Świetne widowisko na The Emirates! Arsenal 1-0 United

Świetne widowisko na The Emirates! Arsenal 1-0 United 01.05.2011, 16:12, Szymon Ortyl 1146 komentarzy

Kanonierzy rozpoczęli dzisiejszy mecz bez Ceska Fabregasa, który nabawił się kontuzji na przedmeczowej rozgrzewce. Zamiast niego w pierwszym składzie pojawił się kapitan reprezentacji Walii - Aaron Ramsey.

Już w 2. minucie Kanonierzy mogli prowadzić 1-0, jednak Jack Wilshere nie zdołał wykorzystać podania od... Nemanji Vidica. 4 minuty później szansę na zdobycie bramki miał Walcott, dośrodkowanie zmierzające do Anglika o Gaela Clichy'ego przeciął Patrice Evra.

W 15. minucie po raz kolejny bramce United zagroził Walcott, jednak po raz kolejny pewnie interweniował Evra. 5 minut później, po błędzie Songa i szybkiej akcji Naniego i Fabio, Bacary Sagna w ostatniej chwili przeciął podanie zmierzające w kierunku świetnie ustawionego Hernandeza.

W 30. minucie po wrzutce Theo Walcotta piłkę lecącą wprost na głowę Van Persiego ręką strącił Nemanja Vidic, jednak sędzia nie zareagował. W przeciągu następnych 15 minut, Chris Foy czterokrotnie przecinał podania zawodników Arsenalu niejednokrotnie uniemożliwiając im skonstruowanie akcji ofensywnych czy też wyprowadzenie piłki ze strefy obronnej.

W 48. minucie po strzale Rooneya z rzutu wolnego, piękną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny. Chwilę wcześniej, na boisku pojawił się Andriej Arszawin, który zmienił Samira Nasriego.

W 56. minucie po dwójkowej akcji Robina van Persiego i Aarona Ramseya, Walijczyk strzałem z 15 metrów pokonał Van Der Saara.

W 68. minucie kontuzjowanego Johanna Djourou zastąpił na boisku Sebastien Squilacci. 8 minut później, po strzale Naniego kolejną świetną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny. Chwilę później, na boisku pojawił się Emmanuel Eboue.

W końcówce spotkania miała miejsce Kontrowersyjna sytuacja, kiedy to Gael Clichy faulował Michaela Owena na linii pola karnego, jednak sędzia nie zauważył interwencji Francuza i nie wskazał na wapno. Ostatnie minuty meczu upłynęły pod znakiem zmasowanych ataków United, jednak przy drobnej pomocy szczęścia, Kanonierom udało się utrzymać prowadzenie do końca spotkania.

Manchester UnitedPremier League autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
napkin komentarzy: 75801.05.2011, 17:21

piłkarz meczu dla mnie = SAGNA

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1401.05.2011, 17:20

@Kanonier95
A ja nadal wierze, że zostanie u nas i wróci do formy. Każdy ma gorszy okres w życiu czasami.

Topek komentarzy: 13937 newsów: 12601.05.2011, 17:20

smod3r, naucz się czytać, już czas.

Gigi, decyzji o strzale? pfff, w ostatnich meczach strzelał TYLKO Cesc. Naprawdę jesteście tak krótkowzroczni? jak kaleczyliśmy z Nasrim albo Rosickym w środku, to też grali "wszyscy ze sobą"?

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97901.05.2011, 17:20

Gigi - Denilson ma kontuzję

CLEVER komentarzy: 197901.05.2011, 17:20

Ja was nie ogarniam. Nie znacie powiedzenia, że z niewolnika nie ma pracownika. Fabregas chce do Barcelony to po co go trzymać, jak można za niego wyciągnąć dobrą kasę i na jego miejsce kupić 2 niegorszych piłkarzy, którzy będą wypluwać płuca dla Arsenalu.

MarcinKanonier komentarzy: 133101.05.2011, 17:20

Kto pilkarzem meczu chlopaki ?

Kanonier95 komentarzy: 288201.05.2011, 17:19

MiEvo---> ja na niego już narzekam od meczu z Barcą:(

smod3r komentarzy: 108601.05.2011, 17:19

Topek, a w jakim Ty świecie żyjesz ? Myślisz że Fabregas nie odejdzie do barcelony ? obudź się bo już czas.

jasiek14 komentarzy: 7101.05.2011, 17:19

38 kol
Fulham Londyn -:- Arsenal Londyn
Everton FC -:- Chelsea Londyn
Manchester United -:- Blackpool FC

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1401.05.2011, 17:19

Nie wiem czemu tak na Fabsa gadacie. Jak strzelał bramki i wygrywał mecze to był bogiem dla was
hipokryzja ot co = =

Topek komentarzy: 13937 newsów: 12601.05.2011, 17:18

CLEVER, pewnie, że jest. Jak Aaron strzelił bramkę, to widziałem jak wymachiwał katalońską flagą.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952101.05.2011, 17:18

Ramsey pokazał się dziś z dobrej strony ,ale jest zbyt wcześnie ,aby mógł zastąpić Fabregasa .
Niech Cesc pogra jeszcze jeden sezon u nas ,aby w tym czasie Aaron nauczył się wiele ,a potem droga wolna ;d

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16401.05.2011, 17:18

matdevil---- nie, nie wszystko w waszych rekach, tak samo w waszych jak i w CFC, przegrywacie 1-0 i spadacie na 2miejsce...

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4801.05.2011, 17:18

@Topek

Ale fakt, że decyzji o strzale, waleczności, zaciętej gry brakowało ostatnio u Cesca. Ja go nie wywalam, ale inaczej nasza gra wygladała, gdy wszyscy grali ze sobą, a nie każda piłka do będącego bez formy Hiszpana. Paradoksalnie dobrze się stało, że zagrał Ramsey. Dostał swoją szansę i ją wykorzystał, Arsene po raz kolejny udowodnił, że można stawiać na młodych, a sytuacja Almunii i Denilsona (którzy już od paru tygodni siedzą na trybunach) pokazuje, że jednak ma granice możliwości i chyba w końcu uczy się na błędach.

jasiek14 komentarzy: 7101.05.2011, 17:18

37 kol
Chelsea Londyn -:- Newcastle United
Blackburn Rovers -:- Manchester United
Arsenal Londyn -:- Aston Villa

rev komentarzy: 161501.05.2011, 17:18

Dobry mecz, szybki i otwarty. Bardzo cieszy mnie wygrana nad United. Pokazal dzisiejszy mecz ze bylismy i jestesmy zespolem silnym, tylko brakuje nam czasami koncentrancji i woli walki. Dzis to pokazalismy i zdobylismy 3 punkty.

malyglod komentarzy: 648701.05.2011, 17:18

Ludzie opanujcie się! Bez przesady. Jak wygramy to jest huuuurrrrrrrrrrrraaaaaaaaaa. Jak przegramy to Wenger out. Tak nie można.
Co do tych co piszą, żeby Fabs już odszedł do barcy to są mówiąc delikatnie niepoważni.

Topek komentarzy: 13937 newsów: 12601.05.2011, 17:17

smod3r, sam odejść, to sobie może co najwyżej pod budkę z hot-dogami.

CLEVER komentarzy: 197901.05.2011, 17:17

Topek --> ja nie twierdzę, że Ramsey jest lepszy od Fabregasa, tylko ten koleś jest już myślami w Barcelonie, a widać Arsenal potrafi wygrywać z United bez Fabregasa.

Kanonier95 komentarzy: 288201.05.2011, 17:17

Jesteśmy lepsi bez Fabregasa :D i dobrze Ramsey i Jack mają jaja!! A nie jak ta panienka która rozpacza za jakąś dupą !

skoczekKanonier komentarzy: 6201.05.2011, 17:17

szkoda 3 wcześniejszych meczów - jakbyśmy zdobyli komplecik to mielibyśmy mistrza a tak kolejny sezon bez trofeów będzie

Danio94Klin komentarzy: 12101.05.2011, 17:17

bozee... mozecie pobanowac tych gowniarzy ja chodzby cegla??

executer1 komentarzy: 258401.05.2011, 17:17

Widac bylo dzisiaj ze nie mamy napastnika,ktory by zamykal dosrodkowania.Ile takich wrzutek dzisiaj polecialo co przynajmniej jedna z nich powinna zostac skonczona bramka.

mitmichael komentarzy: 4924301.05.2011, 17:17

Wiecie co - Ramsey zagrał lepiej niz Cesc w poprzednim spotkaniu. Moze to zamiana wiekowa bedzie :D

damian199656 komentarzy: 762601.05.2011, 17:17

Bez Fabregasa to zupełnie inna drużyna.

patryk_arsenal komentarzy: 77001.05.2011, 17:17

Jest nareszcie pokonaliśmy MU ;)
Brawo Aaron :D

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 201.05.2011, 17:16

Był jeden negatyw tego meczu, że widać gołym okiem brak zmienników... Wchodzi Arsha robi dobrą robotę ok. Ale dalej to już nie są wartościowi zmiennicy...

citas6666 komentarzy: 5401.05.2011, 17:16

W koncu 3pkt:)

matdevil komentarzy: 6401.05.2011, 17:16

Gratuluje zwyciestwa, ktore bylo w pelni zasluzone. Sędzia popelnial bledy zarowno na waszą jak i nasza korzysc. Przegralismy bo w przekroju calego meczu bylismy gorsi. Naszczescie nadal wszystko pozostaje w naszych rekach.

Diabliica komentarzy: 337801.05.2011, 17:16

Gratulacje dla Was. Należała się Wam wygrana, walka o mistrzostwo jest cały czas otwarta. Mam nadzieję, że MU wygra z Chelsea, ona swój mecz przegra, a Wy wygracie kolejny swój i ich przeskoczycie. Dajcie sobie siana z tymi co tutaj niedługo wparują i zaczną Was wyzywać. Mam pewien niedosyt, ale przegrana na własne życzenie. Oby się zrehabilitowali i wygrali następne mecze. Bez Giggsa tracimy 50 % wartości..

Tak czy siak gratulacje!

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52001.05.2011, 17:16

Wiele czynników złożyło się na nasze zwycięstwo. To nie tak, że już jesteśmy lepsi po jednym meczu. Mimo wszystko bardzo dobry występ i Ramsey bardzo mocno zaskoczył, pomijając nawet jego bramkę. Ale jeśli ktoś po jednym meczu będzie pisał Ramsey>Fabregas to nie ma pojęcia o piłce.

damcioo komentarzy: 58501.05.2011, 17:16

Ja nie wyrzyucam Ceska ale jak ma tak grać jak na pcozatku sezonu to wole Ramsey w pierwszym skladzie

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16401.05.2011, 17:16

SPRZEDAJEMY FABSA poki go chcą, kupujemy dobrego zmiennika dla RVP, zmienników dla vermy/kosy i jest dobrze

smod3r komentarzy: 108601.05.2011, 17:16

Topek jego nie trzeba wyrzucać . Sam odejdzie czy tego chcesz czy nie .

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1401.05.2011, 17:15

@chaime
Woow ale argument. Wiesz ile jest klubów z Londynu? Wole sto razy bardziej Chelsea niż te wasze MU które albo fuksem wygrywa albo sędziowie im pomagają.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 301.05.2011, 17:15

Ja MotM głosuję na Sagnę ;) Świetny mecz, może te dośrodkowania nie są dobre ale kto niby ma je zamykać? Nasri lub Arsza?:D

el_Gunner komentarzy: 5601.05.2011, 17:15

Fabs rozpacza bo rozstaniu :) Wenger rozumie swoich zawodników

Kanonier95 komentarzy: 288201.05.2011, 17:15

cris2706---> a ja też tak myśle :D ONLY ARSENAL :D

KondzioElite komentarzy: 618701.05.2011, 17:14

No tak, Aaron zagrał dobre spotkanie, to teraz wszyscy nie potrzbują już Cesca. Zobaczymy co zrobicie jak go zabraknie.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952101.05.2011, 17:14

Przed meczem naszym z United , na stronce Chelsea czytałem ,że Ramsey nie zastąpi Ceska ,a teraz mu dziękują :D Brawo Aaron ,a zwycięstwo nasze nad United , mam nadzieje ,że pokaże Ceskowi ,że możemy być najlepsi na świecie i Fabregas będzie chciał pozostać na ES .
ARSENAL FOREVER !!

Topek komentarzy: 13937 newsów: 12601.05.2011, 17:14

Tak, wyrzucajcie Ceska, bo Ramsey strzelił bramkę. Włożył chłopak wiele sił, powalczył, zagrał przyzwoicie, ale w rozgrywaniu był lata świetlne od Ceska. Jedno niezłe podanie lekko za środek boiska i tyle.

Shakito89 komentarzy: 16601.05.2011, 17:14

Arsenal rozegrał świetny mecz i dzięki mu za to.

cegla5055 komentarzy: 152501.05.2011, 17:14

SWIETE SLOWA!!! LUDZIE MANCHESTER MOZNA ZNIESC ALE NIE CHELSEA. ICH NIGDY. NIE NAWIDZE I TTYCH I TYCH ALE JESLI CHODZI O MISTRZOSTWO TO MANCHESETSER WYGRYWA Z NIEBIESKIMI *****MI I MY MAMY VICE :)

vitoAFC komentarzy: 31401.05.2011, 17:14

a ja juz mam dosc gadania "w nastepnym sezonie"-ale nie bede pisał po wygranej z mułami,że AW musi odejsc,ale i tak musi.

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16401.05.2011, 17:14

cris---- prędzej was wyprzedzimy jak cfc by z wami wygralo, ale thx ogólnie, jeden porządny kibic MU

mazibos komentarzy: 80701.05.2011, 17:13

Chciałoby sie powiedziec: Dlaczego tak pozno ?
Niestety ostatnie 15 min to dalej katorga. Odpuszczaja na maksa.

Chelsea niech nam lepiej podziekuje ze ma REALNE szanse na Mistrza.

P.S.
Moze mi sie wydawac ale chyba lawka Fabregasowi dobrze sluzy calemu zespolowi.

p.s.2
Jak MU bedzie gralo tak jak z nami w finale LM to dostana lanie jak ja!@#%

chaime komentarzy: 6401.05.2011, 17:13

MoEvo---> Chelsea to tez klub z Londynu ! a MU co zrobił Arsenalowi niby?....

czesiek_4 komentarzy: 111201.05.2011, 17:13

Ktoś tu przed meczem napisał że po tym spotkaniu będziemy odsyłać Ramseya na roczne wypożyczenie. teraz to ciebie odsyłamy do lekarza ;)

el_Gunner komentarzy: 5601.05.2011, 17:13