Kanonierzy pewnie kroczą po upragnione Top Four!

Kanonierzy pewnie kroczą po upragnione Top Four! 20.04.2014, 16:06, bojowy schabowy 4301 komentarzy

Po serii nieudanych występów Kanonierzy wreszcie przypomnieli sobie jak gra się w piłkę. Dzisiejszy mecz był dowodem tego, że londyńczycy zażegnali już chwilowy kryzys. Znakomite zawody rozegrali zawodnicy, którzy przez swoje kontuzje musieli opuścić poprzednie ligowe spotkania. Kibice Arsenalu z pewnością nie obraziliby się, gdyby dzisiejszy rezultat powtórzył się na Wembley 17 maja 2014 roku.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Ramsey - Cazorla, Özil(60. Flamini), Podolski(83. Sanogo) - Giroud(72. Oxlade-Chamberlain).

Hull City: Harper - Rosenior, Davies, Chester, Elmohamady - Boyd(83. Koren), Huddlestone, Livermore, Meyler - Jelavić(70. Quinn), Long(46. Fryatt).

Tuż po rozpoczęciu spotkania na boisku pojawiły się bandy reklamowe, które pod wpływem silnego wiatru oderwały się od mocowania za bocznymi liniami boiska. Sytuacji zaradził jednak Santi Cazorla, który pozbierał pewną część z nich i odłożył za płytę boiska.

W pierwszych dziesięciu minutach przeważał zespół gospodarzy, Hull City od początku meczu zastosowało wysoki pressing co zaowocowało dogodnymi okazjami dla Tygrysów.

W 10. minucie w polu karnym przeciwnika padł Mesut Ozil. Powtórki pokazały, że był delikatnie zahaczany. Jednak Niemiec nie miał w tamtym momencie kontroli nad piłką.

Wojciech Szczęsny w 15. minucie musiał pokazać swoje umiejętności, Jelavić kąśliwym strzałem po ziemi próbował pokonać polskiego bramkarza, ale ten sparował piłkę w bok.

W końcu doczekaliśmy się akcji Arsenalu zakończonej strzałem, Lukas Podolski znalazł odrobinę wolnej przestrzeni przed polem karnym Hull City i celnie uderzył w bramkę rywali, ale Harper pewnie wyłapał piłkę.

Najwyraźniej Steve Bruce na dzisiejszy mecz przygotował taktykę godną Garncarzy ze Stoke. Tygrysy nie odstawiają nogi, co kilka minut na boisku leży, któryś z zawodników Arsenalu, tym razem pech spotkał Artetę, który musiał opuścić boisko. Koscielny nie chciał pozostawać dłużny swoim przeciwnikom i w powietrznym pojedynku w 26. minucie rozciął Boydowi nos.

Mamy 32. minutę i Arsenal wychodzi na prowadzenie! Po pięknej akcji bramkę zdobył Aaron Ramsey. Ozil pięknym podaniem znalazł w polu karnym Cazorlę, który podał do wychodzącego z głębi pola Ramseya, walijski pomocnik oddał płaski strzał w kierunku dalszego słupka i nie dał Harperowi żadnych szans na obronę tego uderzenia.

Pięć minut później na KC Stadium mógł być remis, Livermore oddał silny strzał w kierunku bramki Szczęsnego. Kanonierów przed stratą gola ustrzegł słupek.

Tuż przed przerwą Kanonierzy powiększają swój dorobek bramkowy! Mikel Arteta znakomicie odebrał piłkę Jelavicowi i rozpoczął kontratak Arsenalu. Po otrzymaniu piłki Ozil znalazł na prawym skrzydle Oliviera Girouda, który popisał się świetnym dośrodkowaniem do Ramseya. Walijczyk przyjął piłkę na klatkę piersiową, piłkę dopadł Podolski, który strzałem z pierwszego kontaktu posłał futbolówkę do bramki Hull City. Fantastyczna bramka!

Gra po rozpoczęciu drugiej połowy nie różniła się od tej w pierwszej. Hull City starało się grać akcje skrzydłami i co jakiś czas pomocnicyTygrysów posyłali niebezpieczne dośrodkowania w pole karne Arsenalu.

W 54. minucie Arsenal zdobył kolejnego gola! Dawno nie widzieliśmy tak rozstrzelanego zespołu z czerwonej części północnego Londynu. Aaron Ramsey oddał strzał zza pola karnego, został on znakomicie zatrzymany przez Harpera. Bramkarz Hull City nie miał jednak szans przy dobitce Lukasa Podolskiego! To już druga bramka reprezentanta Niemiec w tym spotkaniu.

Po godzinie gry Arsene Wenger zdecydował się na pierwszą zmianę. Mathieu Flamini wszedł na boisko zastępując Ozila.

W 64. minucie rażący błąd popełnił Harper, bramkarz Hull nie zważając na zbliżającego się Girouda spokojnie czekał z wybiciem piłki. Francuz ostatecznie dopadł do futbolówki, ale piłka po jego strzale z bardzo ostrego kąta trafiła w poprzeczkę. Brawa dla Oliviera za zaangażowanie!

Flamini wprowadził pożądany spokój do linii pomocy swojego zespołu. Kanonierzy po wejściu Francuza całkowicie zdominowali grę w środku pola.

W odstępie dwunastu minut Arsene Wenger dokonał dwóch zmian. Tym razem z boiska zszedł Giroud, zastąpił go Oxlade-Chamberlain.

W 75. minucie, po dośrodkowaniu Cazorli, groźny strzał oddał Mertesacker, piłka po jego uderzeniu poleciała kilkanaście centymetrów nad poprzeczką.

Dwie minuty później byliśmy świadkami kolejnej kontrowersji, w polu karnym Hull City padł kolejny zawodnik Arsenalu. Tym razem był to Oxlade-Chamberlain, po ponownym obejrzeniu tego zdarzenia można dostrzec , że Anglik był zahaczany przez jednego z obrońców Tygrysów.

W 83. minucie na boisko wszedł Yaya Sanogo, owacje na stojąco od kibiców Arsenalu otrzymał schodzący z boiska Lukas Podolski.

Do końca meczu, poza paroma kiksami zawodników Arsenalu, nic znaczącego się nie wydarzyło. Jonathan Moss zakończył ten jakże ważny i udany dla Kanonierów pojedynek. Podopieczni Wengera zagrali bardzo rozważne zawody i mogą być zadowoleni z końcowego wyniku spotkania.

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
Klama komentarzy: 3971 newsów: 226.04.2014, 00:25

Jak dla mnie w naszym zasięgu jest jeszcze 3. miejsce.

Zakładając, że wygramy wszystko do końca..
Chelsea przegrywa z Liverpoolem - 2 punkty straty, potem The Blues mają teoretycznie łatwe spotkanie z Norwich, ale Kanarki będą walczyć o utrzymanie i z pewnością nie odpuszczą. :)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 826.04.2014, 00:02

carlosV, liczę na łut szczęścia, a poza tym traktuję to jako zabawę i rozrywkę, nic więcej.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 826.04.2014, 00:00

pauleta19, mówiłem Ci, że Wilshere tylko na Mundial się oszczędza, a w ostatnich meczach sezonu nie pogra, to nie, spierałeś się! :)

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 125.04.2014, 23:59

I Ty liczysz, że to wejdzie?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.04.2014, 23:57

Ktoś kupował, zamierza kupować lub zna procedury nabywania biletów na MŚ w siatkówce? Poproszę o odpowiedź kiedy trzeba zacząć koczować na te bilety, gdzie najlepiej bookować bilety, kiedy należy wpłacić pieniądze oraz tym podobne.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 825.04.2014, 23:51

Sorry, tu już jest ok

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 825.04.2014, 23:48

Tu macie jeszcze mojego eksperta na 6k, 2 z dzisiaj weszły, jutro ważny dzień. :)

Pinguite
Rozżalaj się nad losem narodu, bo w piątek wieczorem ktoś zaliczył drobną pomyłkę w mnożeniu

mar12301 komentarzy: 2315325.04.2014, 23:43

No ide, Ide spać. :p O 6 na nogach znów. Dobranoc.

Pinguite komentarzy: 1502025.04.2014, 23:42

Ja mam bardzo ciekawe życie. Po czym wywnioskowałeś, że mam nudne życie? Ciekawi mnie ta dedukcja.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 825.04.2014, 23:39

Ale Ty Pinguite musisz mieć nudne życie

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 825.04.2014, 23:38

Nie przypuszczałem, że mogą w ciągu roku się tak stoczyć. Jeszcze te rekordy Moyesa.
Sądziłem, że zajmą 3-5 pozycję, a za rok też jakoś im nie wróże wielkiego powrotu

Pinguite komentarzy: 1502025.04.2014, 23:38

Poza tym, jeśli gimbusy narzekali na egzamin z matematyki, to co dopiero ma powiedzieć gościu z 93 rocznika, który nie umie liczyć? Kiepsko widzę przyszłość tego narodu.
Nikt mu tu nie każe liczyć całki czy pochodnej 4 rzędu. Tylko same dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Ale żeby to sprawiało aż taką trudność?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 125.04.2014, 23:37

Oby jutro Southampton dał radę! My teraz mamy 2 mecze u siebie, tak?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 825.04.2014, 23:36

mar12301, LE? Mówisz, że EVE choćby punktu nie zdobyło?

mar12301 komentarzy: 2315325.04.2014, 23:36

nie ogarniam*

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 125.04.2014, 23:36

Raczej losu Leeds nie podzielą, za dużo kasy się tam pompuje, ale mogą wylecieć z topu na okres 'liverpoolski'

mar12301 komentarzy: 2315325.04.2014, 23:35

Ano macie racje, nie wiem czemu liczyłem 4x4pkt... eh, nieogarniam dzisiaj :p

No to LE tylko

Pinguite komentarzy: 1502025.04.2014, 23:35

mar12301, jakim cudem wyliczyłeś, że United ma szansę na 16 punktów w lidze? Mają do rozegrania 4 spotkania, zakładająć ze wszystkie wygraja to max 12 punktów mogą zdobyć.
Obecnie mają 57 punktów + wspomniane 12 pkt daje = 69 punktów. A 4 Arsenal ma 70 punktów. Gdzie tu szansa na LM? Szansę na LM to ma tylko Everton. (Nie liczę KFC, bo oni jak zwykle oglądają nasze plecy :) )

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 825.04.2014, 23:35

Dobrze, przyda się świeżość w postaci Liverpoolu. Mówiono o Nas jako odpadku, który straci miejsce w CL na rzecz innego klubu, a okazało się, że będzie nim United. Fajnie@

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 125.04.2014, 23:32

Poza tym nie wiem jak Ty liczysz, że w 4 mecze mogą zdobyć 16pkt..

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 125.04.2014, 23:31

No, na pewno wszystko wygrają. Już zaraz. Phe

praptak komentarzy: 883825.04.2014, 23:29

Simon696@
Dokładnie. Bez Moyesa sie nie podniosą

mar12301 komentarzy: 2315325.04.2014, 23:24

No właśnie, czemu wszyscy twierdzą że United nie ma już nawet matematycznych szans na LM? Przecież mają do zdobycia jeszcze 16 pkt, czyli gdyby Arsenal wszystko do końca przegrał (i reszta drużyn też by gubiła masowo punkty) to United miałoby na koniec 73 pkt i 4. miejsce.

Więc matematycznie jeszcze mają szanse na eliminacje. Nie wiem czemu wszędzie już bębnili o braku szans.

praptak komentarzy: 883825.04.2014, 23:23

carlosV
a no tak hłeh. zapomniałem pomyśleć

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 125.04.2014, 23:22

Bez LM? Bez LE!

praptak komentarzy: 883825.04.2014, 23:21

Wesoło by sie zrobiło gdyby Robin do nas przyszedł. Latka lecą a przyszły rok bez LM. Chyba że zdarzy sie cót.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 125.04.2014, 23:15

Wenga zostaje?! YAY!!! Świetnie.

mar12301 komentarzy: 2315325.04.2014, 23:09

Też mi nowina. Wiadome było, że Wenger (niestety) przedłuży kontrakt. Choć z drugiej strony jakby miał przyjść na siłę jakiś Van Gaal czy inny wynalazek to niech jeszcze Siwy posiedzi tu dwa lata czy rok i powalczy o top 4. A potem może taki Klopp czy Martinez, może Simeone będzie realnie do wyciągnięcia. Bo obecnie nie byłoby szans na takiego managera.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549825.04.2014, 23:08

A teraz jak sie czujecie oglądając spot PO "10 lat świetlnych" jak co 30 min puszczaja przyśpiewke o Giroud w polskiej tv :D

szymon982 komentarzy: 78425.04.2014, 23:02

@szogun
zobaczymy będzie F.A Cup i TOP 4 to jakiś progres będzie może przyjdą te lepsze czasy dla nas. Ja osobiście uważam że gdy zgarnie puchar i top 4 o niech zostanie

Szogun komentarzy: 28847 newsów: 325.04.2014, 22:58

Mam już go dość jako menadżera Arsenalu. Kurcze niech zachowa się chonorowo i jeśli nie potrafi zrobić z tego zespołu zwycięskiego kolektywu niech w końcu odejdzie bo z roku na rok jest to coraz bardziej irytujące.

Pinguite komentarzy: 1502025.04.2014, 22:46

Wenger potwierdził w beinsports, że zostaje w AFC. Wszelkie dywagacje na temat jego odejścia są już niepotrzebne ;)

Flisu komentarzy: 160225.04.2014, 22:45

W tym klubie mnie już nic nie zdziwi :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.04.2014, 22:44

Filsu, Wenger jest niesprzedajny

Flisu komentarzy: 160225.04.2014, 22:41

Według "The Times" druga siła francuskiej Ligue 1 - AS Monaco, oferuje Wengerowi 13 milionów funtów za sezon. Dzięki temu obecny trener "Kanonierów" stałby się jednym z najlepiej zarabiających menedżerów na świecie. Francuski potentat zarządzany przez Dmitriego Rybolovleva chce zastąpić Claudio Ranieriego po tym sezonie a Wenger jest na szczycie ich listy.
Myślicie, że zanosi się na powrót "Le Professeur" do stolicy księstwa?

[armatki]

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.04.2014, 22:38

Gervinho kolejny gol dla Romy.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.04.2014, 22:38

Chciałbym podziękować wszystkim z Barcelony. Po pięciu latach bycia częścią tego wspaniałego zespołu, muszę zrezygnować. Powinienem kontynuować leczenie choroby, jaką zdiagnozowano u mnie półtora roku temu.

Leki, które obecnie mi zalecono, w opinii lekarzy, sprawiają, że nie mogę pełnić obowiązków pierwszego trenera FC Barcelony. Nadal będę jednak pracował dla tego klubu, bo go kocham. Nie łatwo jest opuścić grupę ludzi tak wyjątkowych; zawodników, personel, kolegów oraz przyjaciół, z którymi przeżyłem wiele niezapomnianych chwil. Jestem wdzięczny za wszystko, co dała mi Barcelona. Klub z pewnością stawi czoła wyzwaniom sportowym nowego sezonu.

Chcę również podziękować Prezydentowi, Zarządowi, dyrektorowi sportowemu Antoniemu Zubizarrecie i wszystkim za zaufanie, którym mnie obdarzono. Dostałem bezwarunkowe wsparcie sportowe oraz osobiste.