Wikingowie rozgromieni, Arsenal wygrywa 8-0!

Wikingowie rozgromieni, Arsenal wygrywa 8-0! 06.08.2016, 11:55, bojowy schabowy 803 komentarzy

Trudno sobie przypomnieć mecz, w którym Kanonierzy trafili aż osiem bramek, nie tracąc żadnej. Piątkowe starcie było pokazem siły oraz skuteczności. Arsene Wenger musi być zadowolony z takiego przebiegu spotkania. Jednak spotkania z Viking FK nie można nawet nazwać testem. Ten mecz bardziej przypominał trening. Wyzwanie dopiero nadchodzi, bo już w niedzielę Arsenal zmierzy się z Manchesterem City, który jakością znacznie przewyższa norweski klub.

Skład Arsenalu: Ospina – Debuchy, Gabriel, Bielik, Gibbs – Coquelin, Elneny – Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Campbell – Walcott

Pierwsza połowa nie należała do najlepszych w wykonaniu podopiecznych Wengera. Mecz rozpoczął się źle, bo już w 5. Minucie, po wątpliwym faulu na Debuchym, sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Cazorla, jednak jego strzał został obroniony. Hiszpan strzelił niemal w środek bramki. Po tej interwencji norweski klub poczuł wiatr w żaglach i coraz to częściej zapędzał się pod pole karne Arsenalu. Największe zagrożenie niosły za sobą rzuty rożne, przy których David Ospina kompletnie nie wie jak ma się zachować. Raz wybiegł i w ogóle nie doszedł do piłki, a raz chcąc piąstkować minął się z piłką. Interwencje przy stałych fragmentach gry to jedna ze słabych stron bramkarza z Ameryki Południowej.

Dopiero w 33. Minucie Arsenal objął prowadzenie. Piłka po rzucie rożnym spadła na głowę Elneny’ego, który mocnym uderzeniem skierował ją w stronę siatki. Piłka nieuchronnie zmierzała do bramki, a golkiper przeciwników nie miał szans na interwencję. Do piłki przed linią bramkową dopadł jeszcze Campbell i wślizgiem wbił ją do siatki.

Pierwsza połowa przypominała typowe dla Arsenalu walenie głową w mur. Zespół z Londynu miał wiele okazji, ale zawodnicy nie potrafili ich wykorzystać. W drugiej połowie zmieniło się to diametralnie.

Przed rozpoczęciem drugich 45 minut spotkania, na boisku zameldowali się: Holding, Reine-Adelaide, Iwobi. Zastąpili Gabriela, Oxlade-Chamberlaina, Coquelina.

Pięć minut wystarczyło, by Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. W ciągu 9 minut zawodnicy Arsenalu zakończyli to spotkanie, od 50. do 59. minuty strzelili aż cztery bramki.

W 50. minucie spotkania świetnym strzałem zza pola karnego popisał się Cazorla. Hiszpan umieścił piłkę tuż przy słupku i nie dał bramkarzowi szans na interwencję. Filigranowy pomocnik wraca do swojej najlepszej dyspozycji, takiego Santiego chcemy oglądać!

Po golu Cazorli przyszedł czas na Theo Walcotta. Anglik otrzymał podanie od Campbella, podbił piłkę i strzałem z prostego podbicia umieścił piłkę w siatce. Świetne trafienie.

W drugiej połowie szalał Campbell, który w 55. minucie przeprowadził dynamiczną akcję i posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej, ta odbiła się od przeciwnika i wpadła do siatki.

Cztery minuty później Kostarykanin strzelił swoją drugą bramkę. Otrzymał podanie piętą od Iwobiego, następnie wbiegł w pole karne i uderzył z całej siły pod poprzeczkę bramki. Świetne wykończenie skrzydłowego.

Nadszedł czas na kolejne zmiany: Bellerin za Debuchy’ego, Monreal za Gibbsa, Zelalem za Elneny’ego, Willock za Campbella, Akpom za Walcotta

Tuż po wznowieniu gry, Zelalem popisał się świetnym przechwytem. Następnie podał piłkę do Cazorli, który wypuścił Iwobiego. Nigeryjczyk pokonał bramkarza silnym strzałem obok słupka. Wykończenie w stylu samego Thierry’ego Henry’ego!

Kolejną bramkę oglądaliśmy w 80. Minucie. To znowu Iwobi. Otrzymał podanie z głębi od Reine-Adelaide’a, nie zastanawiał się długo i uderzył technicznym strzałem. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Nigeryjczyk jest jednym z największych młodych talentów w drużynie Wengera.

Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry swoją bramkę dorzucił Akpom, który kilka minut wcześniej zmarnował stuprocentową okazję. Tym razem nie pozostało mu nic innego, tylko wbić piłkę do siatki. Bellerin oddał silny strzał z dystansu, bramkarz nie zdołał złapać piłki. Wtedy do futbolówki dopadł młody napastnik.

Arsene Wenger przed tym spotkaniem informował, że Cazorla nie jest jeszcze w pełni formy. Hiszpan w spotkaniu z Wikingami imponował. Pomijając nietrafiony rzut karny, to był świetny występ w jego wykonaniu. Widać jak wiele dla drużyny znaczy obecność Hiszpana w składzie. To przez niego przechodzi większość podań. Od niego rozpoczynane są akcje. Cazorla w tym sezonie może być dla Arsenalu kluczowy. Styl gry hiszpańskiego pomocnika idealnie wpisuje się w schemat rozgrywania wdrożony przez Arsene’a Wengera.

Na poważną szansę zasługuje również Joel Campbell, który po raz kolejny pokazuje wszystkim, że jest motorem napędowym ofensywy Arsenalu. Jego gra stoi na znacznie wyższym poziomie niż Walcotta. To Kostarykanin, a nie Anglik powinien być brany pod uwagę jako pierwszy podczas ustalania składu na najbliższe mecz.

Najważniejszy test dla Arsenalu nadchodzi. Manchester City na horyzoncie. Dopiero ten mecz pokaże na jakim etapie przygotowań jest zespół Arsene’a Wengera. Będzie to ostatnie spotkanie przed rozpoczęciem sezonu 2016/17.

Mecze TowarzyskieRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 106.08.2016, 14:44

@simpllemann: O, dzięki wielkie! Przyda się.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 106.08.2016, 14:43

Ok, widzę że wujek Google wszystko ogarnia więc spoczko.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52406.08.2016, 14:43

Witowo95
sportowefakty.wp.pl/rio-2016/619494/rio-2016-terminarz-startow-reprezentantow-polski

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.08.2016, 14:41

Marcinafc93
Jesli nic sie nie zmienilo, to win10 jest kilka razy wolniejszy niz 7. To zalezy czy lubisz miec slimaka ;p

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 106.08.2016, 14:39

Witam ma zamiar przejść z win 7 na 10, opłaca się zmieniać?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 106.08.2016, 14:38

Panowie i Panie - nie wiecie przypadkiem czy istnieje jakaś rozpiska występu Polaków na Olimpiadzie a jeśli tak to gdzie?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 106.08.2016, 14:36

Vidal to nie bo on leży pijany pod stołem

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 106.08.2016, 14:36

skysports.com/football/news/11670/10524990/arsenal-are-prepared-to-spend-big-on-striker-arsene-wenger-confirms

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.08.2016, 14:34

KoL
I jescze Vidal po COpa America w AFC.

Topek komentarzy: 13974 newsów: 12606.08.2016, 14:30

Iwobi wygląda bardzo dobrze fizycznie, widać u niego pewność ruchów. Powinien zostać z nami i dostawać szanse, razem z Campbellem. Mam nadzieję, że Wenger nie będzie na siłę pchał przed nich Chamberlaina.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 106.08.2016, 14:27

Redzik nie oszukuj,bo o jest wyrwane z kontekstu :P

Chodziło o Iwobiego,ze nie chce isc na wypożyczenie,chce walczyć o miejsce,ze dobrze sie zaprezentował. KAżdy z młodzików świetnie wypadł i chodziło tu głównie o linie pomocy.

Transfffery bedo!

Bony-> Everton Lukaku -> CFC Costa-> Atletico Griezmann -> AFC

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52406.08.2016, 14:27

Sparku
Żyć nie umierać.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.08.2016, 14:27

Przeciez zostaly juz dokonane 3 transfery : Granit, Holding, Asano.

Teraz jesli ktos mialby przyjsc, to bylby okazja. Niekoniecznie na pozycje, ktora trzeba obsadzic ;D

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9206.08.2016, 14:24

Wenger: \"I have a headache because all the players do well and I don’t think about age too much. We have plenty of choice in midfield.\"

dzieci transferów nie będzie :P

Gunner18AFC komentarzy: 3441 newsów: 306.08.2016, 14:23

Mialem koszmar ze Campbell zostal sprzedany.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.08.2016, 14:23

Propos tego, co powiedział Ranier. NA Sky Sports ujęli to tak : \"We won\'t do a Chelsea.\" Ładnie pocisnął mourarza=D

solar komentarzy: 146506.08.2016, 14:21

Brawo Wy.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 106.08.2016, 14:20

Sky Sports : Arene Wenger: \"We still look. We still look up front. We still look at the back\"

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 106.08.2016, 14:18

ciekawe czy imprecis też się śmieje :)

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 206.08.2016, 14:13

lordoftheboard
Tore-Payet-Feghouli
Nie sądzę by grał kosztem kogoś z tej trójki.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 106.08.2016, 14:09

łooo matko toć mi sie wszystko pomieszało...Ayew nie idzie do Swansea,tylko do WHU :D

sebastix11 komentarzy: 599806.08.2016, 14:08

nie no jak juz to Debuchyego sprzedac a nie wypozyczać, wypozyczenie jego jest bezsensowne ;/

lordoftheboard komentarzy: 824406.08.2016, 14:08

KingofLoyal

Ty mówisz o Swansea, a Ayew poszedł do Westhamu ;)

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 106.08.2016, 14:08

ciekawe kim bedziemy grac jako zamiennik dla Bellerina...Chambers sie tam nie nadaje imo.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492506.08.2016, 14:07

@lord

Nie mam pojęcia gdzie będzie grał. Sugeruję się tym, że na skrzydła mają Payeta, Lanziniego, Antonio, Feghouliego.

A na szpicy bardzo podatny na kontuzje Andy Carroll, słaby Sakho i Valencia, który chyba jest na wylocie.

enrique komentarzy: 1938006.08.2016, 14:06

ARSENAL have agreed a loan deal with Galatasaray for Mathieu Debuchy, according to reports.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 306.08.2016, 14:05

Jest jakaś strona gdzie jest cała lista zawodników PL w jednym miejscu? Chodzi mi o imię, nazwisko i nazwa drużyny

Chat

Ale myślisz, że on będzie grał tam jako striker? Bo ja wątpie, raczej na skrzydło.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492506.08.2016, 13:58

Andre Ayew. Zbyt mało dynamiczny na skrzydło, zbyt słaby fizycznie na szpicę. Bardzo dobry zawodnik, uzdolniony technicznie, dobrze się porusza po boisku, potrafi strzelać bramki. Jako cofnięty napastnik byłby świetny, ale czy taka pozycja jeszcze istnieje?

Ayew jak Podolski, nie ma dla niego pozycji. Jako osamotniony napastnik zawiedzie w West Hamie.

eriko komentarzy: 87006.08.2016, 13:57

simplemann
Waśnie na TDP chyba było tak że uciekł Majka na górce ale potem byl długi zjazd gdzie ozstał dogoniony i przegrał końcówke na płaskim, musiałby majka na tej górce zrobic naprawde sporą przewage a to bedzie bardzo trudne, ale kto wie, kolarstwo jest nieprzewidywalne.

ArsenalChampion komentarzy: 813206.08.2016, 13:56

Swansea,Burnley,Sunderland to są zespoły które spadną z ligi na ten moment moim zdaniem
akurat Sunderland wydaje się najmniej prawdopodobny no ale ile lat można się utrzymywać na farcie

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52406.08.2016, 13:54

kamilo_oo
Nie do końca. Teraz zobaczyłem:

Gdyby kończyło się na samym podjeździe, uznałbym go za faworyta do medalu. A nawet do złota. W takim wypadku może być ciężko.

enrique komentarzy: 1938006.08.2016, 13:49

Ha, szkoda że Mou nie trenuje na Słowacji bo za ten numer ze Schweini\'m już by mu zarzuty prokuratorskie postawili.

A swoją drogą jak chamem się urodzisz to i chamem umrzesz - z Caneiro się dogadał bo nie miał wyboru, godziło by to w wizerunek klubu a ponoć wizerunek to jeden z punktów jego kontraktu; a teraz mógł jak człowiek porozmawiać z nim, przedstawić swój punkt widzenia i po prostu wystawić na listę transferową, a nie kazać opróżnić szafkę i wynieść się z szatni.

kamilo_oo
Trasa jest trochę pod niego, podobno najtrudniejsza w historii, dlatego jakieś szanse ma, ważna będzie taktyka.