Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham!

Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham! 10.11.2012, 16:51, Sebastian Czarnecki 3729 komentarzy

Małe derby Londynu mogły okazać się pasjonujące dla każdego neutralnego kibica. Sześć bramek, dwa rzuty karne, w tym jeden nietrafiony, ładne i składne akcje oraz podział punktów - to wszystko działo się dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium. Rozczarowani mogą być jedynie sympatycy londyńskiego Arsenalu, który znowu nie potrafił wygrać meczu, nawet mając do dyspozycji rzut karny w 95. minucie meczu! The Gunners kolejny raz muszą zadowolić się podziałem punktów, za co sami są sobie winni.

Arsenal: Mannone - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Coquelin (56. Ramsey)- Walcott (84. Arszawin), Cazorla, Podolski (76. Oxlade-Chamberlain) - Giroud

Fulham: Schwarzer - Riether, Hangeland, Hughes, Riise - Baird, Sidwell - Dejagah (85. Dejagah), Ruiz, Richardson (23. Kacaniklić) - Berbatow

Obie drużyny bardzo ostrożnie rozpoczęły pierwsze minuty meczu. Nikt nie chciał się narazić na groźną kontrę ze strony rywali, przez co początkowe dziesięć minut nie przyniosły nam żadnych odważnych ataków.

Sytuacja zmieniła się w 11. minucie meczu, kiedy to dośrodkowanie Theo Walcotta z rzutu rożnego głową na gola zamienił Olivier Giroud. Futbolówkę próbował jeszcze trącić Mark Schwarzer, ale nie zdołał uratować zespołu przed stratą bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Po zdobytej bramce przez Arsenal, Fulham spróbowało nieco groźniej zaatakować, by odrobić straty. Podopieczni Martina Jola nie potrafili jednak wypracować sobie żadnej dogodnej okazji do zdobycia gola.

W 23. minucie Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Błąd w obronie rywala wykorzystał Mikel Arteta, który dopadł do bezpańskiej futbolówki i wyłożył już tuż pod bramkę Schwarzera, gdzie wbiegał już Lukas Podolski. Reprezentant Niemiec ubiegł interweniującego defensora i umieścił piłkę w bramce, 2-0 dla Arsenalu!

Chwilę później boisko opuścił wcześniej kontuzjowany Kieran Richardson. W jego miejsce wszedł Kacaniklić.

W 29. minucie The Cottagers w końcu złapali kontakt. Z rzutu rożnego dośrodkował Bryan Ruiz, a Dimitar Berbatow głową pokonał Vito Mannone. 2-1.

Po bramce kontaktowej tempo spotkania nieco się uspokoiło, ale to wciąż Fulham częściej dochodziło do głosu.

Wysiłek gości opłacił się w 40. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Berbatowa Kacaniklić pokonał głową fatalnie ustawionego Vito Mannone, który taki strzał powinien był obronić z zamkniętymi oczami. 2-2!

Tuż przed przerwą gracze Fulham mogli zdobyć jeszcze gola do szatni. Z dogodnej pozycji strzelał Berbatow, ale pomylił się.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zeszły do szatni z wynikiem 2-2.

Druga połowa zaczęła się zdecydowanie żywiej od pierwszej. W 49. minucie Giroud otrzymał dośrodkowanie w pole karne, ale okazało się dla niego minimalnie za wysokie. Dwie minuty później dobrą akcję przeprowadzili goście. Prawym skrzydłem przeszarżował Dejagah, a następnie wyłożył futbolówkę do Ruiza, który oddał mocny strzał z dystansu, ale jednak obok bramki.

W 55. minucie Olivier Giroud wymienił się podaniami z Theo Walcottem, a ten drugi przeprowadził szybki rajd prawym skrzydłem, stopniowo przechodząc do środka ataku. Kiedy Anglik znalazł się w dogodnej pozycji, oddał mocny strzał, który minimalnie minął się z bramką Schwarzera.

Minutę później boisko opuścił Coquelin, a w jego miejsce wszedł Aaron Ramsey.

W 60. minucie meczu Phil Dowd podjął bardzo dziwną i mocno kontrowersyjną decyzję. Po faulu Sidwella na Cazorli, arbiter postanowił ukarać faulującego żółtym kartonikiem. Kiedy jednak doszedł do wniosku, że Sidwell został już wcześniej ukarany kartką, ten wręczył ją Aaronowi Ramseyowi. Nikt nie wie za co, pewnie nawet sam Dowd.

W 66. minucie Phil Dowd podyktował jedenastkę przeciwko Arsenalowi. W polu karnym Kanonierów znalazł się Bryan Ruiz, jednak został nieprzepisowo powstrzymany przez Artetę.

Jedenastkę na gola minutę później zamienił Berbatow, który strzelił w prawy róg bramki Mannone. Włoski golkiper nawet nie ruszył się z miejsca, 3-2 dla Fulham

Radość gości nie trwała jednak zbyt długo. W 69. minucie w sytuacji sam na sam wyszedł Giroud, ale w stuprocentowej okazji trafił w słupek. Do bezpańskiej futbolówki dopadł jeszcze Walcott, który natychmiast dośrodkował w pole karne, gdzie... znów czekał Giroud. Francuz tym razem się nie pomylił i głową pokonał australijskiego bramkarza!

W 76. minucie w miejsce Podolskiego wszedł Oxlade-Chamberlain.

Kanonierzy zdecydowanie zaatakowali po wyrównującej bramce i stwarzali sobie coraz więcej sytuacji. W 80. minucie samodzielny rajd przeprowadził Giroud, który przedarł się między obrońcami i z dystansu uderzył na bramkę Schwarzera. Australijski golkiper stanął jednak na wysokości zadania i odbił futbolówkę na rzut rożny.

W 84. minucie Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę. Arszawin zastąpił na placu gry Walcotta.

Ostatnia akcja w ostatnich sekundach meczu przyniosła Kanonierom jedenastkę! Dośrodkowanie Arszawina z lewej strony boiska ręką zatrzymał Chris Baird, a Phil Dowd nie zawahał się ani chwili i wskazał na wapno!

Do wykonania jedenastki podszedł Mikel Arteta, który... zmarnował ostatnią szansę na zwycięstwo. Rzut karny pięknie zatrzymał Mark Schwarzer i nie dopuścił do wyrównania!

Tuż po rzucie karnym, Phil Dowd zakończył spotkanie, w którym Kanonierzy kolejny raz nie potrafili zdobyć trzech punktów.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41211.11.2012, 23:43

Podoba mi się technika Suareza - nie lubię jednak jego zachowania na boisku.

dennis93 komentarzy: 107211.11.2012, 23:43

Mina Suareza bezcenna, ciekawe, bardzo ciekawe.. Moze cieszyli sie z Caragherrem? :D

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 111.11.2012, 23:43

Van Persie pewnie to zrobil aby jeszcze bardziej przypodobac sie fanom United, bo nie sadze, ze tu chodzilo o nas. Nie widzieliscie tych zachwytow chociazby na devilpage.pl jaki to Robin wspanialy, ze gola nie celebrowal? ;)

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57011.11.2012, 23:41

Ja tam Suareza nie lubię, więc mi go nie jest przykro :) Robin van Pussy pewnie myślał, że przestaną go fani nienawidzić jak nie będzie celebrował gola. Moją uwagą przykuł Rooney, który rzucał się na szyje RvP wiedząc, że nie będzie świętował gola.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41211.11.2012, 23:39

Marzag

A ja bym chciał zobaczyć Wilshere'a ustawionego wyżej - na miejscu Cazorli.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41211.11.2012, 23:38

grand92

Gdyby na serio miał taki szacunek do Arsenalu, to wiedziałby, że do United się z Arsenalu nie odchodzi.

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 111.11.2012, 23:37

Grand, arteta swietnie sie spisuje, gdyby go dac wyzej to albo wilshere albo santi wypadaliby ze skladu a na dm diaby np

grand92 komentarzy: 793711.11.2012, 23:35

Mid

ja osobiście uważam że po prostu brzydko mówiąc "obsrał się" w sensie już i tak sobie nagrabił u kibiców Arsenalu że jakiekolwiek inne zachowanie po strzeleniu przez niego gola byłoby dla niego niebezpieczne

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 111.11.2012, 23:35

o co chodzi z tym Suarezem? Koledzy sie obrazili, czy tak po prostu wyszlo?

V: Nie wyspałem się i trochę bolą mnie oczy;
W: Brzmi bardzo poważnie. Udaj się do lekarza, żeby cię zbadał. Przy okazji trochę odpoczniesz, a Laurent cie zastąpi.

Marzag

A nie za twarz (jak Arteta na zdjęciu)?

pajdi komentarzy: 378011.11.2012, 23:31

Widzieliście to ? Mimo, że nie przepadam za Suarezem, to szkoda mi go trochę sillyseason.com/football/premier-league/liverpool-fc/articles/video-luis-suarez-celebrating-alone

grand92 komentarzy: 793711.11.2012, 23:29

a co sądzicie o nie celebrowaniu gola Robina w meczu United vs Arsenal ? zagranie pod publiczkę czy faktycznie szacunek ?

pajdi komentarzy: 378011.11.2012, 23:26

" Torres dotrzymał słowa, nie celebrował gola " - mistrzostwo :d

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.11.2012, 23:25

Mid, wątpię :p

Hodgson: “I was looking at the Under-21 squad that Stuart Pearce has picked and there are some very interesting young players in there, people like Andre Wisdom, Josh McEachran, Nick Powell, Tom Ince and Wilfred Zaha.

“They are all playing regularly in their club teams and have the right sort of characteristics.”

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 111.11.2012, 23:24

Marex, Vermaelen naprawde ma problemy z plecami, czesto sie za nie trzyma podczas meczow ;p

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 211.11.2012, 23:23

No też właśnie :D
Może Wenger mu coś napomknął podczas rozmowy o Jacku :p

Dwa wydarzenia jak transfer do Arsenalu i powołanie do kadry - to jest dopiero "so fast" ;)

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 111.11.2012, 23:22

Midgardsorm, na to bym nie liczyl ;p

TrueGunner komentarzy: 106011.11.2012, 23:22

Podolski to zawodnik na taktyke 4-4-2 mający drugiego napastnika koło siebie i to mogło by się sprawdzic.
Uważam, że brak nam zawodnika na skrzydło, ktory potrafi zejsc do srodka i oddac strzał, Poldi dysponujący takim strzałem z prawego skrzydla miał by wiecej okazji do zejscia niz ukucia, to samo Theo grając na prawej stronie. Gervinho to akurat nie wie co to strzał z dystansu wiec on odpada.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41211.11.2012, 23:22

pauleta19

A może Hodgson też już wie, że jest dogadany z Arsenalem i dlatego go bierze :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41211.11.2012, 23:19

Pinguite

"Dench", a nie "Bench" :] Nazwę skubańcy podpatrzyli.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.11.2012, 23:19

A to:
"Official_Zaha.. ‏@yungzaha
Wow everything's happening so fast"

było o tym, że dostał powołanie do kadry :P a nie o dogadaniu się z Arsenalem.

No niestety Hodgson działa na naszą niekorzyść takim powołaniem. Kilka milionów górę, nawet jakby mu debiut nie wyszedł.

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 111.11.2012, 23:18

transfery.info/54900,arteta-hiszpanska-precyzja przypadkiem fajny artykul o artecie znalazlem :-)

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 211.11.2012, 23:18

Jakby Wenger go chciał to by było milion newsów o tym że skauci Arsenalu byli tu i tu. To nie jest kwestia jednego meczu czy dwóch, młodych graczy muszą poobserwować przez dłuzszy czas.

mitmichael komentarzy: 4924311.11.2012, 23:17

Nie ma szans aby Real puscił tego Morate - gosc dostaje szanse od Mourinho, wchodzi i strzela gola na 2-1. Wielki talent dlatego go obserwujemy - ale jest za dobry by go Real wypuscił.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41211.11.2012, 23:16

A widzieliście ten filmik?

youtube.com/watch?v=70XbeQOBoMw&list=UUVtFOytbRpEvzLjvqGG5gxQ&index=44&feature=plcp

taki komentarz powinien być w tv :]

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141411.11.2012, 23:16

tak tylko, że ta nasza akademia skądś ściąga też tych zawodników. Przecież ja nie chce go do I składu, tylko aby się szlifował właśnie w akademii. Poza tym jest on brązowym medalistą mistrzostw Europy do lat 17, więc śmiem twierdzić, że to piłkarz naszej nowej polskiej generacji(bo w końcu coś drgnęło). Potwierdza to jedynie, że w Europie wśród swoich też coś ogarnia.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.11.2012, 23:15

DarrenBent, potwierdzam. w pierwszych meczach biegał jak szalony (schodził z wyplutymi płucami). Brakuje pracusia Poldiego...

Pinguite komentarzy: 1502011.11.2012, 23:13

Midgardsorm > Heh, sam nie wiem czemu dodałem to "prze skubany", a chciałem napisać samo "skubaniec" :P

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41211.11.2012, 23:12

i tak i nie

Sądzę, że przesadzasz. Raz - od "zainteresowania" do walki o zawodnika jest jeszcze daleka droga, więc zainteresowanie Borussii o niczym nie świadczy. Nie wiem też do końca czy warto jest zaryzykować.

veron komentarzy: 459511.11.2012, 23:11

20 letni wychowanek Realu A.Morata strzela na 2:1 z Levante :)

Ceran komentarzy: 215411.11.2012, 23:11

Takich Linettych w Arsenalu to jest od cholery. W naszej lidze nawet Ramsey miałby przebłyski dobrej gry.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 211.11.2012, 23:10

W akademii Arsenalu masz takich na pęczki.
Jesteś z Poznania, może coś z niego będzie ale trudno to nazwać obiektywną oceną :)

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 211.11.2012, 23:09

i tak i nie - z wisłą żaden zawodnik lecha nie grał nawet przyzwoicie poza Buriciem

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41211.11.2012, 23:09

Pinguite

Poprawna forma to chyba "wyskubany" lub "oskubany" :]

DarrenBent komentarzy: 19411.11.2012, 23:08

Poldiemu się poprostu biegać niechce. Straci piłke to nigdy jej nie odzyska. Potrzba mu rywalizacji o pierwszą 11.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141411.11.2012, 23:08

Athene
co do tego młokosa z Lecha to uważnie mu się przyglądałem w każdym z 3 meczy które zagrał.(kolejno z HSV, Wisłą i teraz z Widzewem) W każdym meczu grał bardzo odpowiedzialnie, a w Łodzi zaliczył nawet taką pół asyste:

meczyki.pl/skroty/20359/widzew_lodz_lech_poznan_01.html

tak około 1:30, takiego podania nie powstydził by się nawet Cazorla czy Xavi. Tym chłopakiem interesuje się już Borussia Dortmund a zapłacili byśmy za niego tygordniówkę SSa... więc sam sobie odpowiedz czy się opłaca 'zaryzykować'

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 211.11.2012, 23:08

4-4-2

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 211.11.2012, 23:07

marzag ja tylko mówię, że takie ustawienie dołoby taką tikitakę. Ja uważam, że jeśli ktoś z środkowych pomocników rosa, ramsey, jack spr by sie na skrzydle to właśnie jacek

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41211.11.2012, 23:07

tomekafc95

To wczesny jesteś :D

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 111.11.2012, 23:05

Maikelosik, niee Jack nie wiedzialby za bardzo co ma na skrzydle robic i schodzil by do srodka, a w zeszlym sezonie Rosicky tez sredniawo na skrzydle sobie radzil, trzeba szybkich skrzydlowych zeby rozbijali obrone przeciwnika i budzili w nich niepokoj

vantastic komentarzy: 99211.11.2012, 23:05

@Mid
Established to fan Arsenalu,często bywa na meczach wyjazdowych.Nie owija w bawełnę,trochę kontrowersyjny typ.Podobno jest bliskim kumplem Oxa.

Pinguite komentarzy: 1502011.11.2012, 23:05

Słyszeliście, że dziś bramkarz Rogerio Ceni zdobył 107 gola w karierze dla swej drużyny?! Prze skubany gościu! :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41211.11.2012, 23:05