Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham!

Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham! 10.11.2012, 16:51, Sebastian Czarnecki 3729 komentarzy

Małe derby Londynu mogły okazać się pasjonujące dla każdego neutralnego kibica. Sześć bramek, dwa rzuty karne, w tym jeden nietrafiony, ładne i składne akcje oraz podział punktów - to wszystko działo się dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium. Rozczarowani mogą być jedynie sympatycy londyńskiego Arsenalu, który znowu nie potrafił wygrać meczu, nawet mając do dyspozycji rzut karny w 95. minucie meczu! The Gunners kolejny raz muszą zadowolić się podziałem punktów, za co sami są sobie winni.

Arsenal: Mannone - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Coquelin (56. Ramsey)- Walcott (84. Arszawin), Cazorla, Podolski (76. Oxlade-Chamberlain) - Giroud

Fulham: Schwarzer - Riether, Hangeland, Hughes, Riise - Baird, Sidwell - Dejagah (85. Dejagah), Ruiz, Richardson (23. Kacaniklić) - Berbatow

Obie drużyny bardzo ostrożnie rozpoczęły pierwsze minuty meczu. Nikt nie chciał się narazić na groźną kontrę ze strony rywali, przez co początkowe dziesięć minut nie przyniosły nam żadnych odważnych ataków.

Sytuacja zmieniła się w 11. minucie meczu, kiedy to dośrodkowanie Theo Walcotta z rzutu rożnego głową na gola zamienił Olivier Giroud. Futbolówkę próbował jeszcze trącić Mark Schwarzer, ale nie zdołał uratować zespołu przed stratą bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Po zdobytej bramce przez Arsenal, Fulham spróbowało nieco groźniej zaatakować, by odrobić straty. Podopieczni Martina Jola nie potrafili jednak wypracować sobie żadnej dogodnej okazji do zdobycia gola.

W 23. minucie Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Błąd w obronie rywala wykorzystał Mikel Arteta, który dopadł do bezpańskiej futbolówki i wyłożył już tuż pod bramkę Schwarzera, gdzie wbiegał już Lukas Podolski. Reprezentant Niemiec ubiegł interweniującego defensora i umieścił piłkę w bramce, 2-0 dla Arsenalu!

Chwilę później boisko opuścił wcześniej kontuzjowany Kieran Richardson. W jego miejsce wszedł Kacaniklić.

W 29. minucie The Cottagers w końcu złapali kontakt. Z rzutu rożnego dośrodkował Bryan Ruiz, a Dimitar Berbatow głową pokonał Vito Mannone. 2-1.

Po bramce kontaktowej tempo spotkania nieco się uspokoiło, ale to wciąż Fulham częściej dochodziło do głosu.

Wysiłek gości opłacił się w 40. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Berbatowa Kacaniklić pokonał głową fatalnie ustawionego Vito Mannone, który taki strzał powinien był obronić z zamkniętymi oczami. 2-2!

Tuż przed przerwą gracze Fulham mogli zdobyć jeszcze gola do szatni. Z dogodnej pozycji strzelał Berbatow, ale pomylił się.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zeszły do szatni z wynikiem 2-2.

Druga połowa zaczęła się zdecydowanie żywiej od pierwszej. W 49. minucie Giroud otrzymał dośrodkowanie w pole karne, ale okazało się dla niego minimalnie za wysokie. Dwie minuty później dobrą akcję przeprowadzili goście. Prawym skrzydłem przeszarżował Dejagah, a następnie wyłożył futbolówkę do Ruiza, który oddał mocny strzał z dystansu, ale jednak obok bramki.

W 55. minucie Olivier Giroud wymienił się podaniami z Theo Walcottem, a ten drugi przeprowadził szybki rajd prawym skrzydłem, stopniowo przechodząc do środka ataku. Kiedy Anglik znalazł się w dogodnej pozycji, oddał mocny strzał, który minimalnie minął się z bramką Schwarzera.

Minutę później boisko opuścił Coquelin, a w jego miejsce wszedł Aaron Ramsey.

W 60. minucie meczu Phil Dowd podjął bardzo dziwną i mocno kontrowersyjną decyzję. Po faulu Sidwella na Cazorli, arbiter postanowił ukarać faulującego żółtym kartonikiem. Kiedy jednak doszedł do wniosku, że Sidwell został już wcześniej ukarany kartką, ten wręczył ją Aaronowi Ramseyowi. Nikt nie wie za co, pewnie nawet sam Dowd.

W 66. minucie Phil Dowd podyktował jedenastkę przeciwko Arsenalowi. W polu karnym Kanonierów znalazł się Bryan Ruiz, jednak został nieprzepisowo powstrzymany przez Artetę.

Jedenastkę na gola minutę później zamienił Berbatow, który strzelił w prawy róg bramki Mannone. Włoski golkiper nawet nie ruszył się z miejsca, 3-2 dla Fulham

Radość gości nie trwała jednak zbyt długo. W 69. minucie w sytuacji sam na sam wyszedł Giroud, ale w stuprocentowej okazji trafił w słupek. Do bezpańskiej futbolówki dopadł jeszcze Walcott, który natychmiast dośrodkował w pole karne, gdzie... znów czekał Giroud. Francuz tym razem się nie pomylił i głową pokonał australijskiego bramkarza!

W 76. minucie w miejsce Podolskiego wszedł Oxlade-Chamberlain.

Kanonierzy zdecydowanie zaatakowali po wyrównującej bramce i stwarzali sobie coraz więcej sytuacji. W 80. minucie samodzielny rajd przeprowadził Giroud, który przedarł się między obrońcami i z dystansu uderzył na bramkę Schwarzera. Australijski golkiper stanął jednak na wysokości zadania i odbił futbolówkę na rzut rożny.

W 84. minucie Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę. Arszawin zastąpił na placu gry Walcotta.

Ostatnia akcja w ostatnich sekundach meczu przyniosła Kanonierom jedenastkę! Dośrodkowanie Arszawina z lewej strony boiska ręką zatrzymał Chris Baird, a Phil Dowd nie zawahał się ani chwili i wskazał na wapno!

Do wykonania jedenastki podszedł Mikel Arteta, który... zmarnował ostatnią szansę na zwycięstwo. Rzut karny pięknie zatrzymał Mark Schwarzer i nie dopuścił do wyrównania!

Tuż po rzucie karnym, Phil Dowd zakończył spotkanie, w którym Kanonierzy kolejny raz nie potrafili zdobyć trzech punktów.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
allshaq komentarzy: 43312.11.2012, 17:57

potrebujemy Vieiry albo Keane'a albo Makelele w srodku pola do czyszczenia, bo bida z nyndzom !!!

MateuszK4nonier komentarzy: 440412.11.2012, 17:55

facebook.com/pages/Emmanuel-Frimpong/126732114075965?fref=ts

Jak teraz sprawdzam, to kiedyś był on chyba prawdziwy, ale teraz ma nowe konto i te chyba ktoś przejął.

Bartosz5 komentarzy: 21612.11.2012, 17:54

Zdaniem serwisu Goal.com, Emmanuel Frimpong został wystawiony przez Arsenal na listę transferową. Klub nie chce przedłużać z Ghańczykiem wygasającego po tym sezonie kontraktu.

vinio komentarzy: 254712.11.2012, 17:50

Powiem wam tak jest coś na rzeczy z transferami i może to nie będzie Cavani i Fella ale np taki Zaha i Lopez. Wątpie w sprawdzenie wyżej wymienionych zawodników, ale może być łatwo wyciągnać M'Ville który ma problemy

AFC1208 komentarzy: 137012.11.2012, 17:39

Wenger nie przejdzie na 4 4 2, wiec takie dywagacje nie maja sensu. On nadal mysli, ze ma sklad, ktory przypomina Barcelonę i cały czas bedzie ciagnął swoje 4 5 1.

Ars3n komentarzy: 1235412.11.2012, 17:38

Shinev
Dokladnie tak samo uwazam i dlatego sie zalozylem ^^ Musi zaczac strzelac, a ja nie moge przegrac.

Fajna statystyka. Dzeko 380min- 5bramek, Walcott 300min- 2bramki (+ asysty) i kosztowali tyle co Caroll :d

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 112.11.2012, 17:34

@Ars3n

W meczu z nami prezentował się nieźle, w powietrzu totalnie dominował. Jestem pewien że w końcu się ogarnie. Jest/był głównym obiektem żartów, ale mimo wszystko to dobry napastnik (nie świetny, ale dobry) i te 10 goli IMO ustrzeli.

@peciakk

Nie żartuj... ;o

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 212.11.2012, 17:32

Ja też jestem za 4-4-2, i szansą dla Chamakha.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 512.11.2012, 17:30

Shinev@
Przyznam Ci szczerze że ja nadal w niego wierze i jestem jego fanem :(

Ars3n komentarzy: 1235412.11.2012, 17:29

Jak*

Shinev
Poczatek poczatkiem, ale to juz ponad 10 kolejek, a on bez glupiej bramki. Caroll zagral ponad 530min na 990, wiec to nawet malo nie jest. Mam nadzieje, ze jednak postrzela cos, bo inaczej to on jest dupa, a nie napastnikiem.

@Ars3n

Ale on chyba tam jakieś kontuzje miał, poza tym musi się jeszcze wkomponować. A tak w ogóle to dopiero początek sezonu ^^

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 512.11.2012, 17:24

Shinev@
Patrząc na ten filmik to Chamakh faktycznie dobry napadzior ;p Ale to tylko filmik z YT niestety ;s

Ars3n komentarzy: 1235412.11.2012, 17:21

Shinev
Aha, spoko :)
Ja z kumplem Live zalozylem sie, ze Caroll dla WHU strzeli 10goli, bo to idealny klub dla niego... Ja na razie to przegrywam :l

AFC1208 komentarzy: 137012.11.2012, 17:21

Shinev

Po co próbowac Walcotta w 4 4 2 z Giroudem, jak Theo za 1,5 m-ca bedzie grał w niebieskiej czesci Londynu. Ktos tu jescze wierzy, ze on podpisze kontrakt ?

Gervinho-----------Podolski--------------Oxlade

Praktycznie mamy szpital i niektórych piłkarzy z brakiem formy.

COYG!

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 112.11.2012, 17:18

@Ars3n

Do niczego. Zainspirowała mnie czyjaś wypowiedź "Shinev na przekór, jak zawsze", a avka miałem obrócić inaczej, ale mi się nie chciało ;] Ale ten Poldi nabija farciarsko gole, mam nieoficjalny zakład że Pogrebnyak strzeli więcej, a póki co cienuje :/

Chciałbym powrócić jeszcze do sprawy Chamakha. Znalazłem fajną kompilację na yt.

youtube.com/watch?v=lGtTJnHhX8g

Szaman ssie do momentu wejścia Girouda, a później gra bardzo dobrze, co słusznie zauważył jeden z komentujących :
"Chamakh only plays well when he has striking partner, in this case Giroud!"

Trzeba przyznać że coś w tym jest. Wielka szkoda że Wenger nie chce spróbować 4-4-2. I tak gramy słabo, a może ten system odpali? Wiem że nie jesteście zwolennikami Marouane'a, więc obok Girouda można postawić Walcotta. Francuz absorbuje uwagę obrońców, przez co Theo może łatwiej dochodzić do prostopadłych piłek. A więc WENGER OUT, a IN ktokolwiek, byleby spróbował 4-4-2 ;]

AFC1208 komentarzy: 137012.11.2012, 17:18

SS swoje najlepsze lata spędził u nas. Można go juz smialo nazywac legendą tego klubu ;)

Pinguite komentarzy: 1502012.11.2012, 17:15

Squillaci przecież odejdzie w lecie, to co to za "wieczny" Kanonier? :P

AFC1208 komentarzy: 137012.11.2012, 17:14

Zobaczymy co Wilshere powie o swojej lojalnosci za 5 lat jesli bedziemy sie tułac w środku tabeli ( tfu odpukac oczywiscie).

AFC1208 komentarzy: 137012.11.2012, 17:08

Tak sie zastanawiam czy jest w naszym klubie piłkarz, ktorego koszulke mozna sobie kupic i nie obawiac sie ze odejdzie w najlepszym momecie swojej kariery ?

Cinak komentarzy: 19112.11.2012, 17:04

Webb bedzie sedziowal nasz meczyk z kurakami..

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 212.11.2012, 17:04

Webb sędzią w meczu ze Spuds. hueuhehue

cieniak14 komentarzy: 172812.11.2012, 17:03

No nie wiem ja tam podobieństwa nie widze , nawet w sylwetce :)

Ars3n komentarzy: 1235412.11.2012, 17:03

Shinev
Do czego nawiazuje twoj avek, ze zrobiles go odwrotnie (na przekor) ?
Co do pytania, to jesli sie nie myle to tak, ma 3 bramki.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 112.11.2012, 17:01

Koklę i Ox to akurat podobni są. Jak się nie jest kibicem Arsenalu to łatwo się pomylić.

cieniak14 komentarzy: 172812.11.2012, 16:59

eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-mistrzow/francis-coquelin,642716,sportowiec.html

A tu mamy przyklad znajomości Arsenalu (spójrzcie na zdjęcie ) :D

Belzebub666 komentarzy: 280112.11.2012, 16:57

czy jest już crack do fm 2013?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 112.11.2012, 16:52

Podolski ma 3 gole w Premier League?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320712.11.2012, 16:45

wiecie co wam powiem? że wolałbym aby Diaby nie wrócił już w tym sezonie.. bo jak wróci przed styczniem i pogra cały miesiąc, to Wenger powie, że nie potrzebuje nikogo do ŚP bo Diaby wrócił.. a zapewne Diaby zrobi psikusa i w połowie lutego wypadnie na 2-3 miesiące -.-

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.11.2012, 16:43

Wszystko wskazuje na to ze terry robi out na caly sezon juz 2012/2013

Arsenalfcfan komentarzy: 1320712.11.2012, 16:42

To jest nasza jedyna nadzieja abyśmy mieli jeszcze szanse na Top4 ... bo póki co na to się nie zanosi...

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 112.11.2012, 16:41

Arsenalfcfan
No 4 transfery w Arsenalu zimą hahah

Me3mber komentarzy: 256112.11.2012, 16:41

Arsenalfan-> o stary, oby chociaż jeden doszedł.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320712.11.2012, 16:38

tak widze, że o transferach z Arsenalu piszecie to ja również uważam, że jest spora szansa, że B.Sagna odejdzie.. jeśli nie zobaczy aktywności w zimowym i poprawy zespołu to bądźmy pewni, że znajdą się zespoły, które będą chciały go kupić.. np. Real..

Jak dla mnie to w styczniowym powinniśmy ruszyć tyłek i kupić 3-4 zawodników, podziele sobie zawodników na 2 kategorie, którzy powinni przyjść do 1 składu i do uzupełnienia:

Do 1 składu
-Isco (za Poldiego)
-Ben Arfa
-Fellaini(rotacja nim)
-Baines(za Santosa, Gibbs na ławke, częsta rotacja)

royal

Ta część o Diaby'm juz nie odnosiła sie do odpowiedzi na Twój komentarz. Porównałem Rvp do do Abou bo to najbardziej szklani pilkarze u nas w ostatnich sezonach. Po prostu po pierwszym zdaniu powinien byc Enter, dlatego tak troche dziwnie to wyglada ;)

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1412.11.2012, 16:08

Van Persie to dobry zawodnik ale żałosny człowiek. Nie dość, że zadufany w sobie, nadmuchane ma ego jak balon to jeszcze kłamca.

TakKrzysiu komentarzy: 893812.11.2012, 16:08

AFC1208@
Strzelałby regularnie wiele bramek w każdym sezonie, ale miał wahania formy przez ciągłe kontuzje. Od 2 lat go omijają i efekty widzimy jak na dłoni. Nawet w Manu wygląda jakby grał tam od lat. Chociaz nic dziwnego, tamten zespół jest na te chwila nieco bardziej kreatywny od naszego. Mam nadzieje ze to sie zmieni.

royal komentarzy: 41712.11.2012, 16:06

AFC1208 - Czemu Twoja odpowiedź była skierowana do mnie skoro nie pisałam ani słowa o Diabym?

AFC1208 komentarzy: 137012.11.2012, 16:05

Juz nie przesadzajcie. Robin nie strzełał we wczesniejszych sezonach po 50 bramek w seoznie, tak jak w ostatnim, ale zawsze było to przynjamniej kilkanascie trafień. Czy bramka strzelona np Charltonowi to nie klasa swiatowa ? a to tylko jedna z wielu. Wiem, ze wiekszosc z Was go nie lubi po odejsciu, ale nie umniejszajcie jego klasy.

AFC1208 komentarzy: 137012.11.2012, 16:01