715.04.2021, 22:100
Możecie sobie pierdzielic co chcecie o Lacy ale jego zgrania na jeden kontakt są genialne. Szybkie, dokładne, bardzo przyspieszają nasze akcje.
odpowiedzcytujEch0zkomentarzy: 473315.04.2021, 22:08+1
Bukayo usiądź mi na twarzy
odpowiedzcytujDziadygakomentarzy: 228515.04.2021, 22:080
No cóż,bedzie piekny półfinał z naszym maestro Emerym..na pewno chłop będzie chciał sie zemscic,zobaczymy co z tego wyjdzie,ale szykuje sie ciekawy dwumecz.A w ewentualnym finale oby Roma/Ajax.Nie chce znowu angielskiego finału jak 2 sezony temu i nie daj Boże jeszcze porazka z mułami w finale..to by była katastrofa wieksza niz z chelsea.
odpowiedzcytujMarcinafc93komentarzy: 2565515.04.2021, 22:080
Niektórym nie dogodzisz, nawet jeśli by Arsenal wygrał ta edycje LE, to by wyszli z nor i pisali, że fartem wygrali i trzeba się pożegnać z Artetą. Prawdą jest, że ta "slaba" Slavia wyeliminowała Lisów i wcześniejszej edycji nawet Chelsea się z nimi mocno męczyła, chociaż mieli trochę mocniejszy skład wtedy. Jak Arsenal nie zdobędzie tego pucharu to powinno się pożegnać z Artetą, ale dopóki są szansę powinien zostać. W końcu" Trust the procces" do czegoś zobowiązuje :).
odpowiedzcytujwojtek1256komentarzy: 290415.04.2021, 22:080
Dawać Baloguna i Azeeza na boisko
odpowiedzcytujcreatiVe4komentarzy: 363515.04.2021, 22:080
W 60 za Xhake Soares, za Sake Nelson, za Pepe Gabi, a w 70 za Lace Balo i za ESR Azeez, koniecznie!
odpowiedzcytujninjakomentarzy: 23115.04.2021, 22:05+2
Jest pierwsza zmiana, Partey in, Delanej out
odpowiedzcytujAaronRambokomentarzy: 112015.04.2021, 22:05+1
@markiz0: Pomimo tego że ten sezon to totalna klapa to nadzieja umiera ostatnia. Może to ten rok kiedy wygramy ta Ligę Europy. Czego nam wszystkim życzę
odpowiedzcytujGarfield_plkomentarzy: 676015.04.2021, 22:04+2
@markiz0: bla bla bla, robimy swoje dziś i jedziemy dalej. Indywidualności ciągną często Bayern, Barce, Real, obok gry drużynowej i bardzo dobrze, że i my jakieś mamy, ale no, popłakać trzeba o coś ;)
odpowiedzcytujLehukomentarzy: 6815.04.2021, 22:04+1
@markiz0: Leicester to też poziom championship? To gdzie my mamy grać?
odpowiedzcytujtriumphst666komentarzy: 197015.04.2021, 22:030
@Armata500:
W sumie jest w tym trochę racji. Kiedyś fajnie się oglądało polskie studio, nawet kiedy Arsenal nie grał wtedy meczu. Teraz to nie są specjaliści, tylko ludzie specjalnej troski.
odpowiedzcytujArsenal96lkomentarzy: 449315.04.2021, 22:030
@Garfield_pl: A no tak zapomniałem że tu drabinka działa xd Dzięki za wyjaśnienie :)
odpowiedzcytujmarkiz0komentarzy: 48615.04.2021, 22:02+1
Jezeli ktos mysli, ze dobrze gramy, to rownie dobrze moze w ogole nie ogladac meczow, tylko sprawdzac wyniki na flashscore, bo i tak nie rozumie co sie dzieje na boisku. Mamy zawodnikow, ktorzy popisali sie indywidualnymi umiejetnosciami przeciw druzynie na poziomie championship. Zespolowo gralismy slabo do czasu zdobycia bramki, to Slavia grala pilka. Z Bayernem byloby pewnie z 0-3. Nasze asy z Liverpoolem pokazaly na jakim sa poziomie, mecze takie jak te - z polamatorami mydla kibicom oczy. Nasz klub upadl nisko, kiedys na taka Slavie nawet bysmy nie spluneli, a teraz jaramy sie ze ich ogrywamy?
odpowiedzcytujGarfield_plkomentarzy: 676015.04.2021, 22:02+1
@Arsenal96l napisał: "Dlaczego jest pewne? Nie możemy na nikogo innego trafić ?"

Jest drabinka i wynik meczu Villarreal - Dinamo jest już raczej klepniety
odpowiedzcytujArsenal2004komentarzy: 192615.04.2021, 22:010
Mam pytanie czy ja dobrze usłyszałem w 1 połowie że po boisku biega Delaney zamiast Parteya???
odpowiedzcytujLehukomentarzy: 6815.04.2021, 22:010
@Rynkos7: I te wszystkie komentarze w trakcie meczu, że jaki to biedny Arsenal bo nie ma Auby, żenada
odpowiedzcytujArmata500 (redaktor)komentarzy: 3788 newsów: 11715.04.2021, 22:010
Jakie to szczęście, że mam wystarczająco dobrego neta, by oglądać na angielskim streamie. Jak ktoś ma dobrego neta i ma wybór pomiędzy oglądaniem angielskiego streama HD, a tych durni w Polsacie i wybiera Polsat, to trochę masochizm ;) No chyba, że dla beki, ale zabija to trochę klimat meczu, bardzo ważnego dla nas w końcu.

Pierwsza połowa bardzo dobra, właśnie tak trzeba grać z takimi rywalami. Potem trochę odpuściliśmy, ale to raczej nie powinno dziwić. Mam nadzieję, że w drugiej połowie wciśniemy jeszcze jedną czy dwie brameczki.
odpowiedzcytujXandeRkomentarzy: 690415.04.2021, 22:000
Teraz oby Emery nie wyjaśnił Artety, a w finale to już wszystko jest możliwe.
odpowiedzcytujKiepomenkomentarzy: 284515.04.2021, 21:59+5
Nie no Mikel ma teraz jasno na niebie napisane "bez Auby i Williego gramy najlepiej", jak znowu zacznie mieszać to chyba pora umierać
odpowiedzcytujArsenal96lkomentarzy: 449315.04.2021, 21:590
@fabregas1987: Dlaczego jest pewne? Nie możemy na nikogo innego trafić ?
odpowiedzcytujkb8konradkomentarzy: 139415.04.2021, 21:59+2
Szybki research :
Następne mecze ligi półfinały Europy Za 2 i 3 tyg :
29.04 i 6.05
My gramy po meczu u siebie z Evertonem i po meczu wyjazdowym z Newcastle.

Villarreal emeryta gra po meczu u siebie z Barcelona i po meczu u siebie z Getafe.
Co ważne mają do rozegrania mecz zaległy 31 kolejki na wyjeździe z Alaves 21.04.
odpowiedzcytujtriumphst666komentarzy: 197015.04.2021, 21:58+1
Downy w studio Polsat twierdzą że na tym stadionie gra się tak jak rywal pozwoli, dla mnie to brednie bo chętnie krytykuję Arsenal, kiedy na to zasługuje, ale dzisiaj to nie jest gra na którą ktoś pozwala, tylko świetny występ ekipy prowadzącej trzema bramkami. A że Slavia popełnia błędy? Futbol to gra błędów, kto popełnia ich mniej - jest lepszy.
odpowiedzcytujRynkos7komentarzy: 91315.04.2021, 21:580
Żenada ta cała ekipa "ekspertów" i komentatorów z Polsatu. Większość użytkowników z k.com cechowało by się większym profesjonalizmem niż paka z Polsatu i zrobilibyśmy do za czteropaka, a te matoły z TV pewnie sobie jeszcze dobrze liczą za te wszystkie głupoty, o których mówią, a o których nie mają pojęcia.
odpowiedzcytujSzogunkomentarzy: 25358 newsów: 315.04.2021, 21:570
Tak się praży Prażan. Dobry mecz.
odpowiedzcytujPrzeArskomentarzy: 227615.04.2021, 21:570
Wichniar już nawet myli Pepe z saka. Za jakie grzechy Polsat musi to transmitować ......
odpowiedzcytujHandcuffkomentarzy: 15315.04.2021, 21:560
Futbol, nawet w ostatnich kilku latach, widział już nie takie historie, więc nic nie piszę, ale naprawdę trudno mi sobie wyobrazić, że Slavia wbija nam teraz cztery gole.

Miło się ogląda taki Arsenal. Liczę na to, że Slavia rzuci się do ataku i wykorzystamy dziury w ich obronie.
odpowiedzcytujELAdzikkomentarzy: 171715.04.2021, 21:550
Racja powinni wejść młodzi. Ogrywanie ogórków się skończy. W następnej rundzie już łatwo nie będzie więc wszyscy muszą być zdrowi.
odpowiedzcytujLehukomentarzy: 6815.04.2021, 21:55+1
Pierwszy z ławki i tak wejdzie Willian XD
odpowiedzcytujDexteR_000komentarzy: 634015.04.2021, 21:55+1
No de^^ile, znowu teraz Wichniarek myli Pepe z Saka :D
odpowiedzcytujTopekkomentarzy: 13698 newsów: 12615.04.2021, 21:54+1
Ładnie im przygrzmociliśmy. Chętnie zobaczę jakieś fajne zmiany, żeby młodzi poszaleli.

Półfinałek z Ebeningiem będzie ciekawy.
odpowiedzcytujbestzarogiemkomentarzy: 17115.04.2021, 21:540
boje sie troche o esr zeby kontuzji nie dostał.mega dobrze gra dzisiaj ale profilaktycznie zmieniłbym go późńiej a azzeza albo martinellego
odpowiedzcytujKiepomenkomentarzy: 284515.04.2021, 21:53+6
Arteta vs Emery w półfinale, to się dzieje panowie :D
odpowiedzcytujGarfield_plkomentarzy: 676015.04.2021, 21:53+1
Przydałby się 4 gol i wtedy jak już pisali inni Gabi. Balogun i może Azeez, czy nawet Nelson, jest w sumie 5 zmian ;)
odpowiedzcytujbaks1906komentarzy: 215.04.2021, 21:53+2
Według komentatorów przy skrótach bramek, trzeciego gola zdobył Pepe
odpowiedzcytujPatrikokomentarzy: 338815.04.2021, 21:53+1
Kurde ja tu się spodziewałem emocji i wyrównanej potyczki a Arsenal zamknął mecz w pierwszej połowie, ale widać jakże inne jest nastawienie naszych w porównaniu do poprzedniego spotkania na Emirates. Brawo.
odpowiedzcytujDexteR_000komentarzy: 634015.04.2021, 21:52+3
JA Piepr... ale ten Polsat to amatorka :D
Pepe strzelal na 3:0
Jakis Delaney z Borussi biega zamiast Parteya.
odpowiedzcytujswistak86komentarzy: 46815.04.2021, 21:52+1
tu nie ma co ryzykować i ESR zaraz do zmiany, świeżo po kontuzji to nie ma co. Ceballos do przodu i wchodzi Azeez xD Saka tak samo 60 min i zmiana za Gabiego. Lace też bym zmienił i wpuścił Balo xD
odpowiedzcytujfabregas1987komentarzy: 2235215.04.2021, 21:51+4
Ok do przerwy Arsenal prowadzi w dwumeczu 4:1 a Villareal 3:0 także spotkanie z Emerym jest pewne
odpowiedzcytuj←1→Witaj Ech0z
Nie masz nowych wiadomościprywatne wiadomościedytuj profilprzetłumacz i wyślij newsawyloguj się