Dwa oblicza Arsenalu i remis na St Mary's Stadium!

Dwa oblicza Arsenalu i remis na St Mary's Stadium! 28.01.2014, 21:39, Kamil Stasiak 5238 komentarzy

Dzisiejszy mecz miał dwa oblicza. Pierwsza połowa była jedną ze słabszych, o ile nie najsłabszą w tym sezonie. Podopieczni Wengera dali się całkowicie zdominować gospodarzom, co w efekcie przyniosło im jednobramkowe prowadzenie. Drugą połowę znacznie lepiej zaczęli Kanonierzy, którzy zadali dwa szybkie ciosy swoim rywalom. Święci za sprawą braki Lallany natychmiast odpowiedzieli i ustalili wynik meczu. Rezultat ten komplikuje sytuację Arsenalu w tabeli Premier League. Jeżeli jutro Manchester City pokona Tottenham, Kanonierzy stracą pozycję lidera ligi angielskiej.

Obie drużyny rozpoczęły to spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Flamini - Gnabry (69. Oxlade-Chamberlain), Özil, Cazorla (86. Gibbs) - Giroud (89. Podolski).

Southampton: Boruc - Chambers, Fonte, Yoshida, Shaw - Cork , Schneiderlin - S. Davis (89. Do Prado), Lallana, Rodriguez - Gallagher (69. Ward-Prowse).

Od początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze, którzy długo rozgrywali piłkę w strefie środkowej boiska, wyczekując na dogodne sytuacje.

Na te nie trzeba było długo czekać. W ciągu dwóch minut dwukrotnie Szczęsnego próbował zaskoczyć Sam Gallagher. Najpierw, po dobrej wrzutce Luke'a Shawa, młody napastnik nie trafił w bramkę. Druga próba była o wiele lepsza i zmusiła Polaka do interwencji.

Kolejne minuty nic nie zmieniły w grze Kanonierów. Podopieczni Wengera dali się zdominować gospodarzom, sami nie stwarzając sobie żadnych okazji.

I niestety fatalna postawa Kanonierów została skarcona! Rzut wolny po faulu Mertesackera zostaje rozegrany przez gospodarzy na skrzydło, skąd kapitalną wrzutkę w pole karne posłał Luke Shaw. Tam czekał na nią Fonte, który pakuje piłkę do siatki. 1-0!

Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestawać. Strzałem z zza pola karnego Szczęsnego próbował pokonać Lallana, lecz jego strzał powędrował obok bramki.

Kanonierzy starali się przejąć inicjatywę w tym spotkaniu, ale o mały włos straciliby kolejnego gola. Przed wspaniałą okazją stanął Gallagher po fatalnym błędzie Nacho Monreala, który podczas nieudolnej próby wybicia piłki nabił jednego z zawodników Southampton.

Na pierwszą groźną okazję Arsenalu musieliśmy czekać aż do 44. minuty. Po rzucie rożnym doskonałą okazję do strzelenia bramki miał Laurent Koscielny, ale trafił wprost w Artura Boruca.

Po upływie trzech doliczonych minut arbiter zaprosił obie drużyny na przerwę.

Kanonierzy od początku drugiej połowy przejęli inicjatywę, starając się robić to, co potrafią najlepiej - długo utrzymywać się przy piłce.

I przyniosło to efekt! Sagna wykorzystuje gapiostwo jednego z obrońców Southampton przy zbyt mocnej wrzutce z lewej strony i posyła piłkę w pole karne. Tam czekał Olivier Giroud, który strzela bramkę. 1-1!

Kanonierzy jednak nie zwalniają tempa! Arsenal przeprowadza wzorową kontrę, którą na gola po podaniu Özila strzela Cazorla! 2-1!

Southampton szybko odpowiada! Jay Rodriguez podaje ze skrzydła do Adama Lallany, który strzela bramkę. Niestety obciąża ona konto Wojciecha Szczęsnego, który mógł znacznie lepiej zachować się w tej sytuacji.

Po wspaniałym początku drugiej części gry obie drużyny lekko zwolniły tempo meczu, wyprowadzając co jakiś czas groźne ataki. Najbliżsi szczęścia byli Kanonierzy, którzy po kapitalnym rajdzie Özila o mały włos po raz kolejny wyszliby na prowadzenie. Strzał Niemca, mimo lekkiego bloku, trafił w poprzeczkę.

Kolejną kapitalną okazję zaprzepaścił Nacho Monreal, który po świetnym podaniu Artety stanął oko w oko z Borucem, lecz fatalnie przestrzelił.

W 80. minucie Arsenal traci jednego zawodnika! Flamini atakuje Lallanę dwiema wyprostowanymi nogami i sędzia bez wahania wyrzuca go z boiska!

W 87 minucie Szczęsny wykazuje się wspaniałym refleksem. Polski golkiper zatrzymał zmierzającą do bramki wrzutkę Luke'a Shawa. Warto zaznaczyć, że po drodze piłkę odbił jeszcze jeden z zawodników Arsenalu.

Mimo usilnych starań gospodarzy i aż 6 dodanych minut, wynik meczu nie uległ już zmianie i drużyny podzieliły się punktami.

Raport pomeczowySouthampton autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
beznazwy komentarzy: 237131.01.2014, 01:12

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 131.01.2014, 01:12

ATID, Romek nie lubi nie wygrywać, a może być tak że człowiek hipokryzja nic nie wygra w tym sezonie.

ATID komentarzy: 115031.01.2014, 01:12

Martinez jest nieopłacalny- 34(?) miliony za 27 latka nieogranego w dobrej lidze to dużo

marcin04c komentarzy: 303031.01.2014, 01:10

Costa raczej pójdzie do smerfów bo klub z madrytu straci bramkarza w innym wypadku a na wymiane moga im Lukaku oddać takze nam zostaje Jackson z dobrych snajperów.

turysta komentarzy: 608931.01.2014, 01:10

ATID

"dzisiaj" liczę od momentu obudzenia się :p

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41231.01.2014, 01:09

beznazwy

Nani niedawno kontrakt przedłużył. Grenierowi też chyba się jeszcze nie kończy.

ATID komentarzy: 115031.01.2014, 01:08

turysta

Jutro będzie już po ptokach :P

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 131.01.2014, 01:08

@Marzag @beznazwy
nic z tych rzeczy, po prostu wygrają z nami Emirates Cup i jedyne trofeum w sezonie pójdzie się jeabć

mar12301 komentarzy: 2314031.01.2014, 01:05

Właściwie to Torres zaczął się "fajdać" już w Liverpoolu. W Cfc już kontynuował passę.

marcin04c komentarzy: 303031.01.2014, 01:05

Matuidi i menez maja kontrakty do końca roku.

ATID komentarzy: 115031.01.2014, 01:04

marcin04c

To sorry, mam stare informacje

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.01.2014, 01:04

NBW

Nie ma bata w lato smerfy kogos kupia i skonczy sie pajacowanie i bieda po ostatniej dobrej 9- Drogba.

Smerfy ida na 4 rok z rzedu bez mistrza, musz wkoncu kogos kupic i tak tam niezle jakis sabotazysta dzialal 4 lata w zarzadzie smerfow.

marcin04c komentarzy: 303031.01.2014, 01:03

Valencia nie ma nowego właściciela. Jeden gostek chce kupic ten klub ale bank nie chce tego zrobić.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 131.01.2014, 01:02

beznazwy, jak kupimy kogoś z PSG to szejki w lato kupią Ozila, Cazorlę i Ramseya!

beznazwy komentarzy: 237131.01.2014, 01:01

Matuidi, Menez, Chyba Nani, Grenier, Diego, Agger mają rok kontraktu. Można by się którymś zainteresować

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 131.01.2014, 01:01

ATID, Valencia tonie w długach, klub może spaść z ligi :P

ATID komentarzy: 115031.01.2014, 01:01

turysta

Podobno nowy właściciel nieźle nadziany jest ;)

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 131.01.2014, 01:01

Rivaldo
kolejna przepowiednia? zapisuje w kajeciku...

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 131.01.2014, 01:00

turysta, myślę że to ma związek z tym że LFC wygląda na zespół który może skończyć w top4 na koniec, jeśli tak nie będzie to się może wydarzyć bardzo wiele. Ale nie ma sensu gdybać, Tobie humor psuje a sobie nie polepszam :P

polandblood

mam to same zdanie co ty, suarez juz nie odejdzie od czerwoniakow, caly prime spedzi tam.

marcin04c komentarzy: 303031.01.2014, 00:59

Z Psg to tylko Matuidi i Menez. Co do Suareza to on bedzie grał tam gdzie zechce. Jak damy za niego 70mln i bedzie chciał dla nas grać to jest nasz.

ATID komentarzy: 115031.01.2014, 00:59

Marzag

do głowy przychodzi mi tylko Monaco, ale tylko jak Falcao odejdzie. Może jeszcze Valencia?

turysta komentarzy: 608931.01.2014, 00:59

Marzag

nieformalnie Suarez i tak zostanie jeszcze jeden rok

podkreślam - nieformalnie

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 131.01.2014, 00:58

NineBiteWolf, do końca sezonu można by go wypożyczyć, pewnie lada moment kończy karierę. A potem się można połasić na kogoś klasy światowej na stałe.

turysta komentarzy: 608931.01.2014, 00:58

ATID

jak City wyłoży 100m funtów to jak ma koniecznie odejść, niech odejdzie

nie zbliżają się niebezpiecznie do liczby 18 mistrzostw anglii to w sumie mi tam ryba :p

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.01.2014, 00:57

Wg sky WHU i Fulham tocza walke o Mitroglou, gdzie by nie trafil dla mnie najwieksza niespodzianka okienka, nawet przebijajaca Mate.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41231.01.2014, 00:57

Gofer999

Taaa... Z Diego Costą też podobno osiągnęli jakieś "werbalne" porozumienie.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 131.01.2014, 00:56

turysta, aaa, zagranicznych. Tylko kto mógłby tyle zapłacić? PSG? Monako? Barcelona napewno nie, Real też pewnie nie chciałby wydawać drugi raz w ciągu roku tak wysokiej kwoty na jednego zawodnika, a Suarez jak w takiej sytuacji nie odejdzie to się poczuje oszukany, i wątpię by znów słowa "ostatni rok zostań, jak nei zdobędziemy gry w lm w tym sezonie to będziesz mógł odejść" coś zmieniły.

ATID komentarzy: 115031.01.2014, 00:56

turysta

boisz się City? :D

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 131.01.2014, 00:56

Luakaku u nas w lecie? Za piękne, żeby było prawdziwie. Cfc, wolałaby zaakceptować mniejszy hajs niż sprzedać go do nas.

Jack_Herrer komentarzy: 6194 newsów: 19231.01.2014, 00:54

na prawdę myślicie o Suarezie ? koleżka jest w tej chwili najlepszym snajperem na świecie. ze świeżutkim kontraktem. celuje, że poleci za 80 baniek w lato do Realu, jak sprzedadzą Benzeme za ok. 30 baniek.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 131.01.2014, 00:54

Mico17, Wypożyczenie Klose to byłby świetny ruch Wengera, wspaniale współpracowali kiedyś z Poldim, i jest to zawodnik, który nie lubi marnować okazji strzeleckich.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 131.01.2014, 00:53

turysta, po tym kontrakcie od Pumy Wenger pewnie by się takiej kwoty nie wystraszył, bo Suarez jest wart takiej ceny, zwłaszcza biorąc pod uwagę to co się ostatnio dzieje z cenami.

Gofer999 komentarzy: 1470731.01.2014, 00:52

Chelsea podobno chce Cavaniego w lecie i mają sprzedać Lukaku żeby choć trochę pieniędzy uciułać, mona by się o niego postarać. (oparte o jakieś tam kiepskie strony z pltkami)

ATID komentarzy: 115031.01.2014, 00:52