Wyszarpane punkty na wyjeździe: Bournemouth 1-2 Arsenal

Wyszarpane punkty na wyjeździe: Bournemouth 1-2 Arsenal 25.11.2018, 15:31, Kamil Garczorz 1432 komentarzy

Trzy ostatnie ligowe mecze kończyły się dla Arsenalu podziałem punktów, ale dzisiaj podopieczni Unaia Emery'ego wywieźli z Bournemouth komplet punktów. W pierwszej części spotkania do bramki trafiali Jefferson Lerma, który zaliczył trafienie samobójcze, oraz Joshua King. Z kolei po przerwie do gola zdobył Pierre-Emerick Aubameyang i spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 dla gości.

Po raz pierwszy od pojawienia się w Londynie, Unai Emery zaskoczył wyjściową jedenastką. Hiszpan zdecydował się na ustawienie z trójką środkowych obrońców, a na ławce rezerwowych usiedli Mesut Özil oraz Aaron Ramsey.

Oto składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Bournemouth: Begovic - Francis, Cook, Ake, Daniels - Gosling (73' Cook), Brooks (73' Stanislas), Lerma, Fraser - King (82' Mousset), Wilson

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Sokratis, Holding, Kolasinac - Mchitarian, Torreira (79' Guendouzi), Xhaka, Iwobi (82' Ramsey) - Aubameyang (90' Nketiah)

Od początku spotkanie nie oglądaliśmy pięknych i składnych akcji, ale już po kilku minutach oba zespoły żałowały niewykorzystanych okazji. Najpierw w 8. minucie zakotłowało się polu karnym Kanonierów, a po kilku przebitkach futbolówka trafiła pod nogi Brooksa, który umieścił piłkę w siatce, ale sędzia orzekł, że znajdował się na pozycji spalonej. Chwile później piłkę w środkowej strefie boiska przejął Torreira, ale jego uderzenie zatrzymało się na słupku bramki strzeżonej przez Leno. Do 30. minuty nie wydarzyło się nic szczególnego, a kibice oglądali wyrównany mecz, w której nie brakowało walki. To właśnie po pół godziny gry zobaczyliśmy pierwszego gola. Kolasinac dograł piłkę w pole karne, a próbujący przeciąć podanie Lerma skierował futbolówkę do własnej bramki. Bądźmy szczerzy, takiego trafienie pozazdrościliby najlepsi napastnicy na świecie. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się takim rezultatem, akcję przeprowadzili gospodarze. Brooks zagrał piłkę w szesnastkę, a tam dopadł do niej King, który ładnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Jak wszyscy wiemy, Kanonierzy dopiero na drugie połowy wrzucają wyższy bieg i zaczynają się rozpędzać. Tak było również teraz. Arsenal z większym animuszem atakował bramkę gospodarzy, ale nie potrafił sforsować defensywy Wisienek. To udało się dopiero w 67. minucie, kiedy piłkarze The Gunners szybko rozpoczęli grę z rzutu wolnego, Alex Iwobi zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Kolasinaca, a ten wyłożył ją Aubameyangowi. Na tablicy wyników wyświetlił się wynik 2-1. Po tej sytuacji obie drużyny próbowały jeszcze stworzyć zagrożenie pod bramką rywali, ale wynik nie uległ już zmianie.

To był bez cienia wątpliwości trudny mecz dla gości, ponieważ gracze gospodarzy nie odpuszczali żadnej piłki. Wydaje się, że Emery to przewidział i stąd zdecydował się na takie ustawienie zespołu. W środku pola często mogliśmy oglądać dwie pary zawodników: Xhaka i Torreira oraz Mchitarian i Iwobi, którzy grali bardziej ofensywnie. Niewątpliwie na uwagę zasłużył Iwobi, który brał udział w niemal każdej akcji ofensywnej Arsenalu. Kanonierzy po tym meczu wciąż zajmują piątą lokatę w Premier League ze stratą trzech punktów do Tottenhamu, z którym zmierzą się za tydzień.

Oceń zawodników po meczu!

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
kamilo_oo komentarzy: 2356727.11.2018, 22:53

hahahahah Mourinho rozwalił tablicę? :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.11.2018, 22:51

Fellaini, człowiek od zadań specjalnych.Ile to już razy on im mecz wygrał.

michal192837465 komentarzy: 765427.11.2018, 22:51

Mourinho xD gość jest niemożliwy

Kysio2607 komentarzy: 1336027.11.2018, 22:50

i United z awansem, bardzo dobrze. Nie ma się co z nimi meczyc w LE ;)

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5027.11.2018, 22:50

Co za fart mułów

kamilo_oo komentarzy: 2356727.11.2018, 22:50

@Chopinno napisał: "Wszedł Nelson, będzie gol"

I jest, dla Szachtaru ^^

kamilo_oo komentarzy: 2356727.11.2018, 22:49

Ehhh szkoda. Lyon mógł to na spokojnie wygrać.

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.11.2018, 22:49

Fellaini na ratunek!

Ranczomen komentarzy: 1233027.11.2018, 22:44

Tak naprawdę to United chce po prostu uniknąć zarzutu pedofilii.

kamilo_oo komentarzy: 2356727.11.2018, 22:43

Potrzebuję bramki Romy, MU i dwóch różnych w Lyonie ;/

Chopinno komentarzy: 328727.11.2018, 22:41

Wszedł Nelson, będzie gol

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.11.2018, 22:40

Dramatyczne jest te united. Tam potrzeba z 4 okien aby wrocic na top.

kamilo_oo komentarzy: 2356727.11.2018, 22:39

no idź Pan w pi....

mitmichael komentarzy: 4924327.11.2018, 22:38

Heh i remis

MatczaK komentarzy: 62227.11.2018, 22:37

@kamilo_oo: czekałem na taką odpowiedź :) bardzo dobry z matmy jesteś!

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189927.11.2018, 22:37

Pisał już ktoś "dawać tego Corneta do Arsenalu"? ;)

kamilo_oo komentarzy: 2356727.11.2018, 22:37

i cyk OL DWAAAA!

sWinny komentarzy: 782727.11.2018, 22:37

@kamilo_oo: mou natomiast wali pewnie Lecha przed ustalaniem strategii na mecz. I to nie jednego

mitmichael komentarzy: 4924327.11.2018, 22:36

Cornet to jest jego mecz, dwie super zmarnowane okazje i 2 bramki, brawo Lyon

ZelGrey komentarzy: 252427.11.2018, 22:36

Ndombele za Ramseya u nas, prosze... :)

kamilo_oo komentarzy: 2356727.11.2018, 22:33

@sWinny napisał: "Jakie te United jest tragiczne to szkoda gadać. Ani składu w defensywie jak i ofensywie. Chyba Nawalka by ich lepiej ustawił od mou..."

Nawałka wolał iść do Lecha

sWinny komentarzy: 782727.11.2018, 22:31

Jakie te United jest tragiczne to szkoda gadać. Ani składu w defensywie jak i ofensywie. Chyba Nawalka by ich lepiej ustawił od mou....

Womanizer komentarzy: 991727.11.2018, 22:30

Jeszcze porażki z YB brakuje i pod stadionem chyba do zamieszek by doszło :D

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466927.11.2018, 22:29

De Gea :O

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.11.2018, 22:29

@rreddevilss: Ja się nad tym od początku sezonu zastanawiam.To nie chodzi tylko o dzisiejszy mecz.Tyle kasy wydane i upgrade w środku pola żaden.

DDG co wyciągnął.Matko :D

wojtek1256 komentarzy: 298627.11.2018, 22:27

A jak jutro stawiacie? PSG czy jednak Liverpool?

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466927.11.2018, 22:25

@mistiqueAFC:

To było oglądać pierwsza w której grał dobrze

Womanizer komentarzy: 991727.11.2018, 22:25

"chcę tylko jednego, żebym już w tym sezonie ryja Nzonziego nie oglądał, resztę przełknę nawet porażki"

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.11.2018, 22:22

Z tym ze united wbije na 1-0 nie bylbym taki pewny.

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.11.2018, 22:21

Oglądam drugą połówkę meczu MU i się znowu zastanawiam w czym jest dobry Fred.

Womanizer komentarzy: 991727.11.2018, 22:19

Hoffe mi spartoli kupon na 8 stów, bo nie wierze że Juve nie utrzyma czy United nie wciśnie na 1:0. Niech ich ch** bije kijem po pysku

silvano95 komentarzy: 981127.11.2018, 22:13

W PL wiekszość drużyn z pełnymi gaciami wychodzi na City w LM juz tego nie ma i wydać efekty

Beliar84 komentarzy: 81227.11.2018, 22:13

Czesć wszystkim
Prosze jakiś link na Lewego :)

lays komentarzy: 3987127.11.2018, 22:12

Lyon to jest zespol fenomen. Mogą 2 razy wygrac z City i nie wygrac grupy.

2 mecze zremisowali z Hoffe, gdzie powinni siegnac po 6 pkt... Ostatnio to juz wgl przeszli samych siebie, prowadzili 2-0 i gral 11 na 10 i Hoffe zremisowalo 2-2 :D

grzegorz1211 komentarzy: 1030227.11.2018, 22:11

Pep już pije wodę ;)

Womanizer komentarzy: 991727.11.2018, 22:11

Lyon może być czarnym koniem w półfinale. Jak Monaco czy ostatnio Roma.

kamilo_oo komentarzy: 2356727.11.2018, 22:11

u la la la CORNET!!

Mihex komentarzy: 2360427.11.2018, 22:10

@RIVALDO700: Jak na razie wyszedł mu jeden mecz w sezonie. Fakt, dziadek, ale chyba skuteczność całkiem słaba xD

mitmichael komentarzy: 4924327.11.2018, 22:10

Cornet do trzech razy sztuka, Lyon 1-0 piekne uderzenie