Wikingowie rozgromieni, Arsenal wygrywa 8-0!

Wikingowie rozgromieni, Arsenal wygrywa 8-0! 06.08.2016, 11:55, bojowy schabowy 803 komentarzy

Trudno sobie przypomnieć mecz, w którym Kanonierzy trafili aż osiem bramek, nie tracąc żadnej. Piątkowe starcie było pokazem siły oraz skuteczności. Arsene Wenger musi być zadowolony z takiego przebiegu spotkania. Jednak spotkania z Viking FK nie można nawet nazwać testem. Ten mecz bardziej przypominał trening. Wyzwanie dopiero nadchodzi, bo już w niedzielę Arsenal zmierzy się z Manchesterem City, który jakością znacznie przewyższa norweski klub.

Skład Arsenalu: Ospina – Debuchy, Gabriel, Bielik, Gibbs – Coquelin, Elneny – Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Campbell – Walcott

Pierwsza połowa nie należała do najlepszych w wykonaniu podopiecznych Wengera. Mecz rozpoczął się źle, bo już w 5. Minucie, po wątpliwym faulu na Debuchym, sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Cazorla, jednak jego strzał został obroniony. Hiszpan strzelił niemal w środek bramki. Po tej interwencji norweski klub poczuł wiatr w żaglach i coraz to częściej zapędzał się pod pole karne Arsenalu. Największe zagrożenie niosły za sobą rzuty rożne, przy których David Ospina kompletnie nie wie jak ma się zachować. Raz wybiegł i w ogóle nie doszedł do piłki, a raz chcąc piąstkować minął się z piłką. Interwencje przy stałych fragmentach gry to jedna ze słabych stron bramkarza z Ameryki Południowej.

Dopiero w 33. Minucie Arsenal objął prowadzenie. Piłka po rzucie rożnym spadła na głowę Elneny’ego, który mocnym uderzeniem skierował ją w stronę siatki. Piłka nieuchronnie zmierzała do bramki, a golkiper przeciwników nie miał szans na interwencję. Do piłki przed linią bramkową dopadł jeszcze Campbell i wślizgiem wbił ją do siatki.

Pierwsza połowa przypominała typowe dla Arsenalu walenie głową w mur. Zespół z Londynu miał wiele okazji, ale zawodnicy nie potrafili ich wykorzystać. W drugiej połowie zmieniło się to diametralnie.

Przed rozpoczęciem drugich 45 minut spotkania, na boisku zameldowali się: Holding, Reine-Adelaide, Iwobi. Zastąpili Gabriela, Oxlade-Chamberlaina, Coquelina.

Pięć minut wystarczyło, by Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. W ciągu 9 minut zawodnicy Arsenalu zakończyli to spotkanie, od 50. do 59. minuty strzelili aż cztery bramki.

W 50. minucie spotkania świetnym strzałem zza pola karnego popisał się Cazorla. Hiszpan umieścił piłkę tuż przy słupku i nie dał bramkarzowi szans na interwencję. Filigranowy pomocnik wraca do swojej najlepszej dyspozycji, takiego Santiego chcemy oglądać!

Po golu Cazorli przyszedł czas na Theo Walcotta. Anglik otrzymał podanie od Campbella, podbił piłkę i strzałem z prostego podbicia umieścił piłkę w siatce. Świetne trafienie.

W drugiej połowie szalał Campbell, który w 55. minucie przeprowadził dynamiczną akcję i posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej, ta odbiła się od przeciwnika i wpadła do siatki.

Cztery minuty później Kostarykanin strzelił swoją drugą bramkę. Otrzymał podanie piętą od Iwobiego, następnie wbiegł w pole karne i uderzył z całej siły pod poprzeczkę bramki. Świetne wykończenie skrzydłowego.

Nadszedł czas na kolejne zmiany: Bellerin za Debuchy’ego, Monreal za Gibbsa, Zelalem za Elneny’ego, Willock za Campbella, Akpom za Walcotta

Tuż po wznowieniu gry, Zelalem popisał się świetnym przechwytem. Następnie podał piłkę do Cazorli, który wypuścił Iwobiego. Nigeryjczyk pokonał bramkarza silnym strzałem obok słupka. Wykończenie w stylu samego Thierry’ego Henry’ego!

Kolejną bramkę oglądaliśmy w 80. Minucie. To znowu Iwobi. Otrzymał podanie z głębi od Reine-Adelaide’a, nie zastanawiał się długo i uderzył technicznym strzałem. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Nigeryjczyk jest jednym z największych młodych talentów w drużynie Wengera.

Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry swoją bramkę dorzucił Akpom, który kilka minut wcześniej zmarnował stuprocentową okazję. Tym razem nie pozostało mu nic innego, tylko wbić piłkę do siatki. Bellerin oddał silny strzał z dystansu, bramkarz nie zdołał złapać piłki. Wtedy do futbolówki dopadł młody napastnik.

Arsene Wenger przed tym spotkaniem informował, że Cazorla nie jest jeszcze w pełni formy. Hiszpan w spotkaniu z Wikingami imponował. Pomijając nietrafiony rzut karny, to był świetny występ w jego wykonaniu. Widać jak wiele dla drużyny znaczy obecność Hiszpana w składzie. To przez niego przechodzi większość podań. Od niego rozpoczynane są akcje. Cazorla w tym sezonie może być dla Arsenalu kluczowy. Styl gry hiszpańskiego pomocnika idealnie wpisuje się w schemat rozgrywania wdrożony przez Arsene’a Wengera.

Na poważną szansę zasługuje również Joel Campbell, który po raz kolejny pokazuje wszystkim, że jest motorem napędowym ofensywy Arsenalu. Jego gra stoi na znacznie wyższym poziomie niż Walcotta. To Kostarykanin, a nie Anglik powinien być brany pod uwagę jako pierwszy podczas ustalania składu na najbliższe mecz.

Najważniejszy test dla Arsenalu nadchodzi. Manchester City na horyzoncie. Dopiero ten mecz pokaże na jakim etapie przygotowań jest zespół Arsene’a Wengera. Będzie to ostatnie spotkanie przed rozpoczęciem sezonu 2016/17.

Mecze TowarzyskieRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
sebastix11 komentarzy: 599806.08.2016, 16:32

arsenal159

nie jestes sam, jak dwa pierwsze mi sie podobaja, tak ten trzeci jest słaby

pierre_afc komentarzy: 1207106.08.2016, 16:31

@sebastix11 - Mi tu chodzi o kajakarstwo GÓRSKIE. Jest kozackie. Bardzo dynamiczne, woda podtapia kajakarza, ale on musi robić jakieś slalomy, obroty tylko po to żeby zmieścić się między zwisającymi kijami :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29706.08.2016, 16:31

Co sadzicie o tym trzecim komplecie strojow? Tylko mi sie on podoba? :D

Qarol komentarzy: 1450206.08.2016, 16:31

@pierre_afc

Dla mnie prawdziwe IO to IO w dyscyplinie, którą się interesuję na co dzień, a nie tylko z okazji IO. Wtedy czuję, że oglądanie ma sens. Piłka nożna jest tutaj wyjątkiem, bo reprezentacje nie traktują tego poważnie.

Nic nie wiem o jakimś łucznictwie czy gimnastyce, więc oglądanie tego mija się z celem.

sebastix11 komentarzy: 599806.08.2016, 16:28

kajakarstwo spoko jest, ale ja wole wioślarstwo zdecydowanie, ciekawe jak nasi sie spisza w tych konkurencjach

pierre_afc komentarzy: 1207106.08.2016, 16:27

Mega się ogląda kajakarstwo górskie, naprawdę polecam.

pierre_afc komentarzy: 1207106.08.2016, 16:25

@Qarol - To widać nie wiesz co to prawdziwe IO. Pływanie, podnoszenie ciężarów, LA, szermierka, sporty drużynowe, gimnastyka, łucznictwo i wiele innych dyscyplin, które naprawdę fajnie się ogląda - w tym wszystkim jest to coś czego zwykle się nie odczuwa.

Sympatyczny komentarzy: 170706.08.2016, 16:24

@banankiewicz

A no coś mówił, że naciągnął więzadła w kolanie. Ale może zagra, szkoda, że krychy nie będzie

( ͡° ʖ̯ ͡°)

Qarol komentarzy: 1450206.08.2016, 16:22

Na Igrzyskach tylko ręczna i tenis, siatka dopiero jak Polacy zajdą do jakiegoś półfinału. Na resztę szkoda czasu, chociaż Bolta te kilkanaście sekund się obejrzało zawsze.

Banankiewicz komentarzy: 23006.08.2016, 16:22

@thide
No wiem, wiem, ale myślę nad zmianą na xbone przed wyjściem fify 17 i może wtedy zaczną coś działać w tej kwestii. ;)

pierre_afc komentarzy: 1207106.08.2016, 16:19

@Argudo - Serio nie wiesz o co chodzi w strzelectwie? xd Zasady są przecież proste.

Co do samych IO to Szpakowski już zdążył walnąć gafę. Serbom łódka się wywróciła i początkowo dobrze mówił, że to oni nie ukończyli wyścigu, a potem nie wiem czemu zaczął gadać, że to Chorwaci się wywrócili xd

@WilSHARE - Zgodzę się z Tobą, nie było tam ręki.

Banankiewicz komentarzy: 23006.08.2016, 16:19

Rybus chyba jeszcze kontuzje leczy, ale nie jestem pewien.

truskawa komentarzy: 82706.08.2016, 16:19

Zgadzam sie. Fifa 16 to szajs, granie offline to patologia. W skrócie - trafianie w słupek 10razy na mecz, czerwone kartki za byle przewinienia(dla mnie ofc, AI ciąga mnie za koszulke 24/7 fauluje od tylu i jest spoczi), obrońcy AI mający po 60pace doganiają Walcotta wybiegającego do prostopadłej, AI stosuje co chwile długie podania od obrońcy do napastnika, zawsze z dokładością conajmniej Anrei Pirlo, kazdy zespól kierowany przez AI gra tak samo, czyli = tiki taka, wysoki pressing, dlugie podania przez cale boisko, Watford czy inne bornmuf ma dokladnosc podan 97%. No szlag moze czlowieka trafic. Chociaz ja zawsze gram arsenalem, wiec to taki symulator wkur... prawie jak podczas prawdziwych meczów.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.08.2016, 16:18

@banankiewicz no, ale na X360 i PS3 raczej nie ma co liczyć.

Sympatyczny komentarzy: 170706.08.2016, 16:15

Rybus dziś będzie grał w superpucharze? Ktoś coś ??

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.08.2016, 16:08

Jaka ręka, Panie sędzio.

eriko komentarzy: 87006.08.2016, 16:06

Argudo
Mam tak samo. Lubie igrzyska bo to okazja żeby obejrzeć dyscypliny których normalnie się nie ogląda.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 606.08.2016, 16:00

Jak ja kocham Igrzyska Olimpijskie. Oglądam strzelectwo i czuję wielkie emocje, chociaż nie wiem o co w tym chodzi.

enrique komentarzy: 1938006.08.2016, 15:57

Raczej nie, na Eleven leci Lester - United, ale naszego nie ma.

michalmsos komentarzy: 156506.08.2016, 15:56

Sorki razy 3 cos mi w tel przycielo:(

michalmsos komentarzy: 156506.08.2016, 15:54

Panowie, jutrzejszy meczyk tylko na arsenal.com czy jakis transmisja w tv tez bedzie:)?

michalmsos komentarzy: 156506.08.2016, 15:53

Banankiewicz komentarzy: 23006.08.2016, 15:53

@gofer999
No nie opłaca się, wiem o tym, ale wciąż żyje marzeniem, że to się uda. ;) teraz grając zdarza mi się wpadać na te same osoby, przy graniu przez różne konsole byłoby to wątpliwe.

Banankiewicz komentarzy: 23006.08.2016, 15:52

@gofer999

dam93 komentarzy: 16006.08.2016, 15:51

Ja bardzo bym chciał kupić sobie Pesa, ale jak przeczytałem, że Pes na PC będzie okrojoną wersją Pesa na konsole to się tylko zaśmiałem. Wiele można zarzucić EA, ale przynajmniej nie powiela błędu z przeszłości i wypuszcza równe wersje na wszystkie wiodące platformy. Teraz przenoszą całą grę na Frosbite więc może też rozgrywka zyska na jakości

ZielonyLisc komentarzy: 2029606.08.2016, 15:47

Lacazette was using his cellphone for more than half an hour in OL\'s camp ahead of Arsenal game.

XD

enrique komentarzy: 1938006.08.2016, 15:46

Oj w gwinta będę grał jak szalony :)

Czasem odpalam Wieśka tylko po to by w gwinta pograć.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 106.08.2016, 15:45

Bruno Peres? a na środku kto będzie grał Holding/Gabriel Kosa? ;p

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102006.08.2016, 15:44

Gra w gwinta ma być między konsolami w 2017. Bardzo fajna karcianka, MS już się zgodzili, teraz tylko Sony.

Ponowie pytanie jest liga kanonierzy.com w FPL ?

Gofer999 komentarzy: 1474206.08.2016, 15:40

@Banankiewicz; Granie między konsolami się nie opłacani Sony ani MS.

bartek9393 komentarzy: 57506.08.2016, 15:38

footyroom.com/matches/79921538/viking-vs-arsenal/review

Lajder komentarzy: 57506.08.2016, 15:33

Podrzuci ktoś link do skrótu meczu z wczoraj ?

Banankiewicz komentarzy: 23006.08.2016, 15:31

@thide

Liczę, że wprowadzą rozgrywkę pomiędzy konsolami w końcu to wtedy będzie można pograć. Plany takie były ale cos ucichlo o tym.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.08.2016, 15:29

@sparku ja nie umiem grać w ogóle w fifę 16. w 14 przegrałem chyba 2500 meczów. przeszedłem na 16 i nie mogę wyprowadzić składnej akcji na poziomie wyższym od zawodowca. zawsze tracę piłkę, nie da się podawać tylko trzeba ściągnąć gości z szybkością 98 i biec przez całe boisko

to ma być symulator? chyba Usaina Bolta

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.08.2016, 15:28

@KOL żodyn interes, bo ten gościu jest wingbackiem

Banankiewicz komentarzy: 23006.08.2016, 15:24

@sparku

zdania są podzielone, ja od zawsze grałem w fife i Fifa jest dla mnie przyjemniejsza i wolę w nią grać. PESa próbowałem ale mi nie podszedł więc nie będę na siłę grał bo niektórzy mówią że PES lepszy. :)
Szanuje obie gry, jednak to na fifie się wychowałem i zawsze będzie miała pierwszeństwo w moim wyborze. ;)

sebastix11 komentarzy: 599806.08.2016, 15:20

myslalem ze beda pokazywac w calosci kolarstwo a oni przerwali co ca masakra...

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102006.08.2016, 15:20

Hejka jest liga kanonierzy.com na fantasty bo wyjeżdzam na wakacje więc musiałbym się teraz zapisać :)

Sparku komentarzy: 340206.08.2016, 15:18

Panowie uprzedam WAS era fify dopiegla konca ProEvo juz w tamtym roku zjadlo konkurencje a w tym bedzie tylko lepiej, warto zwrocic uwage na to ze doczekamy sie wkoncu orginalnego Arsenalu, nie popelnijcie bledu w tym roku i nie napelniajcie sakwy tym dziada z EA ktorzy seruja ta sama kaszane od kilku lat, nowy PES to to na co warto bylo czekac

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 106.08.2016, 15:17

Podobno Debuchy out a my bierzemy Bruno Peresa z Torino

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.08.2016, 15:15

ja gram na PS3, ale też nie mogę nikogo tu znaleźć do gry w 16

Lucas6Z komentarzy: 182206.08.2016, 15:08

Tematu napastnika nie poruszam bo to pralnia mózgu totalna ale było jakieś info z Mustafim?
Czy temat umarł w butach?

grzegorz1211 komentarzy: 1031206.08.2016, 15:04

Pereza powaliło z wyceną zawodników, za Isco i Morate chciałby 150 mln. Buhahaha:)

Banankiewicz komentarzy: 23006.08.2016, 14:58

Ktoś z Was grywa w fife na Xboxie i chciałby czasami pograć z kimś z k.com? Ja bardzo chętnie bym pograł jak coś. :) nick mój już znacie. ;) jak coś zapraszać do znajomych. Pozdrawiam! :-)

ja jestem praktycznie codziennie od 2:30 do 4-5 bo tak wracam z pracy i grywam sobie. ;)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9206.08.2016, 14:55

Simpllemann to taki Wenger. Spokojny, pomocny, życzliwy ale i potrafi kulturalnie skrytykować :D