Dwa oblicza Arsenalu i remis na St Mary's Stadium!

Dwa oblicza Arsenalu i remis na St Mary's Stadium! 28.01.2014, 21:39, Kamil Stasiak 5238 komentarzy

Dzisiejszy mecz miał dwa oblicza. Pierwsza połowa była jedną ze słabszych, o ile nie najsłabszą w tym sezonie. Podopieczni Wengera dali się całkowicie zdominować gospodarzom, co w efekcie przyniosło im jednobramkowe prowadzenie. Drugą połowę znacznie lepiej zaczęli Kanonierzy, którzy zadali dwa szybkie ciosy swoim rywalom. Święci za sprawą braki Lallany natychmiast odpowiedzieli i ustalili wynik meczu. Rezultat ten komplikuje sytuację Arsenalu w tabeli Premier League. Jeżeli jutro Manchester City pokona Tottenham, Kanonierzy stracą pozycję lidera ligi angielskiej.

Obie drużyny rozpoczęły to spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Flamini - Gnabry (69. Oxlade-Chamberlain), Özil, Cazorla (86. Gibbs) - Giroud (89. Podolski).

Southampton: Boruc - Chambers, Fonte, Yoshida, Shaw - Cork , Schneiderlin - S. Davis (89. Do Prado), Lallana, Rodriguez - Gallagher (69. Ward-Prowse).

Od początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze, którzy długo rozgrywali piłkę w strefie środkowej boiska, wyczekując na dogodne sytuacje.

Na te nie trzeba było długo czekać. W ciągu dwóch minut dwukrotnie Szczęsnego próbował zaskoczyć Sam Gallagher. Najpierw, po dobrej wrzutce Luke'a Shawa, młody napastnik nie trafił w bramkę. Druga próba była o wiele lepsza i zmusiła Polaka do interwencji.

Kolejne minuty nic nie zmieniły w grze Kanonierów. Podopieczni Wengera dali się zdominować gospodarzom, sami nie stwarzając sobie żadnych okazji.

I niestety fatalna postawa Kanonierów została skarcona! Rzut wolny po faulu Mertesackera zostaje rozegrany przez gospodarzy na skrzydło, skąd kapitalną wrzutkę w pole karne posłał Luke Shaw. Tam czekał na nią Fonte, który pakuje piłkę do siatki. 1-0!

Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestawać. Strzałem z zza pola karnego Szczęsnego próbował pokonać Lallana, lecz jego strzał powędrował obok bramki.

Kanonierzy starali się przejąć inicjatywę w tym spotkaniu, ale o mały włos straciliby kolejnego gola. Przed wspaniałą okazją stanął Gallagher po fatalnym błędzie Nacho Monreala, który podczas nieudolnej próby wybicia piłki nabił jednego z zawodników Southampton.

Na pierwszą groźną okazję Arsenalu musieliśmy czekać aż do 44. minuty. Po rzucie rożnym doskonałą okazję do strzelenia bramki miał Laurent Koscielny, ale trafił wprost w Artura Boruca.

Po upływie trzech doliczonych minut arbiter zaprosił obie drużyny na przerwę.

Kanonierzy od początku drugiej połowy przejęli inicjatywę, starając się robić to, co potrafią najlepiej - długo utrzymywać się przy piłce.

I przyniosło to efekt! Sagna wykorzystuje gapiostwo jednego z obrońców Southampton przy zbyt mocnej wrzutce z lewej strony i posyła piłkę w pole karne. Tam czekał Olivier Giroud, który strzela bramkę. 1-1!

Kanonierzy jednak nie zwalniają tempa! Arsenal przeprowadza wzorową kontrę, którą na gola po podaniu Özila strzela Cazorla! 2-1!

Southampton szybko odpowiada! Jay Rodriguez podaje ze skrzydła do Adama Lallany, który strzela bramkę. Niestety obciąża ona konto Wojciecha Szczęsnego, który mógł znacznie lepiej zachować się w tej sytuacji.

Po wspaniałym początku drugiej części gry obie drużyny lekko zwolniły tempo meczu, wyprowadzając co jakiś czas groźne ataki. Najbliżsi szczęścia byli Kanonierzy, którzy po kapitalnym rajdzie Özila o mały włos po raz kolejny wyszliby na prowadzenie. Strzał Niemca, mimo lekkiego bloku, trafił w poprzeczkę.

Kolejną kapitalną okazję zaprzepaścił Nacho Monreal, który po świetnym podaniu Artety stanął oko w oko z Borucem, lecz fatalnie przestrzelił.

W 80. minucie Arsenal traci jednego zawodnika! Flamini atakuje Lallanę dwiema wyprostowanymi nogami i sędzia bez wahania wyrzuca go z boiska!

W 87 minucie Szczęsny wykazuje się wspaniałym refleksem. Polski golkiper zatrzymał zmierzającą do bramki wrzutkę Luke'a Shawa. Warto zaznaczyć, że po drodze piłkę odbił jeszcze jeden z zawodników Arsenalu.

Mimo usilnych starań gospodarzy i aż 6 dodanych minut, wynik meczu nie uległ już zmianie i drużyny podzieliły się punktami.

Raport pomeczowySouthampton autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41271 newsów: 131.01.2014, 01:51

Mico17, po prostu jest kozacki w fifie co zresztą widać po statach ;d

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 131.01.2014, 01:51

Marzag
Widzę Diabym też lubisz grać :P
Nie rozumiem tylko dlaczego tak upodobałeś sobie tego Żiru, podobają ci się jego cieszynki czy co? :D :D :D

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 131.01.2014, 01:49

Lece na NBA pany, dobrej nocki.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.01.2014, 01:49

david92

nie gadaj, ze benz jest leszczem. Akurat widzialbym go na ES, ale real go nie pusci ide o wszystko.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 131.01.2014, 01:46

BTW, ktoś ma jakimś piłkarzem w Fut lepszy wynik niż ja Giroudem? :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41231.01.2014, 01:46

dailymail.co.uk/sport/football/article-2548947/From-50m-Torres-13m-Arshavin-expensive-deadline-day-signings-theres-no-surprise-didnt-work-out.html

Mid
Co da nam Mandzukic? Co nam da, tego czego Giroud nam nie daje? Nic. Nam potrzebny jest snajper, silny szybki i ma strzelać gole. Polegający na swoim dryblingu. Rola Mandzukicia w Bayernie była taka duża, że był najsłabszym ofensywie graczem w pierwszej 11. No sory. Po drugie gośc z ryja prosi się o wpierdziel. Za sam wyraz twarzy. Taki kozak, zwykla leszczyna. Osobiśćie nie mam szacunku do niego. To może takie troche osobiste. Taki Benzema nie będzie kosztował nie wiadomo ile.

David92 komentarzy: 640031.01.2014, 01:44

Leszcz taki jak Benzema to tez polsrodek.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.01.2014, 01:43

mico17

nie tylko city pokazuje, ze napad to polowa sukcesu, pokazuje to takze lfc

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.01.2014, 01:42

mid

hernandez?

moj boze, oby ten sredniak nigdy nie trafil na ES.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 131.01.2014, 01:42

Mandża byłby spoko, ale to i tak za mało. Trzeba wzorować sie na City pod wzgledem napastników.
Mocny napad to połowa sukcesu.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29731.01.2014, 01:41

@poland : pożyjemy, zobaczymy :D

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 131.01.2014, 01:40

Dziś jedyne co papa zrobi to złoży ofertę za hrabianki z budowlanki. :D Taaaa, Wenga wam nakupi:D Hejtomierz dzisiaj wieczorem eksploduje.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41231.01.2014, 01:40

polandblood

Od kiedy Mandzukic to półśrodek? A nie powinien też kosztować tak dużo w porównaniu do innych wymienionych przez ciebie zawodników.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41231.01.2014, 01:38

Dziś Papa wyłoży 25 melonów za Griezmanna i będzie :]

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 131.01.2014, 01:36

Od tamtego lata twierdze, że Benzema u nas wyląduje w to lato. Takie mam przeczucie. Warunek jest jeden. Na Bernabeu musi zawitać np Cavani. Costa wyląduje w Chesea, Suarez jest nie do ruszenia. Martinez? Pierwsze pytanie do Wengera, po jego transferze w lecie było by czemu go nie kupił teraz. Po drugie z tego co mi wiadomo ma podpisać nowy kontrakt. Zostaje jeszcze Lukaku, ale to Wenger musiałby wydac ogromne pieniądze, żeby Cfc puscila do akurat do nas. Mandzukic? Nie zartujcie sobie. Wenger już sie nie bawi w pół środki.

mid

tak apropo klose to dla mnie najlepszy sep, dostawnoga pola karnego po inzaghim.

ATID komentarzy: 115031.01.2014, 01:28

Midgardsorm

Niby nie, ale jak dla mnie jest lepszy niż Giroud no i może grać w LM, a Vucinic nie. Jednak wydaje mi się to nieprawdopodobne.

youtube.com/watch?v=0Cl9C19u2Yc&feature=youtube_gdata_player
zawsze chciałem to tutaj wkleić ale nie było okazji. W sumie dalej nie ma okazji, ale podziele się z Wami tym mistrzostwem :>

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.01.2014, 01:26

przydalby sie ktos na rynku ala torres prime i suarez.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41231.01.2014, 01:25

A powiedzcie serio - czy chcielibyście u nas Klose (to tak odnośnie ostatnich plotek)? Ja osobiście jestem na nie - my nie jesteśmy domem emerytów.

marcin04c komentarzy: 301131.01.2014, 01:25

Obojetnie który z wymienionych napastników będzie mile widziany przez kibiców.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 131.01.2014, 01:25