Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham!

Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham! 10.11.2012, 16:51, Sebastian Czarnecki 3729 komentarzy

Małe derby Londynu mogły okazać się pasjonujące dla każdego neutralnego kibica. Sześć bramek, dwa rzuty karne, w tym jeden nietrafiony, ładne i składne akcje oraz podział punktów - to wszystko działo się dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium. Rozczarowani mogą być jedynie sympatycy londyńskiego Arsenalu, który znowu nie potrafił wygrać meczu, nawet mając do dyspozycji rzut karny w 95. minucie meczu! The Gunners kolejny raz muszą zadowolić się podziałem punktów, za co sami są sobie winni.

Arsenal: Mannone - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Coquelin (56. Ramsey)- Walcott (84. Arszawin), Cazorla, Podolski (76. Oxlade-Chamberlain) - Giroud

Fulham: Schwarzer - Riether, Hangeland, Hughes, Riise - Baird, Sidwell - Dejagah (85. Dejagah), Ruiz, Richardson (23. Kacaniklić) - Berbatow

Obie drużyny bardzo ostrożnie rozpoczęły pierwsze minuty meczu. Nikt nie chciał się narazić na groźną kontrę ze strony rywali, przez co początkowe dziesięć minut nie przyniosły nam żadnych odważnych ataków.

Sytuacja zmieniła się w 11. minucie meczu, kiedy to dośrodkowanie Theo Walcotta z rzutu rożnego głową na gola zamienił Olivier Giroud. Futbolówkę próbował jeszcze trącić Mark Schwarzer, ale nie zdołał uratować zespołu przed stratą bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Po zdobytej bramce przez Arsenal, Fulham spróbowało nieco groźniej zaatakować, by odrobić straty. Podopieczni Martina Jola nie potrafili jednak wypracować sobie żadnej dogodnej okazji do zdobycia gola.

W 23. minucie Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Błąd w obronie rywala wykorzystał Mikel Arteta, który dopadł do bezpańskiej futbolówki i wyłożył już tuż pod bramkę Schwarzera, gdzie wbiegał już Lukas Podolski. Reprezentant Niemiec ubiegł interweniującego defensora i umieścił piłkę w bramce, 2-0 dla Arsenalu!

Chwilę później boisko opuścił wcześniej kontuzjowany Kieran Richardson. W jego miejsce wszedł Kacaniklić.

W 29. minucie The Cottagers w końcu złapali kontakt. Z rzutu rożnego dośrodkował Bryan Ruiz, a Dimitar Berbatow głową pokonał Vito Mannone. 2-1.

Po bramce kontaktowej tempo spotkania nieco się uspokoiło, ale to wciąż Fulham częściej dochodziło do głosu.

Wysiłek gości opłacił się w 40. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Berbatowa Kacaniklić pokonał głową fatalnie ustawionego Vito Mannone, który taki strzał powinien był obronić z zamkniętymi oczami. 2-2!

Tuż przed przerwą gracze Fulham mogli zdobyć jeszcze gola do szatni. Z dogodnej pozycji strzelał Berbatow, ale pomylił się.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zeszły do szatni z wynikiem 2-2.

Druga połowa zaczęła się zdecydowanie żywiej od pierwszej. W 49. minucie Giroud otrzymał dośrodkowanie w pole karne, ale okazało się dla niego minimalnie za wysokie. Dwie minuty później dobrą akcję przeprowadzili goście. Prawym skrzydłem przeszarżował Dejagah, a następnie wyłożył futbolówkę do Ruiza, który oddał mocny strzał z dystansu, ale jednak obok bramki.

W 55. minucie Olivier Giroud wymienił się podaniami z Theo Walcottem, a ten drugi przeprowadził szybki rajd prawym skrzydłem, stopniowo przechodząc do środka ataku. Kiedy Anglik znalazł się w dogodnej pozycji, oddał mocny strzał, który minimalnie minął się z bramką Schwarzera.

Minutę później boisko opuścił Coquelin, a w jego miejsce wszedł Aaron Ramsey.

W 60. minucie meczu Phil Dowd podjął bardzo dziwną i mocno kontrowersyjną decyzję. Po faulu Sidwella na Cazorli, arbiter postanowił ukarać faulującego żółtym kartonikiem. Kiedy jednak doszedł do wniosku, że Sidwell został już wcześniej ukarany kartką, ten wręczył ją Aaronowi Ramseyowi. Nikt nie wie za co, pewnie nawet sam Dowd.

W 66. minucie Phil Dowd podyktował jedenastkę przeciwko Arsenalowi. W polu karnym Kanonierów znalazł się Bryan Ruiz, jednak został nieprzepisowo powstrzymany przez Artetę.

Jedenastkę na gola minutę później zamienił Berbatow, który strzelił w prawy róg bramki Mannone. Włoski golkiper nawet nie ruszył się z miejsca, 3-2 dla Fulham

Radość gości nie trwała jednak zbyt długo. W 69. minucie w sytuacji sam na sam wyszedł Giroud, ale w stuprocentowej okazji trafił w słupek. Do bezpańskiej futbolówki dopadł jeszcze Walcott, który natychmiast dośrodkował w pole karne, gdzie... znów czekał Giroud. Francuz tym razem się nie pomylił i głową pokonał australijskiego bramkarza!

W 76. minucie w miejsce Podolskiego wszedł Oxlade-Chamberlain.

Kanonierzy zdecydowanie zaatakowali po wyrównującej bramce i stwarzali sobie coraz więcej sytuacji. W 80. minucie samodzielny rajd przeprowadził Giroud, który przedarł się między obrońcami i z dystansu uderzył na bramkę Schwarzera. Australijski golkiper stanął jednak na wysokości zadania i odbił futbolówkę na rzut rożny.

W 84. minucie Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę. Arszawin zastąpił na placu gry Walcotta.

Ostatnia akcja w ostatnich sekundach meczu przyniosła Kanonierom jedenastkę! Dośrodkowanie Arszawina z lewej strony boiska ręką zatrzymał Chris Baird, a Phil Dowd nie zawahał się ani chwili i wskazał na wapno!

Do wykonania jedenastki podszedł Mikel Arteta, który... zmarnował ostatnią szansę na zwycięstwo. Rzut karny pięknie zatrzymał Mark Schwarzer i nie dopuścił do wyrównania!

Tuż po rzucie karnym, Phil Dowd zakończył spotkanie, w którym Kanonierzy kolejny raz nie potrafili zdobyć trzech punktów.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
AFC1208 komentarzy: 137012.11.2012, 13:18

Rivaldo

A czy to wazne kto wygra mistrzostwo? Walka toczy sie juz bez nas, wiec szczerze mało mnie to interesuje. Dla mnie moze to byc nawet WBA ;p

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.11.2012, 13:06

Czyzby byla powtorka z rozrywki i znow city vs united o misttrza PL , bo chelsea bez dobrych zmiennikow i prawdziwej 9 juz powolutku puchnie , wba ich za tydzien dobije i bedzie ciekawie dopiero wtedy

AFC1208 komentarzy: 137012.11.2012, 12:57

Szkoda,ze sprzedajemy najlepszych graczy do głownych rywali. Takie ruchy pokazują, ze juz sie kompletnie nie liczymy w walce o mistrzostwo. Najpierw Robin do Manu, teraz Theo do Chelsea.. nie zdziwie sie jak niedlugo sprzedamy kogos do Tottenhamu.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41212.11.2012, 12:21

crisadus

Nawet kosztem Walcotta?

crisadus komentarzy: 850712.11.2012, 12:15

Zaha coraz bliżej Arsenalu, Mam nadzieję, że sfinalizujemy umowę z młodym Anglikiem.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41212.11.2012, 11:47

Posłuchajcie sobie:

talksport.co.uk/radio/sports-breakfast/121112/cross-arsenal-want-replace-walcott-zaha-185083

Insekt komentarzy: 148712.11.2012, 11:45

Na dzeko nie ma szans... On ma chyba 180 tysiecy fuli w city prawda? A arsenal mu ile zaoferuje? 80?:)

Belzebub666 komentarzy: 280112.11.2012, 11:44

Widzieliście co zrobił wczoraj Belhanda ? Gośc miał na koncie żółtą kartkę, parę minut wcześniej Montpellier wyrównało na 1-1 grając od 10 minuty z przewagą i nagle w błahej sytuacji wyskoczył do piłki i zagrał jak w siatkówce, szczyt głupoty

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41212.11.2012, 11:36

Belzebub666

Nadzieja nadzieją, ale trzeba brać po uwagę różne scenariusze.

Belzebub666 komentarzy: 280112.11.2012, 11:32

Midgardsorm, ale ja właśnie miałem nadzieje, że strzeli :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41212.11.2012, 11:30

Belzebub666

Też miałem nadzieję, że to Giroud nie strzeli. Gdyby jednakże nie trafił, mogłoby to negatywnie na niego wpłynąć - a właśnie zaczął się rozkręcać.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41212.11.2012, 11:28

City podobno już rozpoczęło rozmowy w sprawie Falcao. Będą więc musieli kogoś sprzedać, by:

a.) zrobić dla niego miejsce w składzie;
b.) zebrać na niego pieniądze, bo szejki ostatnio tacy chętni do wydawania nie są.

Kroi się więc odejście Dzeko.

Belzebub666 komentarzy: 280112.11.2012, 11:24

Wiem, że Alex nabawił się kontuzji zaraz po wejściu w meczu z Norwich, ale wcześniej i tak wchodził z ławki, dla mnie to właśnie on powinien grac za Podolskiego bądź Wallcota, a co do karnego to gdy tylko sędzia gwizdną to chciałem, żeby strzelał Giroud, miał swój dzień, karnego by na 100% łupną

vP7 komentarzy: 232012.11.2012, 11:17

Belzebub
gadasz głupoty. Ciekawe czy tak mówiłes przed wykonaniem karnego przez Mikela. Ja np. w takich spawach nie ufam giroudowi, a arteta jest dla mnie zaraz po Podolskim najpewniejszym egzekutorem 11stek w drużynie, i myślę że wielu ma takie same zdanie

KochamArsenal88 komentarzy: 100312.11.2012, 11:12

Belzebub nie wiem czy jestes zorientowany w sprawach naszego klubu czy ogladasz tylko mecze, ewentualnie patrzysz na sklady i skroty, a na ta czy inna strone posiwcona kanonierom wchodzisz od swieta, ale uswiadomie Cie ze Alex dopiero co wyleczyl kontuzje a przed kontuzja tez nic wielkiego nie pokazywa, miejmy nadzieje ze teraz powoli wraca do formy.

Belzebub666 komentarzy: 280112.11.2012, 11:00

Ja nie ogarniam dlaczego Alex nie gra w pierwszym składzie, to mega talent, zjada Wallcota na śniadanie, bardzo młody a już doświadczony, był na euro, za nim już 4 lata gry na profesionalnym poziomie, Wenger powinien mu zaufac

Belzebub666 komentarzy: 280112.11.2012, 10:58

W FM'ie jest tak, że jak jest karny do do piłki podchodzi zawsze gośc , który ma już dwie bramki w meczu, szkoda że tak samo nie zrobiono w Arsenalu, Giroud na pewno miałby hat-tricka

mallen komentarzy: 2123912.11.2012, 10:37

Warto zauważyć, że City jeszcze w tym sezonie w PL nie zaznało porażki, a United remisu. My za to mamy nadmiar tego typu wyników :/

COYG!

mallen komentarzy: 2123912.11.2012, 10:13

Dobry monolog nie jest zły :P

Jak AW sprzeda Theo i Bacarego to mogą być dwa ostatne gwódzie do trumny z napisem ARSENAL :/

mallen komentarzy: 2123912.11.2012, 09:43

Świetny występ, świetny filmik i świetny podkład muzyczny :)

mallen komentarzy: 2123912.11.2012, 09:41

Może, już ktoś wstawiał?

Giroud vs Fulham

youtube.com/watch?v=rijEEPkOnQE&feature=share

mallen komentarzy: 2123912.11.2012, 09:19

Theo jednak pojeachał na zgrupowanie razem z Jackiem i Jenkinsonem.

Qarol komentarzy: 1450212.11.2012, 09:11

Taki skrzydłowy/napastnik by się nam przydał w sumie. Bo mamy w ataku Giroud, który zaczyna sie rozkręcać, może grać na tej pozycji Podolski, próbuje coś Gervinho. Tutaj dalibyśmy radę.

Najgorzej będzie ze skrzydłami po odejściu Theo ewentualnym. Gervinho wyjedzie na PNA, zostanie Podolski z Chamberlainem. Forma tego pierwszego to totalna zagadka, drugi nie wytrzyma na równym poziomie dłuższego okresu. Chyba, że Arsene zakombinuje z Santim na skrzydle, ale to według mnie i tak za mało.

Ben Arfa / Sturridge / Adrian dobre typy. O ile ten ostatni to trochę niewiadoma to dwaj pierwsi są naprawdę nieźli. Jeśli Theo ucieknie do Chelsea to na Daniela mamy spore szanse myśle.

pauleta19

Co do pierwszego akapitu, to się zgadzam.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.11.2012, 02:10

Midgardsorm, jakby City kupiło Cavaniego, Falaco czy inną super gwiazdę to na pewno Dzeko jest pierwszy do odstrzału. Wolałbym jednak, żeby Wenger wyczarował innego napastnika - 'snajpera technika'. Giroud i Dzeko są do siebie za bardzo podobni pod względem stylu. Jednak nikt by nie narzekał, gdyby przeszedł do nas Edin, zawsze progres w porównaniu do Chamakha.

Adrian to bardziej skrzydłowy niż napastnik. Z resztą mnie na kolana nie powala.

Kanonierro, Asamoaha to już chciałem, gdy graliśmy z Udinese dwumecz, także jakbym miał kilkanaście mln na zbyciu to wybrałbym Ghańczyka.

Mhitarian niezły, Willian świetny

veron komentarzy: 459512.11.2012, 01:59

A jeszcze co do Giroud to jeśli ktoś myśli, że on tylko głową umie to przytoczę fakt, że z 21 bramek dla Montpellier w zeszłym sezonie tylko 1 strzelił głową :)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41212.11.2012, 01:37

Oglądałem ostatnio ten film i jak słucham refrenu poniższej piosenki, to od razu mi się Arsenal kojarzy:

youtube.com/watch?v=SlgkIvLx2v4

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.11.2012, 01:20

Coraz wiecej tych linkow dajecie na linii theo - chelsea

jesli juz tak gdybac to przydalby sie smerfom , hazard jest efektowny kiwki,pietki ale malo efektywny , 3 gole z czego 2 z karniaka , theo nawet moglby go posadzic na lawce, ma lepsze staty w tym sezonie od belga , sturr mam wrazenie ze di matteo go olewa tez bym tak zrobil bo zawsze powtarzalem ze sturr nie umywa sie do theo , wiec moze rzeczywisce smerfy beda go chcialy?

veron komentarzy: 459512.11.2012, 00:52

pauleta19>>>
świetne video, pokazuje jak wiele daje nam Giroud, wszystkie główki prawie wygrywał i to z Hangelandem, także z piłką przy nodze widać u neigo pewność, świetnie odgrywa do partnerów, on jeszcze wszystkiego nie pokazał, bedziemy mieli z niego dużą pociechę :)

Kanonierro komentarzy: 150312.11.2012, 00:39

Który gracz sprawdził by się u nas
Mhitarian Vs Kwadwo Asamoah

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41212.11.2012, 00:38

pauleta19

Ja osobiście wolałbym napastnika o innej charakterystyce - na przykład Adrian Lopez. A co do tego, że Dzeko jest "bezcennym rezerwowym" City, to też nie jest do końca pewne. City ponoć "BARDZO" zależy na Falcao, ale żeby go pozyskać, będą musieli kogoś sprzedać. Jako że Balotelli jest Włochem i Mancini pomimo wpadek wciąż go lubi stawiałbym, że Dzeko ma bliżej do wyjścia.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.11.2012, 00:30

Wenger jest fanem Dzeko, więc pewnie jest coś na rzeczy. Nam potrzeba napastnika o innej charakterystyce, takiego typowego snajpera technika.

Nie wiem czy City puści Dzeko skoro jest ich 'bezcennym' rezerwowym, na pewno nikt by u nas nie narzekał gdyby przyszedł, zawsze jakiś progres po Chamakhu.

youtube.com/watch?v=rijEEPkOnQE

Chelsea sent a scout to monitor Walcott’s performances since the opening day of the season and are planning a January bid. (Telegraph)

Giroud "Individual mistakes are hurting us and that's why we have to show solidarity. We will have better days ahead."

veron komentarzy: 459512.11.2012, 00:05

101greatgoals.com/gvideos/luis-suarez-equalises-for-liverpool-at-chelsea/

ta mina Suareza w 0:24 bezcenna hahaha dobrze mu tak, za te jego wszystkie wymachiwania łapami i nurkowanie, już mu nawet sędziowie nie gwizdza ewidentnych fauli, sam sobie na to zasłużył

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41212.11.2012, 00:04

Pinguite

W zależności od wydarzeń na boisku czasem zachodzi potrzeba gry w dwoma napastnikami - w chwili obecnej nie mamy takiej możliwości. Poza Giroud naszym jedynym napastnikiem jest Camakh, którego raczej nie można określić mianem "klasowego".

Kanonierro komentarzy: 150312.11.2012, 00:02

oj sorry murzyn przez rz błędzik.

Pinguite komentarzy: 1502012.11.2012, 00:01

Ale po co nam Dżeko? Giorud gra nawet lepiej od niego przy takim składzie.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41211.11.2012, 23:58

Wiarygodny John Cross podaje, że w styczniu znów postaramy się o Edina Dzeko.

Kanonierro komentarzy: 150311.11.2012, 23:53

i tak i nie

jak mużyn nie do przejścia to tylko Capoue albo Wanyama.Wdł mnie lepszy ten 2

Michal123 komentarzy: 154111.11.2012, 23:53

Nawet koledzy z drużyny ? biedy Luis :

Pinguite komentarzy: 1502011.11.2012, 23:52

Bo nikt go nie lubi! Ot cała tajemnica...

Michal123 komentarzy: 154111.11.2012, 23:50

Dlaczego Suarez sam celebrował gola ? :p wygląda to komicznie ^^

Kanonierro komentarzy: 150311.11.2012, 23:48

Pajdi

Szkoda szkoda piłkarz dobry ale zachowanie ma najmniej bezczelne.

Klinka

mi sie wydaje że tak wyszło oni myśleli że on zgarnie piłke i na środek a on myślałem że oni z nim pobiegną

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.11.2012, 23:48

“I love it at Palace, the fans have got loads of love for me,” said Zaha. “I don’t need to think about anything else. When January comes, I’ll have to decide.”

Van Persie to kocha Arsenal i jednocześnie ma go w d.pie. Pewnie tym razem mała dziewczyna się w nim odezwała i powiedziała mu, żeby nie celebrował radości :p

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41211.11.2012, 23:47

i tak i nie

O "pieprzonym murzynie nie do przejścia" zwykło się mówić w kontekście środkowego obrońcy (Samba, Sakho, Campbell...).

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 111.11.2012, 23:46

I tak i nie, obi mikel to cienias, arteta duzo lepszy

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141411.11.2012, 23:44

Mid
a ja bym chciał aby Arsenal miał DMFa z prawdziwego zdarzenia, takiego np. Obi Mikela z CFC. Arteta jest wspaniałym zawodniikiem, ale nie jest pieprzonym murzynem nie do przejścia, a takiego potrzeba na tej pozycji :/ Licze no to, że Frimpi wystrzeli tak jak kiedyś Jacek xd