Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle

Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle 18.01.2021, 21:48, Łukasz Wandzel 1109 komentarzy

Nieco ponad tydzień temu Arsenal grał z Newcastle w FA Cup, by w tak krótkim czasie znów zmierzyć się z zespołem Srok, tym razem w 19. kolejce Premier League. Ostatnie spotkanie podopieczni Mikela Artety wygrali dopiero po dogrywce, ale dziś zdołali otworzyć wynik przed upływem 90 minut. Przed przerwą Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował dwie dogodne sytuację, ale w drugiej połowie otworzył i ustalił wynik spotkania, walnie przyczyniając się do pewnego zwycięstwa na The Emirates.

Arsenal: Leno - Soares, Holding, Luiz, Tierney - Partey (67' Elneny), Xhaka - Saka, Smith-Rowe (82' Martinelli), Aubameyang (79' Willian) - Lacazette.

Newcastle United Darlow - Kratfh, Lascelles, Clark, Lewis - Almiron (87' Anderson), Longstaff (78' Hendrick), Shelvey, Joelington - Caroll (69' Murphy), Wilson.

Po pierwszym gwizdku sędziego Kanonierzy szybko przejęli inicjatywę i dłużej utrzymywali się przy piłce. To nie przekładało się jednak sytuacje bramkowe. Gra toczyła się w środku boiska, a ogromną rolę odgrywała w tym formacja defensywna Newcastle, ustawiona na około 30. metrze. iedy Arsenalowi udało się w końcu przedrzeć w pole karne Srok, mocno zawiódł Pierre-Emerick Aubameyang. Tylko fatum usprawiedliwiałby niemoc strzelecką Gabończyka, który mając przed sobą niemal pustą bramkę, nie zdołał dobić strzału Bukayo Saki, uderzając lewą nogą w słupek.

Kapitan londyńczyków próbował uderzać ze słabszej stopy także w 27. minucie. Emile Smith Rowe popędził wtedy przez wolną przestrzeń na lewej stronie, po czym zgrał do Aubameyanga, a ten uderzył ponad bramką. Można więc podsumować pierwszą połowę w ten sposób, że gdyby najlepszy strzelec Arsenalu w poprzednim sezonie wciąż był w formie, do przerwy byłoby już 2-0. O próbie z 40. minuty lepiej już nie wspominać. Jeśli zaś chodzi o szansę Newcastle, wyróżnić można jedynie sytuację z 24. minuty i kontratak rozpoczęty prze Mguela Almiróna. Akcja Paragwajczyka straciła impet w ostatniej fazie i goście nie zagrozili Berndowi Leno.

Po przerwie gospodarze zaczęli od groźnej akcji. Alexandre Lacazette opanował piłkę w szesnastce Srok i uderzył na bramkę między defensorami rywala. Przed utratą gola ocalił gości Darlow. Golkiper przyjezdnych w końcu jednak skapitulował. Aubameyang udowodnił, że tego wieczora nie był bohaterem tragicznym i w 50. minucie otworzył wynik spotkania. Gabończyk uparł się w tym meczu na strzelanie lewą nogą, jakby nie chciał być przewidywalny, i gdy popędził na bramkę po podaniu od Thomasa Parteya, w końcu trafił w światło bramki.

10 minut później było już 2-0. Emile Smith Rowe, który w tym meczu biegał po całej szerokości boiska, przyśpieszył grę na lewym skrzydlę, zakręcił obrońcą Newcastle i kreując ogromną przestrzeń, odnalazł w polu karnym Bukayo Sakę. Ten celnym uderzeniem wykończył akcję. W 66. minucie Arsenal zapracował na dwie dogodne okazje. Najpierw do podania Kierana Tierneya w szesnastkę nie zdążył Alexandre Lacazette. Chwilę później francuski napastnik był bliski strzelenia bramki głową. Kilkukrotnie Kanonierzy próbowali też swoich sił z dystansu, ale były to raczej uderzenia na wiwat.

W 77. minucie Cédric Soares, po klepce z Bukayo Saką, zgrał futbolówkę w okolice 10. metra, mimo że piłka była milimetry od autu bramkowego. Podanie Portugalczyka wykorzystał Pierre-Emerick Aubameyang, zaliczając dublet i ustalając wynik meczu. Gabończyk nie miał już szansy na hattricka, ponieważ po golu na 3-0 Mikel Arteta wprowadził w jego miejsce Williana, z kolei kosztem czasu Emile'a Smitha Rowe'a dał minuty na boisku Gabrielowi Martinellemu.

Wynik nie uległ już zmianie, ale poza popisami Kanonierów w ofensywie, ci spisali się również w obronie. Londyńczycy 5. raz z rzędu zanotowali czyste konto. Rob Holding był filarem defensywy Arsenalu nie tylko tego wieczoru, ale w ostatnich tygodniach. Czy to grając w parze z Pablem Marim, czy to Davidem Luizem. Drugi solidny mecz zagrał także Granit Xhaka. Szwajcar zamiast fauli na żółtą kartkę popisywał się udanymi przechwytami i można w jego grze zobaczyć poprawę w przerywaniu ataków rywali. Wisienką na torcie był występ Thomasa Parteya, który grając nieco ponad godzinę, asystował przy najtrudniejszej, bo pierwszej bramce Arsenalu.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Rowerinho komentarzy: 225219.01.2021, 22:05

Chelsea ponad 64% posiadania piłki i 2:0 w papę. Przy tylu wzmocnieniach być tak bezjajecznym to naprawdę jest sztuka.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282119.01.2021, 22:03

@zdyp: Zbyt mocno kuszące nazwiska są wolne na rynku. Roman już dzwoni.

zdyp komentarzy: 453519.01.2021, 22:02

@Damaks napisał: "Romek nie wytrzyma już dłużej."
TRZEBA WIERZYC ;pp

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282119.01.2021, 22:00

Romek nie wytrzyma już dłużej.

mruw komentarzy: 413319.01.2021, 22:00

Załóż sobie konto, które jest darmowe i możesz oglądać wszystkie mecze z PL

helzing komentarzy: 327319.01.2021, 22:00

nie ma spalonego jak wznawia bramkarz??? Vardy wracał ze spalonego i walczył o piłke, o co kaman??

TW_Szczepan komentarzy: 188419.01.2021, 21:59

@luko_PL: aaaaa, dziena. Zapomniał.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 819.01.2021, 21:59

Cos czuję że to koniec Lamparda w Chelsea.

No właśnie ten Vardy mi nieco wadzi, wpływał na interwencję obrońcy wracając ze spalonego.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 319.01.2021, 21:59

No co tam, somsiedzie

caliero913 komentarzy: 125419.01.2021, 21:59

Była gadka czy pierwszy poleci Solskjaer czy Arteta, a gdzie dwóch się bije, tam Lampard korzysta :D

Gofer999 komentarzy: 1464419.01.2021, 21:58

Vardy przy wykopie schmaichela nie był na spalonym? Później ręką, faul/nurek, i gol.xD

majormati komentarzy: 191419.01.2021, 21:58

Czyli Lempart dzisiaj leci? Oby go jednak trzymali jak najdłuzej xD

marcingus1 komentarzy: 117819.01.2021, 21:58

Czy mi się wydaje czy Vardy był na 5m spalonym????

@arsenal159:

Szkoda, ze tak go kontuzje trapily, bo dla mnie to był artysta na boisku. Niepodrabialny

losnumeros komentarzy: 1318919.01.2021, 21:55

Brandt gol

MCX018 komentarzy: 138819.01.2021, 21:55

W rękę nieźli, w siatkę mistrzowie świata, tylko w nogę Polska jest cieńka :(

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.01.2021, 21:53

@Traitor: Ciężko się nie zgodzić z tą wypowiedzią Walcotta :D Jak się patrzyło na bramki jakie zdobywał van Persie, to wydawało się jakby dla niego nie było nic prostszego niż zdobywanie bramek :D

Koroniarz komentarzy: 1011619.01.2021, 21:51

Chyba Franek dzisiaj poleci :)

ksowa90 komentarzy: 146219.01.2021, 21:51

Walcott32 dostałeś ode mnie wiadomość? Próbowałem odpisać

losnumeros komentarzy: 1318919.01.2021, 21:49

@ArsenalChampion: Typowo, czuję się jakbym oglądał PL, a to Bundesliga.

Gofer999 komentarzy: 1464419.01.2021, 21:48

Lampa dostanie kopa i wpadnie Tuchel. XD

ArsenalChampion komentarzy: 802619.01.2021, 21:47

W tym sezonie hity Bundesligi zjadają hitowe starcia Premier league i to zdecydowanie.

losnumeros komentarzy: 1318919.01.2021, 21:44

Przełączyłem z powrotem na Leverkusen vs BVB. Szybki, żwawy mecz z obydwóch stron.

AR14 komentarzy: 130319.01.2021, 21:41

Chelsea na zwolnienie trenera :D

Traitor komentarzy: 10296 newsów: 2419.01.2021, 21:36

Walcott: "My greatest teammate would have to be van Persie. For me he was the best finisher I've ever seen, he was better than Henry, he made it look so easy. If you gave it to him, he'd score. He was a dream to play with, I dont think there will be a player like him ever again"

bee komentarzy: 16219.01.2021, 21:32

Ma ktoś link do skrótu wczorajszego meczu? Zawsze wchodzę na arsenalist, ale tym razem jest błędnie podlinkowany mecz z FA Cup zamiast z ligi :/

losnumeros komentarzy: 1318919.01.2021, 21:32

Nasi w ręczną, raczej mają wygraną zapewnioną.

losnumeros komentarzy: 1318919.01.2021, 21:30

@Joker_224: Ma chłopak potencjał. Tylko to jest pozycja Saki i ta sama noga. Może wymiana za Pepe?

luko_PL komentarzy: 109819.01.2021, 21:29

Ja bym wolał, żeby Chelsea pograła jeszcze trochę pod Lampardem, bo inaczej przyjdzie jakiś Tuchel czy coś i znów odjadą trochę...
No ale cieszy ich padaka i tak xD

Joker_224 komentarzy: 520019.01.2021, 21:26

@losnumeros: prawy skrzydłowy z numerem 19 i nazwiskiem Diaby... To nie ma prawa się udać w Arsenalu

Kowal96 komentarzy: 1758919.01.2021, 21:26

No i dobra, niech utrzymają prowadzenie :D Chelsea przegrywa, my wygrywamy z Soton i ich wyprzedzamy, jest na to szansa.

Kowal96 komentarzy: 1758919.01.2021, 21:22

Wrzuciłem 2 dyszki na Lisy, taki kurs na nich to grzech nie skorzystać, zobaczymy jak pójdzie. Bo coś mi się wydaje, że Chelsea będzie miała ciężką przeprawę :P

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 119.01.2021, 21:21

Lisy 1

losnumeros komentarzy: 1318919.01.2021, 21:18

@mruw: Wyszedł mu sezon życia. Widziałem kilkajego meczów wtedy i było widać to coś, zawsze do końca szedł za piłką.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.01.2021, 21:17

Werner 2 mecz z rzędu na ławie w PL. Jak się nie odrodzi szybko , będzie taki chelseowym Pepe na lato 2022 , czy nie robić outu.

ThisIsOurSeason komentarzy: 234719.01.2021, 21:16