Wyszarpane punkty na wyjeździe: Bournemouth 1-2 Arsenal

Wyszarpane punkty na wyjeździe: Bournemouth 1-2 Arsenal 25.11.2018, 15:31, Kamil Garczorz 1432 komentarzy

Trzy ostatnie ligowe mecze kończyły się dla Arsenalu podziałem punktów, ale dzisiaj podopieczni Unaia Emery'ego wywieźli z Bournemouth komplet punktów. W pierwszej części spotkania do bramki trafiali Jefferson Lerma, który zaliczył trafienie samobójcze, oraz Joshua King. Z kolei po przerwie do gola zdobył Pierre-Emerick Aubameyang i spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 dla gości.

Po raz pierwszy od pojawienia się w Londynie, Unai Emery zaskoczył wyjściową jedenastką. Hiszpan zdecydował się na ustawienie z trójką środkowych obrońców, a na ławce rezerwowych usiedli Mesut Özil oraz Aaron Ramsey.

Oto składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Bournemouth: Begovic - Francis, Cook, Ake, Daniels - Gosling (73' Cook), Brooks (73' Stanislas), Lerma, Fraser - King (82' Mousset), Wilson

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Sokratis, Holding, Kolasinac - Mchitarian, Torreira (79' Guendouzi), Xhaka, Iwobi (82' Ramsey) - Aubameyang (90' Nketiah)

Od początku spotkanie nie oglądaliśmy pięknych i składnych akcji, ale już po kilku minutach oba zespoły żałowały niewykorzystanych okazji. Najpierw w 8. minucie zakotłowało się polu karnym Kanonierów, a po kilku przebitkach futbolówka trafiła pod nogi Brooksa, który umieścił piłkę w siatce, ale sędzia orzekł, że znajdował się na pozycji spalonej. Chwile później piłkę w środkowej strefie boiska przejął Torreira, ale jego uderzenie zatrzymało się na słupku bramki strzeżonej przez Leno. Do 30. minuty nie wydarzyło się nic szczególnego, a kibice oglądali wyrównany mecz, w której nie brakowało walki. To właśnie po pół godziny gry zobaczyliśmy pierwszego gola. Kolasinac dograł piłkę w pole karne, a próbujący przeciąć podanie Lerma skierował futbolówkę do własnej bramki. Bądźmy szczerzy, takiego trafienie pozazdrościliby najlepsi napastnicy na świecie. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się takim rezultatem, akcję przeprowadzili gospodarze. Brooks zagrał piłkę w szesnastkę, a tam dopadł do niej King, który ładnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Jak wszyscy wiemy, Kanonierzy dopiero na drugie połowy wrzucają wyższy bieg i zaczynają się rozpędzać. Tak było również teraz. Arsenal z większym animuszem atakował bramkę gospodarzy, ale nie potrafił sforsować defensywy Wisienek. To udało się dopiero w 67. minucie, kiedy piłkarze The Gunners szybko rozpoczęli grę z rzutu wolnego, Alex Iwobi zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Kolasinaca, a ten wyłożył ją Aubameyangowi. Na tablicy wyników wyświetlił się wynik 2-1. Po tej sytuacji obie drużyny próbowały jeszcze stworzyć zagrożenie pod bramką rywali, ale wynik nie uległ już zmianie.

To był bez cienia wątpliwości trudny mecz dla gości, ponieważ gracze gospodarzy nie odpuszczali żadnej piłki. Wydaje się, że Emery to przewidział i stąd zdecydował się na takie ustawienie zespołu. W środku pola często mogliśmy oglądać dwie pary zawodników: Xhaka i Torreira oraz Mchitarian i Iwobi, którzy grali bardziej ofensywnie. Niewątpliwie na uwagę zasłużył Iwobi, który brał udział w niemal każdej akcji ofensywnej Arsenalu. Kanonierzy po tym meczu wciąż zajmują piątą lokatę w Premier League ze stratą trzech punktów do Tottenhamu, z którym zmierzą się za tydzień.

Oceń zawodników po meczu!

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
hot995 komentarzy: 5997 newsów: 528.11.2018, 14:11

@Wojakus:

Owszem, dlatego Falk szybko zdementował te doniesienia.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 328.11.2018, 14:08

@hot995: a Wenger to nie mówił, że chce zacząć trenować nowy zespół i że będzie to jakoś na początku nowego roku?

trochę się to gryzie z tym co Sky Germany pisze

ArsenalFever komentarzy: 8728.11.2018, 14:07

"Kolumbijczyk w szeregach Arsenalu miałby zastąpić Mesuta Özila, który nie znajduje uznania w oczach Unaia Emery'ego. Reprezentant Niemiec w tej kampanii strzelił trzy gole w 10 spotkaniach ligowych, co pozwala przypuszczać, że 30-latek jest daleki od swojej najlepszej dyspozycji."
XD Co ja czytam

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 528.11.2018, 14:06

Wszyscy myśleli, że w Bayernie wraca normalność po ostatnim meczu LM, a tymczasem Bild dowiedział się, że w poniedziałek Bossowie klubu wezwali do siebie liderów drużyny (Neuera, Müllera, Ribéry'ego i Lewandowskiego), żeby porozmawiać o ostatnim ligowym remisie z Fortuną. Cała czwórka miała skrytykować Kovaca za to, że podjął wiele niezrozumiałych decyzji i nie potrafił odpowiednio wpłynąć na grę zespołu w trakcie potyczki.

Dalej - Sky Germany informuje, że nie miały miejsce żadnego rozmowy na linii Wenger-władze FCB i że Francuz nie ma zamiaru wracać do trenowania, ale dla takiego klubu mógłby zrobić wyjątek. Z kolei Falk szybko skontrował i potwierdził, że faktycznie nie odbyły się jeszcze żadne rozmowy, ale Arsene jest zainteresowany pracą w klubie z Bawarii. Dziennikarz SportBilda podkreślił, że były szkoleniowiec Arsenalu jest pierwszą opcją do zastąpienie Kovaca, jeżeli temu raz jeszcze powinie się noga.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 328.11.2018, 13:59

Mou w meczu z nami zamuruje ;)

Kysio2607 komentarzy: 1336028.11.2018, 13:54

Ostatni raz komplet punktów z Old Trafford w lidze wywieźliśmy w 2006 roku :D takze spokojnie, 4 punkciki z tych meczów brałbym w ciemno :D

Qarol komentarzy: 1450228.11.2018, 13:53

@RIVALDO700:

Musiało już wiele razy, no ale to było z Wengerem. Liczę, że tym razem bez kompleksów pójdziemy po swoje od początku.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.11.2018, 13:49

United pyka boysow w 93 minucie po rece felli a Wy tu o remisach i porazce na OT. Give me break. Tam musi byc tylko zwyciestwo.

Dominik11 komentarzy: 2016528.11.2018, 13:43

L'Equipe: Asystent Mikel Arteta rozmawiał po meczu z Lyonem z Houssemem Aouar. Pep Guardiola miał zakochać się we francuskim pomocniku po jego znakomitym występie przeciwko Obywatelom.

Kysio2607 komentarzy: 1336028.11.2018, 13:41

Oglądam kilka występów z dziecięcej Eurowizji, przecież to jest 3x lepsze od seniorskiej. Fajny przepis ze spiewaniem w swoim ojczystym języku. Piosenki jak i wykonawcy na wysokim poziomie :D

djmacius komentarzy: 379728.11.2018, 13:36

@lays: pykniemy KFC i pykniemy MU

lays komentarzy: 3987128.11.2018, 13:34