Ciągle w grze! Slavia Praga 0-4 Arsenal (dwumecz: 1-5)

Ciągle w grze! Slavia Praga 0-4 Arsenal (dwumecz: 1-5) 15.04.2021, 21:49, Łukasz Wandzel 745 komentarzy

Wszystko albo nic – tak można podsumować obecną sytuację Arsenalu. Choć do tego daleka droga, londyńczycy mogą nawet wygrać Ligę Europy i uratować sezon lub zupełnie zaprzepaścić swoją szansę i nie zagrać w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. Jak na razie pewne jest, że po wygranej ze Slavią Praga 5-1 w dwumeczu Arsenal zagra w półfinale z Villarrealem, przeciwko byłemu trenerowi, Unaiowi Emery'emu.

Po mało satysfakcjonującym pierwszym starciu ze Slavią w Londynie Kanonierzy pokazali charakter w Pradze. Grający na wyjeździe Arsenal zafundował przeciwnikom 15-minutową kanonadę, która zaowocowała 3 golami w pierwszej połowie. Po przerwie piłkarze z Emirates Stadium nie tylko w pełni kontrolowali przebieg spotkania, ale także podwyższyli prowadzenie i zakończyli starcie, wygrywając 4-0.

Arsenal: Leno – Chambers, Holding, Mari, Xhaka – Partey (79' Cedric), Ceballos – Saka (79' Martinelli), Smith Rowe (67' Elneny), Pepe (88' Balogun) – Lacazette (79' Nketiah).

Slavia Praga: Kolar – Bah (46' Visinsky), Holes, Zima, Boril (46' Dorley) – Stanciu (46' Lingr), Hromada (46' Masopust), Provod, Secvik – Olayinka, Kuchta (71' Tecl).

Podopieczni Mikela Artety pokazali charakter, za co zostali nagrodzeni podwójnie. Przed upływem pierwszego kwadransa londyńczycy przedwcześnie cieszyli się z gola. Po przejęciu piłki w środku pola Arsenal przeprowadził szybki kontratak, a Bukayo Saka uderzył sprzed szesnastki. 19-latek trafił w słupek, ale jego uderzenie dobił Emile Smith Rowe. Po chwili radości bramka została nieuznana przez VAR. Kanonierzy świetnie zareagowali i kilka minut później wynik spotkania otworzył Pepe.

Niedługo trzeba było czekać na podwyższenie prowadzenia. Kolejna brawurowa akcja Arsenalu skończyła się faulem gospodarzy w polu karnym. Piłkę na wapnie ustawił Alexandre Lacazette i pewnie pokonał Kolara. W 24. minucie było już 3-0. Po podaniu od Caluma Chambersa, Bukayo Saka znowu podprowadził futbolówkę w pobliże szesnastki i popisał się precyzyjnym uderzeniem po ziemi. Kanonada wyhamowała po około półgodzinie od pierwszego gwizdka sędziego. Arsenal zszedł na przerwę, prowadząc w dwumeczu 4-1.

Można było spodziewać się, że w drugiej połowie przyjezdni zagrają bezpiecznie w celu utrzymania wyniku. Po przerwie Slavia Praga stwarzała zagrożenie pod bramką Bernda Leno, ale Kanonierzy w pełni kontrolowali przebieg spotkania. W 67. minucie Mikel Arteta zdjął z murawy Emile'a Smitha Rowe'a i wprowadził Mohameda Elneny'ego, co zwiastowało umocnienie defensywy kosztem ataku. Mimo to w 77. minucie Kanonierzy podwyższyli przewagę. Nicolas Pepe zagrał ze skrzydła w pole karne do Alexandre'a Lacazette'a. Francuz zwodem uwolnił się z pod opieki obrońców i ustalił wynik spotkania, 4-0!

Liga EuropyRaport pomeczowySlavia Praga autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
D14 komentarzy: 437115.04.2021, 22:36

Ojj chyba mamy nowy rekord podań przy bramce.

Slaviola komentarzy: 1237715.04.2021, 22:35

@varatas:

Zdecydowanie!

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.04.2021, 22:35

@Slaviola:

Zawsze to lepiej zajechać swojego najlepszego grajka niż mu dać odpocząć.

Szogun komentarzy: 28848 newsów: 315.04.2021, 22:35

Laca w formie. Idzie mu.

Z Ceballosem to się zgodzę.

Niech wraca najbliższym lotem do Madrytu!

PS: brawo Laca!

0:4!

Adi17 komentarzy: 300915.04.2021, 22:35

Gol i zaraz wejdzie Bellerin i Willian

ELAdzik komentarzy: 251615.04.2021, 22:35

W końcu coś tam wpadło. Bo już zasypiałem.

chicken1990 komentarzy: 120915.04.2021, 22:35

@Garfield_pl: to zmieniamy Sake i ESR. Chłopaki są po kontuzjach.

Patriko komentarzy: 530215.04.2021, 22:34

Żuraw to był fajny piłkarz, ale gdy go słucham jak komentuje to nie dziwię się dlaczego kiedyś w wywiadzie przyznał, że nie potrafi sam opłacić rachunków xd

varatas komentarzy: 256515.04.2021, 22:34

@Gorrann: na tym poziomie, do którego aspirujemy, zmiennicy też muszą wnosić wartość dodaną, a nie tylko bieganie

KapitanJack10 komentarzy: 5440 newsów: 415.04.2021, 22:33

Co wy z tym Azeezem i Balogunem? Ani jeden, ani drugi w tym sezonie już w kadrze meczowej się nie znajdą, nie mówiąc o jakichś minutach.. A Elneny może się przydać, chyba lepiej, że ktoś taki dostaje minuty.
Panuje tu jakieś dziwne przekonanie, że 18-latek jak nie dostanie minut to się zaraz zmarnuje. To nieprawda. Przeskok z piłki juniorskiej do seniorskiej jest ogromny i tacy 17/18-latkowie lepiej nawet jak nie szarżują z tym graniem w pierwszym składzie, tylko spokojnie rozwijają w młodzieżówce.

triumphst666 komentarzy: 257415.04.2021, 22:33

Ciekawe co o zmianach Artety sądzi jego mentor. Dla mnie to po prostu inna galaktyka, za słaby jestem żeby gościa zrozumieć.

Slaviola komentarzy: 1237715.04.2021, 22:33

@illpadrino:

Jeszcze nie dawno mówiliśmy tak na Wengera, Ebeninga...

Może to jednak trenerzy wiedzą jednak lepiej i znają zespół znacznie lepiej niż My, co nie?

ELAdzik komentarzy: 251615.04.2021, 22:32

Spokojnie panowie zaraz wjedzie Willian xD

sWinny komentarzy: 785915.04.2021, 22:32

Arteta jak widać też ma swojego Gibbsa

Garfield_pl komentarzy: 2829915.04.2021, 22:32

@Oldgunner3: jest 5 zmian, a sama młodzież, to nie jest dobry pomysł, bo jakieś głupie błędy i nagle nerwówka. Wejdą pod koniec, to doświadczeni gracze mają ten wynik przede wszystkim klepnąć. Myślę że niedługo Gabi i Balogun wejdą.

Mickeylo komentarzy: 277915.04.2021, 22:32

Zmiany ? A po co to komu ?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.04.2021, 22:31

Arteta ze zmianami to jest naprawdę cymbał.

Adi17 komentarzy: 300915.04.2021, 22:31

Arteta to jest jakiś upośledzony y z tymi zmianami. Jest masa zmian, a ten czeka nie wiedzieć na co z roszadami przy rozstrzygniętym wyniku i jeszcze robi pierwsza zmianę jakby Arsenal grał przy 1:0 z dużo lepszym zespołem.

Slaviola komentarzy: 1237715.04.2021, 22:30

Tak btw, Granit całkiem fajnie wygląda na LO.

Gdyby miał szybkość i ruchliwość takiego Tierneya...

Gorrann komentarzy: 213815.04.2021, 22:29

Chambers to definitywnie najlepszy techniczne obrońca w Arsenalu

Oldgunner3 komentarzy: 982415.04.2021, 22:29

Arteta to jest jednak czop - w 66` przy wyniku 3:0 gdzie jego drużyna żeby odpaść musi stracić 4 gole wpuszcza 1 gracza i to defensywnego pom.,a młodzi ''gniewni'' dalej gniją na ławie?Gdzie tu sens?

Slaviola komentarzy: 1237715.04.2021, 22:28

Dziwnie ogląda mi się dzisiaj tą Pragę.

Nawet jeśli przegrywają 3:0, mają minimalne szanse na awans, to mimo wszystko powinni gryźć trawę jak na Nich przystało.

No chyba że Kanonierzy dziś grają tak dobrze, że pepicki nie potrafią się ogarnąć :)

Adi17 komentarzy: 300915.04.2021, 22:27

Saka, Laca, Thomas na ławke, odpocząć.

Gorrann komentarzy: 213815.04.2021, 22:27

@varatas: klub potrzebuje zmienników na słabszych rywali, nie można grać samymi mlodzikami.
Może ich nauczyć choćby ambicji, by odstając technicznie, walczyć z zaangażowaniem

Embix komentarzy: 200715.04.2021, 22:27

Kurde zamiast Baloguny, Azezy, Nelsony przy pewnym wyniku to wchodzi Elneny xD i co murujemy? :D

aaron_maj komentarzy: 182215.04.2021, 22:26

No Arteta wez Pan zrób jakieś zmiany. Przecież chyba nie obawia się ze nagle Slavia nam wciśnie 4 bramy w 20 minut. Młodzieżówka niech sobie pogra, a ten wpuszcza Elnenego, zaraz pewnie wejdzie Willian a potem Bellerin

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.04.2021, 22:26

Dawaj ofensywną zmianę, a nie jakieś późno Wengerowe Gibsy.

Adi17 komentarzy: 300915.04.2021, 22:26

No jaja z tą zmiana... Mecz rozstrzygnięty, przeciwnik gra słabo, a on zamiast dać szansę młodym, wpuszcza defensywnego pomocnika.
Bardzo dobrze grali w pierwszej połowie, chciałbym dalej to oglądać i w akcji Balogun, Martinelli, Azeez i Nelson

varatas komentarzy: 256515.04.2021, 22:26

To, że tacy piłkarze jak Elneny grają w Arsenalu, to pokazuje w którym miejscu jesteśmy obecnie.

Mar40 komentarzy: 33715.04.2021, 22:23

KOMENTY ZNÓW MYLĄ CHAMBRSA Z CEBALLOSEM ...TO JUŻ NIE JEST SMIESZNE, ONI BIORĄ ZA TO PIENIĄDZE

Mickeylo komentarzy: 277915.04.2021, 22:23

Dawaj mie tego Baloguna Arteta !

Gorrann komentarzy: 213815.04.2021, 22:23

Widać że Cebula się mentalnie na El Classico przygotowuje

aaron_maj komentarzy: 182215.04.2021, 22:23

Swoją droga a propos Ceballosa to gościu ma w karierze niebywałego farta. Najpierw zainteresował pół Europy bo zagrał 3 dobre mecze na młodzieżowym Euro. Potem mu przedłużyło wypożyczenie do Arsenalu bo zagrał dobre kilka tygodni pod koniec sezonu. Mam nadzieje ze już nikt się na niego nie nabierze. Niech sobie trafi do jakiejś Granady czy innego Getafe i po krzyku.

triumphst666 komentarzy: 257415.04.2021, 22:22

@Oldgunner3 napisał: "Na co czeka jeszcze Arteta?!"