Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham!

Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham! 10.11.2012, 16:51, Sebastian Czarnecki 3729 komentarzy

Małe derby Londynu mogły okazać się pasjonujące dla każdego neutralnego kibica. Sześć bramek, dwa rzuty karne, w tym jeden nietrafiony, ładne i składne akcje oraz podział punktów - to wszystko działo się dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium. Rozczarowani mogą być jedynie sympatycy londyńskiego Arsenalu, który znowu nie potrafił wygrać meczu, nawet mając do dyspozycji rzut karny w 95. minucie meczu! The Gunners kolejny raz muszą zadowolić się podziałem punktów, za co sami są sobie winni.

Arsenal: Mannone - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Coquelin (56. Ramsey)- Walcott (84. Arszawin), Cazorla, Podolski (76. Oxlade-Chamberlain) - Giroud

Fulham: Schwarzer - Riether, Hangeland, Hughes, Riise - Baird, Sidwell - Dejagah (85. Dejagah), Ruiz, Richardson (23. Kacaniklić) - Berbatow

Obie drużyny bardzo ostrożnie rozpoczęły pierwsze minuty meczu. Nikt nie chciał się narazić na groźną kontrę ze strony rywali, przez co początkowe dziesięć minut nie przyniosły nam żadnych odważnych ataków.

Sytuacja zmieniła się w 11. minucie meczu, kiedy to dośrodkowanie Theo Walcotta z rzutu rożnego głową na gola zamienił Olivier Giroud. Futbolówkę próbował jeszcze trącić Mark Schwarzer, ale nie zdołał uratować zespołu przed stratą bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Po zdobytej bramce przez Arsenal, Fulham spróbowało nieco groźniej zaatakować, by odrobić straty. Podopieczni Martina Jola nie potrafili jednak wypracować sobie żadnej dogodnej okazji do zdobycia gola.

W 23. minucie Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Błąd w obronie rywala wykorzystał Mikel Arteta, który dopadł do bezpańskiej futbolówki i wyłożył już tuż pod bramkę Schwarzera, gdzie wbiegał już Lukas Podolski. Reprezentant Niemiec ubiegł interweniującego defensora i umieścił piłkę w bramce, 2-0 dla Arsenalu!

Chwilę później boisko opuścił wcześniej kontuzjowany Kieran Richardson. W jego miejsce wszedł Kacaniklić.

W 29. minucie The Cottagers w końcu złapali kontakt. Z rzutu rożnego dośrodkował Bryan Ruiz, a Dimitar Berbatow głową pokonał Vito Mannone. 2-1.

Po bramce kontaktowej tempo spotkania nieco się uspokoiło, ale to wciąż Fulham częściej dochodziło do głosu.

Wysiłek gości opłacił się w 40. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Berbatowa Kacaniklić pokonał głową fatalnie ustawionego Vito Mannone, który taki strzał powinien był obronić z zamkniętymi oczami. 2-2!

Tuż przed przerwą gracze Fulham mogli zdobyć jeszcze gola do szatni. Z dogodnej pozycji strzelał Berbatow, ale pomylił się.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zeszły do szatni z wynikiem 2-2.

Druga połowa zaczęła się zdecydowanie żywiej od pierwszej. W 49. minucie Giroud otrzymał dośrodkowanie w pole karne, ale okazało się dla niego minimalnie za wysokie. Dwie minuty później dobrą akcję przeprowadzili goście. Prawym skrzydłem przeszarżował Dejagah, a następnie wyłożył futbolówkę do Ruiza, który oddał mocny strzał z dystansu, ale jednak obok bramki.

W 55. minucie Olivier Giroud wymienił się podaniami z Theo Walcottem, a ten drugi przeprowadził szybki rajd prawym skrzydłem, stopniowo przechodząc do środka ataku. Kiedy Anglik znalazł się w dogodnej pozycji, oddał mocny strzał, który minimalnie minął się z bramką Schwarzera.

Minutę później boisko opuścił Coquelin, a w jego miejsce wszedł Aaron Ramsey.

W 60. minucie meczu Phil Dowd podjął bardzo dziwną i mocno kontrowersyjną decyzję. Po faulu Sidwella na Cazorli, arbiter postanowił ukarać faulującego żółtym kartonikiem. Kiedy jednak doszedł do wniosku, że Sidwell został już wcześniej ukarany kartką, ten wręczył ją Aaronowi Ramseyowi. Nikt nie wie za co, pewnie nawet sam Dowd.

W 66. minucie Phil Dowd podyktował jedenastkę przeciwko Arsenalowi. W polu karnym Kanonierów znalazł się Bryan Ruiz, jednak został nieprzepisowo powstrzymany przez Artetę.

Jedenastkę na gola minutę później zamienił Berbatow, który strzelił w prawy róg bramki Mannone. Włoski golkiper nawet nie ruszył się z miejsca, 3-2 dla Fulham

Radość gości nie trwała jednak zbyt długo. W 69. minucie w sytuacji sam na sam wyszedł Giroud, ale w stuprocentowej okazji trafił w słupek. Do bezpańskiej futbolówki dopadł jeszcze Walcott, który natychmiast dośrodkował w pole karne, gdzie... znów czekał Giroud. Francuz tym razem się nie pomylił i głową pokonał australijskiego bramkarza!

W 76. minucie w miejsce Podolskiego wszedł Oxlade-Chamberlain.

Kanonierzy zdecydowanie zaatakowali po wyrównującej bramce i stwarzali sobie coraz więcej sytuacji. W 80. minucie samodzielny rajd przeprowadził Giroud, który przedarł się między obrońcami i z dystansu uderzył na bramkę Schwarzera. Australijski golkiper stanął jednak na wysokości zadania i odbił futbolówkę na rzut rożny.

W 84. minucie Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę. Arszawin zastąpił na placu gry Walcotta.

Ostatnia akcja w ostatnich sekundach meczu przyniosła Kanonierom jedenastkę! Dośrodkowanie Arszawina z lewej strony boiska ręką zatrzymał Chris Baird, a Phil Dowd nie zawahał się ani chwili i wskazał na wapno!

Do wykonania jedenastki podszedł Mikel Arteta, który... zmarnował ostatnią szansę na zwycięstwo. Rzut karny pięknie zatrzymał Mark Schwarzer i nie dopuścił do wyrównania!

Tuż po rzucie karnym, Phil Dowd zakończył spotkanie, w którym Kanonierzy kolejny raz nie potrafili zdobyć trzech punktów.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.11.2012, 19:50

teraz proponuję temat: Koscielny czy Squillaci :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41212.11.2012, 19:49

allshaq

Kiedy innym nie szło, Arteta zawsze trzymał swój wysoki poziom. Każdy ma prawo do obniżki formy, a Arteta w ostatnich meczach właśnie przez taki okres przechodzi.

malyglod

Taż uważam, że taki bramkarz by nam się przydał - a najchętniej zobaczyłbym u nas Al-Habsiego.

A co do bramkarza na mecz z To-Tym-Chamem, to ja postawiłbym na Szczęsnego. Maniek wprowadza pewien niepokój w naszych szeregach, a Szczeniak wręcz emanuje pewnością siebie (może czasami aż za bardzo) i wprowadza pewien spokój na tyłach.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.11.2012, 19:49

haha, jak dyskusja: Szczęsny vs Mannone, czyli bramkarz vs patałach

Wielo komentarzy: 147412.11.2012, 19:49

Rosicky ma jakieś szanse na KFC?
Do treningów wrócił może niedługo w PL go zobaczymy..

Ars3n komentarzy: 1235412.11.2012, 19:47

Chica
W sumie gral w tych rezerwach i puscil tam bramke ale jesli mu tak dobrze poszlo, to niech zagra juz z tottkami. Koncowka tamtego sezonu pokazala, ze jest taki o. Poczatek sezonu Wojtka byl magiczny, bo mial konkurencje, a teraz jakies pionki ma.
Ogolnie zaluje Llorisa, ale co zrobic :/

Marzag

Moglby zagrac w rezerwach, ale ostatnio gral. Tylko nie wiem jak sobie poradzil. A czy sobie zasluzyl juz na 11stke pogadamy po meczu z kurakami ^_^

coolerss komentarzy: 27812.11.2012, 19:42

Wie ktos kiedy moze beda powtrkio meczu Arsenal Tottencham na canal+ bo nie dam rady obejrzec w sobote o 13:45 :/
Bylbym wdzieczny pozdr.

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 112.11.2012, 19:41

Ars3n, I ma sobie zasłużyć niegrając, jak rozumiem? :-)

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1412.11.2012, 19:40

Ja bym dał Szczęsnego. Męczy mnie już ten Mannone, zresztą im mniej Polaków w Arsenalu tym mniej meczy pokazują ^ ^

Ars3n komentarzy: 1235412.11.2012, 19:39

Marzag
Nie chce ich dwoch, hehe. Napisalem tylko, ze Szczesny powinien sobie zasluzyc na sklad, a nie od razu z buta wchodzi do 11stki ;p

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 212.11.2012, 19:38

Ars3n
No tak, ale co ma zrobić, żeby sobie zasłużyć? Musi zagrać w jakimś meczu i się pokazać. Jak mu dobrze idzie na treningach i w meczach u21 to czemu nie dać mu szansy. Gorszy od Mannone to wątpię, żeby był xP

szymoniq97 komentarzy: 166812.11.2012, 19:36

Luźno ludzie:
Szczęsny >>>>>>> Mannone. Ile meczy wybronił nam Włoch? 1? A Wojtek? Długo , by liczyć.

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 112.11.2012, 19:35

Ars3n, rozumiem że wolisz Maniane który popełnił w 16(?) rozegranych w tym sezonie meczach jakieś 8 błędów po których padły bramki(w tym na 2-1 i 2-2 w ostatnim meczu), bo boisz się że Szczęsny może popełnić błąd?

Ars3n komentarzy: 1235412.11.2012, 19:28

Chica
Tak myslalem, ze dasz ten argument, ktorym mnie zgasisz :d

Ja jednak uwazam, ze na sklad powinien sobie zasluzyc a nie, ze po kontuzji od razu wchodzi do 1szego skladu. Mimo, ze do Maniany nie mam zadnego zaufania, to do Szczesnego po kontuzji tym bardziej. Wenger i tak zrobi wszystko po swojemu, ja decydowac nie moge.

malyglod komentarzy: 649112.11.2012, 19:28

A mi to się marzy doświadczony, świetny bramkarz w Arsenalu. Szkoda J. Cesara. To byłaby świetna opcja. On i Wojtek mogliby śmiało rywalizować, bez szczególnego obniżania poziomu, bez względu na to który by bronił.
Jednak Fabian czy tym bardziej Mannone nie są gwarancją spokoju w tyłach.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50312.11.2012, 19:27

@allshaq: Twierdzisz, ze nie daje innym przykładu bo zagrał jeden slaby slaby mecz ? Nie on pierwszy i nie ostatni....

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 112.11.2012, 19:27

allshaq, to był pierwszy taki mecz Artety, on był jednym z naszych najlepszych zawodników sezon temu, i jest jednym z najlepszych w tym sezonie. Jemu mogę wybaczyć sprokurowanego karniaka i przestrzelenie, bo bez niego Arsenal bankowo nie znalazłby sie w top 4 w poprzednim sezonie

PEHA komentarzy: 242112.11.2012, 19:24

tez chce aby Wojtek wrocil do bramki

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 212.11.2012, 19:24

Ars3n
Już uzasadniam;)
Mannone coś ostatnio szwankuje, a Szczęsny po pierwsze: jest napalony do gry, będzie chciał udowodnić Wengerowi, że powinien wrócić do bramki, po drugie dodałby defensywie i tym samym całej drużynie więcej pewności siebie (a tego nam przecież bardzo potrzeba), po trzecie na mecz z kogutami to on będzie skoncentrowany na 130% ;)

Marzag
Dokładnie. Zgadzam się, Szczęsny nam więcej da w tej chwili. Oby go Wenger wystawił ;)

allshaq komentarzy: 43312.11.2012, 19:24

mallen - to masz bujna wyobraznie...
mid - arteta swieci przykladem - sprokurowal karnego i karnego nie strzelil...

malyglod komentarzy: 649112.11.2012, 19:23

Skoro Wojtek ogrywa się w meczu rezerw to znaczy że jest już zdrowy. Teraz kolej na 1. skład. Z Tottkami zagra.

mallen komentarzy: 2123912.11.2012, 19:22

Ja jestem pewny na 99%, że jak Wojtek jest w 100% zdrowy to on zagra w naszej bramce i mam nadzieję, że pomoże wrócić naszemu zespołowi na odpowiedni poziom.

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 112.11.2012, 19:19

Midgardsorm, racja piłkarze sami wspominali że największym szacunkiem w szatni może się cieszyć Arteta

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41212.11.2012, 19:17

allshaq

Akurat jesteś w dużym błędzie, bo Arteta jest w szatni olbrzymim autorytetem. By być dobrym kapitanem nie trzeba się wcale wydzierać - trzeba innym na boisku po prostu świecić przykładem.

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 112.11.2012, 19:17

chica10, daje 70 do 30 że zagra z kogutami, jeśli nie to to będzie głupota Wengera, Mannone popełnił 2 błędy w poprzednim meczu przy bramkach, jeśli nie wystawi Szczęsnego w obawie o nieogranie i popełnianie błędów to to będzie głupota

Ars3n komentarzy: 1235412.11.2012, 19:16

Chica
Czego powinien? Uzasadnij :p

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 212.11.2012, 19:13

Ciekawe, czy Szczęsny zagra z kogutami. Moim zdaniem powinien.

mallen komentarzy: 2123912.11.2012, 19:12

@malyglod

"...bo popsuć jest zawsze łatwiej niż zbudować. "

Też prawda.

malyglod komentarzy: 649112.11.2012, 19:07

Co do kapitana - uważam, że i Vermalen i Arteta się nadają. Jeszcze Jack. Co do dwóch Thomasa - to, że obecnie jest w słabszej formie nic nie znaczy. Liczą się cechy psychologiczne, doświadczenie i posłuch w drużynie. Forma nic tu nie znaczy. Za miesiąc jak będzie w formie to każdy się będzie nim zachwycał.
Nabierzcie nieco dystansu, bo popsuć jest zawsze łatwiej niż zbudować.

dennis93 komentarzy: 107212.11.2012, 18:54

Szczesny kapitanem..

mallen komentarzy: 2123912.11.2012, 18:53

@allshaq

Ja to sobie potrafię doskonale wyobrazić :)

allshaq komentarzy: 43312.11.2012, 18:51

akurat ani vermaelen ani arteta nei powinni piastowac takich stanoisk, bo posluchu w szatni podejrzewam nie maja. arteta ktory jest z nami od niedawna, ani vermaelen ktory gra piach nie maja charyzmy. wilshere takze nie ma. niestety w srodku pola nie mamy nikogo kto ciagnalby gre nawet gdy przegrywamy, kogos kto op***lilby starszych/mlodszych od siebie, ze nie daja z siebie wszystkiego. juz widze jak wilshere wydziera sie na sagne/mertesackera lol

mallen komentarzy: 2123912.11.2012, 18:42

@bobslej22

Czyli nie jest kontuzjowany? Myślałem, że powiększamy szpital.

bobslej22 komentarzy: 836212.11.2012, 18:41

mallen>>> No nie gra. Bardzo dobrze w sumie. Po kiego ma grać w takiej formie. Dla nas bardzo dobrze ma odpowiednią motywacje :0 i troszke wiecej czasu na dojscie do formy...

mallen komentarzy: 2123912.11.2012, 18:39

"Captain Vermaelen ruled out of Belgium's match against Romania."

@allshaq

Właśnie jest dość młody, a już jest symbolem naszej drużyny i każdym meczu, w którym występuje zostawia serce i płuca na boisku. Mnie przekonują te argumenty. Vice, tak jak aktualnie jest: Arteta.

MateuszK4nonier komentarzy: 440412.11.2012, 18:19

Sprzedawanie lajków ? Nie nadążam za tym światem..

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 212.11.2012, 18:14

Powiem tak. Na Facebooku idzie się dorobić. Poprzez robienie stron, 'zbieranie likeów' i ich sprzedawanie. Im strona bardziej popularna i zalajkowana tym jest cenniejsza. Poza tym nie wygląda to ani trochę na oficjalną stronę :d

MateuszK4nonier komentarzy: 440412.11.2012, 18:12

Komu by się chciało to robić ? Jaki w tym cel. Dobra nieważne, bo się spam niepotrzebny robi.

allshaq komentarzy: 43312.11.2012, 18:12

akurat ortografie mam w palcu, przez przypadek nie wcisnalem guzika :) za szybko psize :)

mallen kapitanem jack ? ha ha ciekawe jaki taki mlody gnojek mialby autorytet w szatni rpzed gosciami jak sagna, mertesacker, vermaelen, diaby, podolski ? lol

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 212.11.2012, 18:10