Martinez triumfuje nad byłym zespołem: Arsenal 0-3 Aston Villa

Martinez triumfuje nad byłym zespołem: Arsenal 0-3 Aston Villa 08.11.2020, 21:10, Łukasz Wandzel 3561 komentarzy

Aston Villa przyjechała na Emirates Stadium, by zmierzyć się z Kanonierami w ostatnim meczu 8. kolejki Premier League. Drużyna Deana Smitha jest w tym sezonie nieprzewidywalna. Zwyciężyła z Manchesterem United i Leicesterem City, rozniosła Liverpool, ale w dwóch poprzednich spotkaniach odniosła porażkę, kolejno z Leeds oraz Southamptonem. Zespół z Birmingham wyraźnie lubi mecze z bardziej renomowanymi klubami, ponieważ dzisiejszego wieczora w spotkaniu na wyjeździe znokautował Arsenal, strzelając 3 bramki i nie tracąc żadnej. Tym samym Emiliano Martinez nie tylko odniósł zwycięstwo w starciu z byłym zespołem, ale także zachował czyste konto.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Partey (46' Ceballos), Elneny, Saka - Willian (65' Pepe), Lacazette (65' Nketiah), Aubameyang.

Aston Villa: Martinez - Cash, Konsa, Mings, Targett - Luiz, McGinn - Trezeguet (88' El Ghazi), Barkley, Grealish - Watkins.

Od samego początku Aston Villa była zespołem lepszym, lecz los był dla Kanonierów łaskawy. Już w 1. minucie Jack Grealish zakręcił się z piłką na skrzydle i podał do Johna McGinna, który w zagęszczeniu rywali huknął w krótki róg. Arsenal został uratowany przez decyzję Martina Atkinsona. Arbiter tego spotkania po weryfikacji VAR anulował trafienie gości, ponieważ Ross Barkley znajdował się na spalonym i zasłaniał bramkę Berndowi Leno.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Po 25 minutach podopieczni Deana Smitha otworzyli wynik spotkania po niezwykle statycznej akcji. Na lewym skrzydle w ślimaczym tempie goście szukali miejsca na wrzutkę, lecz jeszcze wolniej reagowali Kanonierzy i finalnie, po dośrodkowaniu w głąb pola karnego, piłkę do własnej bramki skierował Bukayo Saka.

O postawie gospodarzy nie można powiedzieć nic dobrego. Arsenal kontynuował swój mało skuteczny sposób gry, polegający na wrzutkach ze skrzydeł. Piłkarze z The Emirates popełniali za dużo błędów. Nawet Thomasowi Parteyowi zdarzyło się stracić futbolówkę w środku pola. W pierwszej połowie najgroźniejszą, z niewielu tworzonych szans na wyrównanie, zmarnował Alexandre Lacazette. Niezwykle celnym dośrodkowaniem popisał się Kieran Tierney, a Francuz nieznacznie chybił i piłka po jego główce powędrowała ponad bramką Emiliano Martineza.

Po przerwie w szeregach Arsenalu doszło do zaskakującej zmiany. Dani Ceballos zastąpił Thomasa Parteya. Później na murawie pojawili się jeszcze Nicolas Pepe oraz Eddie Nketiah. Zmiennicy nie wpłyneli jednak znacznie na wydarzenia boiskowe. Wciąż lepsza była Aston Villa. Na początku drugiej połowy Trezeguet zmusił do interwencji Bernda Leno, a po 55. minucie dwukrotnie uczynił to Jack Grealish.

Z kolei The Gunners dopiero w 60. minucie zdołali stworzyć sobie okazję. Piłkę po wykonanym już rzucie rożnym nieoczekiwanie przejął Gabriel i podał do Roba Holdinga, ale angielski stoper uderzał lewą nogą i nie trafił w bramkę z bliskiej odległości. Prawie 10 minut później strzał z dystansu oddał Nicolas Pepe. Iworyjczyk nie wystarczająco podkręcił swoje uderzenie i futbolówka minęła bramkę.

Marzenia o pogoni za remisem wybił londyńczykom z głowy Ollie Watkins na nieco ponad kwadrans przed końcem meczu. Najpierw Douglas Luiz przerzucił piłkę do wbiegającego w szesnastkę Rossa Barkleya, który zdołał ją jeszcze zgrać do Watkinsa. Napastnik Aston Villi bez kłopotu pokonał bramkarza Kanonierów. Arsenal był już na łopatkach i po chwili 24-letni Anglik po raz drugi wpisał się na listę strzelców po podaniu Grealisha. Przyjezdni nie bali się już o 3 punkty i poszukiwali kolejnego gola, podczas gdy drużyna Mikela Artety wyczekiwała ostatniego gwizdka sędziego.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Alonso komentarzy: 1282417.11.2020, 22:03

osiemnaście*

Alonso komentarzy: 1282417.11.2020, 22:02

Panowie jak oni gwałcą Niemców to co zrobią z Polską na euro, dostaniemy z osiem

luko_PL komentarzy: 109817.11.2020, 22:02

@FabsFAN: może jak Kepa wejdzie

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.11.2020, 22:01

Panowie, jest szansa, zeby Niemcy chociaż honorowego wcisneli ???

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333017.11.2020, 21:57

Gwałt na Niemcach.

kaman17 komentarzy: 498717.11.2020, 21:57

I komentator mówiący już kolejny raz "świetnie grający ostatnio Koch". Wszystkie mecze Leeds jakie oglądałem zawalił.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.11.2020, 21:55

Dawać kuffa Niemcy jednego gola po farfoclu

KapitanJack10 komentarzy: 5400 newsów: 417.11.2020, 21:54

Jak patrzę na skład Niemiec to strasznie przeciętnie wygląda ich obrona. Koch z Leeds jest słaby, chyba najsłabszy punkt u Bielsy i Sule, który jak widziałem jak gra po wejściu na boisko w Bayernie, to od razu wiedziałem dlaczego nie ma pierwszego składu.
Tah to w sumie nie wiem, ale top to też nie jest chyba.

Artu komentarzy: 189817.11.2020, 21:39

O tym że z Barceloną jest coraz gorzej niech świadczy fakt że w całej szerokiej kadrze Hiszpani jest tylko jeden ich gracz ( S.Roberto). Zresztą z Realu jest tylko dwóch piłkarzy.

sWinny komentarzy: 782717.11.2020, 21:35

@Arsenal4Ever14: czyli coś jak Arsenal. Na papierze niby jest ok, a na boisku jedno wielkie dno.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333017.11.2020, 21:34

@Dawid04111: Najlepiej żeby te 2 gole padły dla Portugalczyków po przerwie to i u mnie będzie imba.

simson16 komentarzy: 461417.11.2020, 21:32

@Dawid04111: nie można czy mało dają?ale jeszcze jeden gol tam będzie więc spokojnie wygrałeś, już myśl co z tą kasa robić:)

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333017.11.2020, 21:29

@sWinny: z tym się zgodzę, no może oprócz tego Gundogana to pomoc maja dobrą, atak też mega.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1417.11.2020, 21:27

@simson16: cashout na fortunie to żart. Niestety nieśmieszny :)

sWinny komentarzy: 782717.11.2020, 21:26

@Arsenal4Ever14: w obronie może bez supergwiazd, ale pomoc i ofensywa już niesamowicie wygląda na papierze, a nawet akcji nie potrafią wyprowadzić.

simson16 komentarzy: 461417.11.2020, 21:26

@Dawid04111: wow, to ile masz do wygrania? Zrób Cashout;)

sWinny komentarzy: 782717.11.2020, 21:20

Hiszpania już powinna 4 albo nawet 5 do 0 prowadzić z Niemcami. Słabiutko wyglądają *****y, mimo, że supergwiazda praktycznie na każdej pozycji.

gunner1990 komentarzy: 371417.11.2020, 21:20

Pyty Cristiano weź to na siebie walnij bramkę i na dziś wejdzie co ma wejsc

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333017.11.2020, 21:19

Już wiadomo, że dzisiaj Portugalia nie wygra, bo mam ich na 2 kuponach i tylko oni zostali xD

silvano95 komentarzy: 981117.11.2020, 21:18

Niemcy nic nie grają.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1417.11.2020, 21:15

@luko_PL napisał: "Hiszpania teraz okradziona z gola, Morata nie był na spalonym"
gdyby nie VAR to Morata byłby najlepszym strzelcem w historii futbolu.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1417.11.2020, 21:13

Dobra, 19 zdarzeń na kuponie siadło, jeszcze tylko 2 gole w meczu Chorwacja-Portugalia. Pewnie wyjdzie jak zwykle xd

luko_PL komentarzy: 109817.11.2020, 21:11

Hm.. czemu nie ma VARu w Lidze Narodów?
Hiszpania teraz okradziona z gola, Morata nie był na spalonym

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.11.2020, 21:10

@domino178:
Dziwisz się Czechom po akcji na Zaolziu xd?

MCX018 komentarzy: 138817.11.2020, 20:48

@Rumunia: hahahaha, wiem nawet o które głosowanie chodzi.

Rumunia komentarzy: 87417.11.2020, 20:46

@MCX018 napisał: "Czego można doświadczyć w polityce gdzie Węgry zawsze idą z nami."
Taaa, w takim razie dlaczego w pewnym głosowaniu wynik był 27:1?

Rowerinho komentarzy: 225217.11.2020, 20:41

@domino178 napisał: "Jankesi też nas wystawili"

Jankesi byli neutralni jeszcze prawie do 1942, nie mieliśmy z nimi praktycznie żadnych umów bilateralnych, więc o co chodzi ja się pytam

simson16 komentarzy: 461417.11.2020, 20:39

Szykuje się meczycho Hiszpania Niemcy,postawione 100 zł na *****ów;)

Dominik11 komentarzy: 2017017.11.2020, 20:35

Jerzy Brzęczek na konferencji prasowej przed meczem z Holandią mówi, że "potrzebuje czasu".
Euro 2020 powinno odbyć się prawie pół roku temu

domino178 komentarzy: 242817.11.2020, 20:25

@FabsFAN: Jankesi też nas wystawili. Czesi, Słowacy, Ukraińcy etc teraz to i tak nie ma znaczenia.

Reamoner komentarzy: 467417.11.2020, 20:20

co myślicie o wygranej dziś niemców ?? na papierze ich 11 wygląda grubo, a hiszpania nie przekonuje ...

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.11.2020, 20:19

@domino178:
Gdybam na podstawie II WS xd

domino178 komentarzy: 242817.11.2020, 20:16

@FabsFAN: No ale gdybasz co by Węgrzy zrobili. To że Polacy lubią Węgrów ma długą historię. Tak czasem bywa jedni się lubią inni nie. Ja też nie mam nic przeciwko Turko,/Ruskom/Niemcom i kimkolwiek, bo na obecną chwilę mi nic nie zrobili.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.11.2020, 20:09

@MCX018:
Ciężko, zeby na forum UE szli z Putinem xd

@domino178:
Przecież napisałem, ze ja do nikogo nic nie mam xd bardziej mnie śmieszy to jechanie po Niemcach, Rosjanach itp i staram się dowiedzieć dlaczego wegrofile tak kochają Węgrów , nienawidzac innych nacji, mimo ze obecnie czy historycznie inne kraje ( jak np Turcja ) rzeczywiście odpowiadały się za Polską xd interesownie ale jednak xd

MCX018 komentarzy: 138817.11.2020, 20:04

@FabsFAN: Czemu część Węgrów? Węgry będąc sojusznikiem Niemców jakoś nas nie atakowali, wręcz przeciwnie pomagali nam, a pewnie też mieliby niemałe korzyści :)

Więc na jakiej podstawie sądzisz że "Część" Węgrów jednak w zamian za Slowację wymordowała by mieszkańców Warszawy? P.S zobacz że w kwestii polityki Węgrzy zawsze idą z nami a nie z kacapami, więc niewiem skąd te przypuszczenia z Wladkiem :D

domino178 komentarzy: 242817.11.2020, 20:01

@FabsFAN: Idąc Twoim tokiem rozumowania, to powinniśmy rodem z Korei Pn zamknąć się na wszystkich i nienawidzić każdego bo w jakimś momencie historii nas wyruchał jako naród. Lepiej nie patrzeć tylko na historię a w przyszłość bo raczej nasza sytuacja geopol się nie zmieni. Chyba że jak naród wybrany przeniesiemy państwo gdzie indziej :D

Elastico07 komentarzy: 1255417.11.2020, 19:57

@enrique napisał: "Jeżeli się okaże że przez taką głupotę będzie musiał się izolować to przez okres izolacji jego tygodniówka powinna być zawieszona."
Powinna być mu odebrana ew jak nie ma takiej możliwości to klub powinien na niego nałożyć wysoką karę.Raz że na boisku nie prezentuje totalnie nic,a dwa po za boiskiem robi z siebie ....

enrique komentarzy: 1915217.11.2020, 19:40

@Naburator: Jeżeli się okaże że przez taką głupotę będzie musiał się izolować to przez okres izolacji jego tygodniówka powinna być zawieszona.

Naburator komentarzy: 278417.11.2020, 19:39

Panowie jest nadzieja!!!! Willian może sobie odpocząć od pierwszego składu na chwilę xd

The Telegraph: Willian w trakcie przerwy reprezentacyjnej wybrał się do Dubaju. Okoliczności wyjazdu zawodnika będzie analizować Arsenal. W związku z panującą pandemią, podróże międzynarodowe podlegają ograniczeniom.
Willian będzie musiał naturalnie uzyskać negatywny wynik testu przed powrotem do treningów.

enrique komentarzy: 1915217.11.2020, 19:23

"Nie tylko Robert Lewandowski był rozczarowany po ostatnim meczu, my także. Ale jego zachowanie było niefortunne. Tym bardziej, że jest kapitanem drużyny."

A co miał powiedzieć ? Wymyślać że była jakaś taktyka na ten mecz ?

sWinny komentarzy: 782717.11.2020, 19:21

@FabsFAN napisał: "Dlaczego w Polsce nie lubi sie Turcji/Turkow ?"
Ja za Turkami nie przepadam, ponieważ to nieźli syfiarze. Na dodatek mają strasznie nachalną naturę. Jak byłem w Turcji to wciągają Cię za rękę do sklepu(nawet jak mówisz, że i tak nic nie kupisz), po chwili chcesz wyjść z tego sklepu i nagle wielka awantura i lecą z pretensjami. Nie chodzi tutaj o negocjacje - bo te też są specyficzne, ale to już dosyć charakterystyczne dla nich.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.11.2020, 19:19