Havertz na ratunek i mamy lidera! Brentford 0:1 Arsenal

Havertz na ratunek i mamy lidera! Brentford 0:1 Arsenal 25.11.2023, 23:26, Mateusz Rosłoń 435 komentarzy

Nie było łatwo, ale udało się! Idealny scenariusz dla Arsenalu na 13. kolejkę ligowych zmagań stał się rzeczywistością: po remisie Manchesteru City z Liverpoolem Kanonierzy pokonali na wyjeździe Brentford i zajęli fotel lidera Premier League.

Oto składy, w jakich wystąpiły obie drużyny:

Arsenal: Ramsdale; Tomiyasu, Saliba, Gabriel, Zinczenko; Rice, Trossard, Ødegaard (90' Jorginho); Saka (90' White), Martinelli (79' Havertz), Jesus (65' Nketiah)

Brentford: Flekken; Ajer, Mee, Pinnock, Janlet, Norgaard; Onyeka (90' Lewis-Potter), Jarmoliuk (72' Maupay), Mbeumo; Ghoddos (90' Zanka), Wissa (72' Baptiste)

Choć na bramkę (uznaną) musieliśmy czekać do ostatnich minut, to nie można powiedzieć, że był to nudny mecz. Już w 13. minucie zrobiło się gorąco pod bramką Arsenalu - Aaron Ramsdale niezdarnie próbował wybić piłkę, która w rezultacie trafiła pod nogi rywala. Akcja zakończyła się strzałem Bryana Mbeumo, ale na szczęście na linii bramkowej w odpowiednim momencie znalazł się Declan Rice i gospodarze musieli obejść się smakiem. Nie był to niestety koniec błędów angielskiego bramkarza. W 37. minucie wykonał on równie niezdarny wyrzut pod nogi przeciwnika - tym razem nie doszło jednak do poważnego zagrożenia dla bramki Arsenalu.

Łatwego życia nie mieli też skrzydłowi the Gunners. Saka i Martinelli przez cały mecz doświadczali skutecznego podwójnego krycia, przez co nie byli w stanie pokazać pełni swoich umiejętności. Arsenal miał kilka rzutów rożnych, do ataków włączali się też Zinczenko i Tomiyasu, ale ich starania spełzały na niczym. W samej końcówce pierwszej połowy byliśmy bardzo bliscy szczęścia: 42. minuta, Flakken nie najlepiej odbija piłkę po strzale głową Jesusa, do fudbolówki dopada Trossard i umieszcza ją w siatce. Niestety gol został anulowany po interwencji VARu, ponieważ w momencie strzału Jesusa Belg znajdował się za linią spalonego.

W pierwszej połowie Arsenal wyraźnie przeważał, ale w drugiej przygasł. Kanonierzy nie mieli zbyt wielu klarownych sytuacji. Swoich szans nie wykorzystywali na szczęście również gospodarze. Niedługo po pojawieniu się na boisku po dośrodkowaniu posłanym z prawej strony pola karnego bramkę mógł zdobyć Neal Maupay - tym razem piłkę sprzed samej bramki wybił jednak Zinczenko. W ostatnim kwadransie inicjatywę znów przejęli zawodnicy Arsenalu. Strzałów z dystansu próbowali Rice i Saliba.

W 89. minucie w końcu się udało. Niewidoczny przez cały mecz Bukayo Saka dostał piłkę przy narożniku pola karnego i lewą nogą dośrodkował ją w kierunku bramki. Tam idealnie odnalazł się Kai Havertz, który 10 minut wcześniej pojawił się na boisku. Niemiec uderzył futbolówkę głową i pewnie umieścił ją w siatce, a tym samym strzelił swojego pierwszego gola z gry w barwach Arsenalu w Premier League. 1:0 dla Arsenalu!

Po 3 minutach doliczonego czasu sędzia Tim Robinson po raz ostatni dmuchnął w gwizdek. Arsenal zgarnął komplet punktów i uplasował się na fotelu lidera Premier League. Aaron Ramsdale wyraźnie odetchnął z ulgą, swojej radości nie krył też Mikel Arteta. Następny mecz już w środę - Arsenal zmierzy się z RC Lens w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów.

kamo99111 komentarzy: 692526.11.2023, 18:45

United ma dużo farta i niesamowita skuteczność. Farta bo do przerwy to powinno być z 2-3:1 dla Evertonu. Natomiast skuteczność bo praktycznie wszystko co mają to wykorzystuja.

Artu komentarzy: 190126.11.2023, 18:45

Sędzia wyraźnie gwiżdże dla mułów. Cieniasom nie idzie to sędzia pomoże.
Sędziowanie w PL jest najgorsze z topowych lig. Dno

pablofan komentarzy: 197126.11.2023, 18:45

@kwiatinho: „Dzisiaj czytałem że zamierzamy latem rozbić bank dla Osimhena. Gdyby się udało to oficjalnie byli byśmy odpowiednikiem City zachowując odpowiednie proporcje oczywiście”

Po pierwsze Osimhen ma regularne problemy z kontuzjami mięśniowymi, a że jego gra głównie opiera się na fizyczności to z nim może być tak jak z Parteyem. Po drugie jest to zawodnik ubogi technicznie jak na poziom, który prezentują najlepsi gracze w Arsenalu. Po trzecie Arsenal nie potrzebuje kolejnego zawodnika, który najlepiej gra gdy ma dużo przestrzeni i czasu czy wielu okazji, aby strzelić bramkę bo już takiego mamy, a jest nim Martinelli. Po czwarte jest to zawodnik, który nie dźwiga rzutów karnych w Napoli oraz innych sytuacji poza boiskowych, a ma udźwignąć dwa lub trzy razy większą presję w Arsenalu?
Obecnie Arsenal gra jakiś dziwny atak pozycyjny polegający na burzeniu muru składającego się z całej drużyny przeciwnika, co więcej nawet nie próbuje forsować tempa i zaskakiwać jakimś szybkim atakiem, więc kolejny zawodnik typu Martinelliego jest nam zbędny. Szczególnie, że Osimhen nie jest jakimś wybitnym strzelcem, a grając u Artety napastnik musi jeszcze brać udział w kreowani akcji co też nie jest jego atutem.

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 326.11.2023, 18:43

Dobra. Jeden zły wynik.

Damper komentarzy: 235726.11.2023, 18:43

@RamboAFC napisał: "@Damper: rano miałeś narracje ze jest najlepiej na świecie xd"

W grze defensywnej na pewno. Ja jestem ogólnie bardzo zadowolony z naszej postawy, natomiast jeśli mielibyśmy szukać jakiegoś pola do poprawy jeśli chodzi o ilość wykreowanych okazji to wg mnie LCM jest tym obszarem, natomiast to jest moja opinia i można się z nią nie zgadzać.

Olczyck komentarzy: 106126.11.2023, 18:41

No i 2:0 będzie xD

Marcel90 komentarzy: 816926.11.2023, 18:39

@Damper napisał: "Wg mnie ta nasza schematyczność i braki w kreacji wynikają z luki, jaka powstała na LCM"

Jak dla mnie to wynika to z tragicznej formy Odegaarda i braku Parteya. To byla nasza główna dwójka kreatorow w zeszłym sezonie a w tym na chwilę obecna jeden gra bardzo słabo a drugi zaczal na obronie a skończył w szpitalu

RamboAFC komentarzy: 21026.11.2023, 18:38

@Damper: rano miałeś narracje ze jest najlepiej na świecie xd

Damper komentarzy: 235726.11.2023, 18:31

Wg mnie ta nasza schematyczność i braki w kreacji wynikają z luki, jaka powstała na LCM. Tam potrzebujemy odpowiedniego zawodnika, który doda płynności grze i będzie potrafił szybciej rozegrać piłkę. Havertz nie jest tego typu zawodnikiem- on najlepiej odnajduje się bliżej pola karnego gdzie może wykorzystywać swoje warunki, to nie jest typ rozgrywającego. Jeśli już grał w pomocy to zdecydowanie lepiej wyglądał kiedy operował bliżej prawej strony- pod nieobecność Odegaarda. Miałem nadzieję, że któryś z dwójki ESR/Fabio Vieira będzie w stanie z powodzeniem obsadzić tę pozycję, ale póki co tak nie jest. Trossard próbowany w Arsenalu na 8 nigdy nie zachwycił. Cazorlą to on niestety nie jest. Rice często nadrabia za innych i wcielą się w tę rolę, ale to jest przede wszystkim najlepsza szóstka, a nie kreator. Jak dla mnie to w tym momencie pomocnika potrzebujemy nawet bardziej aniżeli napastnika.

Womanizer komentarzy: 992826.11.2023, 18:24

Everton jakie to są golemy to brak słów. Jak nic tutaj nie strzelą to pretensje tylko i wyłącznie do swojej impotencji.
United tradycyjnie rzadkie. Na St James Park czy Villa Park to już by przegrywali do przerwy.

Olczyck komentarzy: 106126.11.2023, 18:22

Twarowski united tylko umie chwalić jak graja kaplicę to już tam często nie gada

Olczyck komentarzy: 106126.11.2023, 18:19

Ten w czarnym kiedyś da jakaś kartkę united czy dzisiaj tylko niebieskim daje

thegunners101 komentarzy: 248126.11.2023, 18:18

Skąd oni biorą tych sędziów? Po twarzy tego typa widać, że myślą nieskalany, pogrążony w swoich błędach, ale z jakiegoś powodu upiera się przy swoim.

Artu komentarzy: 190126.11.2023, 18:18

Ten sędzia to jest jakiś ślepy. Pomaga mułom

Artu komentarzy: 190126.11.2023, 18:14

Everton co zmarnowali sytuacji.

Marcel90 komentarzy: 816926.11.2023, 18:14

@blizzarder napisał: "Garnacho, Bruno czy Rashfordzie wiadomo, ze maja "to cos""

Garnacho tureckie zęby, Bruno twarz szczura ale Rashford to dopiero teraz zardzewiał na dobre soec nie wiem o co Ci z nim chodzi

Adamarsenal1 komentarzy: 319826.11.2023, 18:13

Strzał życia, i masę szczęścia ma to united, już powinni przegrywać tyle okazji Everton zepsuł.

kubex komentarzy: 575326.11.2023, 18:10

@arsenallord napisał: "No i? Porównaj obrony"

No i tyle, że stwierdzam fakt :)
Uważam, że na ten moment u nas brakuje okazji i trochę przepychamy te mecze tak jak wczorajszy mecz z Brendford bo wynik mógł być a może i powinien (patrząc na 100% okazje) w drugą stronę.

Olczyck komentarzy: 106126.11.2023, 18:05

@Garfield_pl: Coś czuję że będzie jak zawsze leszcze z Evertonu będą cisnąć będą mieć z 10 sytuacji zeby strzelić nic nie strzela united walnie w 80 na 2:0 i będzie po meczu

marcin04c komentarzy: 303126.11.2023, 18:04

Po cichu liczyłem na to że Emery urwie punkty totkom i moje oczekiwania się spełniły. Emery zawsze był dobrym trenerem i potrafił wprowadzić średnie kluby na wyżyny.

blizzarder komentarzy: 1126.11.2023, 17:56

Z United beka jest tym wieksza, ze z takimi pilkarzami graja tak slabo. O Garnacho, Bruno czy Rashfordzie wiadomo, ze maja "to cos". Kwestia systemu gry...

alexis1908 komentarzy: 360726.11.2023, 17:36

Piękna brama aż przypomniał sie gol Rooneya z derbów .

Arsenel komentarzy: 90826.11.2023, 17:36

Przynajmniej już nikogo nie będzie kusiło, żeby tego farta Mudryka na gol sezonu wybierać xD

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190426.11.2023, 17:35

Jakim cudem Unieted ma tylko 14 strzelonych bramek w 13 kolejkach i zajmuje 6 miejsce? Imponujące haha

mlody323323 komentarzy: 212326.11.2023, 17:35

Brama zycia !

FilipCz komentarzy: 189026.11.2023, 17:34

Gol piękny, ale już się odechciało oglądać.

Be4Again komentarzy: 341126.11.2023, 17:30

@Garfield_pl napisał: "Tylko wypadł Timber i plan wziął w łeb, Havertz też nie wszedł z buta do drużyny, więc jeszcze wszystko przed nami"

Ale to chyba nie może być tak, że "projekt" opiera się na dwóch zawodnikach i to w dodatku na nowych nabytkach? Kontuzja, zawieszenie, spadek formy jednego z nich i cała koncepcja leży? Trochę się to nie klei. @RamboAFC napisał: "dokladnie, piłka chodzi bardzo wolno, wymiana masy podań przed polem karnym by finalnie zrobić wrzutkę. Okiem kibica niezbyt smacznie się to ogląda"
Mało skutecznie, zważywszy na potencjał drzemiący w zawodnikach. @KapitanJack10 napisał: "A jak zaczął sezon z Timberem i Parteyem schodzącym z PO do środka to wszyscy uważali Artetę za oszołoma, który kombinuje na siłę."
No chyba, że taki był zamysł "nieprzewidywalności", że mieliśmy grać nieprzewidywalnie nawet dla samych siebie :D @KapitanJack10 napisał: "Ludzie tutaj po prostu chcą mieć Arsenal taki jak rok temu, tylko non-stop wygrywający i to na dwóch frontach. Ale tak się nie da. Bez rozwoju w tej lidze nic się nie uda."
Tylko pod względem zdobyczy punktowej i sytuacji bramkowych kreowanych na mecz jest regres względem ubiegłego sezonu.

Po prostu mam wrażenie jakby Arsenal i MA byli niewolnikami własnej taktyki. Brentford aż się prosiło o szybkie skontrowanie w kilku akcjach, a my na siłe chcemy grać schematem. Miałem wrażenie jakby Arsenal chciał za wszelką cenę pozwolić rywalowi się rozstawić żeby oni mogli rozgrywać swoje "szachy".

Olczyck komentarzy: 106126.11.2023, 17:30

Żeby jescze bez niespodzianki w meczu Everton - united i można weekend uznać za udany :)

FlameDood komentarzy: 144226.11.2023, 17:16

Kończy się dzień dziecka dla totków. Trzy porażki z rzędu a zapowiada się na kolejne, za tydzień City a następnie WHU i Newcastle.