Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle

Dublet Auby i 5. czyste konto z rzędu: Arsenal 3-0 Newcastle 18.01.2021, 21:48, Łukasz Wandzel 1109 komentarzy

Nieco ponad tydzień temu Arsenal grał z Newcastle w FA Cup, by w tak krótkim czasie znów zmierzyć się z zespołem Srok, tym razem w 19. kolejce Premier League. Ostatnie spotkanie podopieczni Mikela Artety wygrali dopiero po dogrywce, ale dziś zdołali otworzyć wynik przed upływem 90 minut. Przed przerwą Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował dwie dogodne sytuację, ale w drugiej połowie otworzył i ustalił wynik spotkania, walnie przyczyniając się do pewnego zwycięstwa na The Emirates.

Arsenal: Leno - Soares, Holding, Luiz, Tierney - Partey (67' Elneny), Xhaka - Saka, Smith-Rowe (82' Martinelli), Aubameyang (79' Willian) - Lacazette.

Newcastle United Darlow - Kratfh, Lascelles, Clark, Lewis - Almiron (87' Anderson), Longstaff (78' Hendrick), Shelvey, Joelington - Caroll (69' Murphy), Wilson.

Po pierwszym gwizdku sędziego Kanonierzy szybko przejęli inicjatywę i dłużej utrzymywali się przy piłce. To nie przekładało się jednak sytuacje bramkowe. Gra toczyła się w środku boiska, a ogromną rolę odgrywała w tym formacja defensywna Newcastle, ustawiona na około 30. metrze. iedy Arsenalowi udało się w końcu przedrzeć w pole karne Srok, mocno zawiódł Pierre-Emerick Aubameyang. Tylko fatum usprawiedliwiałby niemoc strzelecką Gabończyka, który mając przed sobą niemal pustą bramkę, nie zdołał dobić strzału Bukayo Saki, uderzając lewą nogą w słupek.

Kapitan londyńczyków próbował uderzać ze słabszej stopy także w 27. minucie. Emile Smith Rowe popędził wtedy przez wolną przestrzeń na lewej stronie, po czym zgrał do Aubameyanga, a ten uderzył ponad bramką. Można więc podsumować pierwszą połowę w ten sposób, że gdyby najlepszy strzelec Arsenalu w poprzednim sezonie wciąż był w formie, do przerwy byłoby już 2-0. O próbie z 40. minuty lepiej już nie wspominać. Jeśli zaś chodzi o szansę Newcastle, wyróżnić można jedynie sytuację z 24. minuty i kontratak rozpoczęty prze Mguela Almiróna. Akcja Paragwajczyka straciła impet w ostatniej fazie i goście nie zagrozili Berndowi Leno.

Po przerwie gospodarze zaczęli od groźnej akcji. Alexandre Lacazette opanował piłkę w szesnastce Srok i uderzył na bramkę między defensorami rywala. Przed utratą gola ocalił gości Darlow. Golkiper przyjezdnych w końcu jednak skapitulował. Aubameyang udowodnił, że tego wieczora nie był bohaterem tragicznym i w 50. minucie otworzył wynik spotkania. Gabończyk uparł się w tym meczu na strzelanie lewą nogą, jakby nie chciał być przewidywalny, i gdy popędził na bramkę po podaniu od Thomasa Parteya, w końcu trafił w światło bramki.

10 minut później było już 2-0. Emile Smith Rowe, który w tym meczu biegał po całej szerokości boiska, przyśpieszył grę na lewym skrzydlę, zakręcił obrońcą Newcastle i kreując ogromną przestrzeń, odnalazł w polu karnym Bukayo Sakę. Ten celnym uderzeniem wykończył akcję. W 66. minucie Arsenal zapracował na dwie dogodne okazje. Najpierw do podania Kierana Tierneya w szesnastkę nie zdążył Alexandre Lacazette. Chwilę później francuski napastnik był bliski strzelenia bramki głową. Kilkukrotnie Kanonierzy próbowali też swoich sił z dystansu, ale były to raczej uderzenia na wiwat.

W 77. minucie Cédric Soares, po klepce z Bukayo Saką, zgrał futbolówkę w okolice 10. metra, mimo że piłka była milimetry od autu bramkowego. Podanie Portugalczyka wykorzystał Pierre-Emerick Aubameyang, zaliczając dublet i ustalając wynik meczu. Gabończyk nie miał już szansy na hattricka, ponieważ po golu na 3-0 Mikel Arteta wprowadził w jego miejsce Williana, z kolei kosztem czasu Emile'a Smitha Rowe'a dał minuty na boisku Gabrielowi Martinellemu.

Wynik nie uległ już zmianie, ale poza popisami Kanonierów w ofensywie, ci spisali się również w obronie. Londyńczycy 5. raz z rzędu zanotowali czyste konto. Rob Holding był filarem defensywy Arsenalu nie tylko tego wieczoru, ale w ostatnich tygodniach. Czy to grając w parze z Pablem Marim, czy to Davidem Luizem. Drugi solidny mecz zagrał także Granit Xhaka. Szwajcar zamiast fauli na żółtą kartkę popisywał się udanymi przechwytami i można w jego grze zobaczyć poprawę w przerywaniu ataków rywali. Wisienką na torcie był występ Thomasa Parteya, który grając nieco ponad godzinę, asystował przy najtrudniejszej, bo pierwszej bramce Arsenalu.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
losnumeros komentarzy: 1315819.01.2021, 21:15

@mruw: Chyba jednak sezon życia. Niepotrzebnie odszedł z Genoi po pół roku, mógł tam pograć z 2 sezony.

mruw komentarzy: 413119.01.2021, 21:14

Soton gra z Shrewsbury z 4 podstawowymi graczami, to na nas chyba całkiem podstawą wyjdą.

Gofer999 komentarzy: 1452319.01.2021, 21:14

Podoba mi się skład Lisów, sporo dobrych Anglików .

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 119.01.2021, 21:11

Arsenal are looking at Emiliano Buendia to replace Mesut Özil. The fee would be £40m. [@askomartin] #afc

losnumeros komentarzy: 1315819.01.2021, 21:10

Ale ten Diaby chodzi, dobry technicznie i przyspieszenie ma bardzo dobre, zostawia z tyłu rywali.

lukasz845 komentarzy: 453119.01.2021, 21:10

@alexis1908: żadna polska tv nie transmituje, to możesz mieć problem

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812819.01.2021, 21:09

@mruw napisał: "no niestety, ciekawi mnie, czy kiedyś odzyska formę, czy to był tylko jeden taki sezon życia"

Jednorazowy wyskok.Gosciu to drewno z wielkim mniemaniem o sobie.

mruw komentarzy: 413119.01.2021, 21:08

@losnumeros: no niestety, ciekawi mnie, czy kiedyś odzyska formę, czy to był tylko jeden taki sezon życia

alexis1908 komentarzy: 355819.01.2021, 21:07

Ma ktoś moze link do meczu Polaka Brazylia tylko nie na yt bo w niemczech nie działa.

losnumeros komentarzy: 1315819.01.2021, 21:07

@mruw: Co za łoś z Pio xd

mruw komentarzy: 413119.01.2021, 21:05

@losnumeros: Ja sobie Piątka i Guendo oglądam, Piątek zdążył karnego spudłować, a Hertha przegrywa. Guendo sie niczym nie wyróżnia jak na razie

Wisnia44 komentarzy: 75819.01.2021, 21:03

@marcingus1: Pamiętaj, że Duńczyków ogólnie jest też mniej niż Polaków, więc warto to patrzeć przez pryzmat ogólnej populacji.

losnumeros komentarzy: 1315819.01.2021, 21:03

Oglądam Leverkusen vs Dortmund. Diaby i Bailey ładnie grają, bardziej ten pierwszy mnie przekonuje.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52419.01.2021, 21:01

@marcingus1 napisał: "Wydawało mi się, że ręczna to sport narodowy u Duńczyków. Potem patrzę na ilość oglądających ich mecz - 1,5 tys. Dla porównania mecz naszych ogląda 162 tys. Taka sama "deklasacja" jest w ilości wyświetleń meczów Polaków a innych reprezentacji, brawo!"

Dania w odróżnieniu od Polski transmituje MŚ w telewizji.

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812819.01.2021, 20:59

Oglądają w tv,to po co mają sie meczyc na YT? Ewentualnie jak ktos nie ma tv to tam ogląda,a u nas Ku**wski nie wykupił praw,ale ponad 2 mld idzie darmo na bzdury i propagande..

polishbrigadesx komentarzy: 1017419.01.2021, 20:41

Co młody nasz w ręczna broni nie mam pytań.

Embix komentarzy: 197619.01.2021, 20:38

Gadacie na Odegaarda... To że jest beton Zizou to jeden problem. Drugi to Kroos Modric. Odegaarda w Sociedad kozak player :) wszyscy fani Realu placza że biegł gra

MarkOvermars komentarzy: 908419.01.2021, 20:36

Ciekawostka:

Ze wszystkich naszych obrońców w tym sezonie najwięcej wygranych pojedynków główkowych oraz zablokowanych strzałów ma .. niechciany tutaj przez niektórych Rob Holding ;)

Song_o komentarzy: 125119.01.2021, 20:35

jest jakieś 15 sekund spóźniony względem transmisji YT, więc trzeba sobie zsynchronizować

Song_o komentarzy: 125119.01.2021, 20:32

Polska - Brazylia
transmisja youtube.com/watch?v=L7PIm0WlVFw

bizooon komentarzy: 681619.01.2021, 20:31

Ceballos stal sie u nas zmiennikiem dla Xhaki w razie kontuzji. Ciekawe czy do konca okienka nie bezie wystawiany na sile zevy go real nie wrocil z wypozyczenia . Do kumatych: moga go wycofac rowniez po zakonczeniu okienka? Moja teoria ma $ens?

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52419.01.2021, 20:29

Zawsze z uśmiechem na twarzy patrzę na kandydatury piłkarzy, którzy mogliby zasilić Arsenal a po nich magiczne "gorzej pewnie nie będzie".

Trequartista komentarzy: 536619.01.2021, 20:28

@polishbrigadesx:
Miejmy nadzieję, że nowy trener reprezentacji, nie będzie się bał grać Bielikiem i Moderem w środku

polishbrigadesx komentarzy: 1017419.01.2021, 20:24

Bielik z bramką fajnie się odbudował po tej kontuzji.

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 119.01.2021, 20:21

Arsenal paid the majority of the remaining £7m salary to Özil to release him from his contract [@JamesOlley].

Jack_Herrer komentarzy: 6184 newsów: 19219.01.2021, 20:16

@arsenallord: suareza bym w to nie mieszał bo to pomyłka. Ale serio, nie uważasz, że Odegard rusza się lepiej i jest ciekawszym zawodnikiem od Cebuli? Poza tym cebula siedzi już u nas drugi rok na ławce, więc gorzej chyba nie będzie.

Jack_Herrer komentarzy: 6184 newsów: 19219.01.2021, 20:12

@Joker_224: lepiej tak, niż jak miałby wyglądać jak oryginalny Ronaldo.

Joker_224 komentarzy: 517519.01.2021, 20:03

Widzieli P O T Ę Ż N E G O Fernando?

BarcArsenal komentarzy: 135319.01.2021, 20:03

@arsenallord: nie wiem od kogo to słyszysz, gość jest kozakiem i nawet jesli miałby byc rezerwowym ESR (lepiej ogrywac swoich niz cudzych) to bylby wielką wartością dodaną.
Nie można mowic ze ciągle zawodzi bo chłopak ma dopiero 22 czy 23 lata a w sezonie 2019/20 w Sociedad pokazał pełnię jego umiejętności.

Wiadomo że oberwał rykoszetem z racji medialnego szumu przez transfer do Realu w wieku chyba ledwo 18 lat z piłkarskich peryferii.
To prawda, nie jest to mbappe i potrzebował tych 2 wypozyczeń (vitesse i hereneen) zeby sie ogarnąć, ale aktualnie to już świetny zawodnik o wielkim potencjale.

Polecam jesli jestes ciekawy, materiały Ćwiąkały na jego temat na YT ;)

Spejsik komentarzy: 338819.01.2021, 20:01

@arsenallord: W tamtym sezonie bym jednym z najlepszych zawodników Sociedad. W lidze holenderskiej też nie miał "najgorszych" statystyk więc mówienie, że cały czas zawodzi, według mnie jest na wyrost.

mruw komentarzy: 413119.01.2021, 20:01

@drewniane_krzeslo: jak chcesz jeszcze jakąś to łap:

arsenallord komentarzy: 29570 newsów: 11719.01.2021, 19:55

@BarcArsenal: Słyszę o nim od kilku lat i jakoś cały czas zawodzi. Nasz ESR jest zdecydowanie lepszy na ten moment.

Ma ktoś link na YT na mecz Polska vs Brazylia?

BarcArsenal komentarzy: 135319.01.2021, 19:51

@arsenallord: żartujesz sobie prawda?

Moegi14 komentarzy: 174019.01.2021, 19:50

@drewniane_krzeslo: Dodam jeszcze

arsenallord komentarzy: 29570 newsów: 11719.01.2021, 19:45

Mało wam ogórków z Hiszpanii? W czym Odegaard jest lepszy od Suareza czy Ceballosa?

Rynkos7 komentarzy: 655319.01.2021, 19:42