Ciągle w grze! Slavia Praga 0-4 Arsenal (dwumecz: 1-5)

Ciągle w grze! Slavia Praga 0-4 Arsenal (dwumecz: 1-5) 15.04.2021, 21:49, Łukasz Wandzel 745 komentarzy

Wszystko albo nic – tak można podsumować obecną sytuację Arsenalu. Choć do tego daleka droga, londyńczycy mogą nawet wygrać Ligę Europy i uratować sezon lub zupełnie zaprzepaścić swoją szansę i nie zagrać w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. Jak na razie pewne jest, że po wygranej ze Slavią Praga 5-1 w dwumeczu Arsenal zagra w półfinale z Villarrealem, przeciwko byłemu trenerowi, Unaiowi Emery'emu.

Po mało satysfakcjonującym pierwszym starciu ze Slavią w Londynie Kanonierzy pokazali charakter w Pradze. Grający na wyjeździe Arsenal zafundował przeciwnikom 15-minutową kanonadę, która zaowocowała 3 golami w pierwszej połowie. Po przerwie piłkarze z Emirates Stadium nie tylko w pełni kontrolowali przebieg spotkania, ale także podwyższyli prowadzenie i zakończyli starcie, wygrywając 4-0.

Arsenal: Leno – Chambers, Holding, Mari, Xhaka – Partey (79' Cedric), Ceballos – Saka (79' Martinelli), Smith Rowe (67' Elneny), Pepe (88' Balogun) – Lacazette (79' Nketiah).

Slavia Praga: Kolar – Bah (46' Visinsky), Holes, Zima, Boril (46' Dorley) – Stanciu (46' Lingr), Hromada (46' Masopust), Provod, Secvik – Olayinka, Kuchta (71' Tecl).

Podopieczni Mikela Artety pokazali charakter, za co zostali nagrodzeni podwójnie. Przed upływem pierwszego kwadransa londyńczycy przedwcześnie cieszyli się z gola. Po przejęciu piłki w środku pola Arsenal przeprowadził szybki kontratak, a Bukayo Saka uderzył sprzed szesnastki. 19-latek trafił w słupek, ale jego uderzenie dobił Emile Smith Rowe. Po chwili radości bramka została nieuznana przez VAR. Kanonierzy świetnie zareagowali i kilka minut później wynik spotkania otworzył Pepe.

Niedługo trzeba było czekać na podwyższenie prowadzenia. Kolejna brawurowa akcja Arsenalu skończyła się faulem gospodarzy w polu karnym. Piłkę na wapnie ustawił Alexandre Lacazette i pewnie pokonał Kolara. W 24. minucie było już 3-0. Po podaniu od Caluma Chambersa, Bukayo Saka znowu podprowadził futbolówkę w pobliże szesnastki i popisał się precyzyjnym uderzeniem po ziemi. Kanonada wyhamowała po około półgodzinie od pierwszego gwizdka sędziego. Arsenal zszedł na przerwę, prowadząc w dwumeczu 4-1.

Można było spodziewać się, że w drugiej połowie przyjezdni zagrają bezpiecznie w celu utrzymania wyniku. Po przerwie Slavia Praga stwarzała zagrożenie pod bramką Bernda Leno, ale Kanonierzy w pełni kontrolowali przebieg spotkania. W 67. minucie Mikel Arteta zdjął z murawy Emile'a Smitha Rowe'a i wprowadził Mohameda Elneny'ego, co zwiastowało umocnienie defensywy kosztem ataku. Mimo to w 77. minucie Kanonierzy podwyższyli przewagę. Nicolas Pepe zagrał ze skrzydła w pole karne do Alexandre'a Lacazette'a. Francuz zwodem uwolnił się z pod opieki obrońców i ustalił wynik spotkania, 4-0!

Liga EuropyRaport pomeczowySlavia Praga autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Garfield_pl komentarzy: 2809316.04.2021, 07:13

@bokser83: oj jakie to słabe.... Musiałeś aż wejść w mój profil, żeby tak płytki komentarz napisać? Chyba nawet nie wiesz co to hejt, kulturalnie zwróciłem Ci uwagę na błędy ortograficzne, w komentarzu, w którym chciałeś zabłysnąć, a tu taka słabizna z Ciebie. Czy coś wnoszę na stronie, czy nie, to przynajmniej potrafię się zachować ( poza jednym komentarzem). Natomiast twój komentarz powinien skutkować banem na kilka dni, bo wyjeżdżasz mi na rodzinę, a to jest żenujące.. Nie pozdrawiam

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 216.04.2021, 07:10

Jakie są wasze transferowe marzenia przy awansie do LM? Dla mnie Gaya na lo, Odegaard i Tielemans zamiast Cebullosa

Garfield_pl komentarzy: 2809316.04.2021, 07:06

@solszan: jedno pewne utd znów nic nie wygra;)

kaman17 komentarzy: 498716.04.2021, 06:48

90% komentarzy na tej stronie powoduje raka.

damianARSENAL komentarzy: 852016.04.2021, 06:45

Czas na 3 zwycięstwo z rzędu! Beniaminku czekamy na Ciebie!!

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.04.2021, 06:40

Emery już 6. raz w karierze zameldował się w półfinale LE. Jest pod tym względem rekordzistą.

sWinny komentarzy: 783316.04.2021, 06:21

Wczoraj między 15 a 25 minutą widziałem bardzo w****@€&y Arsenal.

Poproszę częściej.

Thoneick komentarzy: 198116.04.2021, 06:01

Auba chory na malarię?

LukaModric komentarzy: 67516.04.2021, 05:52

@Laczekzette: szkoda że nie strzela takich bramek w meczu np z Liverpoolem xd

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40316.04.2021, 02:29

@solszan napisał: "No no, gratulacje, widzę że Arsenal znów faworytem LE, Lacazete będzie się bił o złotego buta w następnym sezonie a przy kupnie Hallanda pewne mistrzostwo" @solszan napisał: "Byłbym zapomniał, Saka złota piłka za 2 sezony."
Wstawaj, zesrałeś się.

Arsenal2004 komentarzy: 372216.04.2021, 01:15

Wiem że rywale nie byli z najwyższej półki ale fajnie że Arsensl w końcu wygrał 2 mecze pod rząd nie tracąc bramki i strzelając 7 bramek. Dla fanów Arsenalu osatnio rzadkie ale fajne uczucie.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 316.04.2021, 01:09

@AR14:

Chcesz mi powiedzieć, że Arteta to wymyślił.

Nawet tak nie pisz, bo Cie zjedzo.

Oczywiście się drocze.

fabregas1987 komentarzy: 2581516.04.2021, 01:08

Kurde ogarnąłem sobie kto tam gra w Villareal i w jakiej są formie i tak szczerze mówiąc to nie wiem czy trochę kibice nie za bardzo panikują z tym "pojedynkiem z Emerym". Ok facet ma coś do udowodniania na Emirates i zna większość zawodników AFC, ale tu tylko Arsenal może zepsuć awans do finału. Jeśli ominą nas kontuzje i nadal będą tak grać jak dziś czy w weekend to Żółta Łódź Podwodna nie powinna mieć szans. Ani oni jakiegoś wybitnego ataku ani szczelnej defensywy nie mają (bilans 43:33 w lidze po 30 kolejkach), w LE mieli łatwą grupę, a potem pokonali RB Salzburg, Dynamo Kijów i Dynamo Zagrzeb. Ostatnie mecze to jednak tylko 1 porażka na 8 spotkań, ale mieli też run z zaledwie 3 zwycięstwami w 12 meczach. Na papierze jest tam trochę nazwisk robiących wrażenie: w ataku Bacca, Alcacer i Moreno (w sumie 42 gole w tym sezonie), na bramce Asenjo, w obronie Albiol i Pau Torres, w pomocy Parejo, Capoue, Chukwueze i nie zapominajmy o powrocie Coquelina!
To na pewno będzie wymagający dwumecz, a Emery ze swoim doświadczeniem będzie próbował taktycznie zaszachować Artete, ale myślę, że Arsenal stać spokojnie na awans

LukaModric komentarzy: 67516.04.2021, 01:06

@Laczekzette: ta kur....dajcie mu kontrakt jak ozilowi albo aubie xd

BarcArsenal komentarzy: 135316.04.2021, 01:03

Lacazette jest dobry, ale to nie jest napastnik do wygrywania trofeów i meczów które każdy z nas, chciałby żebyśmy wygrywali

Er4s komentarzy: 313216.04.2021, 00:47

@Dziadyga:
Tobie za to pasuje to tylko to czego nie ma i czego nigdy nie było jak typowy omamiony polak przez PO.
Ciesz sie, ze masz dobrego napastnika w klubie a jak obiecaja Ci w jego miejsce Halaanda czy Mbappe to uszczypnij się w gucze i wybudź ze śpiączki.

henry1996 komentarzy: 131716.04.2021, 00:42

@bokser83: a poprzedni komentarz miales merytoryczny. czyli jak chcesz to potrafisz

henry1996 komentarzy: 131716.04.2021, 00:41

@bokser83: wyjątkowo niemerytoryczny i obrzydliwy bait. jesteś wyjątkowo niesmaczny typie, zastanów się nad soba

Mickeylo komentarzy: 274116.04.2021, 00:35

@Kiepomen: Dokładnie. Dodam jeszcze że w tym sezonie ma już 17 bramek na koncie a zostało jeszcze 9-10 meczy, także psy szczękają a karawana jedzie dalej.

solszan (zawieszony) komentarzy: 22116.04.2021, 00:34

Byłbym zapomniał, Saka złota piłka za 2 sezony.

solszan (zawieszony) komentarzy: 22116.04.2021, 00:31

No no, gratulacje, widzę że Arsenal znów faworytem LE, Lacazete będzie się bił o złotego buta w następnym sezonie a przy kupnie Hallanda pewne mistrzostwo

Kiepomen komentarzy: 432916.04.2021, 00:30

@Dziadyga napisał: "jeden to mu sezon ewentualnie wyszedł 2.5 roku temu a nie jeden sezon nie wyszedł jak wspomniałeś."
W zasadzie to jemu nie wyszło pół sezonu. Jesień zeszłego sezonu miał tragiczna, na wiosnę to już grał zupełnie coś innego. Oprócz tego według mnie nie schodził podniej przyzwoitej formy i zdarzały się szczyty tak jak np 18/19 - zawodnik sezonu.

Dziadyga komentarzy: 828816.04.2021, 00:20

@Laczekzette napisał: "a jaki jest sens sprzedawać jednego z najlepszych w klubie? Jego forma teraz to nie jest przypadek
Po prostu poprzedni sezon to był wypadek przy pracy

Wróciła pewnosc siebie wróciły gole i wrócił Laca"

Za dużo drinków co niektórzy chyba powypijali :D ten facet wam potrafi tak mydlic oczy jak w Polsce PiS.Facet nie spełnił oczekiwan za te kwote która przyszedł i niby jakos wielki kiler,supersnajper z liguę 1.A jeden to mu sezon ewentualnie wyszedł 2.5 roku temu a nie jeden sezon nie wyszedł jak wspomniałeś.

AR14 komentarzy: 130716.04.2021, 00:19

Dla tych, którzy mówią, że Laca nie pressuje, czy jest leniwy. Od razu spieszę z wyjaśnieniami - względy taktyczne. Laca wychodząc do przodu jak typowa 9 zostawiłby za sobą dziurę, przez którą łatwo byłoby nas rozklepać. Nasz pressing działa tak, że Laca zostaje, żeby luki nie było, a mniej istotni gracze pressuja, gdy Emile wybiegał do przodu np z lewej strony, wtedy lewy skrzydłowy schodził lekko do środka i kontrolował, żeby nie było dziury po Emilu oraz, żeby swoją stronę też miał na oku. Tak samo działa to z drugiej strony.

Laca robi to w każdym meczu jak gra, chciałbym mieć takie przyzwolenia, żeby móc sobie wybierać, kiedy mogę pressowac, a kiedy nie. To tak nie działa panowie))

Kiepomen komentarzy: 432916.04.2021, 00:17

@lordpat: Ok, faktycznie raz mu się zdarzyło. Ale można szczerze przyznać, że jest to wyjątek od reguły. Laca takich goli strzelił sporo.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 316.04.2021, 00:15

@chicken1990:

Założenie taktyczne, że młody biega więcej... Ok then.. :D

Saka - ESR - Gabi - Balogun - Azzez - Tierney - Gabriel tylku młodych utalentowanych to u nas nie było chyba od czasu Fabregasa.

A co niektórzy chcieli Sake na lewej obronie dzisiaj widzieć...

Kiepomen komentarzy: 432916.04.2021, 00:08

To co zrobił Laca dzis przy czwartym golu, to jest po prostu kunszt techniczny. Coś, czego nie ma Auba i mieć nie będzie. Gabon takich bramek po prostu nie potrafi strzelać.

Laczekzette komentarzy: 62916.04.2021, 00:05

@grzegorz1211: a jaki jest sens sprzedawać jednego z najlepszych w klubie? Jego forma teraz to nie jest przypadek

Wróciła pewnosc siebie wróciły gole i wrócił Laca

ArsenalChampion komentarzy: 806415.04.2021, 23:57

Ciekawe jest to że Arsenal wygrał mecz i najwieksi narzekacze nagle zniknęli.

bokser83 komentarzy: 41015.04.2021, 23:57

@Garfield_pl: Łukaszu z Nowego Sącza, urodzony 20.03.1986 r. popracój nad tym, rzeby mieć jakichś znajomych, bo widzę rze poza rzyciem w sieci i krytykowaniem ludzi tutaj, to kompletnie nic nie wnosisz na te forum. Zwykły hejter z ciebie i nic wincej
Pozdróf żonę, powiedz rze jutro zgodnie z planem będę gdy będziesz w pracy
Nara

Naburator komentarzy: 278415.04.2021, 23:55

@grzegorz1211 napisał: "A mi się wydaje że to lenistwo"
O Lace można powiedzieć wszystko. Ze mało strzela, ze dużo marnuje sytuacji, ze słaby napastnik, ale ze jest leniwy? Xd

grzegorz1211 komentarzy: 1030215.04.2021, 23:48

@Laczekzette: Po co???

Garfield_pl komentarzy: 2809315.04.2021, 23:46

Rob Holding has started every game of Arsenal's nine clean sheets in the Premier League this season.

Another clean sheet for the defender tonight, this time in the Europa League. #AFC #UEL https://t.co/qOOezSBgdQ

Garfield_pl komentarzy: 2809315.04.2021, 23:45

@bokser83 napisał: "Od dłuższego czasu chce się z Wami podzielić swoimi przemyśleniami na temat Arsenalu"prowadzonego" przez Artete:"
Było pozostać przy chęciach :D popracuj nad ortografią, to raz, dwa, w sumie powtórzyłeś zarzuty stawiane przez użytkowników od dawna, większość czysto subiektywnych, ale ok, wyrzuciłeś to z siebie, brawa za odwagę ;) tylko serio popracuj nad ortografią itd, to nie boli

MarkOvermars komentarzy: 913915.04.2021, 23:45

Aubsmeyang z malarią? Nieźle ..

grzegorz1211 komentarzy: 1030215.04.2021, 23:45

@chicken1990 napisał: "Mi się wydaje że to było jakieś założenie taktyczne. Kilkukrotnie przy pressingu to ESR ruszał do przodu a Laca wchodził w jego miejsce"
A mi się wydaje że to lenistwo

chicken1990 komentarzy: 120915.04.2021, 23:42

@illpadrino: Mi się wydaje że to było jakieś założenie taktyczne. Kilkukrotnie przy pressingu to ESR ruszał do przodu a Laca wchodził w jego miejsce.

Garfield_pl komentarzy: 2809315.04.2021, 23:40

Arsenal have scored 3+ goals in four consecutive away games in all competitions for the first time since December 1932 (5 games).

But we don’t score goals under Arteta

bizooon komentarzy: 693015.04.2021, 23:39

@alexis1908 napisał: "Przecież Thomas nigdy bramek zbyt wiele nie strzelal to jest defensywny pomocnik. Nie wiem skąd tu było przekonanie ze bedzie strzelal."
Bo kot i pół kupy kasy dalismy za niego, ale jego i Williana xG/shot to jest Smutek

Rynkos7 komentarzy: 680715.04.2021, 23:38

@KapitanJack10:
Dokładnie. Cała ta sekcja komentarzy pokazuję jak prawdziwe jest stwierdzenie "jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz". Z dzisiejszego składu tylko Emil i Saka, grają większość sezonu na wysokim poziomie, reszta pozostaje nadal przeciętnymi kopaczami i ostatnie dwa mecze tego nie zmieniają. W styczniu Pepe zagrał jakiś dobry mecz i zaczął się hype, a po tygodniu znowu hejt. Teraz to samo z Laca i Xhaką i innymi. Za szybko chyba się podniecamy po wygranych meczach. Dzisiaj zwycięstwo brawo, ale sezon jeszcze trwa. Ciężkie mecze w lidze, trudny półfinał z Villareal i musimy ostudzić ten hurraoptymizm.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.04.2021, 23:38

@alexis1908 napisał: "Lace chyba służy opaska kapitańska :) widać że jest liderem a i forma poszła w górę oby tak dalej :)"

Do lidera to Lacazettowi jeszcze fest brakuje.
Chłop odpuszczał pressing w pierwszej połowie i w drugiej koło obrońców, którzy go mijali z piłką spacerował...

Pomimo bramek strasznie mnie to irytowało z jego strony.

- nie zależnie od wyników jakie osiągniemy w tym sezonie, Arteta nie jest i nie będzie zbawcą, nie będzie też dobrym trenerem, gość do zapomnienia
Pierwszy raz od bardzo bardzo dawna pomimo wygrywania po pierwszej połowie nie miałem ochoty oglądać drugiej, wręcz mi się nudziło i nie mogłem się doczekać końcowego gwizdka. Jest to przykre, ale ktoś kto zniszczył ten klub powinien mieć dożywotni zakaz wstępu na wszystkie obiekty Arsenalu

chicken1990 komentarzy: 120915.04.2021, 23:34

@KapitanJack10: co do Lopeza to spójrz w historie moich komentarzy czy nie rzucałem tematu jego gry po kontuzji Kierana, a może byłaby analogiczna sytuacja do Hectora? A o kim się mówi jako o największych talentach akademii? A kto jest na ławce? Saka też nie wskoczył nagle do składu tylko był stopniowo wprowadzany. A kiedy próbować próbować nie w takich meczach? Muszą kiedyś okrzepnać w seniorskiej piłce i od takich spotkań powinni zaczynać.

KapitanJack10 komentarzy: 5409 newsów: 415.04.2021, 23:32

@fabregas1987 napisał: "Chcielibyście go na dłużej czy trzeba wykorzystać chwilowy skok formy i zarobić póki się da?"
Ja tak szczerze to poza Saką byłbym skłonny wymienić każdego w tym klubie. Zawodnicy w dużej mierze przyczynili się do upadku tego klubu, może warto przestać patrzeć na piłkarzy pod kątem jakiegoś okresu ich gry, czy "wystarczających" statystyk. Saka pokazuje, na jakim poziomie można grać w piłkę. Partey też pokazał w środku nową jakość. Powinniśmy stopniowo szukać ludzi dostosowanych do ich poziomu, a przestać zadowalać się przyzwoitymi zawodnikami jak Laca, Xhaka czy Luiz.

bokser83 komentarzy: 41015.04.2021, 23:30

- nie wiem dlaczego nawet ze słabymi drużynami cofamy się całą drużyną na własną połowę, przecież nasz trener to wy
-

Laczekzette komentarzy: 62915.04.2021, 23:30

Laca musi zostac

alexis1908 komentarzy: 360315.04.2021, 23:29

@bizooon: Przecież Thomas nigdy bramek zbyt wiele nie strzelal to jest defensywny pomocnik. Nie wiem skąd tu było przekonanie ze bedzie strzelal.

Garfield_pl komentarzy: 2809315.04.2021, 23:28

@KapitanJack10 napisał: "To czemu nie walczysz o minuty dla Kirka, Boli, Lopeza czy Mollera? Kiedy oni mają się pokazać? Arteta im zniszczył kariery, bo ich nie wpuszcza na 15min meczu.
Tylko Azeez i Balogun są w tej młodzieżowce?

Jak to się dzieje, że żaden poważny klub nie wystawia na codzień juniorów, ale tylko jak Arsenal tego nie robi to jest problem? Taki Delap w City ma w u23 2x bramek co Balogun, a na szpicy gra Bernardo Silva.. Czemu nie napiszesz, że Guardiola to amator, bo nie daje mu szansy? City ma już mistrza w kieszeni, spokojnie mógłby wpuszczać juniorów. Jakoś nie słyszałem, żeby ktoś się o to czepiał, ale czepiasz się o Azeeza, którego pewnie nawet imienia bez sprawdzania nie znasz.."

Nie ma co się produkować, tu nie chodzi o młodych, tylko mecz wygrany, to szukają przypier....i na siłę ;) przed kompem to sami eksperci i znawcy, a część oburzona była że jak Auba zagra to odpadamy, bo cieżko im zweryfikować informacje na temat drużyny ;)

Rynkos7 komentarzy: 680715.04.2021, 23:28