Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham!

Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham! 10.11.2012, 16:51, Sebastian Czarnecki 3729 komentarzy

Małe derby Londynu mogły okazać się pasjonujące dla każdego neutralnego kibica. Sześć bramek, dwa rzuty karne, w tym jeden nietrafiony, ładne i składne akcje oraz podział punktów - to wszystko działo się dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium. Rozczarowani mogą być jedynie sympatycy londyńskiego Arsenalu, który znowu nie potrafił wygrać meczu, nawet mając do dyspozycji rzut karny w 95. minucie meczu! The Gunners kolejny raz muszą zadowolić się podziałem punktów, za co sami są sobie winni.

Arsenal: Mannone - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Coquelin (56. Ramsey)- Walcott (84. Arszawin), Cazorla, Podolski (76. Oxlade-Chamberlain) - Giroud

Fulham: Schwarzer - Riether, Hangeland, Hughes, Riise - Baird, Sidwell - Dejagah (85. Dejagah), Ruiz, Richardson (23. Kacaniklić) - Berbatow

Obie drużyny bardzo ostrożnie rozpoczęły pierwsze minuty meczu. Nikt nie chciał się narazić na groźną kontrę ze strony rywali, przez co początkowe dziesięć minut nie przyniosły nam żadnych odważnych ataków.

Sytuacja zmieniła się w 11. minucie meczu, kiedy to dośrodkowanie Theo Walcotta z rzutu rożnego głową na gola zamienił Olivier Giroud. Futbolówkę próbował jeszcze trącić Mark Schwarzer, ale nie zdołał uratować zespołu przed stratą bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Po zdobytej bramce przez Arsenal, Fulham spróbowało nieco groźniej zaatakować, by odrobić straty. Podopieczni Martina Jola nie potrafili jednak wypracować sobie żadnej dogodnej okazji do zdobycia gola.

W 23. minucie Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Błąd w obronie rywala wykorzystał Mikel Arteta, który dopadł do bezpańskiej futbolówki i wyłożył już tuż pod bramkę Schwarzera, gdzie wbiegał już Lukas Podolski. Reprezentant Niemiec ubiegł interweniującego defensora i umieścił piłkę w bramce, 2-0 dla Arsenalu!

Chwilę później boisko opuścił wcześniej kontuzjowany Kieran Richardson. W jego miejsce wszedł Kacaniklić.

W 29. minucie The Cottagers w końcu złapali kontakt. Z rzutu rożnego dośrodkował Bryan Ruiz, a Dimitar Berbatow głową pokonał Vito Mannone. 2-1.

Po bramce kontaktowej tempo spotkania nieco się uspokoiło, ale to wciąż Fulham częściej dochodziło do głosu.

Wysiłek gości opłacił się w 40. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Berbatowa Kacaniklić pokonał głową fatalnie ustawionego Vito Mannone, który taki strzał powinien był obronić z zamkniętymi oczami. 2-2!

Tuż przed przerwą gracze Fulham mogli zdobyć jeszcze gola do szatni. Z dogodnej pozycji strzelał Berbatow, ale pomylił się.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zeszły do szatni z wynikiem 2-2.

Druga połowa zaczęła się zdecydowanie żywiej od pierwszej. W 49. minucie Giroud otrzymał dośrodkowanie w pole karne, ale okazało się dla niego minimalnie za wysokie. Dwie minuty później dobrą akcję przeprowadzili goście. Prawym skrzydłem przeszarżował Dejagah, a następnie wyłożył futbolówkę do Ruiza, który oddał mocny strzał z dystansu, ale jednak obok bramki.

W 55. minucie Olivier Giroud wymienił się podaniami z Theo Walcottem, a ten drugi przeprowadził szybki rajd prawym skrzydłem, stopniowo przechodząc do środka ataku. Kiedy Anglik znalazł się w dogodnej pozycji, oddał mocny strzał, który minimalnie minął się z bramką Schwarzera.

Minutę później boisko opuścił Coquelin, a w jego miejsce wszedł Aaron Ramsey.

W 60. minucie meczu Phil Dowd podjął bardzo dziwną i mocno kontrowersyjną decyzję. Po faulu Sidwella na Cazorli, arbiter postanowił ukarać faulującego żółtym kartonikiem. Kiedy jednak doszedł do wniosku, że Sidwell został już wcześniej ukarany kartką, ten wręczył ją Aaronowi Ramseyowi. Nikt nie wie za co, pewnie nawet sam Dowd.

W 66. minucie Phil Dowd podyktował jedenastkę przeciwko Arsenalowi. W polu karnym Kanonierów znalazł się Bryan Ruiz, jednak został nieprzepisowo powstrzymany przez Artetę.

Jedenastkę na gola minutę później zamienił Berbatow, który strzelił w prawy róg bramki Mannone. Włoski golkiper nawet nie ruszył się z miejsca, 3-2 dla Fulham

Radość gości nie trwała jednak zbyt długo. W 69. minucie w sytuacji sam na sam wyszedł Giroud, ale w stuprocentowej okazji trafił w słupek. Do bezpańskiej futbolówki dopadł jeszcze Walcott, który natychmiast dośrodkował w pole karne, gdzie... znów czekał Giroud. Francuz tym razem się nie pomylił i głową pokonał australijskiego bramkarza!

W 76. minucie w miejsce Podolskiego wszedł Oxlade-Chamberlain.

Kanonierzy zdecydowanie zaatakowali po wyrównującej bramce i stwarzali sobie coraz więcej sytuacji. W 80. minucie samodzielny rajd przeprowadził Giroud, który przedarł się między obrońcami i z dystansu uderzył na bramkę Schwarzera. Australijski golkiper stanął jednak na wysokości zadania i odbił futbolówkę na rzut rożny.

W 84. minucie Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę. Arszawin zastąpił na placu gry Walcotta.

Ostatnia akcja w ostatnich sekundach meczu przyniosła Kanonierom jedenastkę! Dośrodkowanie Arszawina z lewej strony boiska ręką zatrzymał Chris Baird, a Phil Dowd nie zawahał się ani chwili i wskazał na wapno!

Do wykonania jedenastki podszedł Mikel Arteta, który... zmarnował ostatnią szansę na zwycięstwo. Rzut karny pięknie zatrzymał Mark Schwarzer i nie dopuścił do wyrównania!

Tuż po rzucie karnym, Phil Dowd zakończył spotkanie, w którym Kanonierzy kolejny raz nie potrafili zdobyć trzech punktów.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
royal komentarzy: 41712.11.2012, 15:54

AFC1208 - No cóż nie pozostaje mi nic innego jak uznać swój błąd i zgodzić się z Tobą. Rzeczywiście nie ma co porównywać Frimponga i RVP, ten drugi zdecydowanie więcej dawał zespołowi, wciąż jednak jestem zdania, że "zwalnianie" dwudziestolatka (który na dodatek ostatnio był kontuzjowany i nie miał właściwie możliwości pokazania się) jest lekkim nadużyciem.

TakKrzysiu komentarzy: 893812.11.2012, 15:49

Mamy niezgrany zespół, widać jak brakuje Diaby'ego. Na początku sezonu bylo widac ze z dnia na dzien jest coraz lepszy. Wilshere wpadł i wypadł przez głupią czerwień. Mam nadzieje ze Giroud sie rozkręci bo wreszcie zaczyna grac jak powinien, oby to podtrzymał.

Verminator97 komentarzy: 1490012.11.2012, 15:45

Szczerze to bardziej mi brakuje Fabsa i Samira. Robin nigdy nie był moim ulubieńcem ale Fabregas to dziś jest moim ulubionym piłkarzem , Samira też nadal lubie ale wkurzył mnie tym , że gdy odszedł Cesc on też zaraz poszedł do City ...

AFC1208 komentarzy: 137012.11.2012, 15:43

royal

Persie w kazdym sezonie, pokazywał, ze jest napastnikiem klasy światowej. Nie wiem czy ktoś chciał, zeby odchodzil nawet gdy był konruzjowany. Zresztą on na pewno czesciej grał niz Diaby i miał znacznie wiekszy wpływ na zespół.

Orandzo komentarzy: 338012.11.2012, 15:42

Wengerobama

royal komentarzy: 41712.11.2012, 15:38

pajdi - Chodzi o to, że przez długi czas byli krytykowani, że są za słabi na klub, nagle sezon życia i odchodzą. Ilu było takich co chcieli wywalać RVP czy Songa? Po prostu dostawali swoją szansę i okazywało się, że jednak są wartościowi, Persie nie był gwiazdą Arsenalu przez 7 lat, tylko jeden sezon i też wszyscy wcześniej twierdzili, że 'szklanka' jest na Arsenal zbyt słaby.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1412.11.2012, 15:34

Szkoda, że nie ma już piłkarzy w Arsenalu jak Dennis Bergkamp. Może Jack takim będzie ale cholera wie. Ja już nikomu na słowo nie wierzę po akcjach z Fabregasem i Van Persie

pajdi komentarzy: 378012.11.2012, 15:31

royal

No ilu było takich ? Każdy odchodził jako gwiazda, mi nie przychodzi na myśl do głowy, ktoś kto był za słaby na Arsenal a w klubach typu fcb czy Manchester zrobił karierę.
Mnie też Frimpong w ogóle nie przekonuje swoją grą jak już otrzyma szansę.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1412.11.2012, 15:30

Prawdziwym kanonierem to ja teraz nazwę tylko tego co będzie dobrze grał i nie ucieknie jak szczur z tonącego statku po sezonie jak każdy inny.

Ars3n komentarzy: 1235412.11.2012, 15:29

Mievo
Czyli tamten sezon byl van persiego. Ten sezon bedzie Walcotta, a nastepny Diabyego. Co ich laczy ? koniec kontraktu, sezon zycia i wypad z klubu.

royal komentarzy: 41712.11.2012, 15:27

Nie ma szans, Sagna odejdzie na 100%. A Frimpong powinnien zostać. Ilu już było w Arsenalu takich, którzy "są za słabi" a dziś grają w Barcelonach, Manchesterach itp.? Poza tym, to jeden z niewielu zawodników, którzy przynajmniej sprawiają wrażenie, że zależy im na klubie. Niedawno też było "Cienkinson Out" a dziś to ukochany, prawdziwy kanonier. Frimmi to przyszłość tego klubu. Pewnie przyjdzie mi jeszcze pożałować tych słów, ale cóż poradzę na to, że to jeden z niewielu zawodników, których jeszcze lubię.

Ars3n komentarzy: 1235412.11.2012, 15:26

AFC
W takim razie zobaczymy ile dostanie tych szans, bo Wenger i tak go narazie nie sprzeda, a szkoda. Mnie w sumie nie przekona swoimi wystepami.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1412.11.2012, 15:25

Diaby to dopiero przestanie łapać kontuzje i zacznie grać na poziomie jak mu rok kontraktu zostanie. Wtedy odezwie się w nim wewnętrzny chłopiec i ucieknie do Manchesteru.

AFC1208 komentarzy: 137012.11.2012, 15:16

Ar3n

Zobacz jakich pilkarzy mielismy w pomocy, gdy swoją przygodę w Arsenalu zaczynał Song. Niby tez powinien siedziec na trybunach, a jednak dostawal swoją szansę. Podobnie moze byc z Frimpongiem, wyzej od niego jest tylko Coq i Arteta, wiec na pewno bedzie czesto gral w COC.

crisadus komentarzy: 850712.11.2012, 15:13

Frimpong to wciąż młody zawodnik i powinien zostać w Arsenalu. Możemy go oceniać za jakieś 2-3 lata. Póki co grał mało i jeszcze te kontuzje. Ciężko wrócić po krzyżowych.

Ars3n komentarzy: 1235412.11.2012, 15:12

AFC
Nie zapominaj, ze jest jeszcze Coquelin. Jest sprawny, a nie gra to co w takim razie z Frimpongiem? Bedzie siedzial na trybunach w lidze, zgarnial kase i pogra czasem 20min w CoC ? Wenger nie wie co to rotacja, wiec oni razem beda siedziec na lawie, a Arteta kisil sie w defensywie.

AFC1208 komentarzy: 137012.11.2012, 15:09

Lepiej, żeby Frimpong został. Song tez na początku smiesznie sie poruszał po boisku, czasem nawet wydawalo sie, ze on w ogole nie nadaje sie do tego sportu, a pozniej mocno sie rozwinął i wiadomo gdzie teraz gra ;p

vantastic komentarzy: 99212.11.2012, 15:07

Sagna pierwszy do sprzedaży w lato.Kierunek?Pewnie Włochy.Inter wydaje się być całkiem sensowny dla niego.A propos Frimponga,w mojej opinii:do odstrzału.Zarabia całkiem sporo jak na swoje umiejętności.Talent ma niewątpliwy,ale myślę,że jednak Bozia dała mu za mało rozumku żeby go wykorzystać.

Ars3n komentarzy: 1235412.11.2012, 15:05

Pauleta
Dokladnie. Szkoda takich osob, ktore kochaja klub, ale jednak sa zbyt slabi.Natomiast takich najemnikow nie obchodza losy klubu.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.11.2012, 15:03

Już nie przesadzajcie z Diabym to tylko 3 tygodnie (maks 6 :P). Decyzje o jego być, albo nie być podjąłbym dopiero po tym sezonie, przecież to są tylko urazy mięśniowe...Jeszcze cierpliwość może się opłacić.

Też myślę, że Frimmi to nie ten poziom, tak samo jak z Djourou. Obaj kochają Arsenal, ale trzeba odsunąć sentymenty na bok. Szkoda, że to życie jest niesprawiedliwie i to van Persie i Nasri otrzymali większe umiejętności :/

pajdi komentarzy: 378012.11.2012, 14:59

Przerwa na reprezentacje, Ozil, CR7 nie jadą.. Szkoda, że Wenger nie potrafi zostawić piłkarzy w Londynie, powiedzieć, że mają kontuzje, potem płacze, że nie ma kim grać.

Pinguite komentarzy: 1502012.11.2012, 14:57

Fakt, kupa czasu, wysiedzi przez 2 sezony w szpitalu i potem sezon życia, a następnie welcome in Manchester xDD

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41212.11.2012, 14:52

Pinguite

Frimi nie zdążył nic pokazać, bo mu się kontuzje przytrafiły. Waleczności mu odmówić nie można i jakiś krótki kontrakt można by mu było zaoferować.

Ars3n komentarzy: 1235412.11.2012, 14:51

Frimpong nie nadaje sie do Arsenalu. Znow chcecie zbierac sredniakow ?

tomekafc95 komentarzy: 413612.11.2012, 14:46

ma moze ktos jakies info odnosnie kontraktow z gory dzieki squill fabian frimpon pewnie odejda

Dlaczego Frimpong ma przedłożyć kontrakt? Co takiego pokazał iż można by mu zaoferować nowy kontrakt poza kontrowersyjnymi twittami?

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 112.11.2012, 14:45

czyli jak coś to Abou jeszcze przez 2 lata będzie się leczył na koszt Arsenalu. miałem nadzieje, że kontrakt maksymalnie do 2014

crisadus komentarzy: 850712.11.2012, 14:43

Zaha powinien być wzmocnieniem, a nie zastępstwem dla Theo.

Pinguite komentarzy: 1502012.11.2012, 14:43

Abou Diaby ma podpisany kontrakt do 2015 roku. Nie wiem kiedy podpisywał, wiem tyle do kiedy ma.

@Midgardsorm

Oczywiście, że nie kosztem Theo. Walcott jest potrzebny i powinniśmy zrobić wszystko, aby zatrzymać go w klubie.

Ars3n komentarzy: 1235412.11.2012, 14:41

rogerio* ajc :| swiftkey wyskoczyl mi z jakims roberto.

tomekafc95 komentarzy: 413612.11.2012, 14:41

walcott arsza ja bym ich wybral sorry dench ale nic nie pokazal na twitterze tylko sie wybija

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 112.11.2012, 14:39

jakby ktoś z was pamiętał to byłbym wdzięczny za info kiedy Diaby ostatni raz podpisał kontrakt i kiedy mu się kończy

Ars3n komentarzy: 1235412.11.2012, 14:39

Wenger outowicz mowi, ze Robert Ceni juz jest stary ;] slyszalem o nim juz jakis czas temu gdy mial na koncie ok. 90 bramek.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.11.2012, 14:37

narazie najbardziej potwierdzona plota na zime to przejscie lamparda do chin , zarzad klubu z azji nawet mowi ze prowadzi rozmowy w tej sprawie...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.11.2012, 14:37

tomekafc95
contracts expiring next summer: Walcott, Arshavin, Fabianski, Squillaci & Frimpong. Only 1-2 expected to renew their deals.

tyle słyszałem

tomekafc95 komentarzy: 413612.11.2012, 14:34

szlyszal ktos ze frimpong ma byc sprzedany

Pinguite komentarzy: 1502012.11.2012, 14:28

Niech sobie piszą, smutne ich życie i muszą na czymś odreagować. Aczkolwiek nie wiem czy opłaca się go kupować, bo gościu ma już 39 lat ;)

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 112.11.2012, 14:28

niepotrzebnie* oczywiście razem

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 112.11.2012, 14:21

@Ping
nie potrzebnie o nim wspominałeś, zaraz się zejdą Wenger outowcy i zaczną pisać, że musimy go kupić

Pinguite komentarzy: 1502012.11.2012, 13:59

Nie tylko karne, ale gościu potrafi świetnie uderzyć z wolnego ;) Nasi piłkarze powinni się uczyć od niego. Wstyd, żeby bramkarz lepiej strzelał z wolnych niż napastnicy czy pomocnicy ;)

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 112.11.2012, 13:56

to sporo karnych musiał strzelić, Butt miał ponad 30 bramek

Pinguite komentarzy: 1502012.11.2012, 13:46

Co tam Messi! Co tam Pele! Najlepszy to jest bramkarz Rogerio Ceni, który wczoraj zdobył 107 gola w karierze! To się nazywa ultra pro player :P

AFC1208 komentarzy: 137012.11.2012, 13:40

W United tez jest co najmniej taki jeden fałszywy ;p

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 112.11.2012, 13:32

@Mid
dla mnie byle nie Chelsea ;) za dużo tam "fałszywych" piłkarzy, jak Cole czy Terry. United mimo wszystko szanuję

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.11.2012, 13:27

messi pobil rekord pelego , walnal wczoraj 76 bramke w jednym roku , pele mial 75

mozna go lubic lub nie itp ale naprawde ladny wynik a 2012 r jeszcze troche potrwa

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41212.11.2012, 13:22