Wyszarpane punkty na wyjeździe: Bournemouth 1-2 Arsenal

Wyszarpane punkty na wyjeździe: Bournemouth 1-2 Arsenal 25.11.2018, 15:31, Kamil Garczorz 1432 komentarzy

Trzy ostatnie ligowe mecze kończyły się dla Arsenalu podziałem punktów, ale dzisiaj podopieczni Unaia Emery'ego wywieźli z Bournemouth komplet punktów. W pierwszej części spotkania do bramki trafiali Jefferson Lerma, który zaliczył trafienie samobójcze, oraz Joshua King. Z kolei po przerwie do gola zdobył Pierre-Emerick Aubameyang i spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 dla gości.

Po raz pierwszy od pojawienia się w Londynie, Unai Emery zaskoczył wyjściową jedenastką. Hiszpan zdecydował się na ustawienie z trójką środkowych obrońców, a na ławce rezerwowych usiedli Mesut Özil oraz Aaron Ramsey.

Oto składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Bournemouth: Begovic - Francis, Cook, Ake, Daniels - Gosling (73' Cook), Brooks (73' Stanislas), Lerma, Fraser - King (82' Mousset), Wilson

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Sokratis, Holding, Kolasinac - Mchitarian, Torreira (79' Guendouzi), Xhaka, Iwobi (82' Ramsey) - Aubameyang (90' Nketiah)

Od początku spotkanie nie oglądaliśmy pięknych i składnych akcji, ale już po kilku minutach oba zespoły żałowały niewykorzystanych okazji. Najpierw w 8. minucie zakotłowało się polu karnym Kanonierów, a po kilku przebitkach futbolówka trafiła pod nogi Brooksa, który umieścił piłkę w siatce, ale sędzia orzekł, że znajdował się na pozycji spalonej. Chwile później piłkę w środkowej strefie boiska przejął Torreira, ale jego uderzenie zatrzymało się na słupku bramki strzeżonej przez Leno. Do 30. minuty nie wydarzyło się nic szczególnego, a kibice oglądali wyrównany mecz, w której nie brakowało walki. To właśnie po pół godziny gry zobaczyliśmy pierwszego gola. Kolasinac dograł piłkę w pole karne, a próbujący przeciąć podanie Lerma skierował futbolówkę do własnej bramki. Bądźmy szczerzy, takiego trafienie pozazdrościliby najlepsi napastnicy na świecie. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się takim rezultatem, akcję przeprowadzili gospodarze. Brooks zagrał piłkę w szesnastkę, a tam dopadł do niej King, który ładnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Jak wszyscy wiemy, Kanonierzy dopiero na drugie połowy wrzucają wyższy bieg i zaczynają się rozpędzać. Tak było również teraz. Arsenal z większym animuszem atakował bramkę gospodarzy, ale nie potrafił sforsować defensywy Wisienek. To udało się dopiero w 67. minucie, kiedy piłkarze The Gunners szybko rozpoczęli grę z rzutu wolnego, Alex Iwobi zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Kolasinaca, a ten wyłożył ją Aubameyangowi. Na tablicy wyników wyświetlił się wynik 2-1. Po tej sytuacji obie drużyny próbowały jeszcze stworzyć zagrożenie pod bramką rywali, ale wynik nie uległ już zmianie.

To był bez cienia wątpliwości trudny mecz dla gości, ponieważ gracze gospodarzy nie odpuszczali żadnej piłki. Wydaje się, że Emery to przewidział i stąd zdecydował się na takie ustawienie zespołu. W środku pola często mogliśmy oglądać dwie pary zawodników: Xhaka i Torreira oraz Mchitarian i Iwobi, którzy grali bardziej ofensywnie. Niewątpliwie na uwagę zasłużył Iwobi, który brał udział w niemal każdej akcji ofensywnej Arsenalu. Kanonierzy po tym meczu wciąż zajmują piątą lokatę w Premier League ze stratą trzech punktów do Tottenhamu, z którym zmierzą się za tydzień.

Oceń zawodników po meczu!

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
grzegorz1211 komentarzy: 1030227.11.2018, 22:10

@kamilo_oo:
Nie oceniałbym 19-latka po jednej akcji i to chyba w najważniejszym meczu w jego karierze

kamilo_oo komentarzy: 2356727.11.2018, 22:08

Bayern 4. Wenger już pewnie ustalał taktykę na ten mecz.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.11.2018, 22:08

Robben jak zwykle niesmiertelny. On chyba do 40 bedzie zjadal obecnych skrzydlowych.

pawel94 komentarzy: 122027.11.2018, 22:01

Lewy 50 bramka w LM. Zrównuje się z Henrym i wyprzedza Di Stefano.

Kysio2607 komentarzy: 1336027.11.2018, 21:43

Piłkarze Bayernu chyba zaczeli czytac plotki o Wengerze.

Haxball komentarzy: 102327.11.2018, 21:43

mecz Bayernu komentuje Thiago Cionek, czy kto to jest??

Traitor komentarzy: 10306 newsów: 2427.11.2018, 21:41

Znowu to samo... Holender pozbawil gola Lewandowskiego - znowu iskrzy [ZOBACZ JAK]

Czeczenia komentarzy: 1248727.11.2018, 21:37

Karne to najmniejszy problem. Zresztą, Wojtek ich trochę obronił, a postawa Łukasza w karnych przyczyniła się do przełamania posuchy pucharowej. Cały sztab był betonowy.

Haxball komentarzy: 102327.11.2018, 21:36

@lays: Obejrzane i zaśmiane

Mihex komentarzy: 2360427.11.2018, 21:36

Albo Bayern przestał grać na zwolnienie trenera (bo i tak niby ma odejść), albo Benfica jest gorsza od Fortuny :V

jaro22162 komentarzy: 26027.11.2018, 21:34

Podesle ktos link do meczu Juve?

Mihex komentarzy: 2360427.11.2018, 21:34

@lays: Ale Szczęsny bronił w Arsenalu karne xD Fabian w sumie nie pamiętam, ale w WHU wcale lepiej nie jest teraz :V

lays komentarzy: 3987127.11.2018, 21:33

PANOWIE.

Obejrzyjcie Prosto w Szczene z Fabianem... opowiadaja o czasach Arsenalu i o tym jak wspolpracowali z trenerem bramkarzy. To jest dramat XD Ja sie nie dziwie, ze karnych nasi bramkarze nie mogli bronic jak tu taka amatorka byla XD

grzegorz1211 komentarzy: 1030227.11.2018, 21:31

skrzydła Romy 19 i 21 latek, napastnik 22 lata za napastnikiem ofensywny pomocnik 19 lat. Zarobki całej czwórki razem 6 mln euro. Nie będę miał pytań jak wygrają z Realem

Mihex komentarzy: 2360427.11.2018, 21:31

No to Robben może zwolnić 4 kolejnych trenerów :V

mar12301 komentarzy: 2313627.11.2018, 21:31

Wuchniarek jaka żenada xD

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11727.11.2018, 21:30

@Redzik: Ogólnie Bielik jest z sąsiedniej wioski co na wakacje za dzieciaka jeździłem i mamy wspólnych znajomych :D

Kysio2607 komentarzy: 1336027.11.2018, 21:28

Czwartkowy mecz przeniesiony do Kijowa. Good.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9227.11.2018, 21:23

Co się dzieje w League One.

Burton strzela gola, ale sędzia liniowy sygnalizuje spalonego. Ciągle 0-0.

Parę minut później Bielik rzekomo fauluje w polu karnym (oficjalny TT Charltonu napisał, że to kontrowersyjna decyzja sędziego). Burton strzela i jest 1-0.

Parę minut później karnego dostaje Charlton i wyrownują 1-1.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9227.11.2018, 21:14

@arsenallord: w League One grają 24 zespoły. Tych spotkań jest dużo, więc granie co trzy dni to codzienność. ;) Mam nadzieję, że Cię tym nie męczę? :P

Mihex komentarzy: 2360427.11.2018, 21:13

Robben na farcie xD Teraz będzie miał kontrakt przedłużony o kolejny rok i możliwość wyboru dwóch kolejnych trenerów :V

michalmsos komentarzy: 156527.11.2018, 21:07

Panowie ma ktos link do Bayernu?

Zobaczymy w jakim stanie klub Papcio przejmie;)

new_star komentarzy: 6852 newsów: 927.11.2018, 21:06

@emelkan99:
Co nie zmienia faktu, że na koniec sezonu może mieć więcej meczów w kadrze niz w klubie. Co wydaje się niepowazne

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11727.11.2018, 21:03

@Redzik: Jak tak piszesz o Bieliku to mam wrażenie, że Charlton codziennie gra mecz.

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10927.11.2018, 21:02