Havertz na ratunek i mamy lidera! Brentford 0:1 Arsenal

Havertz na ratunek i mamy lidera! Brentford 0:1 Arsenal 25.11.2023, 23:26, Mateusz Rosłoń 435 komentarzy

Nie było łatwo, ale udało się! Idealny scenariusz dla Arsenalu na 13. kolejkę ligowych zmagań stał się rzeczywistością: po remisie Manchesteru City z Liverpoolem Kanonierzy pokonali na wyjeździe Brentford i zajęli fotel lidera Premier League.

Oto składy, w jakich wystąpiły obie drużyny:

Arsenal: Ramsdale; Tomiyasu, Saliba, Gabriel, Zinczenko; Rice, Trossard, Ødegaard (90' Jorginho); Saka (90' White), Martinelli (79' Havertz), Jesus (65' Nketiah)

Brentford: Flekken; Ajer, Mee, Pinnock, Janlet, Norgaard; Onyeka (90' Lewis-Potter), Jarmoliuk (72' Maupay), Mbeumo; Ghoddos (90' Zanka), Wissa (72' Baptiste)

Choć na bramkę (uznaną) musieliśmy czekać do ostatnich minut, to nie można powiedzieć, że był to nudny mecz. Już w 13. minucie zrobiło się gorąco pod bramką Arsenalu - Aaron Ramsdale niezdarnie próbował wybić piłkę, która w rezultacie trafiła pod nogi rywala. Akcja zakończyła się strzałem Bryana Mbeumo, ale na szczęście na linii bramkowej w odpowiednim momencie znalazł się Declan Rice i gospodarze musieli obejść się smakiem. Nie był to niestety koniec błędów angielskiego bramkarza. W 37. minucie wykonał on równie niezdarny wyrzut pod nogi przeciwnika - tym razem nie doszło jednak do poważnego zagrożenia dla bramki Arsenalu.

Łatwego życia nie mieli też skrzydłowi the Gunners. Saka i Martinelli przez cały mecz doświadczali skutecznego podwójnego krycia, przez co nie byli w stanie pokazać pełni swoich umiejętności. Arsenal miał kilka rzutów rożnych, do ataków włączali się też Zinczenko i Tomiyasu, ale ich starania spełzały na niczym. W samej końcówce pierwszej połowy byliśmy bardzo bliscy szczęścia: 42. minuta, Flakken nie najlepiej odbija piłkę po strzale głową Jesusa, do fudbolówki dopada Trossard i umieszcza ją w siatce. Niestety gol został anulowany po interwencji VARu, ponieważ w momencie strzału Jesusa Belg znajdował się za linią spalonego.

W pierwszej połowie Arsenal wyraźnie przeważał, ale w drugiej przygasł. Kanonierzy nie mieli zbyt wielu klarownych sytuacji. Swoich szans nie wykorzystywali na szczęście również gospodarze. Niedługo po pojawieniu się na boisku po dośrodkowaniu posłanym z prawej strony pola karnego bramkę mógł zdobyć Neal Maupay - tym razem piłkę sprzed samej bramki wybił jednak Zinczenko. W ostatnim kwadransie inicjatywę znów przejęli zawodnicy Arsenalu. Strzałów z dystansu próbowali Rice i Saliba.

W 89. minucie w końcu się udało. Niewidoczny przez cały mecz Bukayo Saka dostał piłkę przy narożniku pola karnego i lewą nogą dośrodkował ją w kierunku bramki. Tam idealnie odnalazł się Kai Havertz, który 10 minut wcześniej pojawił się na boisku. Niemiec uderzył futbolówkę głową i pewnie umieścił ją w siatce, a tym samym strzelił swojego pierwszego gola z gry w barwach Arsenalu w Premier League. 1:0 dla Arsenalu!

Po 3 minutach doliczonego czasu sędzia Tim Robinson po raz ostatni dmuchnął w gwizdek. Arsenal zgarnął komplet punktów i uplasował się na fotelu lidera Premier League. Aaron Ramsdale wyraźnie odetchnął z ulgą, swojej radości nie krył też Mikel Arteta. Następny mecz już w środę - Arsenal zmierzy się z RC Lens w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Skrót meczu:

BrentfordPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
Freo98 komentarzy: 648526.11.2023, 16:01

@MuodyWenger: Ok

MuodyWenger komentarzy: 1589 newsów: 1226.11.2023, 15:59

@Freo98: tak samo jak we wcześniejszej należało wyrysować w momencie podania piłki dwie linie

Mickeylo komentarzy: 278326.11.2023, 15:57

@kylo100 napisał: "Skubańce lepiej grają bez Kane'a.."

Fakt ale z Kane'm myślę że mogli by grać by jeszcze lepiej.

MuodyWenger komentarzy: 1589 newsów: 1226.11.2023, 15:57

@damianARSENAL: myślę, że duży wpływ ma na to brak rywalizacji w środku tygodnia w Europie. My w zeszłym sezonie byliśmy tak samo eksplozywni i dynamiczni

Freo98 komentarzy: 648526.11.2023, 15:56

@MuodyWenger: Prostsza sytuacja?

MuodyWenger komentarzy: 1589 newsów: 1226.11.2023, 15:55

@Freo98: widziałeś jak wygląda sprawnie przeprowadzony var teraz?

FlameDood komentarzy: 147826.11.2023, 15:54

Ale Douglas Luiz piłeczkę posłał w pole karne, klasa.

gbn komentarzy: 381426.11.2023, 15:53

Ale piłeczka!

Marcel90 komentarzy: 819226.11.2023, 15:53

Pięknie!

simson16 komentarzy: 461426.11.2023, 15:52

Nie chcę nic mówić ale Kuraki grąja lepsza pilkei od nas na tą chwilę....

damianARSENAL komentarzy: 857326.11.2023, 15:47

Spurs przypominają Arsenal z zeszłego sezonu.
Trzeba przyznać, ze grają ładną pilke i skuteczna.

kylo100 komentarzy: 372626.11.2023, 15:46

@Mickeylo: Skubańce lepiej grają bez Kane'a...

Mickeylo komentarzy: 278326.11.2023, 15:45

Kuraki*

Ale to kurtki teraz rozklepali

Freo98 komentarzy: 648526.11.2023, 15:41

@MuodyWenger: Problemem w tym wszystkich oprócz ich nietrafionych analiz, są głupie procedury. Posłuchaj sobie w jaki oni sposób tam muszą gadać albo potwierdzać sytuacje.

MuodyWenger komentarzy: 1589 newsów: 1226.11.2023, 15:37

@Freo98: a ja wolę żeby wykonywali swoją pracę: rzetelnie, szybko i dokładnie. Niestety sędziom var w Anglii ciężko wywiązywać się dobrze z powierzonych im obowiązków

Freo98 komentarzy: 648526.11.2023, 15:34

@MuodyWenger: wolę żeby trwało to dłużej niż potem że nie sprawdzili z innej pozycji

Freo98 komentarzy: 648526.11.2023, 15:33

Emerson rzucający się na kogoś że wszedł za ofensywnie to też piekny obrazek

MuodyWenger komentarzy: 1589 newsów: 1226.11.2023, 15:33

@Freo98: sprawdzanie lini spalonego, które powinno trwać góra minutę trwało około 4 minut. To jest dla Ciebie robienie czegoś dobrze?

Marcel90 komentarzy: 819226.11.2023, 15:32

Cash wyeliminowal Bentacura

Freo98 komentarzy: 648526.11.2023, 15:31

@MuodyWenger: A jak z tej drugiej perspektywy byś chciał to rysować żeby potem kontrowersji nie było? Jak w końcu robią coś dobrze i sprawdzają nawet z kilku pozycji żeby sie upewnić to i tak narzekasz.

chicken1990 komentarzy: 121026.11.2023, 15:29

Jak to jest z tym varem, że tutaj mają ujęcia z obu stron boiska a w Newcastle mieli tylko jeden podgląd? To nie powinno być jakoś unormowane?

MuodyWenger komentarzy: 1589 newsów: 1226.11.2023, 15:29

Szukali dobrego ujęcia, żeby był spalony xD
Jak ja bym tak wykonywał swoją pracę jak sędziowie bar to by mnie po tygodniu z roboty wy****li

Garfield_pl komentarzy: 2835026.11.2023, 15:28

Nie mogą się zdecydować z którego ujęcia rysować xD

Szogun komentarzy: 28886 newsów: 326.11.2023, 15:27

To Wątkinsem powinniśmy być zainteresowani a nie Toneyem.

wajktor1998 komentarzy: 126626.11.2023, 15:22

Aston Villa tragedia co oni graja w obronie..

wajktor1998 komentarzy: 126626.11.2023, 15:15

faktycznie dwoch, ale i tak malo. w totkach zadnego

marcin04c komentarzy: 303526.11.2023, 15:09

@wajktor1998: dwóch Anglików naliczyłem.

Gofer999 komentarzy: 1473826.11.2023, 15:08

@wajktor1998: Dwóch. Watkins i Konsa.

Marcel90 komentarzy: 819226.11.2023, 15:06

Ciekawy początek meczu Tottki - AV

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 426.11.2023, 15:05

@Rafson95 napisał: "A w którym ligowym meczu Ramsdale dał powody w tym sezonie aby go odsunąć od pierwszej jedenastki? Raya wszedł, popełniał więcej błędów i jakoś skład utrzymał."
Sory Rafson, bo często się z Tobą zgadzałem, ale to jest jakiś absurd.

Jak masz lepszego zawodnika, to nie czekasz, aż Twój podstawowy piłkarz zacznie partolić. W defensywie zachować czyste kapcie to nie problem. Większość obrońców, bramkarzy czy defensywnych pomocników nie ma z tym problemu.
Tylko co z tego? Jak chcemy być top drużyną, to nie możemy rozgraniczać się na "obrona niech nie dopuszcza do straty, a atak niech coś strzeli", bo donikąd nie zajdziemy.

Idąc tokiem rozumowania, że trzeba dać powód do odstawieni kogoś, to czemu nie gra Elneny? Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek zawalił nam mecz, zawsze grał bezpiecznie, na wysokim procencie celnych podań, a jak był w super formie, to dominował środek w meczu z MU. Partey za to często więcej ryzykuje i zdarza mu się popełniać błędy jak właśnie z MU co bezpośrednio przełożyło się na bramkę Rashforda.

FlameDood komentarzy: 147826.11.2023, 15:02

Warto dodać, że wczorajszy mecz z Brentfordem był 200 meczem Mikela Artety na stanowisku szkoleniowca w trakcie których zwyciężył 116 razy. Dotychczas najlepszym bilansem mógł się pochwalić Arsene Wenger, który wygrał 111 z 200 pierwszych meczów w klubie.

Furgunn komentarzy: 928526.11.2023, 14:59

@Jack_Herrer: jakiegoś napastnika to trzeba spróbować sprowadzić już zimą, mamy atuty w postaci walki o mistrzostwo i gry w LM. Trzeba będzie przepłacić i tyle, jeśli chcemy ugrać coś poważnego tego sezonu.

wajktor1998 komentarzy: 126626.11.2023, 14:58

1 Anglik na 22 zawodnikow w meczu spurs-AV, niezle niezle xd

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19226.11.2023, 14:32

Żeby być topowym klubem to nie bramka gra pierwsze skrzypce tylko szpica. Każdy poważny i szanujący sie klub ma na szpicy topowego napastnika, który gwarantuje przynajmniej 15+ bramek w sezonie. My nie mamy takiego kogoś dlatego jak dla mnie latem Jesus i Nketiah do sprzedania i za nich kupno topowego strajkera i jakiegoś młodziana o potencjale Alvareza, który wychodząc z ławki sprawia, że obrońcy mają mokre rajty.

Womanizer komentarzy: 994026.11.2023, 13:56

Mnie o bramkę głowa nie boli. Bo zarówno Raya jak i Ramsdale w poprzednim sezonie byli GK top5 w lidze. Hiszpan to nie jest jakiś bobek za przeproszeniem, który przyszedł ze Sportingu czy innej Girony i jest znakiem zapytania.
Już pokazał że jest kozakiem i oby do tego nawiązał.

Luki342 komentarzy: 275826.11.2023, 13:33

Prawda jest taka że jak chcemy być klubami jak Bayern, Real czy City to musimy mieć bramkarza na poziomie światowym, a na obecną chwilę żadnej z naszych bramkarzy takiego poziomu nie zapewnia

Arsenal2004 komentarzy: 381026.11.2023, 13:27

@coooyg11 napisał: "Bardzo lubię AARONA, bo jest i dobrym bramkarzem i też fajnie żyje klubem, ale niektórzy to zrobili z niego drugiego Buffona, gdzie nie oszukujmy się do topu jest mu jeszcze daleko, to samo tyczy się Rayi…"
Najlepiej by było jak by połączyć ich dwóch w jednego bramkarza i by było idealnie.

Rafson95 komentarzy: 1060126.11.2023, 13:25

Oczywiście że Ramsdale mógł się tutaj lepiej zachować, ale nie on ponosi główną winę przy tym golu.

Sugerowanie, że ta sytuacja to dobry powód aby pozbawić go 1 składu to jednak kabaret xd

Arsenal2004 komentarzy: 381026.11.2023, 13:23

Wcześniej Ramsdale wydawał mi się typem z raczej dobrą psychiką. A po wczorajszym ostatnim gwizdku wyglądał jak by był wykończony psychicznie tym meczem. Strasznie podłamany był. I tu trzeba przyznać że Raya go pod tym względem bardzo przewyższa. Hiszpan mimo dość sporej ilości błędów, potrafi szybko o nich zapomnieć i nie przejmować się tym tak jak wczoraj Aaron. Po prostu Raya lepiej radzi sobie z presją i rywalizacją.

1886gunner1886 komentarzy: 147726.11.2023, 13:22

Widzę że muły nastawiają się dzisiaj na gładkie zwycięstwo i załamany Everton po odjęciu punktów, a ja myślę że będzie dokładnie na odwrót