Ciągle w grze! Slavia Praga 0-4 Arsenal (dwumecz: 1-5)

Ciągle w grze! Slavia Praga 0-4 Arsenal (dwumecz: 1-5) 15.04.2021, 21:49, Łukasz Wandzel 745 komentarzy

Wszystko albo nic – tak można podsumować obecną sytuację Arsenalu. Choć do tego daleka droga, londyńczycy mogą nawet wygrać Ligę Europy i uratować sezon lub zupełnie zaprzepaścić swoją szansę i nie zagrać w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. Jak na razie pewne jest, że po wygranej ze Slavią Praga 5-1 w dwumeczu Arsenal zagra w półfinale z Villarrealem, przeciwko byłemu trenerowi, Unaiowi Emery'emu.

Po mało satysfakcjonującym pierwszym starciu ze Slavią w Londynie Kanonierzy pokazali charakter w Pradze. Grający na wyjeździe Arsenal zafundował przeciwnikom 15-minutową kanonadę, która zaowocowała 3 golami w pierwszej połowie. Po przerwie piłkarze z Emirates Stadium nie tylko w pełni kontrolowali przebieg spotkania, ale także podwyższyli prowadzenie i zakończyli starcie, wygrywając 4-0.

Arsenal: Leno – Chambers, Holding, Mari, Xhaka – Partey (79' Cedric), Ceballos – Saka (79' Martinelli), Smith Rowe (67' Elneny), Pepe (88' Balogun) – Lacazette (79' Nketiah).

Slavia Praga: Kolar – Bah (46' Visinsky), Holes, Zima, Boril (46' Dorley) – Stanciu (46' Lingr), Hromada (46' Masopust), Provod, Secvik – Olayinka, Kuchta (71' Tecl).

Podopieczni Mikela Artety pokazali charakter, za co zostali nagrodzeni podwójnie. Przed upływem pierwszego kwadransa londyńczycy przedwcześnie cieszyli się z gola. Po przejęciu piłki w środku pola Arsenal przeprowadził szybki kontratak, a Bukayo Saka uderzył sprzed szesnastki. 19-latek trafił w słupek, ale jego uderzenie dobił Emile Smith Rowe. Po chwili radości bramka została nieuznana przez VAR. Kanonierzy świetnie zareagowali i kilka minut później wynik spotkania otworzył Pepe.

Niedługo trzeba było czekać na podwyższenie prowadzenia. Kolejna brawurowa akcja Arsenalu skończyła się faulem gospodarzy w polu karnym. Piłkę na wapnie ustawił Alexandre Lacazette i pewnie pokonał Kolara. W 24. minucie było już 3-0. Po podaniu od Caluma Chambersa, Bukayo Saka znowu podprowadził futbolówkę w pobliże szesnastki i popisał się precyzyjnym uderzeniem po ziemi. Kanonada wyhamowała po około półgodzinie od pierwszego gwizdka sędziego. Arsenal zszedł na przerwę, prowadząc w dwumeczu 4-1.

Można było spodziewać się, że w drugiej połowie przyjezdni zagrają bezpiecznie w celu utrzymania wyniku. Po przerwie Slavia Praga stwarzała zagrożenie pod bramką Bernda Leno, ale Kanonierzy w pełni kontrolowali przebieg spotkania. W 67. minucie Mikel Arteta zdjął z murawy Emile'a Smitha Rowe'a i wprowadził Mohameda Elneny'ego, co zwiastowało umocnienie defensywy kosztem ataku. Mimo to w 77. minucie Kanonierzy podwyższyli przewagę. Nicolas Pepe zagrał ze skrzydła w pole karne do Alexandre'a Lacazette'a. Francuz zwodem uwolnił się z pod opieki obrońców i ustalił wynik spotkania, 4-0!

Liga EuropyRaport pomeczowySlavia Praga autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Slaviola komentarzy: 1237715.04.2021, 22:44

Gabi!

To musi być bramka, chłopaku z Brazylii...

Placio komentarzy: 256315.04.2021, 22:44

Martinelli?

Szogun komentarzy: 28848 newsów: 315.04.2021, 22:44

Martina ale blisko

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 115.04.2021, 22:44

Xhake i tak trzeba latem pogonić, jeśli chcą iść do przodu z rozwojem.

triumphst666 komentarzy: 257415.04.2021, 22:42

W czym Nketiah jest lepszy od Baloguna to serio nigdy się nie dowiem.

KedzioRRz komentarzy: 382715.04.2021, 22:41

Eh Panie Barista myślałem że dasz szanse Balogunowi i Azeezowi :(

Gorrann komentarzy: 213815.04.2021, 22:41

Ta maseczka na Lacy xD

Garfield_pl komentarzy: 2829915.04.2021, 22:41

@Rumunia napisał: "Zaraz się okaże, że Balogun jednak nie przedłuży kontraktu"
Haha, Bo nie wszedł na żądanie kanonierzy.com? Jeszcze może wejść, a swoje szanse dostanie, przekonali go więc po co ten płacz ;)

Slaviola komentarzy: 1237715.04.2021, 22:41

@Freo98:

Bo podpisał kontrakt, więc wypadało go wsadzić na ławeczkę ;)

Rynkos7 komentarzy: 688115.04.2021, 22:41

Nie rozumiem waszej prośby o Baloguna. Gościa przez cały sezon nie było w 1 drużynie i nagle ma wejść bo wy tego chcecie. Cała reszta jest częścią pierwszej drużyny i to oni mogą pomóc nam w następnych meczach, więc to oczywiste, że oni się ogrywają.

Właśnie minąłem 5k komentarzy :D

@grzegorz1211: to najlepszy napastnik w klubie i mimo beznadziejnego meczu w Londynie że Slavią, ja nadal w niego wierzę. W Pepe i Chambers też.

Wyprzedzając pytanie, William tylko do tarcia chrzanu.
Bellerin niech idzie do PSG za dobrą kasę

ELAdzik komentarzy: 251615.04.2021, 22:40

Gabi dostał za to żółta? Lol xD

Freo98 komentarzy: 647615.04.2021, 22:40

@Slaviola: nie jest fizycznie gotowy na 10 min? To po co jest na ławce?

Szogun komentarzy: 28848 newsów: 315.04.2021, 22:40

Za co teraz żółta?.

Patriko komentarzy: 530215.04.2021, 22:39

@Simpllemann napisał: "Arteta jest w Arsenalu od blisko 18 miesięcy. Naprawdę mieliście nadzieję, że Balogun wejdzie na boisko w ćwierćfinale LE?"
Jak tutaj połowa strony co mecz się łudzi, że on zrobi w miarę wczesne zmiany xD

Dajcie mu się rozwijać po swojemu.

Może nie jest jeszcze fizycznie gotowy!?

Slaviola komentarzy: 1237715.04.2021, 22:38

Nketiah niech gra, bo Nasi czekają już na ofertę od Evertonu!

Garfield_pl komentarzy: 2829915.04.2021, 22:37

@Cartman_KG napisał: "Na wuj tej Nketiah... Paralityka nie mogę już oglądać..."
W sumie ponoć WHU wciąż zainteresowany, więc może żeby cenę podbić? ;)

chicken1990 komentarzy: 120915.04.2021, 22:37

@KapitanJack10: i trzymaj ich tak na ławce albo w młodzieżówce aż beda chcieli odejść. A kiedy mają się sprawdzić jak nie w takim meczu przy ustalonym wyniku?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52415.04.2021, 22:37

grzegorz1211 komentarzy: 1031115.04.2021, 22:37

Dobrze że Laca w strzeleckiej formie, łatwiej będzie go sprzedać

Rumunia komentarzy: 87415.04.2021, 22:37

Zaraz się okaże, że Balogun jednak nie przedłuży kontraktu

Armata500 komentarzy: 4372 newsów: 13015.04.2021, 22:37

No ładnie Laca, ładnie. Pełna rehabilitacja za pudło z ostatniego meczu, miło.

Kaniecha komentarzy: 8215.04.2021, 22:37

jest i Edward :D

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.04.2021, 22:37

Nketiah....

Chlopa juz nie będzie po sezonie.

aaron_maj komentarzy: 182215.04.2021, 22:37

Boże Nketiah dalej w hierarchii nad Balogunem... Nie wiem czym go przekonali żeby przedłużył kontrakt.

Cartman_KG komentarzy: 364215.04.2021, 22:36

Na wuj tej Nketiah... Paralityka nie mogę już oglądać...

@Oldgunner3:
To nie jest sparing, że Arteta ma dać ogrywać się młodym. Oni od tego mają mecze U-23 itd. Elneny jest doświadczonym graczem i to oczywiste czemu wchodzi.