Martinez triumfuje nad byłym zespołem: Arsenal 0-3 Aston Villa

Martinez triumfuje nad byłym zespołem: Arsenal 0-3 Aston Villa 08.11.2020, 21:10, Łukasz Wandzel 3561 komentarzy

Aston Villa przyjechała na Emirates Stadium, by zmierzyć się z Kanonierami w ostatnim meczu 8. kolejki Premier League. Drużyna Deana Smitha jest w tym sezonie nieprzewidywalna. Zwyciężyła z Manchesterem United i Leicesterem City, rozniosła Liverpool, ale w dwóch poprzednich spotkaniach odniosła porażkę, kolejno z Leeds oraz Southamptonem. Zespół z Birmingham wyraźnie lubi mecze z bardziej renomowanymi klubami, ponieważ dzisiejszego wieczora w spotkaniu na wyjeździe znokautował Arsenal, strzelając 3 bramki i nie tracąc żadnej. Tym samym Emiliano Martinez nie tylko odniósł zwycięstwo w starciu z byłym zespołem, ale także zachował czyste konto.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Partey (46' Ceballos), Elneny, Saka - Willian (65' Pepe), Lacazette (65' Nketiah), Aubameyang.

Aston Villa: Martinez - Cash, Konsa, Mings, Targett - Luiz, McGinn - Trezeguet (88' El Ghazi), Barkley, Grealish - Watkins.

Od samego początku Aston Villa była zespołem lepszym, lecz los był dla Kanonierów łaskawy. Już w 1. minucie Jack Grealish zakręcił się z piłką na skrzydle i podał do Johna McGinna, który w zagęszczeniu rywali huknął w krótki róg. Arsenal został uratowany przez decyzję Martina Atkinsona. Arbiter tego spotkania po weryfikacji VAR anulował trafienie gości, ponieważ Ross Barkley znajdował się na spalonym i zasłaniał bramkę Berndowi Leno.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Po 25 minutach podopieczni Deana Smitha otworzyli wynik spotkania po niezwykle statycznej akcji. Na lewym skrzydle w ślimaczym tempie goście szukali miejsca na wrzutkę, lecz jeszcze wolniej reagowali Kanonierzy i finalnie, po dośrodkowaniu w głąb pola karnego, piłkę do własnej bramki skierował Bukayo Saka.

O postawie gospodarzy nie można powiedzieć nic dobrego. Arsenal kontynuował swój mało skuteczny sposób gry, polegający na wrzutkach ze skrzydeł. Piłkarze z The Emirates popełniali za dużo błędów. Nawet Thomasowi Parteyowi zdarzyło się stracić futbolówkę w środku pola. W pierwszej połowie najgroźniejszą, z niewielu tworzonych szans na wyrównanie, zmarnował Alexandre Lacazette. Niezwykle celnym dośrodkowaniem popisał się Kieran Tierney, a Francuz nieznacznie chybił i piłka po jego główce powędrowała ponad bramką Emiliano Martineza.

Po przerwie w szeregach Arsenalu doszło do zaskakującej zmiany. Dani Ceballos zastąpił Thomasa Parteya. Później na murawie pojawili się jeszcze Nicolas Pepe oraz Eddie Nketiah. Zmiennicy nie wpłyneli jednak znacznie na wydarzenia boiskowe. Wciąż lepsza była Aston Villa. Na początku drugiej połowy Trezeguet zmusił do interwencji Bernda Leno, a po 55. minucie dwukrotnie uczynił to Jack Grealish.

Z kolei The Gunners dopiero w 60. minucie zdołali stworzyć sobie okazję. Piłkę po wykonanym już rzucie rożnym nieoczekiwanie przejął Gabriel i podał do Roba Holdinga, ale angielski stoper uderzał lewą nogą i nie trafił w bramkę z bliskiej odległości. Prawie 10 minut później strzał z dystansu oddał Nicolas Pepe. Iworyjczyk nie wystarczająco podkręcił swoje uderzenie i futbolówka minęła bramkę.

Marzenia o pogoni za remisem wybił londyńczykom z głowy Ollie Watkins na nieco ponad kwadrans przed końcem meczu. Najpierw Douglas Luiz przerzucił piłkę do wbiegającego w szesnastkę Rossa Barkleya, który zdołał ją jeszcze zgrać do Watkinsa. Napastnik Aston Villi bez kłopotu pokonał bramkarza Kanonierów. Arsenal był już na łopatkach i po chwili 24-letni Anglik po raz drugi wpisał się na listę strzelców po podaniu Grealisha. Przyjezdni nie bali się już o 3 punkty i poszukiwali kolejnego gola, podczas gdy drużyna Mikela Artety wyczekiwała ostatniego gwizdka sędziego.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
polishbrigadesx komentarzy: 1020518.11.2020, 20:51

@arsenallord:

Trener Rakowa ogarnięty w sprawie taktyki i myślę że gorzej by rep nie grała pod jego wodzą.

Slaviola komentarzy: 1237718.11.2020, 20:51

Jóźwiak co za rajd!

0_o

sWinny komentarzy: 782718.11.2020, 20:50

Polacy od początku odważnie, agresywnie, mogą się podobać.
Jóźwiak szok co zrobił 0o

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11718.11.2020, 20:48

@NineBiteWolf: A Polsce widzę z sześciu kandydatów lepszych niż Brzęczek. To nie jest tylko żeby wywalić.

zdyp komentarzy: 455818.11.2020, 20:48

a moze eddie howe? taki nagelsman dla ubogich ;pp

ostriket komentarzy: 662818.11.2020, 20:47

Btw Zieliński znowu na 10 a Klich na 8 mimo że w klubach grają odwrotnie... Znowu I jeden i drugi będą grać piach bo przecież nie można zagrać mistrzem Zielkiem na 8 i Klichen wyżej, a skąd

polishbrigadesx komentarzy: 1020518.11.2020, 20:46

Może Laurent Blanc.

MCX018 komentarzy: 138818.11.2020, 20:44

@NineBiteWolf: Bardziej bym powiedział wywalić wuja żeby się na Euro nie skompromitować i wstydu do Polski nie przywieźć ;)

@NineBiteWolf:
kogokolwiek kto umie ustawić drużynę taktycznie, zmotywować, ma jasny styl i hierarchię na pozycjach a nie komunę raz gra ten potem tamten bo są supcio i fajnie jakby pograli razem tyle samo minut, kij że nie na swoich pozycjach.

Może być nawet Rumcajs czy Tata Muminka, łorewa :)

COYG19 komentarzy: 111018.11.2020, 20:36

Pochettino

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189918.11.2020, 20:31

Ooo Malen w pierwszym. Chętnie zobaczę kogo oddaliśmy za grosze parę lat temu

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11718.11.2020, 20:24

Ten pseudotrener co ma z Fabianem na bramce. Zamiast stawiać na Szczęsnego i niech się zgrywa z Bednarkiem i Glikiem to nie.

MCX018 komentarzy: 138818.11.2020, 20:24

Obyśmy dzisiaj wujasa pożegnali!

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.11.2020, 20:21

Ten sklad Holandii jakos nie imponuje. Czuje, ze wuja to wygra xD

ArsenalChampion komentarzy: 803718.11.2020, 20:21

Zwalnianie Brzeczka pare miesiecy przed Euro jest kompletnie bezsensu. Moim zdaniem powinien zostać rozliczony dopiero po turnieju.

Dominik11 komentarzy: 2017018.11.2020, 20:17

To co dziś ostatni mecz wuja?

noth komentarzy: 264318.11.2020, 19:49

Szobo ma klauzule 25mln. Co to jest za 20 letniego zawodnika, potencjalna gwiazde.. a nam jeszcze brakuje takiego zawodnika. Nie widze innego wyjscia Edu tam musi w tej Austrii codziennie lobbowac.

Joker_224 komentarzy: 520218.11.2020, 19:45

Szoboszlai kontuzja? Toż to DNA Arsenalu!!!1!

A tak serio to wiadomo czemu nie gra?

polishbrigadesx komentarzy: 1020518.11.2020, 19:40

Jeszcze oklep od Holandii i brzeczek może się pakować.

kkam195 komentarzy: 138018.11.2020, 19:38

@Marcinafc93: tzn? :D

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 118.11.2020, 19:37

Coraz więcej informacji, że Arsenal wykonał konkretne ruchy, aby przekonać Szoboszlaia na transfer do Arsenalu.

sWinny komentarzy: 782718.11.2020, 19:22

Brzeczek wystawia na obronie Kędziore i Rece. Chyba sam się prosi o kłopoty.

Michu komentarzy: 171118.11.2020, 18:43

A co do dzisiejszego meczu naszej reprezentacji, to życzę Brzęczkowi wygranej mimo, że to Janusz, ale tak wybrał Rudy.
Mecz może nie o jakąś wielką stawkę, ale prestiżowy. Dla mnie repka Polski dużo straciła na odejściu Piszczka i Kuby, to już nie będzie długo to samo, oni organizowali cała grę, a Piszczu był rozgrywającym, który gra na prawej obronie.

Paul77 komentarzy: 980818.11.2020, 18:43

@DavidSilva21: do tego bardziej realny niż Eriksen.

Michu komentarzy: 171118.11.2020, 18:37

Nam jest potrzeba kogoś kto będzie robił różnicę jak kiedys Henry, Van Persie, a nawet Sanchez. Wierzę, że Martinelli za 2 lata może być kimś takim.

Michu komentarzy: 171118.11.2020, 18:35

Oglądam właśnie gole i akcje Martinelliego, tak bardzo żałuję, że taką długą kontuzję miał, tak bardzo chciałbym zobaczyć trio z przodu
Martinelli - Auba - Saka. Mimo, że Saka na razie lepsze liczby wykręca, no i też więcej gra, to dla mnie naszym największym talentem jest Martinelli, to jest kot w uj, jeżeli będzie ciężko trenował i wszystko będzie poukładane, to może być jednym z najlepszych piłkarzy w Premier League.

Spejsik komentarzy: 341818.11.2020, 18:27

@Rafson95: Dokładnie tak :D

DavidSilva21 komentarzy: 338018.11.2020, 18:21

Jeśli wyjściowa kwota za Isco to 20 mlnów, to końcowa zakręci się w przedziale 25-30. Brać, nie marudzić.

Rafson95 komentarzy: 1054818.11.2020, 18:16

@Spejsik napisał: "Paździerz? Cracovia obecnie ma 4 najwyższą wartość składu w ekstraklasie. Zresztą nie będę mówił kto tam jest odpowiedzialny za transfery."

Sven Mislintat?

Spejsik komentarzy: 341818.11.2020, 17:19

@KapitanJack10: Paździerz? Cracovia obecnie ma 4 najwyższą wartość składu w ekstraklasie. Zresztą nie będę mówił kto tam jest odpowiedzialny za transfery.
Po za tym nie chciałbym z jednej mizernej taktyki, która stosuje wuja (jeżeli jakaś stosuje), zmieniać na drugą, która polega na: piłka na skrzydło i dośrodkowanie. Po za tym, w poprzednim sezonu już skończył na 7 miejscu, a miałby być słynne "mistrzostwo".

KapitanJack10 komentarzy: 5400 newsów: 418.11.2020, 17:07

@Spejsik: Z tym paździerzem co ma w Cracovii to i tak nieźle mu idzie. 5 miejsce w drugim sezonie pracy to całkiem niezły wynik, a i puchar Polski wygrał.
Ma mocny charakter. Jestem bardzo ciekaw, jak poradziłby sobie z mocnymi zawodnikami.
Jeśli nie zatrudnimy nikogo zza granicy, to dla mnie właśnie on jest najlepszą opcją. I może Papszun, ale wolałbym go nie zabierać Rakowowi, bo fajną pracę tam robi i widać ich rozwój.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.11.2020, 16:39

xD Ale mam beke. Siedze sobie na STS i czytam czat, a tam ludzie pisza
"Stawiajcie trzeciego gola na Albanie"
"Kazachstan 0:0 na 100 %, mozecie obstawiac" xD

Spejsik komentarzy: 341818.11.2020, 16:36

@KapitanJack10: Probierz to niech najpierw coś osiągnie z innym klubem niż Jagiellonia, bo zarówno w Grecji jak i obecnie w Cracovii coś mu nie wychodzi.

Gunner915 komentarzy: 282018.11.2020, 16:34

Nie zwolnia Brzeczkowskiego tylko i wylacznie dlatego, ze jego przelozonym jest jego funfel rudy Zibi. Kolega musi pojechac na duzy turniej, zaliczyc klasyczny schemat, czyli kolejno mecz: otwarcia, o wszystko, o honor i po 3 meczach zameldowac sie na Okeciu. Ta Polska mentalnosc cebuli na wysokich stanowiskach, czy to w polityce, czy to w PZPN obrzydza mi ten kraj do reszty.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.11.2020, 16:21

Patrze na wyniki Holandii i niekoniecznie Polska dzis bedzie sie meczyla ;d Malo goli strzelaja, my niezle bronimy xD, wbic jakiegos farfocla i moze uda sie wygrac.

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4218.11.2020, 16:20

dla mnie sytuacja z dzisiejszym meczem jest prosta - jeśli Pan Wuja faktycznie dziś walczy o być albo nie być, to na pewno piłkarze o tym wiedzą. I jeśli zagrają drugi taki mecz jak z Włochami, bez walki i honoru, to w optymistycznym wariancie zagrali tak na jego zwolnienie (w pesymistycznym jesteśmy po prostu dramatycznie słabi). Będzie widać moim zdaniem juz po 10 minutach czy biegają i gryzą trawę, czy grają na zwolnienie

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.11.2020, 16:19

No i Albania prowadzi , abylo ladne 2.0 na nich przed spotkaniem ;d

Spejsik komentarzy: 341818.11.2020, 16:11

@Rafson95 napisał: "Tak realistycznie kto zostanie po Brzęczku?

Dariusz Żuraw albo Piotr Stokowiec xd"

Albo Papszun i to by nie była aż taka zła opcja.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.11.2020, 16:11

Czuje, ze Holandia dzis wielu osobom skopie kupony xD

XandeR komentarzy: 968418.11.2020, 16:08

Wenger tez do wziecia, ale fajnie jakby poprowadzil ta bande kopaczy :D 4te miejsce w grupie gwarantowane :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.11.2020, 16:01