Wyszarpane punkty na wyjeździe: Bournemouth 1-2 Arsenal

Wyszarpane punkty na wyjeździe: Bournemouth 1-2 Arsenal 25.11.2018, 15:31, Kamil Garczorz 1432 komentarzy

Trzy ostatnie ligowe mecze kończyły się dla Arsenalu podziałem punktów, ale dzisiaj podopieczni Unaia Emery'ego wywieźli z Bournemouth komplet punktów. W pierwszej części spotkania do bramki trafiali Jefferson Lerma, który zaliczył trafienie samobójcze, oraz Joshua King. Z kolei po przerwie do gola zdobył Pierre-Emerick Aubameyang i spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 dla gości.

Po raz pierwszy od pojawienia się w Londynie, Unai Emery zaskoczył wyjściową jedenastką. Hiszpan zdecydował się na ustawienie z trójką środkowych obrońców, a na ławce rezerwowych usiedli Mesut Özil oraz Aaron Ramsey.

Oto składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Bournemouth: Begovic - Francis, Cook, Ake, Daniels - Gosling (73' Cook), Brooks (73' Stanislas), Lerma, Fraser - King (82' Mousset), Wilson

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Sokratis, Holding, Kolasinac - Mchitarian, Torreira (79' Guendouzi), Xhaka, Iwobi (82' Ramsey) - Aubameyang (90' Nketiah)

Od początku spotkanie nie oglądaliśmy pięknych i składnych akcji, ale już po kilku minutach oba zespoły żałowały niewykorzystanych okazji. Najpierw w 8. minucie zakotłowało się polu karnym Kanonierów, a po kilku przebitkach futbolówka trafiła pod nogi Brooksa, który umieścił piłkę w siatce, ale sędzia orzekł, że znajdował się na pozycji spalonej. Chwile później piłkę w środkowej strefie boiska przejął Torreira, ale jego uderzenie zatrzymało się na słupku bramki strzeżonej przez Leno. Do 30. minuty nie wydarzyło się nic szczególnego, a kibice oglądali wyrównany mecz, w której nie brakowało walki. To właśnie po pół godziny gry zobaczyliśmy pierwszego gola. Kolasinac dograł piłkę w pole karne, a próbujący przeciąć podanie Lerma skierował futbolówkę do własnej bramki. Bądźmy szczerzy, takiego trafienie pozazdrościliby najlepsi napastnicy na świecie. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się takim rezultatem, akcję przeprowadzili gospodarze. Brooks zagrał piłkę w szesnastkę, a tam dopadł do niej King, który ładnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Jak wszyscy wiemy, Kanonierzy dopiero na drugie połowy wrzucają wyższy bieg i zaczynają się rozpędzać. Tak było również teraz. Arsenal z większym animuszem atakował bramkę gospodarzy, ale nie potrafił sforsować defensywy Wisienek. To udało się dopiero w 67. minucie, kiedy piłkarze The Gunners szybko rozpoczęli grę z rzutu wolnego, Alex Iwobi zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Kolasinaca, a ten wyłożył ją Aubameyangowi. Na tablicy wyników wyświetlił się wynik 2-1. Po tej sytuacji obie drużyny próbowały jeszcze stworzyć zagrożenie pod bramką rywali, ale wynik nie uległ już zmianie.

To był bez cienia wątpliwości trudny mecz dla gości, ponieważ gracze gospodarzy nie odpuszczali żadnej piłki. Wydaje się, że Emery to przewidział i stąd zdecydował się na takie ustawienie zespołu. W środku pola często mogliśmy oglądać dwie pary zawodników: Xhaka i Torreira oraz Mchitarian i Iwobi, którzy grali bardziej ofensywnie. Niewątpliwie na uwagę zasłużył Iwobi, który brał udział w niemal każdej akcji ofensywnej Arsenalu. Kanonierzy po tym meczu wciąż zajmują piątą lokatę w Premier League ze stratą trzech punktów do Tottenhamu, z którym zmierzą się za tydzień.

Oceń zawodników po meczu!

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
polishbrigadesx komentarzy: 1020527.11.2018, 21:00

Vamos Real ;D

new_star komentarzy: 6852 newsów: 927.11.2018, 20:58

Bednarka nie ma nawet na ławce na mecz pucharowy. Niech on lepiej szybko stamtąd ucieka, bo na koniec sezonu będzie miał więcej meczów w kadrze niz w klubie.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9227.11.2018, 20:43

Krystian Bielik znowu wychodzi w podstawowym składzie. Tym razem Charlton gra przeciwko Burton.

#UwolnićBielika

tomek_13 komentarzy: 243227.11.2018, 20:35

@ZielonyLisc: będzie 2:2

ZielonyLisc komentarzy: 2028327.11.2018, 20:34

Pilzno.... kur serio?

Dominik11 komentarzy: 2017027.11.2018, 20:33

PSG head coach Thomas Tuchel confirms Neymar and Kylian Mbappe both fit to face Liverpool on Wednesday

@ZielonyLisc
Fortunę musisz wrzucać z "www", bo pojawia się główna strona.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.11.2018, 20:12

Ciekawe czy ktos Thauvina znów kupi do PL, po porażce z Newcastle.

ZielonyLisc komentarzy: 2028327.11.2018, 20:12

@mar12301: obczaj to

efortuna.pl/pl/strona_glowna/nahled_tiketu/index.html?ticket_id=MzQyMDI4NzA2MzQ0OTkwMDqIYOXAA4LbY9zwdKY%3D&kind=MAIN

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36227.11.2018, 20:10

Coq dzisiaj w pierwszym składzie. Nelson niestety na ławce

ZielonyLisc komentarzy: 2028327.11.2018, 20:10

Cuś takiego na dzisiaj

efortuna.pl/pl/strona_glowna/nahled_tiketu/index.html?ticket_id=MzQyMDM4NzMxNDM4OTYwMDqUOebIJK5IxDRBlXA%3D&kind=MAIN

efortuna.pl/pl/strona_glowna/nahled_tiketu/index.html?ticket_id=MzQyMDI4NzMxNDM2ODIwMDrkKvU2ZsKtYzflM1s%3D&kind=MAIN

Ranczomen komentarzy: 1233027.11.2018, 20:05

@ZielonyLisc: Argument z fajkami zawsze do mnie trafia, bo sam go często używałem/używam xD

ZielonyLisc komentarzy: 2028327.11.2018, 20:03

No dobra dziś np dałem 3 kupony łącznie za 25 zł. Także nie raz dziennie :D

ZielonyLisc komentarzy: 2028327.11.2018, 20:02

@Ranczomen: hmm na ten moment chyba już na minus. Z kolei nie gram też za potężne sumy. Największy kupon poszedł za 5 dych, które z kolei wygrałem. 5/10 zł na kupon raz dziennie to nie wydatek :D zamiast kupować fajki wolę obstawić :)

Mihex komentarzy: 2360427.11.2018, 20:02

@Alonso: Anegdotka z Cienkinsonem piękna :D A bramka sama w sobie piękna, zawsze mi się przypomina jak ktoś mówi o pięknych samobójach xD

Ranczomen komentarzy: 1233027.11.2018, 19:57

@ZielonyLisc: Jesteś uzależniony i jesteś do przodu ogółem, czy jesteś do przodu i straciłeś na tym siano?

mar12301 komentarzy: 2313627.11.2018, 19:57

Nie żebym się tłumaczył, bo hazard to hazard, nie przeczę :D

mar12301 komentarzy: 2313627.11.2018, 19:56

@tomek_13: ja przez net. To bardziej dla zabawy, bawię się tak ot za parę złotych.

ZielonyLisc komentarzy: 2028327.11.2018, 19:56

@tomek_13: przez neta. Jakbym miał w punkcie to bym 3 razy dziennie tam zachodził

mar12301 komentarzy: 2313627.11.2018, 19:55

Ja pierdziele, jakie to studio w Polsacie jest żałosne. Jakaś publiczność, która klaszcze, z tyłu coś smażą na patelni. Nie wierzę.

tomek_13 komentarzy: 243227.11.2018, 19:55

@ZielonyLisc: @mar12301: gracie przez neta czy w punktach?

ZielonyLisc komentarzy: 2028327.11.2018, 19:52

@tomek_13: 45 koła ale 1 mecz nie wszedł z 13

mar12301 komentarzy: 2313627.11.2018, 19:50

@ZielonyLisc: ja nawet w jednym zakładzie dałem Lyon na remis z City, ale to raczej mało prawdopodobne. Poza tym remis Bayernu z Benficą, Romy z Realem i takie tam :D

tomek_13 komentarzy: 243227.11.2018, 19:49

@ZielonyLisc: po ostatnim? co to za kuponik był? :D

ZielonyLisc komentarzy: 2028327.11.2018, 19:46

@tomek_13: @mar12301: dałem 3 przypałowe remisy właśnie CSKA, AS Roma i Anderlecht z jakimiś kmiotami. Ogólnie mała taśma ale co tam... Podjarałem się po ostatnim :D

ZielonyLisc komentarzy: 2028327.11.2018, 19:44

Ma ktoś z was może huawei p9 lite? Powoli ten telefon doprowadza mnie do szału i wchodzi na drogę samodestrukcji. Nie wiem czy to wina ostatniej aktualizacji czy może nie ale mam problem z aplikacjami typu Youtube, która nie działa jak i Google play. Za Chiny nie chcą się włączyć tylko kręci się kółeczko ładowania. Mało tego pojawił się problem z smsami. Gdy przychodzi wiadomość to oczywiście nożna usłyszeć sygnał dźwiękowy ale powiadomienia już nie widać, powiadomienia na ekranie blokady jak i tego, który ukazuje się po przeciągnięciu palca z góry do dołu ekranu oczywiście po odblokowaniu cegłofonu.

mar12301 komentarzy: 2313627.11.2018, 19:44

@ZielonyLisc: nie no ja tak nie szaleje, dziś tylko w jednym zakładzie mam do wygrania 1800 zł xD

tomek_13 komentarzy: 243227.11.2018, 19:41

@ZielonyLisc: u mnie Ajax coś nie chce rożnych wykonywać

Simao12 komentarzy: 775227.11.2018, 19:41