Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Chakaa komentarzy: 191207.08.2022, 15:00

@danielosik: xD ciekawa opinia

Logic komentarzy: 48007.08.2022, 15:00

Teraz pokazują że Eriksen na szpicy xD Dajesz Welbeck!!!

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698207.08.2022, 14:58

@Chakaa: co ty gadasz, jeden z najlepszych komentatorów w PL

Wan bissaka też zjazd, pamiętam jak go chcieliśmy kiedyś xd

Chakaa komentarzy: 191207.08.2022, 14:58

@simson16: co xD przeciez tego pajaca nie da sie słuchać

simson16 komentarzy: 461407.08.2022, 14:57

Ci co pisali że ViaPlay jest dnem w porównaniu z Canal+, to pisze że ViaPlay daje radę pod względem Jakości, studia , komentarzy no i Borek komentujący Ligę Angielski coś Pięknego :D

Joker_224 komentarzy: 522107.08.2022, 14:57

Ale dziwnie słucha się Borka na tle Premier League. Ale jest też nasz Adaś, oby dostawał jak najwięcej spotkań Arsenalu, fajnie będzie przeżywać mecz razem z komentatorem

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 807.08.2022, 14:56

Mewy do boju!

Joker_224 komentarzy: 522107.08.2022, 14:55

Czy jeśli Saliba zagrał w lidze z #12 na plecach, a Bellerin jeszcze nie był zgłoszony do kadry meczowej to czy nadal możliwa jest zmiana numeru Williama?

pestjusz komentarzy: 260807.08.2022, 14:55

Harry Maglaja w pierwszym heh

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190907.08.2022, 14:54

Błagam niech Lallana z Welbeckiem rozwalą dzisiaj United. To byłaby piękna niedziela

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 107.08.2022, 14:53

@danielosik: byle nie chodziło tak jak wczoraj w meczu Everton-Chelsea, bo szybko stracą klientów

Theo10 komentarzy: 832007.08.2022, 14:53

@kamil47: „Groszy sort” mówisz?

O ile bardzo lubię wszelkie rodzaje zdrowej, sportowej rywalizacji, to doprowadzanie jej do pozasportowej otwartej wrogości z szufladkowaniem ludzi jako lepszy i „gorszy sort” jest dla mnie - delikatnie rzecz ujmując - niezrozumiałe.
A wręcz świadczy o pewnych kompleksach i braku realizacji w innych aspektach życia.

pestjusz komentarzy: 260807.08.2022, 14:51

I cyk, zaczynamy kolejny cykl meczy :p

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698207.08.2022, 14:49

Wiem że już pisałem to ale te zapowiedzi meczów itp to jest coś pięknego. Nie miałem c+ wiec nie mam porównania ale tu naprawdę pięknie to wygląda, oby tak dalej.

Dominik17 komentarzy: 313607.08.2022, 14:49

@kamil47: co.3 dni masz na myśli LE ?. Bo jeśli tak to nie widzę żadnego problemu bo w grupie będą grać młodzi więc nie uważam że jakoś to odczujemy

Rynkos7 komentarzy: 688707.08.2022, 14:43

@kamil47 napisał: "też dorastałem na Arsenalu z tych czasów więc wiem o czym prawisz. Ale tj zauważyłeś pewne rzeczy się zmieniają. Mi natomiast odkąd pamiętam zawsze zależało na ośmieszaniu kurczaków. Wtedy była to inna rywalizacja ale miała dla mnie zawsze szczególne znaczenie. I od x ostatnich lat nawet po wypowiedziach piłkarzy, zachowaniach czy nastawieniu na mecze z kurczakami bardziej czuć tą rywalizację. Więc czy to tylko dla lokalsów? Wątpię."

Teraz jak najbardziej tak, bo Tottenham nabrał na znaczeniu w walce o Top4, wypowiedzi ich pracowników i piłkarzy częściej pojawiają się w mediach, otrzymujemy więcej informacji, kiedyś media i internet nie były tak rozwinięte jak teraz, nie widziało się filmików, wiadomości z wewnątrz, no i Spurs stali się mocnym zespołem dlatego na ten moment mecze z Chelsea i Tottenhamem są równie ważne i równie atrakcyjne.

Dziadyga komentarzy: 838107.08.2022, 14:42

Zaraz trzeba zobaczyć jak łysy i ekipa będą ośmieszani przez Manago Pottera i jego mewy :)

kamil47 komentarzy: 268507.08.2022, 14:38

@Rynkos7: też dorastałem na Arsenalu z tych czasów więc wiem o czym prawisz. Ale tj zauważyłeś pewne rzeczy się zmieniają. Mi natomiast odkąd pamiętam zawsze zależało na ośmieszaniu kurczaków. Wtedy była to inna rywalizacja ale miała dla mnie zawsze szczególne znaczenie. I od x ostatnich lat nawet po wypowiedziach piłkarzy, zachowaniach czy nastawieniu na mecze z kurczakami bardziej czuć tą rywalizację. Więc czy to tylko dla lokalsów? Wątpię.

Jacek1s komentarzy: 764607.08.2022, 14:38

@czarny7777777 napisał: "Leipzig are set to sign Timo Werner from Chelsea, here we go! Been told it will be a permanent deal and NOT loan. Werner will leave Chelsea. #CFC

czyżby nkunku out ?"

Niedawno z Nkunku odnawiali kontrakt. Nkunku będzie grać na 10. lub skrzydle gdyby Werner miał być na 9.
Pytanie co z Silvą.

Dziadyga komentarzy: 838107.08.2022, 14:35

O i po minucie debiutu bramka :D

Ramsey debiutuje w Nicei.

Thierry_H komentarzy: 1027 newsów: 107.08.2022, 14:34

@Oldgunner3: a nie jest tak, że skoro Tielemans gra to jest jasny sygnał, że nic nie ma na rzeczy w kwestii transferu? Wydaje mi się to co raz bardziej prawdopodobne.

Rynkos7 komentarzy: 688707.08.2022, 14:32

@Theo10 napisał: "Czy według Ciebie, żeby być kibicem Arsenalu nie wystarczy utożsamiać się z Arsenalem, ale trzeba też odczuwać silnie negatywne uczucia, a wręcz wrogość do Tottenhamu?
Wiesz, ja mieszkam w Gdańsku, a nie Londynie. Poza @XandeRem to nie znam żadnych kibiców Spurs. I o ile trafia do mnie klimat pewnej „specjalnej” rywalizacji z nimi, że jest to nasz największy rywal itp, to jednak wrogość musiałbym już w sobie sztucznie wytwarzać, bo nie wiem po co.
Oczywiście na tle sportowym szczerzę życzę im samych niepowodzeń na krajowym podwórku, ale to tyle."

Dokładnie. Ja również dorastałem jako kibic Arsenalu w Polsce i śledząc ten klub poprzez media tj. TV, internet, radio w latach 2000-2006 dla mnie zawsze największym wrogiem byli United oraz Chelsea. Wtedy Tottenham był dużo słabszym zespołem i do mnie ta rywalizacja nie trafiała, dla lokalsów, którzy mieszkali w północnym Londynie i na codzień "ścierali" się z kibicami Tottenhamu to miało sens, ale dla mnie? Nigdy nie było mi dane poczuć tej rywalizacji. Teraz bardziej to odczuwamy bo Tottenham jest zespołem równie mocnym jak Arsenal i media bardziej pompują te rywalizację, jednak wtedy w mediach North London Derby miały taką samą rangę jak Tyne-Wear Derby między Newcastle a Sunderlandem, zajawka dla Anglików, ale dla międzynarodowej społeczności kompletnie bez znaczenia. Derby Londynu to zawsze była rywalizacja Arsenal vs Chelsea. Dlatego śmieszą mnie czasami te komentarze i obelgi w stronę Tottenhamu od osób, którzy nigdy nie byli w Londynie, nie mieszkali tam i nie czuli tej rywalizacji kibiców w północnym Londynie.

kamil47 komentarzy: 268507.08.2022, 14:31

@Dominik17: mamy bardzo korzystny kalendarz, ale tylko na papierze. Nie wiem czy dobrze ogarniam ale po 3 kolejkach będziemy grać co 3 dni, co przy takiej ławce jak wczoraj może się zemścić. Zobaczymy co czas przyniesie.

Tylko Arsenal !!!

Furgunn komentarzy: 927007.08.2022, 14:30

@Oldgunner3: będzie oglądane ;)

M4rcin komentarzy: 158807.08.2022, 14:28

Martinez wygryzł odrazu Varane?

kamil47 komentarzy: 268507.08.2022, 14:28

@Theo10: dokładnie tak. Dla mnie jeżeli ktoś uważa że Totki mają szansę na wygraną majstra ( co jest nierealne,) to gorszy sort. To samo te osoby które próbują na ich sukcesach coś ugrać.

Dominik17 komentarzy: 313607.08.2022, 14:28

@Oldgunner3: pożegnalny mecz Jurka ?

Oldgunner3 komentarzy: 982407.08.2022, 14:27

Ciekawie zapowiada się mecz lisów z Brentford w kontekście występu naszego potencjalnego transferu -Tielemansa i to na 6 dni przed meczem z nimi.

Dominik17 komentarzy: 313607.08.2022, 14:27

@lordoftheboard: Najlepiej jak wygramy np 6 spotkan teraz co nie jest nie możliwe , to wtedy się zacznie xd ,

kamil47 komentarzy: 268507.08.2022, 14:23

@aaron_maj: oczywiście że nie. Nie mam nic do tego klubu, a i Arsenal nic do nich nie ma. Więc absolutnie bym tak nie zrobił. Totki i muły to gorszy sort.

Embix komentarzy: 201207.08.2022, 14:17

@Easybizi369 napisał: "Szkoda tego Wernera.. chłopak ewidentnie ma potencjał, tylko oczekiwania względem niego były zbyt duże. Liczby średnie, ale też nie jakieś tragiczne:
1 sezon - 2600 min w PL i 18 oczek w kanadyjce
2 sezon 1300 min i 6 oczek.

Ciekawe jakby sobie poradził w innej drużynie PL."

Werner to typ gracza jak Auba. Szybki okazji sporo ale potrafi kilka setek zmarnować. Już w RB tak było z nim.

lordoftheboard komentarzy: 824007.08.2022, 14:16

Rashford na szpicy, ciekawe co pokażą

havoc komentarzy: 1920 newsów: 407.08.2022, 14:14

Zeby sciagnac Tielemansa musimy pozbyc sie Runarssona, Mariego i Bellerina. Jesli chcemy kupic skrzydlowego musi odejsc ktos jeszcze np. Cedric albo/i Maitland.

@Easybizi369:
Potencjał to ma Martinelli albo Broja. A nie 26 letni koń.
To tak jakby napisać że Pepe dalej ma potencjał.

Niewypał transferowy z gorszą średnią minut do goli niż Morata. Statystyka nie kłamie.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 107.08.2022, 13:42

Neto fajny grajek, ale co chwilę jakieś urazy, ostatni dość poważny, wczoraj ładnie mieszał z Leeds, zobaczymy zresztą za niedługo kim jest ten tajemniczy skrzydłowy, o którego walczą Edu z Artetą

MarcoMalcontent komentarzy: 74007.08.2022, 13:38

@mruw: Ja bym się nie obraził na Neto u nas.
Nie obraził bym się nawet na Daniela Podence bo gościu jest świetny.

Easybizi369 komentarzy: 20807.08.2022, 13:37

Ciekawe jakby sobie poradził w innej drużynie PL.

Theo10 komentarzy: 832007.08.2022, 13:36

@Dzulian: CR7? Niech jeszcze Aubę wezmą i FdJ. Najlepiej na długich i wysokich kontraktach. Jeden rywal do Top4 będzie z głowy.
Jak na razie podoba mi się ten ich nowy zarząd.

czarny7777777 komentarzy: 251607.08.2022, 13:35