Najważniejszy mecz od lat: Arsenal vs Man City!

Najważniejszy mecz od lat: Arsenal vs Man City! 14.02.2023, 20:51, Dawid Wieczorek 2432 komentarzy

Kibice Kanonierów mogą poczuć namiastkę powrotu Ligi Mistrzów na Emirates Stadium. Już jutro mecz, który swoim poziomem mógłby aspirować do miana hitu tych powracających właśnie elitarnych rozgrywek. To spotkanie, które można zakwalifikować do tych z kategorii "o sześć punktów". Starcie mistrza z uczniem, pojedynek lidera w wiceliderem, czyli po prostu Arsenal kontra Manchester City! Let's get ready to rumble! Początek już o 20:30!

Dla całego Arsenalu jutrzejszy mecz to najważniejszy sprawdzian w tym sezonie. Oczywiście, Kanonierzy mieli już kilka takich sprawdzianów w tej kampanii, z których w większości wychodzili perfekcyjnie. Przewaga Arsenalu w tabeli zaczyna się jednak kurczyć i po małym spadku formy i stratach punktów w spotkaniach z Evertonem oraz Brentfordem, zmalała ona do zaledwie trzech "oczek". The Gunners mimo porażki będą mieli jeden mecz do rozegrania więcej, lecz na taki scenariusz raczej nie jest brany pod uwagę. Wszyscy kibice liczą, iż Arsenal rozegra jutro kolejne perfekcyjne spotkanie i pokona lekko faworyzowanego rywala.

Obywatele w ostatnim czasie też zaliczyli kilka wpadek. Mikel Arteta na pewno zwróci swoim zawodnikom uwagę, że ostatnie dwie porażki podopiecznych Pepa Guardioli przypadły na wyjazdowe mecze z Manchesterem United oraz Tottenhamem, czyli de facto w meczach na szczycie tabeli. Rodak Artety znany jest jednak z tego, że na mecze o wysokim ciśnieniu jest w stanie niesamowicie zmotywować swoich piłkarzy, więc przed Kanonierami niezwykle ciężki mecz.

Jeśli chodzi o sytuację kadrową obu zespołów, w ekipie Arsenalu nie wypada ani nie wraca żaden z zawodników. Poza grą dalej są Gabriel Jesus, Mohamed Elneny, Emile Smith Rowe oraz Reiss Nelson. Najbliższej powrotu do gry wydaje się być dwóch ostatnich, lecz nie należy oczekiwać, że pojawią się jutro na ławce. Sytuacja w kadrze Guardioli ma się jeszcze lepiej. De facto do gry niedostępny jest tylko John Stones. Co prawda, w przerwie ostatniego meczu z powodu lekkiego urazu boisko opuścił Erling Haaland, lecz wszystkie media zgodnie donoszą, że była to tylko zapobiegawcza zmiana.

Spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco i chyba każdy z kibiców Arsenalu nie umie doczekać się jutrzejszego wieczoru. Jutrzejsza ewentualna wygrana dodałaby zawodnikom niesamowitego kopa w walce o mistrzostwo i pokazała, że kryzys był tylko chwilowy. Come on Gunners!

Skład Kanonierzy.com: Ramsdale - Tomiyasu, Saliba, Gabriel, Zinczenko - Xhaka, Partey, odegaard - Saka, Nketiah, Martinelli.
Typ Kanonierzy.com: Arsenal 2:1 Manchester City

Manchester CityPremier LeagueZapowiedź autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
polishbrigadesx komentarzy: 1020715.02.2023, 22:23

Mam nadzieję że po tym meczu Arteta przejrzy wreszcie na oczy i zacznie stawiać częściej na gości z ławki rezerwowych on nic nie zmienia cały czas jest ten sam skład nie potrafi zaryzykować. Musi cos zmienić

bobslej22 komentarzy: 832715.02.2023, 22:23

Zina dziś najwolniej na świecie rozgrywa.

mlodykanonier komentarzy: 148015.02.2023, 22:23

Jak tam nabrali się na "skill" Nketi? xD

Ars17 komentarzy: 70715.02.2023, 22:23

Następny nasz mecz to mecz o 13:30 czyli wiadomo co..

robhans komentarzy: 32215.02.2023, 22:23

@wawrzyn1903: Ja jestem w stanie stwierdzić, że po mistrzostwach nie mieliśmy dobrego całego meczu. West-Ham - słaba 1 połowa, Brighton - słaba 2 połowa (pamiętacie jak nas cisneli na końcu?) - Newcastle - nie przebijamy się przez głęboką obronę, Oxford, mieliśmy mega problemy z nimi, Tottenham - 2 połowa nas cisnęlli; United - Gol w ostatniej minucie w meczu bez Casemiro, City - zdeklasowani, Everton - nie potrafimy się przebić przez głęboką obronę, Brentford - nie potrafimy się przebić przez głęboką obronę, City - zdeklasowani.

Rynkos7 komentarzy: 680715.02.2023, 22:23

Ktoś po przegranej z Evertonem pisał żeby nie porównywać tego sezonu do poprzedniego, że w tym sezonie na pewno inaczej zareagujemy po porażce i nie będzie takiej serii porażek jak rok temu. Wychodzi na to, że gdzieś w tym aspekcie mentalnym jeszcze nie dojrzaliśmy aż tak bardzo. Mamy zjazd i nie umiemy błyskawicznie zareagować. Znowu pikujemy w dół i ciekawe czy ten mecz jest już tym momentem gdy ryjemy twarzą o dno i się odbijamy, czy jeszcze to chwilę potrwa? Oby ten mecz był tym na otrząśnięcie.

ozzy95 komentarzy: 1955 newsów: 115.02.2023, 22:23

Ale buractwo na trybunach. Wstyd.

michalmmz komentarzy: 40015.02.2023, 22:23

Nketiah to zachowuje sie jak na treningu, ćwiczy sobie :-)

executer1 komentarzy: 262315.02.2023, 22:23

Tylko nadzieje nam zrobili tą pierwszą połową sezonu, że teraz ciężej będzie przełknąć takie porażki

Dziadyga komentarzy: 829415.02.2023, 22:23

Ruda menda jak się zestarzała to zaczęła wku..wiać

gunner1990 komentarzy: 371415.02.2023, 22:23

Zimą to trzeba było napastnika kupić skoro było wiadomo jaka sytuacja Jesusa , zrobiliśmy wszystko żeby oddać kolejny sezon w którym mogło być pięknie

majormati komentarzy: 191515.02.2023, 22:23

@oneblue114: Nie wiem kiedy, z resztą jak White jest bez formy to Tomiyasu jej nigdy nie miał

damianARSENAL komentarzy: 852015.02.2023, 22:22

Eddie Nketiah. Wasz killer.

Garfield_pl komentarzy: 2812615.02.2023, 22:22

@Ech0z napisał: "To teraz musimy sie na ten czerwony Manchester ogladac"
Chyba jedynie Ty xD

schnor25 komentarzy: 1854615.02.2023, 22:22

Żiru by te dwie piłki z główki zmieścił w bramce :D

angel1953 komentarzy: 68615.02.2023, 22:22

Ciekawe kiedy ten Arteta nauczy się zmieniać coś w zespole na plus. Trossard w formie, nie gra, tomiyasu nie gra cały sezon praktycznie i wychodzi na najważniejszy mecz. Fabio nie gral z ogórkami jak była szansa a teraz się od niego wymaga... Jeszcze wiele nauki przed Arteta. Na moje pepe też mógł odbudować to zlał go jak chłopca...

Theo10 komentarzy: 828515.02.2023, 22:22

Edi to hattricka powinien strzelić dzisiaj

Mariusz28 komentarzy: 495115.02.2023, 22:22

Bez jaj White nic nie grał, był niepewny w ostatnich meczach a tu płacz że na ławce usiadł. A kto przed meczem przypuszczał, że Japończyk tak odwali? Szkoda, Xhaka źle decyzję, Tomi i Gabriel mocno niepewni w obronie i jest efekt.

minio7 komentarzy: 266615.02.2023, 22:22

Nketiah jeździec bez głowy i to dosłownie

Sztofort komentarzy: 259615.02.2023, 22:22

Eddie wrócił do tego do czego przyzwyczaił w ostatnich latach. Balo wraca na 2 od razu.

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 315.02.2023, 22:22

@Cartman_KG: Mental był ok do pewnego czasu. Poszedł jeden remis, porażka, zmęczenie, indywidualne błędy, zły skład i są wyniki.

D14 komentarzy: 436615.02.2023, 22:22

Ale płacz w komentarzach.. wiatr powiał w przeciwnym kierunku i już najlepiej rozwiązać klub, oddać kase za bilety i zaorać stadion.. xD
co za mentalność przegrywow, dramat

oneblue114 komentarzy: 1515.02.2023, 22:22

@majormati: white ostatnio grał poniżej swojego poziomu

Elastico07 komentarzy: 1255515.02.2023, 22:21

To piękny sezon dla nas ale city będzie mistrzem.Dzis zagrali jak prawdziwi mistrzowie,nam klasy i jakości w wystarczyło na 45m.Kompromitujace jedynie jest to,że to 11 porażka z rzędu z.nimi.

Dziadyga komentarzy: 829415.02.2023, 22:21

Niby jeszcze sporo meczów i mecz zaległy,ale tak widać,że puchniemy :( po prostu o i są konkretni a nam kolejny raz brakuje zdecydowania.Pieprza się pod naszą bramka ostatnio i tak samo w ataku.Taki Xhaka mógł walnąć,na co czeka? Stracili pewność siebie..

Loka komentarzy: 33215.02.2023, 22:21

Mają coś z reprezentacji Polski jak 150

schnor25 komentarzy: 1854615.02.2023, 22:21

Umówmy się, Saka czy Martinelli są pod formą, Nketiah i tak robi dużo więcej niż się po nim spodziewaliśmy. Jak się w obronie konpromituje, to trzeba mieć kim straszyć z przodu, a niestety teraz jest bida z nędzą.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2023, 22:21

@aguero10 napisał: "Nie ma Parteya i środek wygląda słabo .
Co do Krzaki ciągle to powtarzam chłop tylko na ławkę . Jesus wróć bo Edek to półka niżej . Dziś proste błędy indywidualne zaważyły ."

W środku wyglądaliśmy bardzo dobrze. Naszym problemem jest tylko to że lewa strona nie funkcjonuje i wszystko co groźne mamy z prawej. Moim zdaniem główny winowajca to Xhaka ale nie ma kogo za niego wstawić niestety.

oneblue114 komentarzy: 1515.02.2023, 22:21

Ostatnie mecze kompletnie bez pomysłu w ataku, a w obronie może w następnym meczu spróbować Kiwiora zamiast Gabriela

blazejpak komentarzy: 33015.02.2023, 22:20

Szkoda meczu, ale trudno konkurować z city.
Nawet jeżeli ostatnio przegrali mecze ze słabszymi zespołami na papierze to jednak inne nastawienie jest na mecz o mistrzostwo

majormati komentarzy: 191515.02.2023, 22:20

Arteta przekombinowal jak Guardiola w wielu kluczowych meczach, dlaczego on posadzil White'a na lawce?!

gunner1990 komentarzy: 371415.02.2023, 22:20

Jeszcze daleko uczniowi do mistrza tak jak i naszym grajkom do piłkarzy city

Barney komentarzy: 2095615.02.2023, 22:20

Arteta różni się od Guardioli on. Kompletnie nie wierzy w zmiennikow

XandeR komentarzy: 968515.02.2023, 22:20

Dobrze ze liczy się tylko 10 spotkań ligowych do tyłu więc City nadal tylko 10/10 z nami

Ups147 komentarzy: 346715.02.2023, 22:20

@Piotrek95 napisał: "Przecież jako drużyna gramy znakomity mecz, indywidualne błędy decydują"

Pierwsza połowa była dobra, ale druga tragiczna, nawet chyba strzału nie oddaliśmy. Daleko tu jest do znakomitego meczu..

PanMisiek komentarzy: 61415.02.2023, 22:20