Martinez triumfuje nad byłym zespołem: Arsenal 0-3 Aston Villa

Martinez triumfuje nad byłym zespołem: Arsenal 0-3 Aston Villa 08.11.2020, 21:10, Łukasz Wandzel 3561 komentarzy

Aston Villa przyjechała na Emirates Stadium, by zmierzyć się z Kanonierami w ostatnim meczu 8. kolejki Premier League. Drużyna Deana Smitha jest w tym sezonie nieprzewidywalna. Zwyciężyła z Manchesterem United i Leicesterem City, rozniosła Liverpool, ale w dwóch poprzednich spotkaniach odniosła porażkę, kolejno z Leeds oraz Southamptonem. Zespół z Birmingham wyraźnie lubi mecze z bardziej renomowanymi klubami, ponieważ dzisiejszego wieczora w spotkaniu na wyjeździe znokautował Arsenal, strzelając 3 bramki i nie tracąc żadnej. Tym samym Emiliano Martinez nie tylko odniósł zwycięstwo w starciu z byłym zespołem, ale także zachował czyste konto.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Partey (46' Ceballos), Elneny, Saka - Willian (65' Pepe), Lacazette (65' Nketiah), Aubameyang.

Aston Villa: Martinez - Cash, Konsa, Mings, Targett - Luiz, McGinn - Trezeguet (88' El Ghazi), Barkley, Grealish - Watkins.

Od samego początku Aston Villa była zespołem lepszym, lecz los był dla Kanonierów łaskawy. Już w 1. minucie Jack Grealish zakręcił się z piłką na skrzydle i podał do Johna McGinna, który w zagęszczeniu rywali huknął w krótki róg. Arsenal został uratowany przez decyzję Martina Atkinsona. Arbiter tego spotkania po weryfikacji VAR anulował trafienie gości, ponieważ Ross Barkley znajdował się na spalonym i zasłaniał bramkę Berndowi Leno.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Po 25 minutach podopieczni Deana Smitha otworzyli wynik spotkania po niezwykle statycznej akcji. Na lewym skrzydle w ślimaczym tempie goście szukali miejsca na wrzutkę, lecz jeszcze wolniej reagowali Kanonierzy i finalnie, po dośrodkowaniu w głąb pola karnego, piłkę do własnej bramki skierował Bukayo Saka.

O postawie gospodarzy nie można powiedzieć nic dobrego. Arsenal kontynuował swój mało skuteczny sposób gry, polegający na wrzutkach ze skrzydeł. Piłkarze z The Emirates popełniali za dużo błędów. Nawet Thomasowi Parteyowi zdarzyło się stracić futbolówkę w środku pola. W pierwszej połowie najgroźniejszą, z niewielu tworzonych szans na wyrównanie, zmarnował Alexandre Lacazette. Niezwykle celnym dośrodkowaniem popisał się Kieran Tierney, a Francuz nieznacznie chybił i piłka po jego główce powędrowała ponad bramką Emiliano Martineza.

Po przerwie w szeregach Arsenalu doszło do zaskakującej zmiany. Dani Ceballos zastąpił Thomasa Parteya. Później na murawie pojawili się jeszcze Nicolas Pepe oraz Eddie Nketiah. Zmiennicy nie wpłyneli jednak znacznie na wydarzenia boiskowe. Wciąż lepsza była Aston Villa. Na początku drugiej połowy Trezeguet zmusił do interwencji Bernda Leno, a po 55. minucie dwukrotnie uczynił to Jack Grealish.

Z kolei The Gunners dopiero w 60. minucie zdołali stworzyć sobie okazję. Piłkę po wykonanym już rzucie rożnym nieoczekiwanie przejął Gabriel i podał do Roba Holdinga, ale angielski stoper uderzał lewą nogą i nie trafił w bramkę z bliskiej odległości. Prawie 10 minut później strzał z dystansu oddał Nicolas Pepe. Iworyjczyk nie wystarczająco podkręcił swoje uderzenie i futbolówka minęła bramkę.

Marzenia o pogoni za remisem wybił londyńczykom z głowy Ollie Watkins na nieco ponad kwadrans przed końcem meczu. Najpierw Douglas Luiz przerzucił piłkę do wbiegającego w szesnastkę Rossa Barkleya, który zdołał ją jeszcze zgrać do Watkinsa. Napastnik Aston Villi bez kłopotu pokonał bramkarza Kanonierów. Arsenal był już na łopatkach i po chwili 24-letni Anglik po raz drugi wpisał się na listę strzelców po podaniu Grealisha. Przyjezdni nie bali się już o 3 punkty i poszukiwali kolejnego gola, podczas gdy drużyna Mikela Artety wyczekiwała ostatniego gwizdka sędziego.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 318.11.2020, 22:29

Nie wiem, kto go kryl ( chyba Piatek ) , ale zachowanie przy roznym amatorskie xD

kaman17 komentarzy: 496618.11.2020, 22:25

Gdyby takie karne się gwiazdało to każdy różny kończyłby się karnym.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 318.11.2020, 22:25

Lewy już w Apartamencie w Wawce?

DexteR_000 komentarzy: 756218.11.2020, 22:24

@illpadrino: Nie doceniasz Bednarka i jego intencji xd

Perconte komentarzy: 62418.11.2020, 22:24

Bednarek jak tak patrzy z tą otwartą buzią , wygląda trochę jakby miał braki w Intelekcie

Rowerinho komentarzy: 225218.11.2020, 22:22

Ale się położył, zaraz pewnie będzie 2-1

Czeczenia komentarzy: 1244818.11.2020, 22:22

Fabian ładnie, ale to była bomba nie do wyjęcia.

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 118.11.2020, 22:21

No i zaraz dwójeczkę wbiją i wuja może się pakować

SZYMON_TYROL komentarzy: 91818.11.2020, 22:21

Prowadzenie kadry narodowej dla trenera, to zupełnie coś innego, niż trenowanie klubu. Ile czasu na zgrupowaniu ma trener na wypracowanie schematow? Chodzi bardziej o budowanie atmosfery i ustawianie zawodnikow odpowiednio na boisku. Wszyscy śmiali się z Nawalki, ze bierze na kadre Peszke, który był typowo od atmosfery. Co by nie mówić, nasza kadra grała wtedy atrakcyjnie dla oka. Za wuja, nie dość ze od początku nie ma atmosfery, początkowo sytuacja z Błaszczykowskim, obecnie konflikt z ikona reprezentacji Lewym. Do tego nasza gra wyglada po prostu bardzo źle. Miejmy nadzieję, że to będzie ostatni jego mecz na tym stanowisku. Zupelnie nie widać postępu, a tylko zazebiaja się konflikty. Oby Pan wszystkowiedzacy Boniek wreszcie wykazał trochę pokory i przyznał się do błędu.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 318.11.2020, 22:21

Bednarek co za smieszny obrońca.

sWinny komentarzy: 772918.11.2020, 22:20

Śmieszny ten karny. Walka jakiej dużo w meczu. Zwykła walka.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 318.11.2020, 22:09

1 gol Bosni i 2 zolte kartki Polakow i wejdzie mi kupon. Da rade xD?

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 318.11.2020, 22:06

@Dawid04111:

Patrz na to. Co za pech z tym Kazachstanem, stracili gola w 94' :/

Slaviola komentarzy: 1236418.11.2020, 22:06

Krychowiak zaraz wyleci!

TakKrzysiu komentarzy: 893618.11.2020, 22:06

Ta lewa obrona to u nas po prostu masakra jest.

Alonso komentarzy: 1282418.11.2020, 22:05

jak Krychowiak jeszcze nie dostał drugiej żółtej, nie wiem

M1eszko komentarzy: 36018.11.2020, 22:05

@Gunner72:
Tak i jeszcze jest terazfajna promka na oficjalnj stronie wydawnictwa co to tłumaczy. Chyba sobie zamówię :D

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1418.11.2020, 22:04

Jak tam panowie kupony hehe. Pewnie wielu postawiło przeciwko Polakom rodakom

Slaviola komentarzy: 1236418.11.2020, 22:04

Kędziora to wygląda dzisiaj jak profesor!

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 318.11.2020, 22:04

@mallen

Mamy nadzieje, że tylko Twoja noga jest taka szybka jak oglądamy...

ostriket komentarzy: 655418.11.2020, 22:04

Mhmm no teraz Krycha to taka lepa na żółta poszła

zdyp komentarzy: 448118.11.2020, 22:03

ymmmm.... rozumiem ze po ITA bylismy porownani do estonii ale jak ogolimy dzis pomaranczowych to jedziemy na ojro po medal? lol

Gunner72 komentarzy: 167818.11.2020, 22:02

Szybkie pytanie. Czy książka Arsene Wenger. My life and lessons in red and white to ta sama książka która w Polsce ma tytuł Arsene Wenger. Autobiografia? Wszystkie znaki na niebie mówią że tak ale chciałbym się upewnić

Perconte komentarzy: 62418.11.2020, 22:01

@arsenallord napisał: "No taki cwaniak. Ale do Neymara to kilka klas brakuje."
Ja napisałem, że się zachowuje jak Neymar A nie, że gra jak Neymar .
@Perconte napisał: "Taka gwiazdeczka, zachowanie coś ala Neymar"

Jacek1s komentarzy: 764618.11.2020, 21:59

@Spejsik napisał: "zyli mówisz, że Piątek też by nie miał podstawowego składu w klubie Championship? :D"

Zależy, może w beniaminku by pograł :D

TakKrzysiu komentarzy: 893618.11.2020, 21:59

Wuja podobno powiedział Lewemu żeby się nie załamywał, bo wciąż ma szansę pojechać na Euro ale jeszcze musi go trochę podszkolić

arsenallord komentarzy: 29572 newsów: 11718.11.2020, 21:58

@Perconte: No taki cwaniak. Ale do Neymara to kilka klas brakuje.

Perconte komentarzy: 62418.11.2020, 21:57

Depay to wyżej sra niż pupe ma...
Taka gwiazdeczka, zachowanie coś ala Neymar.

GunnersFan9 komentarzy: 8682 newsów: 818.11.2020, 21:57

kaman17 komentarzy: 496618.11.2020, 21:54

Lewandowski ch*** grał dzisiaj i pokazywał jakieś fochy. Jak chce się osiągnąć wyniki to każdy ma zapier*****.

sWinny komentarzy: 772918.11.2020, 21:54

@Jacek1s napisał: "To tak jakby Arteta zdjął Aubę i wpuścił Nketiaha."
ogólnie to masz rację, ale spotkania z Holandią chyba nie oglądasz, bo lewy wyraźnie nie swój i kiepsko się prezentował. Albo nawet bardzo kiepsko.

Spejsik komentarzy: 338818.11.2020, 21:53

@Jacek1s: Czyli mówisz, że Piątek też by nie miał podstawowego składu w klubie Championship? :D

kaman17 komentarzy: 496618.11.2020, 21:53

Zieliński dzisiaj bardzo dobry mecz. W defensywie i ofensywie.

Slaviola komentarzy: 1236418.11.2020, 21:53