Kanonierzy pewnie kroczą po upragnione Top Four!

Kanonierzy pewnie kroczą po upragnione Top Four! 20.04.2014, 16:06, bojowy schabowy 4301 komentarzy

Po serii nieudanych występów Kanonierzy wreszcie przypomnieli sobie jak gra się w piłkę. Dzisiejszy mecz był dowodem tego, że londyńczycy zażegnali już chwilowy kryzys. Znakomite zawody rozegrali zawodnicy, którzy przez swoje kontuzje musieli opuścić poprzednie ligowe spotkania. Kibice Arsenalu z pewnością nie obraziliby się, gdyby dzisiejszy rezultat powtórzył się na Wembley 17 maja 2014 roku.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Ramsey - Cazorla, Özil(60. Flamini), Podolski(83. Sanogo) - Giroud(72. Oxlade-Chamberlain).

Hull City: Harper - Rosenior, Davies, Chester, Elmohamady - Boyd(83. Koren), Huddlestone, Livermore, Meyler - Jelavić(70. Quinn), Long(46. Fryatt).

Tuż po rozpoczęciu spotkania na boisku pojawiły się bandy reklamowe, które pod wpływem silnego wiatru oderwały się od mocowania za bocznymi liniami boiska. Sytuacji zaradził jednak Santi Cazorla, który pozbierał pewną część z nich i odłożył za płytę boiska.

W pierwszych dziesięciu minutach przeważał zespół gospodarzy, Hull City od początku meczu zastosowało wysoki pressing co zaowocowało dogodnymi okazjami dla Tygrysów.

W 10. minucie w polu karnym przeciwnika padł Mesut Ozil. Powtórki pokazały, że był delikatnie zahaczany. Jednak Niemiec nie miał w tamtym momencie kontroli nad piłką.

Wojciech Szczęsny w 15. minucie musiał pokazać swoje umiejętności, Jelavić kąśliwym strzałem po ziemi próbował pokonać polskiego bramkarza, ale ten sparował piłkę w bok.

W końcu doczekaliśmy się akcji Arsenalu zakończonej strzałem, Lukas Podolski znalazł odrobinę wolnej przestrzeni przed polem karnym Hull City i celnie uderzył w bramkę rywali, ale Harper pewnie wyłapał piłkę.

Najwyraźniej Steve Bruce na dzisiejszy mecz przygotował taktykę godną Garncarzy ze Stoke. Tygrysy nie odstawiają nogi, co kilka minut na boisku leży, któryś z zawodników Arsenalu, tym razem pech spotkał Artetę, który musiał opuścić boisko. Koscielny nie chciał pozostawać dłużny swoim przeciwnikom i w powietrznym pojedynku w 26. minucie rozciął Boydowi nos.

Mamy 32. minutę i Arsenal wychodzi na prowadzenie! Po pięknej akcji bramkę zdobył Aaron Ramsey. Ozil pięknym podaniem znalazł w polu karnym Cazorlę, który podał do wychodzącego z głębi pola Ramseya, walijski pomocnik oddał płaski strzał w kierunku dalszego słupka i nie dał Harperowi żadnych szans na obronę tego uderzenia.

Pięć minut później na KC Stadium mógł być remis, Livermore oddał silny strzał w kierunku bramki Szczęsnego. Kanonierów przed stratą gola ustrzegł słupek.

Tuż przed przerwą Kanonierzy powiększają swój dorobek bramkowy! Mikel Arteta znakomicie odebrał piłkę Jelavicowi i rozpoczął kontratak Arsenalu. Po otrzymaniu piłki Ozil znalazł na prawym skrzydle Oliviera Girouda, który popisał się świetnym dośrodkowaniem do Ramseya. Walijczyk przyjął piłkę na klatkę piersiową, piłkę dopadł Podolski, który strzałem z pierwszego kontaktu posłał futbolówkę do bramki Hull City. Fantastyczna bramka!

Gra po rozpoczęciu drugiej połowy nie różniła się od tej w pierwszej. Hull City starało się grać akcje skrzydłami i co jakiś czas pomocnicyTygrysów posyłali niebezpieczne dośrodkowania w pole karne Arsenalu.

W 54. minucie Arsenal zdobył kolejnego gola! Dawno nie widzieliśmy tak rozstrzelanego zespołu z czerwonej części północnego Londynu. Aaron Ramsey oddał strzał zza pola karnego, został on znakomicie zatrzymany przez Harpera. Bramkarz Hull City nie miał jednak szans przy dobitce Lukasa Podolskiego! To już druga bramka reprezentanta Niemiec w tym spotkaniu.

Po godzinie gry Arsene Wenger zdecydował się na pierwszą zmianę. Mathieu Flamini wszedł na boisko zastępując Ozila.

W 64. minucie rażący błąd popełnił Harper, bramkarz Hull nie zważając na zbliżającego się Girouda spokojnie czekał z wybiciem piłki. Francuz ostatecznie dopadł do futbolówki, ale piłka po jego strzale z bardzo ostrego kąta trafiła w poprzeczkę. Brawa dla Oliviera za zaangażowanie!

Flamini wprowadził pożądany spokój do linii pomocy swojego zespołu. Kanonierzy po wejściu Francuza całkowicie zdominowali grę w środku pola.

W odstępie dwunastu minut Arsene Wenger dokonał dwóch zmian. Tym razem z boiska zszedł Giroud, zastąpił go Oxlade-Chamberlain.

W 75. minucie, po dośrodkowaniu Cazorli, groźny strzał oddał Mertesacker, piłka po jego uderzeniu poleciała kilkanaście centymetrów nad poprzeczką.

Dwie minuty później byliśmy świadkami kolejnej kontrowersji, w polu karnym Hull City padł kolejny zawodnik Arsenalu. Tym razem był to Oxlade-Chamberlain, po ponownym obejrzeniu tego zdarzenia można dostrzec , że Anglik był zahaczany przez jednego z obrońców Tygrysów.

W 83. minucie na boisko wszedł Yaya Sanogo, owacje na stojąco od kibiców Arsenalu otrzymał schodzący z boiska Lukas Podolski.

Do końca meczu, poza paroma kiksami zawodników Arsenalu, nic znaczącego się nie wydarzyło. Jonathan Moss zakończył ten jakże ważny i udany dla Kanonierów pojedynek. Podopieczni Wengera zagrali bardzo rozważne zawody i mogą być zadowoleni z końcowego wyniku spotkania.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.04.2014, 21:04

Różewicz zmarł majac 93 lata, Tito zaledwie 45. Różnie się te losy toczą.

shark31 komentarzy: 601325.04.2014, 21:02

Podobno AFC robi jakies podchody pod Javi Martineza.

szymon982 komentarzy: 78425.04.2014, 20:59

Szkoda Tito praktycznie jeszcze miał pół życia przed sobą :(

MajsterLM komentarzy: 124925.04.2014, 20:54

szkoda Tito :( ps kto mial dzis zakończenie roku ?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40025.04.2014, 20:49

Vilanova nie zyje :( przerabane. Kariera zaczylal i koniec

songoku95 komentarzy: 2348625.04.2014, 20:14

17 maja!

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 125.04.2014, 20:11

It already seems like a saga but now seems certain Bacary Sagna will leave Arsenal. Great shame. Worth noting #afc have offered him 3 years.

BOTH Manchester clubs likely to be keen. Inter, Galatasaray and offers from France. Sagna can talk to other PL clubs from May 19. Big shame.

LoveTheGunners komentarzy: 914025.04.2014, 20:00

so haxbolery?

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511625.04.2014, 20:00

haxball.com/?roomid=~29f04450219a38ca6dd12b56a4e113f51bb11c5ea84fafd18ee53318728105c01

Już 8 osób na rumie. Łapcie miejsca, póki nie ma fulla jeszcze.

mar12301 komentarzy: 2315525.04.2014, 19:56

Jak Real kupi Falcao to możemy sobie marzyć o Benzemie. Bo Suareza to Live na pewno teraz nie wypuści.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 225.04.2014, 19:54

Ja pamietam jeszcze ta reklame z henrym, ronalinho, fabsem i chyba beckhamem dla pepsi.Niektóre rzeczy nie wymina:D

Dominik11 komentarzy: 2022725.04.2014, 19:50

Telegraph podał jak wygląda lista życzeń Arsenalu.

thiide
Akurat tą pamiętam ale czy była inna nie mam pojęcia.

Gunner48 komentarzy: 792925.04.2014, 19:44

Ktoś wie ile pełnych spotkań w barwach AFC rozegrał Diaby?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185225.04.2014, 19:43

@kanonier, była chyba jeszcze jedna podobna ale pewności nie mam

DzejCoop komentarzy: 326425.04.2014, 19:40

Dla leni. Reklama o której wspomina thajd.
youtube.com/watch?v=Z_pu9OOU2dU

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.04.2014, 19:39

youtube.com/watch?v=Z7ELs6qE_8Y

O tą reklamę wam chodzi? :P

songoku95 komentarzy: 2348625.04.2014, 19:39

thajd
wolalem wracać 1,5 godziny później jak jechać z rodzicami.

thegunner4life komentarzy: 905325.04.2014, 19:30

thide a kojarzysz tą taką z akcją na dziki zachodzie pamiętam, że na końcu wchodzi Rivaldo :D szukam jej od pewnego czasu.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185225.04.2014, 19:28

youtube.com/watch?v=I93tX-5VOrU

jak pamiętacie tę reklamę to propsy

thegunner4life komentarzy: 905325.04.2014, 19:24

Wie ktoś może czy Diaby pobiera tygodniówkę?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.04.2014, 19:19

Tak zmarł.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185225.04.2014, 19:19

@sg, a ja nie piłem, bo tata zdenerwowany pod szkołą siedział półtorej godziny :P

songoku95 komentarzy: 2348625.04.2014, 19:17

a ja jednak przetrwałem zakończenie roku i przyszedłem stabilny do domu!
#duma

SoKoLAFC komentarzy: 26625.04.2014, 19:17

Kurde bardzo szkoda Tito ! :/ Aaa co myslicie o Pedro ? :)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185225.04.2014, 19:14

kurde Vilanova zmarł? szkoda. za bardzo prócz tego krótkiego okresu w Barcelonie go nie znałem

Vilanova zmarł? Smutna wiadomość.
Kurde te nowotwory to jest plaga współczesnego świata.. W samej mojej rodzinie zmarły 2 osoby w przeciągu 3 lat na raka..
Teraz jak się widzi klepsydrę z człowiekiem, który nie jest w podeszłym wieku to można być pewnym, że zmarł w wyniku wypadku lub na nowotwór :|

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 125.04.2014, 19:09

thegunner4life
opaski beda mieli wszyscy. Jest to świat piłki -jedna wielka rodzina mimo wszystko i szacunek sie należy.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 225.04.2014, 19:09

thegunner
Zapomniałem, "pewnie" ma dwa znaczenia...wiesz o co biega, chyba:)

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 225.04.2014, 19:08

thegunner
Bo mamy ligę taką a nie inną....nie wiem...a co miał Mandela(pomijająć "zasługi") z nami wspólnego
"Pewnie" słowo klucz

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 125.04.2014, 19:05

@Maciek

Williams w tym sezonie po prostu niszczy system, jest mega pewnym punktem drużyny. Drugi najważniejszy zawodnik po Bonym. Za dobry na ławkę, ale jednocześnie gorszy od Pera. Więc nie widzę sensu ;)

thegunner4life komentarzy: 905325.04.2014, 19:04

JanikK a czemu niby Arsenal ma mieć przez to żałobe? Co ten człowiek miał wspólnego z AFC?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 225.04.2014, 19:02