Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle

Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle 18.01.2021, 21:48, Łukasz Wandzel 1109 komentarzy

Nieco ponad tydzień temu Arsenal grał z Newcastle w FA Cup, by w tak krótkim czasie znów zmierzyć się z zespołem Srok, tym razem w 19. kolejce Premier League. Ostatnie spotkanie podopieczni Mikela Artety wygrali dopiero po dogrywce, ale dziś zdołali otworzyć wynik przed upływem 90 minut. Przed przerwą Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował dwie dogodne sytuację, ale w drugiej połowie otworzył i ustalił wynik spotkania, walnie przyczyniając się do pewnego zwycięstwa na The Emirates.

Arsenal: Leno - Soares, Holding, Luiz, Tierney - Partey (67' Elneny), Xhaka - Saka, Smith-Rowe (82' Martinelli), Aubameyang (79' Willian) - Lacazette.

Newcastle United Darlow - Kratfh, Lascelles, Clark, Lewis - Almiron (87' Anderson), Longstaff (78' Hendrick), Shelvey, Joelington - Caroll (69' Murphy), Wilson.

Po pierwszym gwizdku sędziego Kanonierzy szybko przejęli inicjatywę i dłużej utrzymywali się przy piłce. To nie przekładało się jednak sytuacje bramkowe. Gra toczyła się w środku boiska, a ogromną rolę odgrywała w tym formacja defensywna Newcastle, ustawiona na około 30. metrze. iedy Arsenalowi udało się w końcu przedrzeć w pole karne Srok, mocno zawiódł Pierre-Emerick Aubameyang. Tylko fatum usprawiedliwiałby niemoc strzelecką Gabończyka, który mając przed sobą niemal pustą bramkę, nie zdołał dobić strzału Bukayo Saki, uderzając lewą nogą w słupek.

Kapitan londyńczyków próbował uderzać ze słabszej stopy także w 27. minucie. Emile Smith Rowe popędził wtedy przez wolną przestrzeń na lewej stronie, po czym zgrał do Aubameyanga, a ten uderzył ponad bramką. Można więc podsumować pierwszą połowę w ten sposób, że gdyby najlepszy strzelec Arsenalu w poprzednim sezonie wciąż był w formie, do przerwy byłoby już 2-0. O próbie z 40. minuty lepiej już nie wspominać. Jeśli zaś chodzi o szansę Newcastle, wyróżnić można jedynie sytuację z 24. minuty i kontratak rozpoczęty prze Mguela Almiróna. Akcja Paragwajczyka straciła impet w ostatniej fazie i goście nie zagrozili Berndowi Leno.

Po przerwie gospodarze zaczęli od groźnej akcji. Alexandre Lacazette opanował piłkę w szesnastce Srok i uderzył na bramkę między defensorami rywala. Przed utratą gola ocalił gości Darlow. Golkiper przyjezdnych w końcu jednak skapitulował. Aubameyang udowodnił, że tego wieczora nie był bohaterem tragicznym i w 50. minucie otworzył wynik spotkania. Gabończyk uparł się w tym meczu na strzelanie lewą nogą, jakby nie chciał być przewidywalny, i gdy popędził na bramkę po podaniu od Thomasa Parteya, w końcu trafił w światło bramki.

10 minut później było już 2-0. Emile Smith Rowe, który w tym meczu biegał po całej szerokości boiska, przyśpieszył grę na lewym skrzydlę, zakręcił obrońcą Newcastle i kreując ogromną przestrzeń, odnalazł w polu karnym Bukayo Sakę. Ten celnym uderzeniem wykończył akcję. W 66. minucie Arsenal zapracował na dwie dogodne okazje. Najpierw do podania Kierana Tierneya w szesnastkę nie zdążył Alexandre Lacazette. Chwilę później francuski napastnik był bliski strzelenia bramki głową. Kilkukrotnie Kanonierzy próbowali też swoich sił z dystansu, ale były to raczej uderzenia na wiwat.

W 77. minucie Cédric Soares, po klepce z Bukayo Saką, zgrał futbolówkę w okolice 10. metra, mimo że piłka była milimetry od autu bramkowego. Podanie Portugalczyka wykorzystał Pierre-Emerick Aubameyang, zaliczając dublet i ustalając wynik meczu. Gabończyk nie miał już szansy na hattricka, ponieważ po golu na 3-0 Mikel Arteta wprowadził w jego miejsce Williana, z kolei kosztem czasu Emile'a Smitha Rowe'a dał minuty na boisku Gabrielowi Martinellemu.

Wynik nie uległ już zmianie, ale poza popisami Kanonierów w ofensywie, ci spisali się również w obronie. Londyńczycy 5. raz z rzędu zanotowali czyste konto. Rob Holding był filarem defensywy Arsenalu nie tylko tego wieczoru, ale w ostatnich tygodniach. Czy to grając w parze z Pablem Marim, czy to Davidem Luizem. Drugi solidny mecz zagrał także Granit Xhaka. Szwajcar zamiast fauli na żółtą kartkę popisywał się udanymi przechwytami i można w jego grze zobaczyć poprawę w przerywaniu ataków rywali. Wisienką na torcie był występ Thomasa Parteya, który grając nieco ponad godzinę, asystował przy najtrudniejszej, bo pierwszej bramce Arsenalu.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
alexis1908 komentarzy: 360319.01.2021, 16:43

@Forever4: Nie nie mamy Cebula jest za slaby na PL Willock to nie wiadomo na jakiej pozycji gra a Guendo nie mozna liczyć ze tu jest :)

call_me komentarzy: 272719.01.2021, 16:42

@Rynkos7 napisał: "taniej kupić, drożej sprzedać"

Złota zasada. W ten sposób to wystarczy jechać do rolnika i kupić ziemniaki.:D
Rada miesiąca: "Tanio kupić, drogo sprzedać". :D

Rynkos7 komentarzy: 674819.01.2021, 16:39

@Kiepomen:
Zależy jak podchodzisz do oszczędności/inwestycji. Jeżeli dysponujesz sporymi pieniędzmi, bądź myślisz o konkretnych pieniądzach to oczywiście obrót akcjami na giełdzie, inwestowanie w nieruchomości komercyjnie bądź handel nimi (taniej kupić, drożej sprzedać.
Lokaty, obligacje lub kupno mieszkania na wynajem z reguły dają zbyt mały procent i takie rzeczy lepiej zostawić dla zwykłego Kowalskiego, chyba że ty też raczej należysz do ludzi którzy "grają bezpiecznie". Krypto osobiście nie ruszam, ale dlatego iż moja wiedza na ten temat jest bardzo niska, oczywiście są ludzie, którzy zrobili na tym duże pieniądze.

@Kiepomen:
Ja teraz rozglądam się za jakąś okazją jeśli chodzi o zakup mieszkania. Niestety trzeba sporo cierpliwości i czasu. Coś niedużego pod wynajem za jakieś 300k.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 119.01.2021, 16:26

@Matelko: Była 75 jak przychodził, to spada, po kolejnej aktualizacji, będzie z 25-30 już. Moim zdaniem latem będą rozważane opcje jego sprzedaży.

alexis1908 komentarzy: 360319.01.2021, 16:20

@Forever4: Ja uwazam ze większy brak jest na pozycji nr 8 bo nie mamy gracza o takiej charakterystyce w ogole :) Tak samo jak nie mamy zmiennika dla Kierana :)

Karlik92 komentarzy: 119.01.2021, 16:18

Panowie macie jakiś obszerny skrót z wczorajszego meczu z góry dziękuję

Kiepomen komentarzy: 429619.01.2021, 16:15

Panowie jakie macie sposoby na trzymanie oszczędności? W obecnych czasach realnie ujemnych stop procentowych na lokatach trzeba szukać alternatyw. Inwestujecie? Kupujecie obligacje państwowe? Krypto?

alexis1908 komentarzy: 360319.01.2021, 16:12

@Rafson95: Lepiej bylo dac szanse Balo szkoda ze nie podpisał chlopak ma według mnie duzo większy potencjał niz Eddie :)

Rafson95 komentarzy: 1051619.01.2021, 16:09

@alexis1908:
Zgadza się, Eddie techniki nie ma ale strzela gole.
Biorą pod uwage to jak mało minut rozegral w seniorskiej piłce, to bramek ma nawet sporo jak na swój wiek.

Typowy sęp pola karnego. Moim zdaniem gdyby miał 1 skład przy tak grającym Arsenalu jak obecnie, strzelałby regularnie. Ale wiem, że to niemożliwe bo w hierarchii formacji ofensywnej są przed nim Auba, Laca, Pepe, Saka, Willian i Martinelli.

alexis1908 komentarzy: 360319.01.2021, 16:07

@Forever4: Ale u nas z tych środkowych pomocników tylko Partey nadaje sie do drużyny która chce się liczyć w walce o puchary. Chyba Cie xhaka nie przekonał 2 meczami w miare na plus :D

XandeR komentarzy: 965419.01.2021, 16:05

@Matelko:

Ałar to juz przepadl, na co Ci rezerwowy OL?

Matelko komentarzy: 320519.01.2021, 16:04

Ostatnia wycena ESR wg transfermarkt to 2,7mln euro.
Ciekawe ile wywindują jego wartość przy aktualizacji.
Btw Saka i Pepe warci 40 mln gdzie jeden ciągnie Arsenal a drugi znacznie odstaje. Ciekawe jaka przyszłość czeka Nicolasa w naszym klubie...
Najdroższy transfer w historii Arsenalu. Widać , że chłop tego nie udźwignął a bardzo w niego wierzyłem.

sidtsw komentarzy: 307919.01.2021, 16:02

@Forever4: niestety ale w glowie Artety to chyba...Wilian

alexis1908 komentarzy: 360319.01.2021, 16:01

@Marcinafc93: Nie wiem nie chce sie wypowiadać bo nie znam tego piłkarza nie ogladalem i nie ogladam zbyt wielu meczy Norwich. Jesli ktos przyjdzie to mam tylko nadzieję ze to bedzie solidne wzmocnienie na juz a nie kolejny Pepe :)

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 119.01.2021, 15:58

@alexis1908: Niby tak, ale On potrafi wiele akcji kreować, rok temu był w samej czołówce wykreowanych sytuacji kolegom z drużyny i moim zdaniem to będzie lepszy wybór niż Aouar.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52419.01.2021, 15:57

Aubameyang strzelił wczoraj 300. gola w karierze.

alexis1908 komentarzy: 360319.01.2021, 15:56

@Forever4: a co będzie jak nie zlapie kontuzji i nie straci formy? To jest takie gdybanie. Zebyśmy jeszcze chociaż jakas ciekawa 10 sie interesowali bo z tego co widzę to tylko sa doniesienia o tym Buendi a to jest bardziej skrzydłowy niz 10 :)

alexis1908 komentarzy: 360319.01.2021, 15:52

@Rafson95: Dla mnie on nawet pilki dobrze przyjąć nie potrafi i potyka sie o wlasne nogi coś jak Welbeck wolalem Bendtnera u nas ogladac niz jego :)

sobpiotr komentarzy: 122719.01.2021, 15:51

@songoku95: Wydaje mi się że w NestBank takie jest

Rafson95 komentarzy: 1051619.01.2021, 15:47

Zobaczymy
Jak na razie Eddie zaczyna lepiej, bo w jego wieku Auba notował sezon na wypożyczeniu w L1 w którym rozegrał 2500 minut strzelając 4 gole :)

songoku95 komentarzy: 2348619.01.2021, 15:43

@alexis1908: Eddie ma 21 lat. Auba w tym wieku odbijał się od Milanu.

Eddie zrobi karierę na miarę gry w Premier League i życzę mu tego aby zrobił ją w Arsenalu. Nie musi być piłkarzem grającym w każdym meczu 90 minut, ale ma umiejętności na minimum gościa który sieknie 15 goli na sezon.

Rafson95 komentarzy: 1051619.01.2021, 15:42

@mruw:
Wydaje mi się, że przegląd pola i kreatywność są ze sobą bardzo ściśle powiązane i myślę, że tych określeń można nawet używać zamiennie.

Jak ktoś ma słaby przegląd pola, nie widzi kolegów i podaje do najbliższego to nie powiesz o nim nigdy, że jest kreatywny.
Z drugiej strony to samo - jak ktoś nie jest kreatywny, to nie powiesz o nim, że ma dobry przegląd pola.

alexis1908 komentarzy: 360319.01.2021, 15:41

@Rafson95: Jak Nketiah za 10 lat bedzie mial chociaz polowe bramek które w swojej karierze strzelil Auba to bedzie cud :)

Rafson95 komentarzy: 1051619.01.2021, 15:39

@cizemek napisał: "Serio wy gloryfikujecie Nketiaha :D? Toż to parodia piłkarza. Gość ktory nie wnosi nic do druzyny procz stania w polu karnym i czekania na piłeczke."

Gość który nie robi nic oprócz strzelania bramek.

Oooo to patrz, dokładnie tak samo jak światowej klasy napastnik Aubameyang ;p

berno90 komentarzy: 72919.01.2021, 15:37

@Rafson95 napisał: "Guendouzi jak na swoją pozycję to jest dość kreatywny i często gra do przodu."

yhym, chyba w Niemczech.

alexis1908 komentarzy: 360319.01.2021, 15:35

@Forever4: Młodzi pilkarze maja to do siebie ze trzeba na nich postawic bo nigdy nie przekonamy się co potrafią :) Ja jestem zdania ze pomocnika owszem potrzebujemy ale nie na 10 tylko na 8 dla mnie priorytetem powinien byc Aouar :)

BarcArsenal komentarzy: 135319.01.2021, 15:26

Willock jest wartościowy bo nie trzeba męczyć lepszych graniem w pierwszych rundach FA Cup, Carabao czy Ligi Europy, oraz uzupełnia miejsce na HG status.

Nie oszukujmy się jest młodym anglikiem i można go sprzedać, ale nie mniej niż 20 baniek

XandeR komentarzy: 965419.01.2021, 15:16

Z wygladu znam fajniejsze, ale mam nadzieje ze osoba 10/10, kazdemu sie taka nalezy :D

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 919.01.2021, 15:16

@Forever4 napisał: "W przypadku braku ESR Arteta zacznie grać Willockiem, który jest po prostu dużo słabszy"
nawet mnie nie strasz. Niech go wypożyczą, sprzedadzą. Cokolwiek. Nie mogę na niego patrzeć. lepszy Laca na 10 niż Willock.

kwiatinho komentarzy: 1312619.01.2021, 15:13

@Perconte:
Nawet 11/10

songoku95 komentarzy: 2348619.01.2021, 15:13

Ma ktoś jakieś konto bankowe dla osób powyżej 26 roku zycia, które będzie darmowe? Potrzebuje takiego za które nie muszę płacić kartą a jedynie żeby zrobić przelew i mieć je za friko.

Perconte komentarzy: 62719.01.2021, 15:10

@adikovski_ napisał: "jakbyś miał tyle siana to też byś taką miał xd"
Ona tez jest celebrytka, wygrała kiedyś miss Turcji i jest aktorką. Także siana jej rez myślę nie brakuje

Perconte komentarzy: 62719.01.2021, 15:08

@XandeR: na swoją figure ma właśnie bardzo fajny biust

adikovski_ komentarzy: 31019.01.2021, 15:08

@Perconte: jakbyś miał tyle siana to też byś taką miał xd

Matelko komentarzy: 320519.01.2021, 15:07

Chwaląc naszych zawodników nie można zapomnieć o Leno.
5 czystych kont z rzędu robi wrażenie.
Napiszę to jeszcze raz - mam nadzieję, że zarząd kupi zastępcę dla Bernda bo w razie jego kontuzji już tak wesoło nie będzie.
Myślę, że nowy bramkarz to powinien być cel nr jeden na zimowe okienko.

XandeR komentarzy: 965419.01.2021, 15:05

@Perconte:

10/10 bez biustu? Nie moze byc!

songoku95 komentarzy: 2348619.01.2021, 15:05

@cizemek: Zajebiste argumenty xD

Perconte komentarzy: 62719.01.2021, 15:04

Mówcie o Ozilu co chcecie, ale jego żona to jest 10/10 rakieta...

pLYTEK komentarzy: 411819.01.2021, 15:00

@Forever4:

WTF
piszę tu swoją opinie na temat kadry i ewentualnych ruchów transferowych, z którą się nie zgadzasz, do czego masz pełne prawo. Próbuje ci wytłumaczyć czemu uważam tak, a nie inaczej, na co odpisujesz @Forever4 napisał: "Nikogo nie obchodzi co ty wolisz"

XDDDD

Kurde, trochę szkoda bo liczyłem, że poprzednie pare plusów w komentarzach było od Artety i Edu i wezmą sobie do serca moje uwagi...

losnumeros komentarzy: 1318919.01.2021, 14:54

Żeby zagrać prostopadłą piłkę, to zawodnicy w ataku też muszą zrobić ruch/pokazać się. Więc takie piłki są uzależnione od 2 graczy, a nie tylko pomocnika.

pLYTEK komentarzy: 411819.01.2021, 14:49

@Forever4 napisał: "W przypadku braku Xhaki wchodzi Ceballos, ANM, Elneny lub nawet Willock."

wow, prawdziwy szach mat XDDD

Wolę Lacazetta/Gabiego/Sake nie na swojej pozycji i grających na 10. niż kogokolwiek przez Ciebie wymienionego grającego w środku pola. Jedynie jako tako trzymającym poziom jest Ceballos, którego za pare miesięcy tu nie będzie.

Gunner72 komentarzy: 167819.01.2021, 14:46

Oczywiście, że ESR może przepaść w futbolu. Może też zostać ogromną gwiazdą. Zadatki ma niesamowite, ale sukces w piłce nożnej to składowa tak wielu czynników. To samo tyczy się Saki. Dziś są najlepszymi juniorami, ale możliwe że za 10 lat będziemy ich wspominać jako niespełnione talenty.
Taki Lewandowski, gdyby w 2010 roku trafił do Fiorentiny, do której był łączony, a nie do BvB i Kloppa, to dziś prawdopodobnie nie byłby najlepszą 9 na świecie.

pLYTEK komentarzy: 411819.01.2021, 14:39

@Forever4:

W tym sezonie (4 miejsce z pogranicza science-fiction, liga już raczej przegrana) wolę ogrywać ESR niż go przyspawać do końca sezonu do ławy i nadal oglądać Xhake. Nikt tu nie buduje na tym etapie kariery zespołu wokół niego, co próbujesz zarzucić.
Po prostu uważam, że najsłabszym ogniwem jest szwajcar i zmiana na tej pozycji przyniosłaby największy upgrade dla całego teamu.

AR14 komentarzy: 130219.01.2021, 14:38

@NineBiteWolf

Tworzenie sytuacji podbramkowych, asysty drugiego stopnia, podania otwierające, asysty.

cizemek komentarzy: 24519.01.2021, 14:33

XandeR komentarzy: 965419.01.2021, 14:25