Ciągle w grze! Slavia Praga 0-4 Arsenal (dwumecz: 1-5)

Ciągle w grze! Slavia Praga 0-4 Arsenal (dwumecz: 1-5) 15.04.2021, 21:49, Łukasz Wandzel 745 komentarzy

Wszystko albo nic – tak można podsumować obecną sytuację Arsenalu. Choć do tego daleka droga, londyńczycy mogą nawet wygrać Ligę Europy i uratować sezon lub zupełnie zaprzepaścić swoją szansę i nie zagrać w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. Jak na razie pewne jest, że po wygranej ze Slavią Praga 5-1 w dwumeczu Arsenal zagra w półfinale z Villarrealem, przeciwko byłemu trenerowi, Unaiowi Emery'emu.

Po mało satysfakcjonującym pierwszym starciu ze Slavią w Londynie Kanonierzy pokazali charakter w Pradze. Grający na wyjeździe Arsenal zafundował przeciwnikom 15-minutową kanonadę, która zaowocowała 3 golami w pierwszej połowie. Po przerwie piłkarze z Emirates Stadium nie tylko w pełni kontrolowali przebieg spotkania, ale także podwyższyli prowadzenie i zakończyli starcie, wygrywając 4-0.

Arsenal: Leno – Chambers, Holding, Mari, Xhaka – Partey (79' Cedric), Ceballos – Saka (79' Martinelli), Smith Rowe (67' Elneny), Pepe (88' Balogun) – Lacazette (79' Nketiah).

Slavia Praga: Kolar – Bah (46' Visinsky), Holes, Zima, Boril (46' Dorley) – Stanciu (46' Lingr), Hromada (46' Masopust), Provod, Secvik – Olayinka, Kuchta (71' Tecl).

Podopieczni Mikela Artety pokazali charakter, za co zostali nagrodzeni podwójnie. Przed upływem pierwszego kwadransa londyńczycy przedwcześnie cieszyli się z gola. Po przejęciu piłki w środku pola Arsenal przeprowadził szybki kontratak, a Bukayo Saka uderzył sprzed szesnastki. 19-latek trafił w słupek, ale jego uderzenie dobił Emile Smith Rowe. Po chwili radości bramka została nieuznana przez VAR. Kanonierzy świetnie zareagowali i kilka minut później wynik spotkania otworzył Pepe.

Niedługo trzeba było czekać na podwyższenie prowadzenia. Kolejna brawurowa akcja Arsenalu skończyła się faulem gospodarzy w polu karnym. Piłkę na wapnie ustawił Alexandre Lacazette i pewnie pokonał Kolara. W 24. minucie było już 3-0. Po podaniu od Caluma Chambersa, Bukayo Saka znowu podprowadził futbolówkę w pobliże szesnastki i popisał się precyzyjnym uderzeniem po ziemi. Kanonada wyhamowała po około półgodzinie od pierwszego gwizdka sędziego. Arsenal zszedł na przerwę, prowadząc w dwumeczu 4-1.

Można było spodziewać się, że w drugiej połowie przyjezdni zagrają bezpiecznie w celu utrzymania wyniku. Po przerwie Slavia Praga stwarzała zagrożenie pod bramką Bernda Leno, ale Kanonierzy w pełni kontrolowali przebieg spotkania. W 67. minucie Mikel Arteta zdjął z murawy Emile'a Smitha Rowe'a i wprowadził Mohameda Elneny'ego, co zwiastowało umocnienie defensywy kosztem ataku. Mimo to w 77. minucie Kanonierzy podwyższyli przewagę. Nicolas Pepe zagrał ze skrzydła w pole karne do Alexandre'a Lacazette'a. Francuz zwodem uwolnił się z pod opieki obrońców i ustalił wynik spotkania, 4-0!

Liga EuropyRaport pomeczowySlavia Praga autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
DexteR_000 komentarzy: 764015.04.2021, 22:57

@Rynkos7: Na szczescie strim mi sie skonczyl :D

Btw. ciekawe czy beda kibice w Gdansku czy jeszcze nie.

Cartman_KG komentarzy: 363815.04.2021, 22:56

@Arsenal2004: smif rołwi? xD

bizooon komentarzy: 693115.04.2021, 22:56

@Cartman_KG napisał: "Jak zobaczymy jeszcze Aube w pierwszym składzie w tym sezonie a nie będzie grał Martinelli to znaczy że Arteta ma coś z łbem albo nie ma oczu. "Patrzy lecz nie widzi""
Nie ma potrzeby, moze mega forme na final nasz Gabon zlapie

Rynkos7 komentarzy: 680715.04.2021, 22:56

Ok. To teraz "truskawka na torcie". Śmietanka w postaci ekspertów Polsatu. Uczta dla uszu.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52415.04.2021, 22:56

Emery wraca do domu. Oby był gościnny dla Artety.

chicken1990 komentarzy: 120915.04.2021, 22:56

@KapitanJack10: Nketiah chyba już został zweryfikowany w pierwszej części sezonu. A sam zwróciłeś uwagę że wchodzą oni z ławki czyli jako tako są sprawdzeni. A jakim problemem jest dać chłopakowi te 15 minut gry przy rozstrzygniętym spotkaniu? Dla niego to dodatkowy bodziec do pracy na treningu.
A komu tak naprawdę z młodych dal szanse Arteta? Na siłę można podciągnąć ESR'a który i tak już grał z LE za Emerego a Mikel postawił na niego z musu a ten się obronił grą.

Inaczej gra jakby miał malarię....

AR14 komentarzy: 131015.04.2021, 22:55

Chambers skreślony, a tu się okazuje, że czarny koń w składzie Mikela

Arsenal2004 komentarzy: 374515.04.2021, 22:54

Powiem wam że ja nie wiem co jest nie tak z tymi komentatorami. W 1 połowie pomylili raz Ceballosa z Marim potem nazwali Thomasa Delaneyem a w 2 połowie Sake z Pepe. Dodatkowo jeden z nich cały czas jakoś dziwnie próbował wymawiać nazwisko Smitha-Rowa.

Cartman_KG komentarzy: 363815.04.2021, 22:54

Sorry ale Auba to ma malarię chyba odkąd podpisał kontrakt nowy chyba....

radzio_TRN komentarzy: 2723 newsów: 1315.04.2021, 22:53

No to sympatyczni Czesi za burtą - to była dopiero rozgrzewka. Teraz będzie już spore wyzwanie z pałającym rządzą zemsty Kasztanem, a na koniec najtrudniejsze zadanie - pokonanie odrodzonego Wuefisty.

LukaModric komentarzy: 67515.04.2021, 22:52

kto to pisał że slavia jest 2 poziomy wyżej od.olimpiacosu?
ninebite coś tam xd
pisałem że luźny awans A większość z was że jak.odpadniemy to arteta ma polecieć Lol kibice Arsenalu.

Freo98 komentarzy: 642915.04.2021, 22:52

Myślicie że wpuszczą część kibiców na finał czy będzie pusto?

ELAdzik komentarzy: 250915.04.2021, 22:51

Świetnie mamy 1/2. Teraz czeka nas ciężka bitwa o finał.

Rynkos7 komentarzy: 680715.04.2021, 22:49

@KapitanJack10:
W punkt.

triumphst666 komentarzy: 257415.04.2021, 22:49

@KapitanJack10 napisał: "@chicken1990: A kiedy ma dostać szansę Elneny czy Nketiah? Lepiej wpuścić 18 latka który następny mecz w seniorach zagra za rok, niż typa co co mecz siedzi na ławce i w razie, odpukać, czyjegoś urazu wchodzi? Beż sensu.
Przed Balogunem i Azeezem cała kariera i nikt nigdy nie powie, że nie wypalili, bo ich Arteta nie wpuścił na 15min ze Slavią.
A tu jest płacz tak jakby Arteta ich celowo upokorzył, bo nie ma do nich szacunku i koniecznie chce ich zgnoić.

A poza tym podaj mi jedną rzecz, którą Azeez udowodnił, że powinien grać za Elneny'ego, albo Balogun wchodzić kosztem Nketiaha? Bo jak na razie grali tylko w u23, a u23 jest na żałosnym poziomie."

Balogun każdą z NIEWIELU szans w LE wykorzystał. Nketiah grał dużo a niewiele zrobił, stąd lepiej rozwijać Baloguna niż mieć wieczne nadzieje związane z Nketiahem.

Azeez'a fajnie byłoby rozwijać, bo miał jeszcze mniej okazji na pokazanie się, a mimo to pokazał że warto dać mu przynajmniej szansę.

Elneny jest solidnym zawodnikiem i na pewno nie będę narzekał na niego tak, jak na Nketiah'a.

Slaviola komentarzy: 1237715.04.2021, 22:49