Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle

Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle 18.01.2021, 21:48, Łukasz Wandzel 1109 komentarzy

Nieco ponad tydzień temu Arsenal grał z Newcastle w FA Cup, by w tak krótkim czasie znów zmierzyć się z zespołem Srok, tym razem w 19. kolejce Premier League. Ostatnie spotkanie podopieczni Mikela Artety wygrali dopiero po dogrywce, ale dziś zdołali otworzyć wynik przed upływem 90 minut. Przed przerwą Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował dwie dogodne sytuację, ale w drugiej połowie otworzył i ustalił wynik spotkania, walnie przyczyniając się do pewnego zwycięstwa na The Emirates.

Arsenal: Leno - Soares, Holding, Luiz, Tierney - Partey (67' Elneny), Xhaka - Saka, Smith-Rowe (82' Martinelli), Aubameyang (79' Willian) - Lacazette.

Newcastle United Darlow - Kratfh, Lascelles, Clark, Lewis - Almiron (87' Anderson), Longstaff (78' Hendrick), Shelvey, Joelington - Caroll (69' Murphy), Wilson.

Po pierwszym gwizdku sędziego Kanonierzy szybko przejęli inicjatywę i dłużej utrzymywali się przy piłce. To nie przekładało się jednak sytuacje bramkowe. Gra toczyła się w środku boiska, a ogromną rolę odgrywała w tym formacja defensywna Newcastle, ustawiona na około 30. metrze. iedy Arsenalowi udało się w końcu przedrzeć w pole karne Srok, mocno zawiódł Pierre-Emerick Aubameyang. Tylko fatum usprawiedliwiałby niemoc strzelecką Gabończyka, który mając przed sobą niemal pustą bramkę, nie zdołał dobić strzału Bukayo Saki, uderzając lewą nogą w słupek.

Kapitan londyńczyków próbował uderzać ze słabszej stopy także w 27. minucie. Emile Smith Rowe popędził wtedy przez wolną przestrzeń na lewej stronie, po czym zgrał do Aubameyanga, a ten uderzył ponad bramką. Można więc podsumować pierwszą połowę w ten sposób, że gdyby najlepszy strzelec Arsenalu w poprzednim sezonie wciąż był w formie, do przerwy byłoby już 2-0. O próbie z 40. minuty lepiej już nie wspominać. Jeśli zaś chodzi o szansę Newcastle, wyróżnić można jedynie sytuację z 24. minuty i kontratak rozpoczęty prze Mguela Almiróna. Akcja Paragwajczyka straciła impet w ostatniej fazie i goście nie zagrozili Berndowi Leno.

Po przerwie gospodarze zaczęli od groźnej akcji. Alexandre Lacazette opanował piłkę w szesnastce Srok i uderzył na bramkę między defensorami rywala. Przed utratą gola ocalił gości Darlow. Golkiper przyjezdnych w końcu jednak skapitulował. Aubameyang udowodnił, że tego wieczora nie był bohaterem tragicznym i w 50. minucie otworzył wynik spotkania. Gabończyk uparł się w tym meczu na strzelanie lewą nogą, jakby nie chciał być przewidywalny, i gdy popędził na bramkę po podaniu od Thomasa Parteya, w końcu trafił w światło bramki.

10 minut później było już 2-0. Emile Smith Rowe, który w tym meczu biegał po całej szerokości boiska, przyśpieszył grę na lewym skrzydlę, zakręcił obrońcą Newcastle i kreując ogromną przestrzeń, odnalazł w polu karnym Bukayo Sakę. Ten celnym uderzeniem wykończył akcję. W 66. minucie Arsenal zapracował na dwie dogodne okazje. Najpierw do podania Kierana Tierneya w szesnastkę nie zdążył Alexandre Lacazette. Chwilę później francuski napastnik był bliski strzelenia bramki głową. Kilkukrotnie Kanonierzy próbowali też swoich sił z dystansu, ale były to raczej uderzenia na wiwat.

W 77. minucie Cédric Soares, po klepce z Bukayo Saką, zgrał futbolówkę w okolice 10. metra, mimo że piłka była milimetry od autu bramkowego. Podanie Portugalczyka wykorzystał Pierre-Emerick Aubameyang, zaliczając dublet i ustalając wynik meczu. Gabończyk nie miał już szansy na hattricka, ponieważ po golu na 3-0 Mikel Arteta wprowadził w jego miejsce Williana, z kolei kosztem czasu Emile'a Smitha Rowe'a dał minuty na boisku Gabrielowi Martinellemu.

Wynik nie uległ już zmianie, ale poza popisami Kanonierów w ofensywie, ci spisali się również w obronie. Londyńczycy 5. raz z rzędu zanotowali czyste konto. Rob Holding był filarem defensywy Arsenalu nie tylko tego wieczoru, ale w ostatnich tygodniach. Czy to grając w parze z Pablem Marim, czy to Davidem Luizem. Drugi solidny mecz zagrał także Granit Xhaka. Szwajcar zamiast fauli na żółtą kartkę popisywał się udanymi przechwytami i można w jego grze zobaczyć poprawę w przerywaniu ataków rywali. Wisienką na torcie był występ Thomasa Parteya, który grając nieco ponad godzinę, asystował przy najtrudniejszej, bo pierwszej bramce Arsenalu.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
LukaModric komentarzy: 67519.01.2021, 23:14

Arsenal wygrywa Chelsea przegrywa i tak lubie

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.01.2021, 23:07

Obecna Chelsea po 19 kolejkach w PL to 2 najsłabsza Chelsea w erze Romana Abramowicza po tylu kolejkach.

No to grubo.

mruw komentarzy: 413319.01.2021, 23:03

@DavidSilva21: 3 dni potem znowu jest mecz z nimi w lidze, ciekawe który dla kogo się okaże ważniejszy

Gofer999 komentarzy: 1462419.01.2021, 23:03

Ten Pulisic to chyba gwiazda był przez chwilę i to z dwa sezony temu. Bo patrząc na jego grę nic specjalnego nie widzę. XD

DavidSilva21 komentarzy: 338019.01.2021, 22:52

@mruw napisał: "Soton gra z Shrewsbury z 4 podstawowymi graczami, to na nas chyba całkiem podstawą wyjdą."
My też wyjdziemy podstawą, nie panikuj ;)

ostriket komentarzy: 658819.01.2021, 22:52

Gupie Lester.... Zaraz Romek zwolni Franka i nie będzie się z kogo śmiać....

aaron_maj komentarzy: 182219.01.2021, 22:49

@polishbrigadesx napisał: "Jessica Ziółek i Arkadiusz Milik rozstali się szok nie dowierzanie."

Chciałem sprawdzić kto to ta Jessica, wpisałem Je w Google, wyskoczyła jako pierwsza proponowana. Przekierowalo mnie do „artykułu” który obwieścił rozstanie bo Jessica zmieniła status na fejsbuku. Zatrważające jest to, ze na tą stronę wchodzą miliony Polaków. Żeby przeczytać ze jakaś laska kliknela zmianę statusu...

mruw komentarzy: 413319.01.2021, 22:48

@luko_PL: niestety...

luko_PL komentarzy: 109819.01.2021, 22:47

Soton 2:0

aaron_maj komentarzy: 182219.01.2021, 22:46

A jeszcze nieco ponad miesiąc temu Mendy był przekotem który odmienił grę Chelsea a jak pisało się Silva i Zouma to autokorekta poprawiała na Nesta i Maldini. Znajomy z pracy niemal się onanizował mówiąc jak to Chelsea odmieniła swoją grę przy pomocy tych dwóch gości.

Nie mówię ze grają złe, ba dawno Chelsea nie oglądałem (poza meczem z nami) ale z tego co czytam to obrona prezentuje się śrydnio

losnumeros komentarzy: 1318919.01.2021, 22:46

@kanapka: Nie. Chyba awarię mają, oby ta strona nie znikła

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 219.01.2021, 22:44

Szkoda, że klub po raz kolejny nie załatwił sobie możliwości pierwokupu młodego zawodnika, którego sprzedał, tym razem Bielika. Według mnie spokojnie mógłby grać z Thomasem w parze jeśli zdrowie by pozwoliło. Gdyby nie okropne kontuzje z pewnością Bielik byłoby jednym z największych talentów w Premier League, chociaż i tak uważam że w ciągu 2 sezonów będzie mu dane grać w najlepszej lidze

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020419.01.2021, 22:44

Jessica Ziółek i Arkadiusz Milik rozstali się szok nie dowierzanie.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 719.01.2021, 22:40

działa wam strims.world?

mruw komentarzy: 413319.01.2021, 22:39

Shrewsbury jeszcze może namieszać ze świętymi, jest tylko 1:0 w 80 minucie :D

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11719.01.2021, 22:35

Havertz powinien mówić do Pepe "Panie Profesorze"

AlekSanderskiihihi komentarzy: 7919.01.2021, 22:34

Dobrze, dobrze niech będzie 2:0 do końca to mi idealnie wynik na typerku siądzie to +42 będzie, bo poprzedni meczyk idealnie siadł

swistak86 komentarzy: 118019.01.2021, 22:31

No to mamy Chelsea w zasięgu xD

losnumeros komentarzy: 1318919.01.2021, 22:31

@luko_PL napisał: "Ze Smerfów to tylko Mounta bym chciał"

A ja właściciela.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282119.01.2021, 22:31

@arsenallord: Gdyby nie Mendy to teraz by było 5-0 luźno.

luko_PL komentarzy: 109819.01.2021, 22:29

@arsenallord: dlatego oni chcą Donnarummę, ale Mendy i tak lepszy niż Kiepon :P

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11719.01.2021, 22:27

Ten Mendy bardzo mi się nie podoba na bramce. Nie pasuje mi tam. Jakoś nieporadnie wygląda.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 319.01.2021, 22:26

@Kiepomen:

Spotkałem kilku poważnych gości, którzy kupują sztabkę za 100k i jak idzie w górę o kilka procent, to sprzedają, a i tak wychodzą na tym lepiej jakby trzymali hajs w banku.

Osobiście inwestowałbym w działki, które mogą zostać przekształcone na przemysłowe.

100 k za działkę, po 2 latach przekształcenie i sprzedajesz za 300k.
Zysku 200k.

Zależy kto jakich pieniędzy w życiu oczekuje i w jakim wieku. Dziadek mojej żony zaczął się dorabiać w wieku 32 lat i skończył z 4 mieszkaniami we włoszech i obrazami wartymi ponad bańkę od szt. Pracował w afryce i organizował wycieczki dla bogaczy.

Posadź kilka dębowych drzew a za 30 lat na starość będziesz miał kilkanaście tysięcy dodatkowo z desek.

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11719.01.2021, 22:25

Spalony z rożnego to banał wyobrazić. Jak jest krótkie rozegranie wystarczy krok obrony do przodu.

Dominik11 komentarzy: 2013419.01.2021, 22:24

To co Frank Lampard wyleci ?

aaron_maj komentarzy: 182219.01.2021, 22:23

@losnumeros napisał: "Wujek google wyświetlił taką wiadomość. Z "piątki", autu i rożnego nie ma spalonego. Tylko z autu wiedziałem, że nie ma spalonego."

Próbowałem sobie wyobrazić spalonego z rożnego i mi się udało :D

Rowerinho komentarzy: 225219.01.2021, 22:22

To powinno być 3:0

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52419.01.2021, 22:21

@Damaks
Zaskoczeniem jest brak Girouda nawet na ławce. Kontuzja?

losnumeros komentarzy: 1318919.01.2021, 22:20

@Gofer999: Sędzia nie znał się na przepisach xd

anolis komentarzy: 107319.01.2021, 22:20

Ja na wszelki wypadek 3mam kciuki za Shrewsbury, grają teraz z FA Cup z Soton. Przegrywają 0:1, ale może coś wywalczą.

Gofer999 komentarzy: 1462419.01.2021, 22:18

@losnumeros: Serio mam flashbacki jak Giroud gwizdaja spalone po piątce. Ale moja głowa teraz ze mną pogrywa. XD

losnumeros komentarzy: 1318919.01.2021, 22:17

AR14 komentarzy: 130219.01.2021, 22:15

Kolega na dole chyba wyjaśnił. Szok, że tyle ludzi nie wie, że z 5 i autu nie ma spalonego :O

MarkOvermars komentarzy: 912319.01.2021, 22:14

@Matelko: tylko nie aourar

AR14 komentarzy: 130219.01.2021, 22:14

@helzing

Musiałbym zobaczyć, ale jeżeli od razu walczył o piłkę ze spalonego, to jasny spalony. Natomiast jakby zrobił ruch dopiero po tym, jak obrońca zgarnął piłkę, to nie ma spalonego

losnumeros komentarzy: 1318919.01.2021, 22:12

Nie wiedziałem, że z "piątki" nie ma spalonego. Człowiek całe życie się uczy.

@Gofer999: Ma rację, wujek google potwierdził.

Gofer999 komentarzy: 1462419.01.2021, 22:11

@luko_PL: Na serio? Nie wiedziałem o tym. A mógłbym przysiąc że widziałem gwizdki sędziego wskazującego na spalonego po piątkach. Ale teraz mnie zniszczyleś. :D

losnumeros komentarzy: 1318919.01.2021, 22:10

Diaby gol i asysta.

MarkOvermars komentarzy: 912319.01.2021, 22:09

Jak tak się zakończy mecz to po tej kolejce mamy już tylko 2 pkt straty do the blues.

losnumeros komentarzy: 1318919.01.2021, 22:09

Leverkusen 2;1

helzing komentarzy: 327319.01.2021, 22:07

@AR14:
to nie ma znaczenia, skakał i walczył o piłkę. A że przegrał walkę powietrzną, co z tego,

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020419.01.2021, 22:06

Brawo Polacy brawo Węgrzy ładnie wygrali z Niemcami.

Pixeleq1 komentarzy: 39919.01.2021, 22:06