Świetne widowisko na The Emirates! Arsenal 1-0 United

Świetne widowisko na The Emirates! Arsenal 1-0 United 01.05.2011, 16:12, Szymon Ortyl 1146 komentarzy

Kanonierzy rozpoczęli dzisiejszy mecz bez Ceska Fabregasa, który nabawił się kontuzji na przedmeczowej rozgrzewce. Zamiast niego w pierwszym składzie pojawił się kapitan reprezentacji Walii - Aaron Ramsey.

Już w 2. minucie Kanonierzy mogli prowadzić 1-0, jednak Jack Wilshere nie zdołał wykorzystać podania od... Nemanji Vidica. 4 minuty później szansę na zdobycie bramki miał Walcott, dośrodkowanie zmierzające do Anglika o Gaela Clichy'ego przeciął Patrice Evra.

W 15. minucie po raz kolejny bramce United zagroził Walcott, jednak po raz kolejny pewnie interweniował Evra. 5 minut później, po błędzie Songa i szybkiej akcji Naniego i Fabio, Bacary Sagna w ostatniej chwili przeciął podanie zmierzające w kierunku świetnie ustawionego Hernandeza.

W 30. minucie po wrzutce Theo Walcotta piłkę lecącą wprost na głowę Van Persiego ręką strącił Nemanja Vidic, jednak sędzia nie zareagował. W przeciągu następnych 15 minut, Chris Foy czterokrotnie przecinał podania zawodników Arsenalu niejednokrotnie uniemożliwiając im skonstruowanie akcji ofensywnych czy też wyprowadzenie piłki ze strefy obronnej.

W 48. minucie po strzale Rooneya z rzutu wolnego, piękną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny. Chwilę wcześniej, na boisku pojawił się Andriej Arszawin, który zmienił Samira Nasriego.

W 56. minucie po dwójkowej akcji Robina van Persiego i Aarona Ramseya, Walijczyk strzałem z 15 metrów pokonał Van Der Saara.

W 68. minucie kontuzjowanego Johanna Djourou zastąpił na boisku Sebastien Squilacci. 8 minut później, po strzale Naniego kolejną świetną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny. Chwilę później, na boisku pojawił się Emmanuel Eboue.

W końcówce spotkania miała miejsce Kontrowersyjna sytuacja, kiedy to Gael Clichy faulował Michaela Owena na linii pola karnego, jednak sędzia nie zauważył interwencji Francuza i nie wskazał na wapno. Ostatnie minuty meczu upłynęły pod znakiem zmasowanych ataków United, jednak przy drobnej pomocy szczęścia, Kanonierom udało się utrzymać prowadzenie do końca spotkania.

Manchester UnitedPremier League autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
chica10 komentarzy: 1745 newsów: 201.05.2011, 17:49

Cesc musi zostać. Ramsey zagrał dobry mecz, no ale znowu nie przesadzajmy w drugą stronę. Do Fabregasa to mu dużo brakuje. A tak poza tym, to zagraliśmy z pełnym zaangażowaniem i koncentracją do ostatnich minut, co mnie mega cieszy, bo te ostatnie minuty mi się cholernie dłużyły. Pokazaliśmy, że potrafimy!!! Sędzia był koszmarny, ale i tak bilans na zero, więc nie ma co narzekać, tylko się cieszyć zwycięstwem i gonić ManU;D

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52001.05.2011, 17:47

@Gigi
Jeszcze takie trzy niuanse, które mógłbym wymienić na naszą korzyść :
1. MU grało z Schalke do tego na wyjeździe a to sił kosztowało, bo to już końcówka sezonu a widać to choćby po meczach realu czy barcy, które też poległy, tylko już w ogóle ze słabiakami.
2. Graliśmy bez presji. Czy wygralibyśmy gdybyśmy mieli kilka punktów w tabeli ?? No nie wiem.
3. Do tego MU musiało się otworzyć. Jeszcze chyba nigdy tak z nami nie grali. Gdyby CFC miała ze 3 pkt mniej pewnie przyjechaliby po remis, a tak wykorzystaliśmy sytuacje.

Nie mniej trzeba się bardzo cieszyć bo przerwaliśmy kolejną fatalną passę grając dobry futbol. Na pewno doda nam to pewności siebie, szkoda że za późno. Mimo wszystko United pokonane a to się chwali.

underdog komentarzy: 17801.05.2011, 17:46

@howareyou

"Tak samo, bo nie jestem idiotą. Ewentualne odejście do Barcy zmniejszy jego umiejętności?"

Nie o to mi chodzi. Ten Twój Czawi mnie zirytował, to jak nazywanie Cristiano Krystyną.
Jego przejście do Barcy może tylko sprawić że stanie się jeszcze lepszy. Ale może ja już skończę, bo zaraz się zacznie napinka ze strony antybarcelonistów.

galon komentarzy: 72701.05.2011, 17:46

nie pamiętam już kiedy scenariusz "Arsenal gra a utd wygrywa(po jakiejś odbijance w 94min) nie ziścil się ! Brawo . Grali z takim zaangażowaniem,że gdyby ostatnie 6 meczów zagrali na 70% tego co dziś mielibyśmy kilka pkt przewagi nad utd ... szkoda

Anka464 komentarzy: 66401.05.2011, 17:45

nie chce się wtrącać ale dzisiaj graliśmy bez Fabregasa i jakoś to było nie żebym chciała by odchodził ale jak chce to na siłe go nie zatrzymamy

yatq komentarzy: 146701.05.2011, 17:45

jeśli odejdzie Cesc, to Nasri go zastąpi, a Wenger kupi jakiegoś skrzydłowego, Hazarda albo Younga.

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 601.05.2011, 17:45

Macie jakiś obszerny skrót (ok. 6 min. ) ?

stanyal komentarzy: 137801.05.2011, 17:44

MUFC_fan--> widzieć taki komentarz jak Twój fajne uczucie, ale widzieć minę mojego brata (kibica manutd jak już kiedyś wspominałem o sytuacji w kibicowaniu u mnie w rodzinie) bezcenne :D

Oski03 komentarzy: 11101.05.2011, 17:44

Co do sprzedazy Cesca i zastapienia go Ramseyem to raczej fatalny pomysl a przynajmniej na ten moment. Dzisiaj dominowalismy w srodku dzieki Jackowi a nie Aaronowi

yatq komentarzy: 146701.05.2011, 17:43

ostatnio więcej tu fanów junajted niż Arsenalu...

go_go_gunners komentarzy: 591 newsów: 301.05.2011, 17:42

@how
Tak, Cesc to nasz kreator gry i jedyny chyba gracz(może jeszcze RvP) który potrafi zagrać wizjonerskie podanie poza zasięg własnego wzroku ;) Ale według mnie ma lekkie braki mentalne, przy niekorzystnym wyniku zwiesza głowę i nie potrafi poderwać zespołu do walki ( a od kapitana tego wymagamy). To nasza podstawowa bolączka. Przebolałbym utratę reżysera , troszkę zmienilibyśmy styl gry, np Robin cofałby się po piłkę, wreszcie kupilibyśmy napadziora, taką klasyczną 9. Według mnie byłaby to ciekawa alternatywa wobec tego, co gramy teraz.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4801.05.2011, 17:42

@how

Cesca nie da się zastąpić. gdyby odszedł, z pewnością lekko byśmy zmodyfikowali naszą taktykę.. Może grając trzema defensywnymi (ale potrafiacymi rozgrywać, atakować) zawodnikami, trochę jak MU czasami, albo np. z RvP w roli podwieszonego napastnika. W przypadku odejścia Cesca, największą głupotą Arsene'a byłoby kupno playmakera, mającego go zastąpić, ale on tego nie zrobi. Tak w ogóle nie do końca wiem, czemu uważasz ten transfer za "wyimaginowany". Wyimiaginowany to by był, gdyby Cesc wszystko zdementował, a on tego NIGDY nie zrobił. Zawsze jedynie "no tak, teraz jest sezon, nie skupiam się na tym" "no.. teraz jest mundial, nie skupiam się na tym" "no.. jeżeli już mam odejść, to do Barcy, ale nie myślę o tym". Coś na rzeczy jest, a wynik tej sagi poznamy zapewne już tego lata. W Barcie powoli bryluje Thiago, więc albo dadzą mu szansę, albo będą truć Wengerowi dupę przez całe lato.

pniaq komentarzy: 141 newsów: 71701.05.2011, 17:42

Szacun dla Ciebie MUFC_Fun oby więcej takich kibiców Manchesteru.

Anka464 komentarzy: 66401.05.2011, 17:42

w końcu wygraliśmy i trzeba się cieszyć

MajkelUnited komentarzy: 301.05.2011, 17:41

Oczywiście że ciężko będzie znaleźć zastępce. Ale to jak na dłoni widać że jest konflikt pomiędzy klubem a Fabregasem, może i nawet Wegerem. Teraz na pewno nie dostaniecie ze tego gracza tyle ile jeszcze rok temu proponowała Barca. Poza tym zawsze trzeba patrzeć w dobro klubu a nie jednostki. A tutaj nie ma tego zdecydowanego ruchu ze strony władz Arsenalu. A ja nawet dziś po minie Fabregasa jaką miał siedząc na trybunach widziałem że mało zainteresowany jest tym co dzieje się na boisku:) oczywiście, pewnie przesadzam, ale na pewno coś jest na rzeczy jeżeli chodzi o transfer do Barcelony i to ciągnie się już od roku.

MUFC_Fun komentarzy: 2201.05.2011, 17:40

Gratuluje Wam zwycięstwa ;)

Wolałbym logowac się teraz jako kibic zwycięskiej drużyny , ale pokazaliście jaja , podnieśliście się po tej dośc pechowej porażce z Boltonem.

Od pierwszych minut Arsenal naciskał, później ta ręka Vidicia ,niepodyktowany karny , w drugiej połowie gol dla Was i po meczu.

Co prawda nam też należał się karny po faulu na Owenie , ale lepiej o nim nie wspominac , bo Arsenalowi też należał się karny.

Można powiedziec , że w błędnych decyzjach arbitra 1:1 , a Arsenal jest lepszy w golach.

Jeszcze raz gratuluje zwycięstwa ;)

ostriket komentarzy: 658801.05.2011, 17:40

świetny mecz i tyle. wreszcie pokonaliśmy United grą a nie pomyłkami sędziowskimi ;P
i niech nikt nie zwala na sedziego bo zachowywał się jak dupa zatrzymując nasze podania albo wpadając na Robina ;D w sumie pomylił się tylko 2 razy- 2 karne, chociaż rękę Vidicia bym prędzej zagwizdał niż 'faul' Clichego.
poza tym bardzo dobre zawody naszego LO i mam nadzieję że Samir i Johann nie mają poważnych urazów ^^

aguero10 komentarzy: 854601.05.2011, 17:40

coś na osłodę po nie udanym sezonie...
Ale jeszcze 9 pkt do zdobycia i może 2 miejsce ...

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16401.05.2011, 17:39

chelsea musi wygrac za tydzien a potem i MU i CFC muszą przegrywać wtedy nie martwimy sie o bilans i mistrz jest nasz (jesli my wszystko wygramy)

Leehu komentarzy: 1049601.05.2011, 17:39

damian199656: A u nas był karny w meczu z Sunderlandem i nie uznali nam gola. Nie mówię że tylko nam nie sprzyjają sędziowie, bo United też nie miało z nimi lepiej ale dobrze że wygraliśmy to co że nie grali najlepiej, w wielu meczach niesłusznie traciliśmy bramki w końcówce teraz sędzia nam sprzyjał i wygraliśmy wreszcie zwycięstwo trochę za późno ale prestiżowe zwycięstwo z być może mistrzami Anglii powinno nas cieszyć a nie smucić. No i oczywiście jeszcze większa szkoda tych 5 straconych oczek w zeszłym tygodniu.

speedman komentarzy: 37401.05.2011, 17:38

Oski to ja pierwszy wypatzryłem tego komenta
:)

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4801.05.2011, 17:38

@sebasz

Ich taktyka tym razem się nie powiodła i tyle. Zazwyczaj cisnęliśmy, cisnęliśmy, aż w końcu kołó 30-40 minuty dostawaliśmy kontrę. Tym razem kontry im nie wychodziły, świetnie bronił Wojtek, doskonale radził sobie Bac. W drugiej połowie zawsze się otwierali. Ale z gruncie rzeczy masz rację.. To jest niestety na rękach Wengera, żeby coś z tym zrobić.. Liverpool, City, Sunderland, Blackburn. Wszyscy zamurowali i zremisowali na The Emirates.

@Topek

Nie masz patrzeć przez różowe okulary. Realnie patrząc, jest niestety możliwość, że Fabregas odejdzie, a biorąc ten fakt pod uwagę, dzisiejszy mecz potwierdził, że nie ma ludzi niezastąpionych. Aaronowi jeszcze kilka klas do Fabsa brakuje, ale z drugiej strony Cesc jest cholernie często kontuzjowany, spoczywa na nim zawsze presja, z którą nie zawsze sobie radzi, no i jako kapitan moim zdaniem kompletnie nie wywiązuje się ze swojej roli. Wrócimy do tematu po letnim okienku transferowym, w którym okaże się czy Hiszpan zostanie. Moim skromnym zdaniem mamy powoli do czynienia z syndromem Henry'ego w sezonie 2006/07: Owszem, kiedy jest w formie, gramy świetnie, kiedy jest chwilowo bez formy, gramy beznadziejnie. z Cesciem jest tak samo, a jego rolą nie jest strzelanie goli, a rozgrywanie, więc sprawa wygląda jeszcze inaczej.

go_go_gunners komentarzy: 591 newsów: 301.05.2011, 17:38