Ciągle w grze! Slavia Praga 0-4 Arsenal (dwumecz: 1-5)

Ciągle w grze! Slavia Praga 0-4 Arsenal (dwumecz: 1-5) 15.04.2021, 21:49, Łukasz Wandzel 745 komentarzy

Wszystko albo nic – tak można podsumować obecną sytuację Arsenalu. Choć do tego daleka droga, londyńczycy mogą nawet wygrać Ligę Europy i uratować sezon lub zupełnie zaprzepaścić swoją szansę i nie zagrać w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. Jak na razie pewne jest, że po wygranej ze Slavią Praga 5-1 w dwumeczu Arsenal zagra w półfinale z Villarrealem, przeciwko byłemu trenerowi, Unaiowi Emery'emu.

Po mało satysfakcjonującym pierwszym starciu ze Slavią w Londynie Kanonierzy pokazali charakter w Pradze. Grający na wyjeździe Arsenal zafundował przeciwnikom 15-minutową kanonadę, która zaowocowała 3 golami w pierwszej połowie. Po przerwie piłkarze z Emirates Stadium nie tylko w pełni kontrolowali przebieg spotkania, ale także podwyższyli prowadzenie i zakończyli starcie, wygrywając 4-0.

Arsenal: Leno – Chambers, Holding, Mari, Xhaka – Partey (79' Cedric), Ceballos – Saka (79' Martinelli), Smith Rowe (67' Elneny), Pepe (88' Balogun) – Lacazette (79' Nketiah).

Slavia Praga: Kolar – Bah (46' Visinsky), Holes, Zima, Boril (46' Dorley) – Stanciu (46' Lingr), Hromada (46' Masopust), Provod, Secvik – Olayinka, Kuchta (71' Tecl).

Podopieczni Mikela Artety pokazali charakter, za co zostali nagrodzeni podwójnie. Przed upływem pierwszego kwadransa londyńczycy przedwcześnie cieszyli się z gola. Po przejęciu piłki w środku pola Arsenal przeprowadził szybki kontratak, a Bukayo Saka uderzył sprzed szesnastki. 19-latek trafił w słupek, ale jego uderzenie dobił Emile Smith Rowe. Po chwili radości bramka została nieuznana przez VAR. Kanonierzy świetnie zareagowali i kilka minut później wynik spotkania otworzył Pepe.

Niedługo trzeba było czekać na podwyższenie prowadzenia. Kolejna brawurowa akcja Arsenalu skończyła się faulem gospodarzy w polu karnym. Piłkę na wapnie ustawił Alexandre Lacazette i pewnie pokonał Kolara. W 24. minucie było już 3-0. Po podaniu od Caluma Chambersa, Bukayo Saka znowu podprowadził futbolówkę w pobliże szesnastki i popisał się precyzyjnym uderzeniem po ziemi. Kanonada wyhamowała po około półgodzinie od pierwszego gwizdka sędziego. Arsenal zszedł na przerwę, prowadząc w dwumeczu 4-1.

Można było spodziewać się, że w drugiej połowie przyjezdni zagrają bezpiecznie w celu utrzymania wyniku. Po przerwie Slavia Praga stwarzała zagrożenie pod bramką Bernda Leno, ale Kanonierzy w pełni kontrolowali przebieg spotkania. W 67. minucie Mikel Arteta zdjął z murawy Emile'a Smitha Rowe'a i wprowadził Mohameda Elneny'ego, co zwiastowało umocnienie defensywy kosztem ataku. Mimo to w 77. minucie Kanonierzy podwyższyli przewagę. Nicolas Pepe zagrał ze skrzydła w pole karne do Alexandre'a Lacazette'a. Francuz zwodem uwolnił się z pod opieki obrońców i ustalił wynik spotkania, 4-0!

Liga EuropyRaport pomeczowySlavia Praga autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
XandeR komentarzy: 968415.04.2021, 23:27

Auba z malarią, może to była przyczyna trochę słabszej formy?

fabregas1987 komentarzy: 2581515.04.2021, 23:26

Dotychczas najlepszy sezon Laci to było 19 goli w 49 meczach, obecnie ma 17 w 38. Okazuje się, że umie strzelać, ale zawsze grał drugie skrzypce czy to przy Alexisie czy Aubie? Myślę, że w obecnej formie i z +/- 10 spotkaniami do rozegrania może się zakręcić wokół 25 trafień.
Chcielibyście go na dłużej czy trzeba wykorzystać chwilowy skok formy i zarobić póki się da?

alexis1908 komentarzy: 360315.04.2021, 23:25

@Rynkos7: Tu chodzi o jego charakter i zaangażowanie a nie o to czy strzelił bramke byl bez formy to też zawsze było widać po nim staranie nigdy nie przechodzil koło meczu.

Dziadyga komentarzy: 828815.04.2021, 23:24

Finał z kibicami czy bez? bo juz bym powoli rezerwował czas na ewentualny finał..Dwa razy z bliska Kanonierów oglądałem,ale w finale europejskich pucharów jeszcze w naszym kraju..to by była taka pamiatka jak Polska-Niemcy w 2014 na Narodowym :) wspaniałe wspomnienia do konca życia.

bizooon komentarzy: 693015.04.2021, 23:24

@Kiepomen napisał: "Miał celny, miał. Pamiętam raz mu chyba de gea wyłapał xD"
Zepsułeś mi zabawe teraz, aż sprawdzę

@Dziadyga: Laca moze odejsc bo moze sie pojawic oferta noe do odrzucenia, na sile nikt go nie wywali. Gabi, Nketiah i Balogun od kogos musza sie uczyc jak sie odwrocic w polu karnym itp

KapitanJack10 komentarzy: 5409 newsów: 415.04.2021, 23:23

@chicken1990: To czemu nie walczysz o minuty dla Kirka, Boli, Lopeza czy Mollera? Kiedy oni mają się pokazać? Arteta im zniszczył kariery, bo ich nie wpuszcza na 15min meczu.
Tylko Azeez i Balogun są w tej młodzieżowce?

Jak to się dzieje, że żaden poważny klub nie wystawia na codzień juniorów, ale tylko jak Arsenal tego nie robi to jest problem? Taki Delap w City ma w u23 2x bramek co Balogun, a na szpicy gra Bernardo Silva.. Czemu nie napiszesz, że Guardiola to amator, bo nie daje mu szansy? City ma już mistrza w kieszeni, spokojnie mógłby wpuszczać juniorów. Jakoś nie słyszałem, żeby ktoś się o to czepiał, ale czepiasz się o Azeeza, którego pewnie nawet imienia bez sprawdzania nie znasz..

Kiepomen komentarzy: 432915.04.2021, 23:23

@bizooon: Miał celny, miał. Pamiętam raz mu chyba de gea wyłapał xD

Rynkos7 komentarzy: 680715.04.2021, 23:22

@triumphst666:
To zrozum, że te 15 minut dzisiaj to byłby pokaz tylko dla Ciebie a nie dla Artety. Sztab ludzi ocenia tych piłkarzy 24/7. Mecze U23, U21, treningi, sparingi. Oczy bolą jak się czyta ludzi, którzy starają się być mądrzejsi od ludzi, którzy są związani z tym zespołem 24/7.

bizooon komentarzy: 693015.04.2021, 23:21

@fabregas1987 napisał: "Staty Pepe w LE: 11 meczów 5 goli 3 asysty, nasz najlepszy zawodnik w tych rozgrywkach?"
Lekko

A potężny Thomas wciąż bez celnego strzału w barwach Arsenalu XD

chicken1990 komentarzy: 120915.04.2021, 23:20

@Naburator: A trening czy mecz u-23 zweryfikuje ich na poziomie seniorskim? Czyli mam rozumieć że ESR tez odstawał od reszty do meczu z Chelsea gdzie musiał zagrać? Czyli Wenger popełniał błąd dając szanse zawodnikom drugiej drużyny gry w meczach EFL CUP czy fazie grupowej LE?

triumphst666 komentarzy: 257415.04.2021, 23:19

@Rynkos7 napisał: "Bosh, dziecko. Czego nie rozumiesz bo czytać się tego nie da. Na pokazanie się mają mecze w U23, U21 itd. tam ich obserwują trenerzy i scouci. Tutaj jest ćwierćfinał i pierwsi do ogrania są piłkarze, którzy przez cały sezon należą do pierwszej drużyny, a nie juniorzy i kandydaci do 1 zespołu... Piłkarze, którzy dzisiaj się ogrywają w najbliższy weekend będą walczyć o kolejne cenne punkty, Balogun będzie grał w rezerwach... Na niego przyjdzie czas, nie wiem czemu forsujesz temat, który obserwujesz tylko z TV, starasz się być mądrzejszy od ludzi którzy zarządzają tym klubem..."

Tak samo na pokazanie się w takich meczach mają szansę zawodnicy przytwierdzeni już do pierwszego składu jak Saka, ESR, czy Martinelli.
A jak zauważyłeś poszli o etap dalej - więc reszta też ma taką szansę, szczególnie że taki Balogun czy Azeez ją dostali i pokazali się z dobrej strony.

Dlatego naucz się rozmowy na forum, gdzie każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania, a "Bosh dziecko" zastąp słownikiem, bo rośnie z ciebie mały Janusz - przyszły "wuja racja" czyli własne przeciwieństwo bez odpowiednich korzeni, obycia i moresu. To tyle.

JacOsc komentarzy: 93615.04.2021, 23:18

Oby się nie zgotowała zemsta draculi

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40315.04.2021, 23:18

@bigMick: z kibicami

fabregas1987 komentarzy: 2581515.04.2021, 23:17

Rynkos7 komentarzy: 680715.04.2021, 23:17

Laca zagrał dobry mecz z ostatnią drużyną w Premier League i dzisiaj, gdzie ewidentnie odstajemy całą drużyną od rywala, a niektórzy tutaj już chcą mu opaskę kapitańską dawać haha :D Niektórzy tutaj to memy. Ostudźmy emocje. Niech zagrał pół sezonu przynajmniej na takim poziomie.

Naburator komentarzy: 278415.04.2021, 23:15

@chicken1990 napisał: "To wytłumacz kolego kiedy oni powinni dostać jakieś minuty? Z takim podejściem byś nie zobaczył wymienionego przez Ciebie Bellerina, Szczęsnego, Wilshare. W United nie zagrałby Greenwood, w Bayernie Davies."
Przecież zawodnicy nie pokazują się tylko w meczach dorosłej kardy. Graja w u-21, na treningach. Sztab ludzi ocenia ich grę przez dłuższy czas niż 90 minut ze slavia. Oni w takim meczu pokażą się nam, kibicom a nie trenerom

bizooon komentarzy: 693015.04.2021, 23:15

Slabo że Williana podpisalismy, wiecej bysmy w sezonie osiagneli bez niego. Ktos by wiecej ogral, pewnke Gabi.
Ale jakie nasze stale fragmenty sa slabe pokazuje ze tylko Willian potrafi dograc dobrze, a Gabriel jako jedyny skonczyc potrafi.
A z Gabrielem bez Luiza nie wygrywamy.
Nic dziwnego ze tyle kombinowania ze skladem w obronie potrzebnych bylo

Rynkos7 komentarzy: 680715.04.2021, 23:15

Na "Estadio de la Ceramica", stadionie Villareal na trybunach "siedzieli" kibice z tektury haha :D Niczym w FIFA 2004.

Dziadyga komentarzy: 828815.04.2021, 23:14

@alexis1908 napisał: "Lace chyba służy opaska kapitańska :) widać że jest liderem a i forma poszła w górę oby tak dalej :)"

Laca to do wy***ania a nie na kapitana buahaha.Fakt,że te dwa mecze zagrał bardzo dobrze,ale co z tego jak koles ma wieczna sinusoidę.

chicken1990 komentarzy: 120915.04.2021, 23:14

@KapitanJack10: To wytłumacz kolego kiedy oni powinni dostać jakieś minuty? Z takim podejściem byś nie zobaczył wymienionego przez Ciebie Bellerina, Szczęsnego, Wilshare. W United nie zagrałby Greenwood, w Bayernie Davies.

Rynkos7 komentarzy: 680715.04.2021, 23:10

bizooon komentarzy: 693015.04.2021, 23:10

@alexis1908 napisał: "widać że jest liderem a i forma poszła w górę oby tak dalej :)"
I on i Granit, potem Holding oraz Luiz. Nie bez powodu oni opaskę noszą. Auba dostał opaskę bo pozostali wymienieni akurat byli poza pierwsza 11, a Auba to nasz najlepszy zawodnik byl w tym momencie o kilometry

alexis1908 komentarzy: 360315.04.2021, 23:07

bizooon komentarzy: 693015.04.2021, 23:07

Auba bez formy, dobrze ze nie gra ale szczerze trzeba trzymac kciukinzeby wyzdrowial, nie jeden kozak zmarl na malarie

bigMick komentarzy: 108515.04.2021, 23:07

Finał w Gdańsku bez kibiców?

pLYTEK komentarzy: 411815.04.2021, 23:06

El Derbi Castaño w polfinale

triumphst666 komentarzy: 257415.04.2021, 23:06

@KapitanJack10 napisał: "@triumphst666: Balogun zagrał łącznie 61 minut w LE z Molde i Dunadalk trafił. Azeez zagrał 7min w seniorskiej drużynie w sumie. Który z nich już udowodnił, że warto dać mu szansę? Nketiah w u23 miał lepsze liczby niż Balogun, a w reprezentacji u21 pobił rekord Shereera. Już go skreśliliśmy i teraz leci następny z kolejki? To jak Balogun zagra słabo kilka meczów to już do odstrzału i niech gra Moller i tak do skutku?
Oddzielmy grubą kreską u23 od pierwszej drużyny. Saka jako jedyny w ostatnich latach tak naprawdę z marszu wskoczył z u23 do składu, bo miał wyjątkowy talent, wcześniej Bellerin przez braki na obronie wszedł. To jest naturalna rzecz, że juniorzy nie dostają minut.
Jest kadra 28 zawodników, jest z czego wybierać do grania. Przedkładać nieopierzonych 18-latkow nad te kadrę? Bez sensu.
Ich czas przyjdzie. Pograją jeszcze w rezerwach, pójdą na wypo i się okaże co i jak z nimi. Nie ma co się kłócić."

Ale kto się kłóci :). Po prostu tłumaczę Ci, że Nketiah dostawał szanse w PL i w pucharach i zawodził, więc czas dać podobną szansę Balogunowi.

Azeez? On miał mniej szans na pokazanie się, ale sądzę że powinien dostać ich więcej, bo swoje wykorzystał. Lepsze to, niż na siłę wrzucanie Williana etc, czyli zawodników którzy kiedy chcą to mogą, ale ostatnio nie chcą :)

Arsenal2004 komentarzy: 372215.04.2021, 23:04

Jedyna rzecz jaką według mnie powinien zrobić Arteta wcześniej to zdjąć Sakę żeby żadnej kontuzji nie złapał. Szczególnie że ostatnio miał małe problemy.

bizooon komentarzy: 693015.04.2021, 23:04

@DexteR_000 napisał: "Jak mial byc w planach, jak chlopa nie bylo prawie 400 dni przez kontuzje."
No i ni3stety jeszcze jedna kontuzja i skonczy jak Wellbeck bez kontraktu i w championship gdzies

Embix komentarzy: 199215.04.2021, 23:03

Jedyne czego mozna się uczepić to to że jak już wynik był pewny 4 gole musielibyśmy dostać to podstawowi gracze biegali prawie do końca. To była 2 sam raz okazja dla tych co wogole wprost nie grali. Przy 4 bramce Balogun Azez i inni co murawy nie wąchali powinni z automatu wyjść. Pepe do 84 minuty przy pewnym wyniku co gra cały czas czy Laca? Toc to dramat gdzie odpoczynek

bizooon komentarzy: 693015.04.2021, 23:02

@Lehu napisał: "No i niestety jeden finał przegrał"
Ale pozostale finalybw ktorychbnie byl trenerem Arsenalubwygral. Statystyka za nim. Trzeba bedzie zagrac jeszcse lepiej niz dzisiaj

DexteR_000 komentarzy: 764015.04.2021, 23:00

@AR14: Jak mial byc w planach, jak chlopa nie bylo prawie 400 dni przez kontuzje.

bizooon komentarzy: 693015.04.2021, 23:00

@fabregas1987 napisał: "Jedyne do czego bym się przyczepił to tak późne wpuszczenie Gabiego i Baloguna czy wybór Elnenego"
Dal pograc tym ktorzy wywalczyli te 3 gole, a Elneny to w LE daje rade, gorzej ze w lidze nie bardzo.

drewniane_krzeslo komentarzy: 280915.04.2021, 22:59

Kolejne wskazówki dla Artety. Bez Auby i Williana na wysokim pressingu można dobrze pograć żeby rywal nie miał nic do powiedzenia. Dla mnie przy wyniku 3:0 powinien robić zmiany około 60 minuty, ważne, że nie ma urazów. W 2006 roku Arsenal grał z Villarealem do wyciągnięciu rzutu karnego przez Lehamanna awansowali do finału. Nie mam nic przeciwko takiemu scenariuszowi.

zdyp komentarzy: 455915.04.2021, 22:59

bd derby kasztanow! na sama mysl caly drrrrrrrze! COYG!!!!!

AR14 komentarzy: 130715.04.2021, 22:59

@bizooon

Mialem na myśli, że nie był w planach, jeżeli chodzi o skład Mikela. Dobrze, że skorzystaliśmy z niego po kontce, może jeszcze przyniesie nam dużo dobrego w tym sezonie

Naburator komentarzy: 278415.04.2021, 22:59

Arsenal strzelił przynajmniej trzy bramki w czterech wyjazdowych spotkaniach z rzędu we wszystkich rozgrywkach pierwszy raz od 1932 r.

Najdziwniejszy sezon xd

bizooon komentarzy: 693015.04.2021, 22:58

@Slaviola napisał: "Mam głęboką nadzieję, że Arsenal wyjaśni Ebeninga!"
Panowei, trzeba pamietac że chłop wygral 3/4 le w ktorych bral udzial a w 4 byl w finale....

ELAdzik komentarzy: 250815.04.2021, 22:58

@Slaviola: LE to ulubiony puchar kasztana. Tak łatwo nie będzie.

bizooon komentarzy: 693015.04.2021, 22:57

@AR14 napisał: "Chambers skreślony,"
Mikel nikogo nie skreślał i to jest pozytyw mimo wszystko. Tylko Sokratis nie pogral za jego kadencji z calej kadry chyba

fabregas1987 komentarzy: 2581515.04.2021, 22:57

Świetny mecz, pewne zwycięstwo i kolejny strzał z defibrylatora utrzymujący Arsenal przy życiu w tym sezonie.

Jedyne do czego bym się przyczepił to tak późne wpuszczenie Gabiego i Baloguna czy wybór Elnenego przy 4:0 zamiast dać szansę młodemu Azeezowi

Slaviola komentarzy: 1237715.04.2021, 22:57

Mam głęboką nadzieję, że Arsenal wyjaśni Ebeninga!

Cartman_KG komentarzy: 363815.04.2021, 22:57

@bizooon: taaa formę do pieczenia babki chyba xD

Czeczenia komentarzy: 1248915.04.2021, 22:57

Brawo dla Slavii, ale po 20 minutach ich drużyna rozpadła się w pył.