Martinez triumfuje nad byłym zespołem: Arsenal 0-3 Aston Villa

Martinez triumfuje nad byłym zespołem: Arsenal 0-3 Aston Villa 08.11.2020, 21:10, Łukasz Wandzel 3561 komentarzy

Aston Villa przyjechała na Emirates Stadium, by zmierzyć się z Kanonierami w ostatnim meczu 8. kolejki Premier League. Drużyna Deana Smitha jest w tym sezonie nieprzewidywalna. Zwyciężyła z Manchesterem United i Leicesterem City, rozniosła Liverpool, ale w dwóch poprzednich spotkaniach odniosła porażkę, kolejno z Leeds oraz Southamptonem. Zespół z Birmingham wyraźnie lubi mecze z bardziej renomowanymi klubami, ponieważ dzisiejszego wieczora w spotkaniu na wyjeździe znokautował Arsenal, strzelając 3 bramki i nie tracąc żadnej. Tym samym Emiliano Martinez nie tylko odniósł zwycięstwo w starciu z byłym zespołem, ale także zachował czyste konto.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Partey (46' Ceballos), Elneny, Saka - Willian (65' Pepe), Lacazette (65' Nketiah), Aubameyang.

Aston Villa: Martinez - Cash, Konsa, Mings, Targett - Luiz, McGinn - Trezeguet (88' El Ghazi), Barkley, Grealish - Watkins.

Od samego początku Aston Villa była zespołem lepszym, lecz los był dla Kanonierów łaskawy. Już w 1. minucie Jack Grealish zakręcił się z piłką na skrzydle i podał do Johna McGinna, który w zagęszczeniu rywali huknął w krótki róg. Arsenal został uratowany przez decyzję Martina Atkinsona. Arbiter tego spotkania po weryfikacji VAR anulował trafienie gości, ponieważ Ross Barkley znajdował się na spalonym i zasłaniał bramkę Berndowi Leno.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Po 25 minutach podopieczni Deana Smitha otworzyli wynik spotkania po niezwykle statycznej akcji. Na lewym skrzydle w ślimaczym tempie goście szukali miejsca na wrzutkę, lecz jeszcze wolniej reagowali Kanonierzy i finalnie, po dośrodkowaniu w głąb pola karnego, piłkę do własnej bramki skierował Bukayo Saka.

O postawie gospodarzy nie można powiedzieć nic dobrego. Arsenal kontynuował swój mało skuteczny sposób gry, polegający na wrzutkach ze skrzydeł. Piłkarze z The Emirates popełniali za dużo błędów. Nawet Thomasowi Parteyowi zdarzyło się stracić futbolówkę w środku pola. W pierwszej połowie najgroźniejszą, z niewielu tworzonych szans na wyrównanie, zmarnował Alexandre Lacazette. Niezwykle celnym dośrodkowaniem popisał się Kieran Tierney, a Francuz nieznacznie chybił i piłka po jego główce powędrowała ponad bramką Emiliano Martineza.

Po przerwie w szeregach Arsenalu doszło do zaskakującej zmiany. Dani Ceballos zastąpił Thomasa Parteya. Później na murawie pojawili się jeszcze Nicolas Pepe oraz Eddie Nketiah. Zmiennicy nie wpłyneli jednak znacznie na wydarzenia boiskowe. Wciąż lepsza była Aston Villa. Na początku drugiej połowy Trezeguet zmusił do interwencji Bernda Leno, a po 55. minucie dwukrotnie uczynił to Jack Grealish.

Z kolei The Gunners dopiero w 60. minucie zdołali stworzyć sobie okazję. Piłkę po wykonanym już rzucie rożnym nieoczekiwanie przejął Gabriel i podał do Roba Holdinga, ale angielski stoper uderzał lewą nogą i nie trafił w bramkę z bliskiej odległości. Prawie 10 minut później strzał z dystansu oddał Nicolas Pepe. Iworyjczyk nie wystarczająco podkręcił swoje uderzenie i futbolówka minęła bramkę.

Marzenia o pogoni za remisem wybił londyńczykom z głowy Ollie Watkins na nieco ponad kwadrans przed końcem meczu. Najpierw Douglas Luiz przerzucił piłkę do wbiegającego w szesnastkę Rossa Barkleya, który zdołał ją jeszcze zgrać do Watkinsa. Napastnik Aston Villi bez kłopotu pokonał bramkarza Kanonierów. Arsenal był już na łopatkach i po chwili 24-letni Anglik po raz drugi wpisał się na listę strzelców po podaniu Grealisha. Przyjezdni nie bali się już o 3 punkty i poszukiwali kolejnego gola, podczas gdy drużyna Mikela Artety wyczekiwała ostatniego gwizdka sędziego.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Jacek1s komentarzy: 764618.11.2020, 21:49

@kaman17 napisał: "No i Wuja pokazał jaja"

Chyba siano i kamienie. To tak jakby Arteta zdjął Aubę i wpuścił Nketiaha.

KapitanJack10 komentarzy: 5400 newsów: 418.11.2020, 21:48

Lewy zszedł :O

sWinny komentarzy: 782718.11.2020, 21:48

Piątek za lewego. Dobra zmiana,, ale widać, że są jakieś fochy.

kaman17 komentarzy: 498718.11.2020, 21:48

No i Wuja pokazał jaja.

kwiatinho komentarzy: 1312818.11.2020, 21:46

Świetne informacje przekazuje dobrze nam znany AFCBell! Według nich, Arsenal niedawno ponownie usiadł do rozmów z reprezentantami Dominika Szoboszlaia. Rozmowy są w początkowej fazie i nic nie jest przesądzone, ale Węgier jest zawodnikiem, którego Kanonierzy cenią bardzo wysoko i chcą go ściągnąć do północnego Londynu. Więcej informacji w tej sprawie już jutro wieczorem.

Także Fabrizio Romano donosi, że Arsenal jest bardzo poważnie zainteresowany pozyskaniem Węgra. Ma on klauzulę wykupu opiewającą na 25 milionów euro, a oprócz Arsenalu w grze są trzy-cztery kluby. Szoboszlai może opuścić Austrię już w najbliższym, zimowym okienku transferowym.

mallen komentarzy: 2123918.11.2020, 21:45

Zobaczycie, że jeszcze zagram w AFC z Gnabrym.

Arsenal96l komentarzy: 501818.11.2020, 21:42

@Placio: To nie oznacza że gość ma strzelać jakieś fochy i człapać bo boisku .

Placio komentarzy: 255518.11.2020, 21:41

@Arsenal96l
Gra dla Reprezentacji wiąże się z grą dla trenera. To on ich przygotowuje do meczów. Lewy wie , że z Brzęczkiem daleko nie zajdą. Być może nie jest to profesjonalne ale ma taki autorytet , że w końcu zaczął się denerwować. Wyobrażasz sobie nasz występ na Euro i awans na Mundial?

harry86 komentarzy: 81818.11.2020, 21:39

@mallen: byłoby cudownie kupując Szaboszalaia i do tego Ericksena a pozbywając się hamulcowego Xhaki

mallen komentarzy: 2123918.11.2020, 21:38

Arsenal rozpoczął ostatnio rozmowy z obozem Szoboszlaia. Są one na początkowej fazie i nic nie jest przesądzone, ale klub bardzo podziwia profil zawodnika, jakim jest Dominik i chce go ściągnąć do siebie. Więcej informacji jutro wieczorem.

/ AFCBell

mallen komentarzy: 2123918.11.2020, 21:37

@TakKrzysiu napisał: "Mallen niesamowity talent, widać że dużo trenuje bo ostatnio mało komentarzy nabija"

Padłem XD

Dominik11 komentarzy: 2017018.11.2020, 21:35

Wuja to dobry trener, tylko czasem wina brak jak jego repka gra.

Arsenal96l komentarzy: 501818.11.2020, 21:33

@Placio: Stary ale nie gra się dla trenera. Tylko dla kibiców i dla siebie .. W końcu gra w repce to przywilej .

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.11.2020, 21:33

Ale jaja, Austria - Norwegia 0:0 do przerwy, a zagralem tam x2 po kursie 4.1. Szkoda, ze Kazachowie zniszczyli marzenia w 94 minucie, tracac gola xd

Arsenal96l komentarzy: 501818.11.2020, 21:32

Ale dzisiaj te strzały mają kasztanowe ...

Placio komentarzy: 255518.11.2020, 21:32

@Arsenal2004
Też by mi się nie chciało grać jakbym miał takiego agenta na ławce.
Nie jest przyzwyczajony do taktyki " wyjdźcie i grajcie ".

Perconte komentarzy: 62818.11.2020, 21:31

Nie lubię Kędziory z ale dziś czyści super. Przecina wiele groźnych piłek

harry86 komentarzy: 81818.11.2020, 21:31

Myślę, że Arsene Wenger mógłby być dobrym selekcjonerem reprezentacji Polski. K.com byłoby wniebowzięte, piękne wojny Wengeroutow i WengerStayow wróciłyby a strona byłaby podzielona jak za dawnych dobrych czasów

TakKrzysiu komentarzy: 893618.11.2020, 21:29

Ilość udanych wyborów Recy jest bardzo smutna.

kaman17 komentarzy: 498718.11.2020, 21:29

Widać dlaczego Fabiański nigdy nie grał w lepszym klubie niż Arsenal. Jest świetny na linii, przy dośrodkowaniach też sobie radzi, ale jest tragiczny w grze nogami.

Arsenal2004 komentarzy: 371618.11.2020, 21:23

Denerwuje mnie dzisiaj gra Lewego. Wygląda jak by mu się grać nie chciało.

TakKrzysiu komentarzy: 893618.11.2020, 21:20

TakKrzysiu komentarzy: 893618.11.2020, 21:17

Jóźwiak trochę przypomina mi młodszego Błaszcza w poruszaniu się.

@Perconte napisał: "Ojjj Lewy chyba nie bardzo przyjmuje co mówi Brzeczek"
Też odniosłem takie wrażenie, jakby z lekkim cynizmem i zniecierpliwieniem odbierał jego uwagi.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.11.2020, 21:15

Patrze na staty Dunczykow przeciwko Belgom i wydaje sie, ze nie tylko Nasze Orly zniszcza dzis kupony ^^^^^^^^

Perconte komentarzy: 62818.11.2020, 21:13

Ojjj Lewy chyba nie bardzo przyjmuje co mówi Brzeczek

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 118.11.2020, 21:13

Reprezentacja reprezentacją, dziś najbardziej ciekawi mnie jak zagra Mallen

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.11.2020, 21:11

Panowie, czas ostudzic nastroje. Mozna sie smiac z Wuji, ale faktem jest, ze nie mamy zawodnikow na posiadanie pilki, wiec nasza gra MUSI ograniczyc sie do prymitywnej pilki niczym obecny Arteta. Brzenio moze tylko ustawic nas dobrze w defensywie i jak na razie dziala to calkiem niezle za jego kadencji.

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 118.11.2020, 21:11

Błagam, zdejmij tego Krychowiaka, ktokolwiek za niego, ktokolwiek

ostriket komentarzy: 662818.11.2020, 21:09

Wuja ustawił taktykę dzisiaj, Lewy już nie będzie mógł krytykować. Laga na skrzydło i niech Placheta goni xD

Nie no, strasznie krytyczny humor mam dzisiaj, trzeba ich głaskać bo grają pięknie, nadzieję na awans do turnieju finałowego odżyły :D

Arsenal2004 komentarzy: 371618.11.2020, 21:08

Jak płacheta dołoży dobre osatanie podanie to będzie z niego super piłkarz.

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 118.11.2020, 21:07

Płacheta to wygląda całkiem nieźle, jak nie z naszej reprezentacji xD

Perconte komentarzy: 62818.11.2020, 21:05

Ten płacheta szybki jest, fajnie dziś tam szarpie

Slaviola komentarzy: 1237718.11.2020, 21:03

Nasze skrzydła, czyli Płacheta i Jóźwiak nieźle chodzą.

polishbrigadesx komentarzy: 1020518.11.2020, 21:02

Krycha to pierwszy do od strzału z tej kadry od MŚ w Rosji uja gra a miejsce ma w podstawie prawie co mecz.

Perconte komentarzy: 62818.11.2020, 21:02

Jak te akcje zaczną wpadać, to mecz może się skończyć 6:5 xD

DexteR_000 komentarzy: 764018.11.2020, 21:01

Krychowiak w 10 minucie już zaciąga sobie hamulec żółta kartką..

Perconte komentarzy: 62818.11.2020, 21:00

Ile jeszcze Krycha musi zagrać słabych meczów żeby stracił miejsce w 11 kadry?

gbn komentarzy: 379218.11.2020, 21:00

Krychowiak jest taki daremny...

TakKrzysiu komentarzy: 893618.11.2020, 20:59

Brzęczek dawaj tera Gibbsa na lewe skrzydło i Flama za Lewego

KapitanJack10 komentarzy: 5400 newsów: 418.11.2020, 20:59

Dobra, zmyliło mnie to 8min na początku. Wracamy do normy.

gbn komentarzy: 379218.11.2020, 20:59

Zaraz coś wcisną...

MCX018 komentarzy: 138818.11.2020, 20:58

Oo zaczyna się gra na farcie...

sWinny komentarzy: 782718.11.2020, 20:56

Z tym trenerem już dajcie spokój. Wczoraj Niemcy też nie mieli taktyki? Nie mieli trenera z najwyższej półki?

Decyduje dyspozycja dnia, forma, chemia, pewność siebie. Trener to jakaś część całej układanki.
Jeśli ktoś myśli, że nowy trener załatwi wszystkie problemy to się myli.

KapitanJack10 komentarzy: 5400 newsów: 418.11.2020, 20:52

Kurde ktoś ich podmienił. Szkoda, że Euro w Polsce nie gramy.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.11.2020, 20:52

aahahaha pisalem, ze Holendrzy sa ciency xd

ostriket komentarzy: 662818.11.2020, 20:52

@NineBiteWolf:
Akurat w reprezentacji jest ciężej znaleźć chyba szkoleniowca, bo nie każdy wielki trener klubowy odnosi sukces a czasami byle no name rewolucjonizuje kadrę. Od ponad 2 lat kadencji Wuja reprezentacja gra coraz większy piach, padlinę na boisku gorsza niż nawet my za Artety skoro już porównujesz. Więc uważam że zmiana ma sens bo gorzej nie będzie, skoro I tak mamy możliwa porażkę ze Słowacją to chociaż w jakimś stylu. Za kilka dni losujemy grupy eliminacji MŚ z czego 1/3 meczów odbędzie się przed Euro, mamy tracić 2 turnieje przez wielkość Pana trenera?

zdyp komentarzy: 455818.11.2020, 20:52