Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle

Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle 18.01.2021, 21:48, Łukasz Wandzel 1109 komentarzy

Nieco ponad tydzień temu Arsenal grał z Newcastle w FA Cup, by w tak krótkim czasie znów zmierzyć się z zespołem Srok, tym razem w 19. kolejce Premier League. Ostatnie spotkanie podopieczni Mikela Artety wygrali dopiero po dogrywce, ale dziś zdołali otworzyć wynik przed upływem 90 minut. Przed przerwą Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował dwie dogodne sytuację, ale w drugiej połowie otworzył i ustalił wynik spotkania, walnie przyczyniając się do pewnego zwycięstwa na The Emirates.

Arsenal: Leno - Soares, Holding, Luiz, Tierney - Partey (67' Elneny), Xhaka - Saka, Smith-Rowe (82' Martinelli), Aubameyang (79' Willian) - Lacazette.

Newcastle United Darlow - Kratfh, Lascelles, Clark, Lewis - Almiron (87' Anderson), Longstaff (78' Hendrick), Shelvey, Joelington - Caroll (69' Murphy), Wilson.

Po pierwszym gwizdku sędziego Kanonierzy szybko przejęli inicjatywę i dłużej utrzymywali się przy piłce. To nie przekładało się jednak sytuacje bramkowe. Gra toczyła się w środku boiska, a ogromną rolę odgrywała w tym formacja defensywna Newcastle, ustawiona na około 30. metrze. iedy Arsenalowi udało się w końcu przedrzeć w pole karne Srok, mocno zawiódł Pierre-Emerick Aubameyang. Tylko fatum usprawiedliwiałby niemoc strzelecką Gabończyka, który mając przed sobą niemal pustą bramkę, nie zdołał dobić strzału Bukayo Saki, uderzając lewą nogą w słupek.

Kapitan londyńczyków próbował uderzać ze słabszej stopy także w 27. minucie. Emile Smith Rowe popędził wtedy przez wolną przestrzeń na lewej stronie, po czym zgrał do Aubameyanga, a ten uderzył ponad bramką. Można więc podsumować pierwszą połowę w ten sposób, że gdyby najlepszy strzelec Arsenalu w poprzednim sezonie wciąż był w formie, do przerwy byłoby już 2-0. O próbie z 40. minuty lepiej już nie wspominać. Jeśli zaś chodzi o szansę Newcastle, wyróżnić można jedynie sytuację z 24. minuty i kontratak rozpoczęty prze Mguela Almiróna. Akcja Paragwajczyka straciła impet w ostatniej fazie i goście nie zagrozili Berndowi Leno.

Po przerwie gospodarze zaczęli od groźnej akcji. Alexandre Lacazette opanował piłkę w szesnastce Srok i uderzył na bramkę między defensorami rywala. Przed utratą gola ocalił gości Darlow. Golkiper przyjezdnych w końcu jednak skapitulował. Aubameyang udowodnił, że tego wieczora nie był bohaterem tragicznym i w 50. minucie otworzył wynik spotkania. Gabończyk uparł się w tym meczu na strzelanie lewą nogą, jakby nie chciał być przewidywalny, i gdy popędził na bramkę po podaniu od Thomasa Parteya, w końcu trafił w światło bramki.

10 minut później było już 2-0. Emile Smith Rowe, który w tym meczu biegał po całej szerokości boiska, przyśpieszył grę na lewym skrzydlę, zakręcił obrońcą Newcastle i kreując ogromną przestrzeń, odnalazł w polu karnym Bukayo Sakę. Ten celnym uderzeniem wykończył akcję. W 66. minucie Arsenal zapracował na dwie dogodne okazje. Najpierw do podania Kierana Tierneya w szesnastkę nie zdążył Alexandre Lacazette. Chwilę później francuski napastnik był bliski strzelenia bramki głową. Kilkukrotnie Kanonierzy próbowali też swoich sił z dystansu, ale były to raczej uderzenia na wiwat.

W 77. minucie Cédric Soares, po klepce z Bukayo Saką, zgrał futbolówkę w okolice 10. metra, mimo że piłka była milimetry od autu bramkowego. Podanie Portugalczyka wykorzystał Pierre-Emerick Aubameyang, zaliczając dublet i ustalając wynik meczu. Gabończyk nie miał już szansy na hattricka, ponieważ po golu na 3-0 Mikel Arteta wprowadził w jego miejsce Williana, z kolei kosztem czasu Emile'a Smitha Rowe'a dał minuty na boisku Gabrielowi Martinellemu.

Wynik nie uległ już zmianie, ale poza popisami Kanonierów w ofensywie, ci spisali się również w obronie. Londyńczycy 5. raz z rzędu zanotowali czyste konto. Rob Holding był filarem defensywy Arsenalu nie tylko tego wieczoru, ale w ostatnich tygodniach. Czy to grając w parze z Pablem Marim, czy to Davidem Luizem. Drugi solidny mecz zagrał także Granit Xhaka. Szwajcar zamiast fauli na żółtą kartkę popisywał się udanymi przechwytami i można w jego grze zobaczyć poprawę w przerywaniu ataków rywali. Wisienką na torcie był występ Thomasa Parteya, który grając nieco ponad godzinę, asystował przy najtrudniejszej, bo pierwszej bramce Arsenalu.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
majormati komentarzy: 191420.01.2021, 00:54

@RIVALDO700: Jak napisałem, cieszę sie, ze takich zawodników bez glowy, ktorych gra opiera sie tylko na wyscigu z linia nie graja w tym klubie, a to zacne grono to min. poteżni Walcott, Iwobi, Gervinho.

mruw komentarzy: 413420.01.2021, 00:52

[Sami Mokbel] Arsenal will offer Emile Smith Rowe a new long-term contract after his sparkling form helped lift the Gunners into the top half with the 20-year-old set to be handed £40,000-a-week deal

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.01.2021, 00:48

Okej skoro Theo w niczym nie był dobry , to cholera zazdroszczę mu tego farta, ze w AFC strzelił ponad 100 goli.

Skubany farciarz

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 120.01.2021, 00:46

@arsenal159 napisał: "Guendouzi potrafi zagrać do przodu :P"
Co prawda niecelnie, ale trzeba docenić zamiary.

majormati komentarzy: 191420.01.2021, 00:45

@RIVALDO700: Pewien najlepszy zawodnik w historii Arsenalu powiedzial cos takiego o Theo: The old saying goes - If you can't say anything nice, say nothing at all.
Totalny sredniak z gazem i nic wiecej. Miewal pare momentów ale tal to totalny średniak.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29720.01.2021, 00:44

@Marzag napisał: "Przecież Gendouzi nie robi niczego czego nie robi Elneny + gra bezmyślnie i jest słabszy w obronie."

Guendouzi potrafi zagrać do przodu :P

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 120.01.2021, 00:42

Jeśli Bielika kariery nie będą prześladować kontuzje to na bank zrobi większą karierę niż Guendouzi. Nikt tego nie zapisze, nikt tego nie będzie pamiętał, ale za kilka lat będą się odzywać osoby które będą mówić, że zawsze wierzyli. Bielik jest dużo inteligentniejszym graczem i gra dużo lepiej technicznie niż Guendouzi. Oczywiście Bielik jest starszy o 2 lata, ale moim zdaniem Guendouzi to nigdy nie będzie piłkarz na miarę topowych klubów, a Bielik może takim zostać jeśli nie wydarzy się żadna tragedia.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.01.2021, 00:40

@majormati napisał: "Nigdy nie rozumialem zachwytu nad Guendo, chlop jest jak Walcott dobry wszystkim czyli niczym."

XD

Człowieku napisałeś to o gosciu który strzelił chyba 110 goli w barwach AFC.

majormati komentarzy: 191420.01.2021, 00:37

MasterMO komentarzy: 33120.01.2021, 00:36

widze rivaldo juz na stale wrocil? xD uzaleznienie wygralo, ciekawe kiedy kolejne znikniecie, ktor to juz bedzie?

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 120.01.2021, 00:34

@pLYTEK: Przecież Gendouzi nie robi niczego czego nie robi Elneny + gra bezmyślnie i jest słabszy w obronie.

pLYTEK komentarzy: 411820.01.2021, 00:33

@Marzag:
Guendo piłkarsko goli Elnenego na łyso, żeby go potem połknąć w calosci, wysrać i wymyc podloge tym mopem

Nie ten poziom, not even close.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.01.2021, 00:29

"There are players who are not playing as well as they should do. I was a player and they are the only ones who can deal with that

Wojna Lampard vs grajki rozpoczęta.

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19220.01.2021, 00:29

Zbyt wysoki poziom trollingu jak na tą porę, dobranoc wszystkim.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.01.2021, 00:20

Trochę śmiech , bo co tu wbijałem to trafiałem Lampard fachowiec, Olek wuefista.

Olek od roku niepokonany na wyjeździe w PL , miejsce 1-3

Lampard -2 najsłabsza chelsea ery Romka , miejsca 8-12

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 120.01.2021, 00:18

@zanny napisał: "Chyba za Bielika sprowadził dużo bardziej wartościowego Guendouziego...
Z Krystianem by Arsenal walczył o utrzymanie."

Bielik > długo nic > Elneny > kosz na bieliznę w szatni Arsenalu > Gendouzi.

Z Bielikiem jest jak z Lewandowskim kiedyś, mówiło się tu że dobrze że Girouda sprowadzamy, bo Lewy to max na Everton jak jeszcze się trochę podszkoli.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 120.01.2021, 00:14

@bizooon napisał: "U nas zostalby srodkowym obronca 6 w hierarchii. Dobrze ze odszedl"
?? Przecież to byłby po Parteyu pewnie najlepszy środkowy pomocnik obecnie.

bizooon komentarzy: 691320.01.2021, 00:12

@DavidSilva21 napisał: "głównym problemem Chelsea jest jednak defensywa."
Obybwbtyk sezonie sami nie umieli zgadnac co jest ich problemem, ale jam przyjdzie trener to wzorem Baristy zacznie od defensywy. Christiansen to nieporozumienie, Zouma umie grac ale to chyba jedyny sensowny obronca u nich w kadrze. Silva opcja na sezon. Bez kitu Rudiger czy Azpli u nas na stoperze by walczyli o 5-6 miejsce z Chambersem i Mustim :)

DavidSilva21 komentarzy: 338020.01.2021, 00:08

Mi się wydaje, że głównym problemem Chelsea jest jednak defensywa.
Silva emeryt, Rudiger - ktoś na poziomie Mustafiego, Zouma też nie przekonuje. Jamesowi brakuje doświadczenia, Chilwell chyba dostosował się do Ich poziomu. Bramkarz po kilku dobrych meczach pokazuje że nie jest zbawcą, kontuzja Kante też Im nie pomaga.

bizooon komentarzy: 691320.01.2021, 00:06

@pLYTEK napisał: "Bielik będzie kozakiem i jeśli go kontuzje będą omijac to nie zdziwię się jak bedziemy zalowali tego transferu."
U nas zostalby srodkowym obronca 6 w hierarchii. Dobrze ze odszedl

bizooon komentarzy: 691320.01.2021, 00:05

Lampard po zlosci przyjdzie do nas kopac pilke i byc grajacym asystentem Baristy?

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282120.01.2021, 00:01

@LukaModric napisał: "murem za lampardem"
A Lampard za murem :(

LukaModric komentarzy: 67520.01.2021, 00:00

murem za lampardem

pLYTEK komentarzy: 411819.01.2021, 23:59

Bielik będzie kozakiem i jeśli go kontuzje będą omijac to nie zdziwię się jak bedziemy zalowali tego transferu. Kontuzje to był jego problem w Arsenalu. Pamietam moment gdzie w hierarchii wydawalo się ze jest na rowni z Holdingiem i kontuzja wykluczyla go ze zgrupowania przedsezonowego.
Nowy trener pewnie da mu pograć w kadrze, widząc co robi w championship, gdzie notuje świetne noty.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282119.01.2021, 23:57

@gabilondo: Czyli już skreślamy nowe nabytki? Nie każdy ma takie wejście do ligi jak Bruno. Na przykład Ndombele i Cancelo długo zajęła aklimatyzacja.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.01.2021, 23:57

@fabregas1987 napisał: "Obecny ranking sił w Londynie:
1. Tottenham
2. West Ham
3. Chelsea
4. Arsenal

/quote] @fabregas1987 napisał: "ktoś chętny do wyjaśnienia co się odjaniepawla w tym sezonie?"

Mało znany fakt. Son i Kane maja wiecej goli razem dla tottów w karierze niz razem trio Firmino ,Mane i Salah dla lfc.

zanny komentarzy: 46919.01.2021, 23:56

Numer 10 powinien otrzymać właśnie ESR skoro Saka ma 7 to czemu nie? :)

zanny komentarzy: 46919.01.2021, 23:54

Chyba za Bielika sprowadził dużo bardziej wartościowego Guendouziego...
Z Krystianem by Arsenal walczył o utrzymanie.

mallen komentarzy: 2123919.01.2021, 23:51

Arsenal poinformował Emilka Smith-Rowe'a o przygotowaniu rozmów na temat nowego kontraktu dla 20-latka. Klub chce docenić jego zaangażowanie i wkład w drużynę i podkreślić, jak ważnym jest już jej ogniwem.

Nie ma jednak powodu do pośpiechu. Umowa pomocnika ma jeszcze 2 lata ważności, a krok ten ma być nagrodą za jego postawę. Również eksponuje plan klubu na przyszłość swoich wychowanków.

Mówi się o nowym kontrakcie o wartości 40-tysięcy tygodniowo. Zbliżone zarobki do Bukayo Saki.

/ Mail

pLYTEK komentarzy: 411819.01.2021, 23:49

@RIVALDO700:
najprawdopodobniej na bank masz racje

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.01.2021, 23:46

Ciekawy jestem czy wielki Tuchel czy Allegri /najprawdopodobniej jeden z nich na bank w Cfc/ poukłada ten bajzel.

losnumeros komentarzy: 1318919.01.2021, 23:46

@fabregas1987: Warto, też oglądałem ten mecz i widziałem tego chłopaka po raz pierwszy. Niesamowity talent, bardzo dobry technicznie, szybki i podejmuje dobre decyzje. Saka i Diaby, to by były skrzydła przyszłości. Tylko obydwoje są lewonożni.

fabregas1987 komentarzy: 2579319.01.2021, 23:43

Tak mi się skojarzyło w związku ze "zwycięstwem" Diaby'ego w ankiecie.
W Bayerze biega z przodu inny Diaby, Moussa, wychowanek PSG. 21-latek dzisiaj dał zwycięstwo z Borussią, a w całym sezonie w 25 spotkaniach strzelił 8 goli i zaliczył 7 asyst. Fajnie gdyby Arsenal się nim zainteresował zanim rzucą się na niego najwięksi, bo to spory talent.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 119.01.2021, 23:41

@DyktatorArsene napisał: "To ten nasz orzel Bielik zosral sprzedany?? Myslalem ze wypozyczenie."
Emery się go pozbył w ramach długoterminowego planu sabotażu Arsenalu.

losnumeros komentarzy: 1318919.01.2021, 23:39

@RIVALDO700 napisał: "Co do chelsea to oni maja tak problem , ze kadrowo niby fajnie to wyglada, ale jest jedno ale, w piłce by byc w topie w danym sezonie potrzebujesz tych 1,2,3 grajków w ofie w top formie. Na ta chwile tam nie ma jej...nikt. I dlatego obserwujemy 2 najgorsza chelsea ery Romka."

To samo było u nas, jak Mikel grał swoją żelazną 11. Wskoczyli młodzi i oglądamy zupełnie inną drużynę.

DyktatorArsene komentarzy: 220319.01.2021, 23:39

To ten nasz orzel Bielik zosral sprzedany?? Myslalem ze wypozyczenie.

losnumeros komentarzy: 1318919.01.2021, 23:38

Gdyby w Arsenalu był właściciel, który interesuje się klubem, to Artety by już tutaj nie było, tak właśnie jest w CFC.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.01.2021, 23:37

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 519.01.2021, 23:35

80-95+15 agent. Moim zdaniem Pépé kosztował 195 mln.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 119.01.2021, 23:29

@AlexVanPersie: Wystarczy że Pepe pokaże to co już wcześniej pokazywał, a cena może wrócić. Kwestia czasu i pracy nad tym zawodnikiem.

ArsenalChampion komentarzy: 803419.01.2021, 23:27

Jak Manchester City wygra zaległe mecze to oni są na 1 miejscu, co jest zabawne, bo jeszce 2 miesiące temu sporo osób ich juz skreślało w walce o mistrza

DavidSilva21 komentarzy: 338019.01.2021, 23:26

@mruw: kurde, obydwa mecze będą bardzo ważne dla Nas i dla Soton. Będzie ciekawie, będą emocje, będzie się działo.

AlexVanPersie komentarzy: 806419.01.2021, 23:26

O sprzedaż Bielika to tu się toczyła grubsza wojenka, bo dla mnie to był przykład kolejnego baraństwa Raula i jego genialnych deali.

Koleś który nie znał się na skautingu i ufał swoim kumplom sprzedał Bielika za 10mln a kupił Pepe za 80-95 mln(pamiętajmy o 15 mln dla agenta, który miał nam załatwić za to sprzedaż Mustafiego :D )

Na moje oko zbliżamy się do momentu, w którym Bielik i Pepe zrównają się cenowo, czyli gdy obaj będą warci jakieś 25mln.

Natomiast jeśli Kristiano będą omijały kontuzje to spokojnie ma on potencjał na jakieś 40-50mln za rok, dwa i grę w PL.

Natomiast odzyskanie za Pepe choćby połowy pieniędzy jest całkowicie uzależnione od tego czy Everton znowu upadnie na głowę, choć zastanawiając się kto bardziej upadł na głowę, my z Pepe za 80-90mln czy oni z Iwobim za 40mln, wybór może być tylko jeden.

To my jesteśmy tym upośledzonym braciszkiem.

ArsenalChampion komentarzy: 803419.01.2021, 23:25

Ja na 100% jestem przekonany ze i tak Werner predzej czy później odpali, tym bardziej jeśli do Chelsea trafi Tuchel. A co do Havertza to tutaj myśle ze na 80% jeszcze odpali w The Blues

2. Manchester United

ktoś chętny do wyjaśnienia co się odjaniepawla w tym sezonie?

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2419.01.2021, 23:21

ale szczerze ziyech>pepe, a chillwell>tierney, silva>gabriel, a auba i werner obaj graja kupe w tym sezonie

gabilondo komentarzy: 102219.01.2021, 23:18

Tak na pożegnanie Franka wrzucę mój komentarz z początku września xD
04.09.2020, 17:48
@Damaks napisał: "Havertz - 62 miliony funtów kwoty podstawowej + 8 milionów funtów w bonusach.

Promocja."

Wszyscy tu srają z zachwytu nad transferami CFC to ja napisze moje przemyślenia na temat ludzi którzy dołączyli do Chelsea:
Werner < Auba
Ziyech < Pepe
Chilwell < Tierney
Thiago Silva < Gabriel
Havertz fajny chłopak, ale Elneny z forma z meczu LFC nakrył by go czapka :)
No i najważniejsze:
Lampard < Arteta
Udanego weekendu Ci życzę :)

drewniane_krzeslo komentarzy: 280819.01.2021, 23:15

Forma Chelsea jest tak porywająca jak komentarz Gutki w tym meczu

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2419.01.2021, 23:15

Brendan Rodgers wins for the 1st time in 16 games v Chelsea.

Leicester were 11th when he took charge in Feb 2019 – tonight’s win takes them top. He has spent £10m net on transfers.

daras3991 komentarzy: 17319.01.2021, 23:15

Patrząc na naszego Pepe to byłbym niezmiernie zadowolony z opchnięcia go za jakieś 40-50 baniek a w jego miejsce na stałe Martinelli