Wyszarpane punkty na wyjeździe: Bournemouth 1-2 Arsenal

Wyszarpane punkty na wyjeździe: Bournemouth 1-2 Arsenal 25.11.2018, 15:31, Kamil Garczorz 1432 komentarzy

Trzy ostatnie ligowe mecze kończyły się dla Arsenalu podziałem punktów, ale dzisiaj podopieczni Unaia Emery'ego wywieźli z Bournemouth komplet punktów. W pierwszej części spotkania do bramki trafiali Jefferson Lerma, który zaliczył trafienie samobójcze, oraz Joshua King. Z kolei po przerwie do gola zdobył Pierre-Emerick Aubameyang i spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 dla gości.

Po raz pierwszy od pojawienia się w Londynie, Unai Emery zaskoczył wyjściową jedenastką. Hiszpan zdecydował się na ustawienie z trójką środkowych obrońców, a na ławce rezerwowych usiedli Mesut Özil oraz Aaron Ramsey.

Oto składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Bournemouth: Begovic - Francis, Cook, Ake, Daniels - Gosling (73' Cook), Brooks (73' Stanislas), Lerma, Fraser - King (82' Mousset), Wilson

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Sokratis, Holding, Kolasinac - Mchitarian, Torreira (79' Guendouzi), Xhaka, Iwobi (82' Ramsey) - Aubameyang (90' Nketiah)

Od początku spotkanie nie oglądaliśmy pięknych i składnych akcji, ale już po kilku minutach oba zespoły żałowały niewykorzystanych okazji. Najpierw w 8. minucie zakotłowało się polu karnym Kanonierów, a po kilku przebitkach futbolówka trafiła pod nogi Brooksa, który umieścił piłkę w siatce, ale sędzia orzekł, że znajdował się na pozycji spalonej. Chwile później piłkę w środkowej strefie boiska przejął Torreira, ale jego uderzenie zatrzymało się na słupku bramki strzeżonej przez Leno. Do 30. minuty nie wydarzyło się nic szczególnego, a kibice oglądali wyrównany mecz, w której nie brakowało walki. To właśnie po pół godziny gry zobaczyliśmy pierwszego gola. Kolasinac dograł piłkę w pole karne, a próbujący przeciąć podanie Lerma skierował futbolówkę do własnej bramki. Bądźmy szczerzy, takiego trafienie pozazdrościliby najlepsi napastnicy na świecie. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się takim rezultatem, akcję przeprowadzili gospodarze. Brooks zagrał piłkę w szesnastkę, a tam dopadł do niej King, który ładnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Jak wszyscy wiemy, Kanonierzy dopiero na drugie połowy wrzucają wyższy bieg i zaczynają się rozpędzać. Tak było również teraz. Arsenal z większym animuszem atakował bramkę gospodarzy, ale nie potrafił sforsować defensywy Wisienek. To udało się dopiero w 67. minucie, kiedy piłkarze The Gunners szybko rozpoczęli grę z rzutu wolnego, Alex Iwobi zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Kolasinaca, a ten wyłożył ją Aubameyangowi. Na tablicy wyników wyświetlił się wynik 2-1. Po tej sytuacji obie drużyny próbowały jeszcze stworzyć zagrożenie pod bramką rywali, ale wynik nie uległ już zmianie.

To był bez cienia wątpliwości trudny mecz dla gości, ponieważ gracze gospodarzy nie odpuszczali żadnej piłki. Wydaje się, że Emery to przewidział i stąd zdecydował się na takie ustawienie zespołu. W środku pola często mogliśmy oglądać dwie pary zawodników: Xhaka i Torreira oraz Mchitarian i Iwobi, którzy grali bardziej ofensywnie. Niewątpliwie na uwagę zasłużył Iwobi, który brał udział w niemal każdej akcji ofensywnej Arsenalu. Kanonierzy po tym meczu wciąż zajmują piątą lokatę w Premier League ze stratą trzech punktów do Tottenhamu, z którym zmierzą się za tydzień.

Oceń zawodników po meczu!

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Catalonczyk komentarzy: 519828.11.2018, 11:07

@thide:

Pytanie czy ta przeceniona to meczówka czy replika. Bo różnice są spore.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.11.2018, 11:03

@filo94: gdzie te prestiżowe czasy, gdy na koszulkę mogli sobie pozwolić tylko prestiżowi ludzie, bo najtańsza kosztowała 300 PLN...

Catalonczyk komentarzy: 519828.11.2018, 10:59

Ale ten Mourinho to wieśniak... Jestem ciekaw kiedy skończy się jego czas.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.11.2018, 10:53

Wczoraj trochę się wyjaśniło

Awans do 1/8 LM - Bayern,Ajax,City,Real,Roma,Juventus,United

Awans do 1/16 LE -Benfica,Valencia

gunners007 komentarzy: 954328.11.2018, 10:50

Orientuje się ktoś czy Hazard zagra z Fulham?
Świeci się na żółto w FPL, normalnie bym się tym nie przejmował, ale sporo osób go sprzedaje, a przecież przed Chelsea jest lajtowy mecz z Fulham u siebie i bardzo mnie to dziwi bo tam może paść wiele bramek.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.11.2018, 10:46

@rreddevilss
Dlaczego? Nie ma znaczenia Arsenal czy United. Wiem, że teraz się udało i Kanonierzy na tym zyskali (nie jest to powód do dumy i dlatego cieszy VAR w PL, bo nie chcę w ten sposób zdobywać goli), ale w innym meczu zespół Emery'ego może zostać podobną decyzją skrzywdzony.

Chopinno komentarzy: 328728.11.2018, 10:37

@rreddevilss: a jakie ma to znaczenie, czy Arsenalowi odpuścili? :D jak ręka to ręka i nie ma co mieszać innych spotkań... Mnie np. wkur..., że z Bournemouth nie uznali im prawidłowej bramki i mecz mógłby mieć zupełnie inny przebieg.

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57328.11.2018, 10:34

Exclusive: the agent of Arsene Wenger was sitting in the VIP-stand of Allianz Arena in Munich on saturday @SPORTBILD

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 228.11.2018, 10:31

Jeszcze co do reklam, nie wiem jak wy, ale ja z tych wszystkich najbardziej nie lubię tych ukrytych pod wyrazami(robią się z tego czerwone linki); oczywiście pomijam te co czwarty komentarz.
Było Coś takiego jakiś czas temu, chyba jeszcze przed nowa wersja i było to masakrycznie upierdliwe przynajmniej dla mnie. Już wole to wyskakujące okno, bo je można łatwo wyłączyć.
Ale co człek to inne preferencje.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11728.11.2018, 10:27

Oglądałem wczoraj United i mam nadzieję, że na nas też wyjdą w takiej formie. Jak Mata, Matic i Rashford wyjdą w pierwszym składzie to spokojnie powinniśmy wygrać.

lym komentarzy: 77028.11.2018, 10:26

BVB - Brugge handicup 0:1 wejdzie?

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.11.2018, 10:26

Biografia Ozila bardzo przyjemna w czytaniu.Że tyle czasu musiała czekać w szafce na swoją kolej.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466928.11.2018, 10:21

@Marcinafc93:

Kibice Arsenalu powinni być ostatnimi którzy wypominaja komuś zagrania ręką, Lacazette vs Palace =gol Holding vs Leicester = brak karnego

Gunner18AFC komentarzy: 3435 newsów: 328.11.2018, 09:48

Kurczę a ja jutro do 19 w pracy. Są powtórki?

matikanonier komentarzy: 206628.11.2018, 09:42

Przypominam, że Kysio jutro w Kole fortuny

tomke komentarzy: 26528.11.2018, 09:34

Jest już może podana kadra jaka poleci do Ukrainy?

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 128.11.2018, 09:18

Teraz dopiero zobaczyłem gola Fellainiego, no ja pier... jak to mogło zostać uznane, ręką sobie piłkę zgasił

pumeks komentarzy: 2080828.11.2018, 09:16

meczyk coraz bliżej......podgrzewam

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 228.11.2018, 09:05

@jakub40: Zawsze warto spróbować :D
W tym roku też jej kup coś czego nie chciała :D

jakub40 komentarzy: 9028.11.2018, 09:02

@filo94: To nie działa baby i tak kupują co chcą :D rok temu też sugerowałem coś takiego haha

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 228.11.2018, 08:50

Na oficjalnej stronie pumy są wyprzedaże koszulek Arsenalu.
Cena wyjściowa to 250 zł i do tego jeszcze -30%! Za koszulkę wychodzi około 180 zł. Wszystkie trzy komplety oraz dużo rozmiarów.

Rzuciłem temat dziewczynie. Być może gwiazdor mi przyniesie :D

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 128.11.2018, 08:44

Lepiej jakby od razu przypisali 3 pkt. Arsenalowi i po sprawie, po co w ogóle tam lecieć ;d

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 228.11.2018, 08:43

Bukmachery rowery, co tam stawiacie dzisiaj? :D
Na PSG?

@barto32: Oby nie... Chociaż mecz i tak będzie już rozgrywany na innym terenie, bo w Kijowie, właśnie ze względów bezpieczeństwa.

barto32 komentarzy: 164728.11.2018, 08:31

Myslicie ze nasz mecz w lidze Europy może być przełożony ze względów bezpieczeństwa wobec sytuacji na Ukrainie ?

Kysio2607 komentarzy: 1336028.11.2018, 00:28

Slyszeli jakiej przyspiewki doczekal sie Mateusz Klich? coś pięknego :) wpada w ucho od pierwszego usłyszenia :D zdecydowanie topka!

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 127.11.2018, 23:56

Ten Cornet tez dobry wariat, dobra opcja na skrzydło

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 127.11.2018, 23:52

@filo94: Ja myślę że City powalczy

Kysio2607 komentarzy: 1336027.11.2018, 23:50

co za bydła. Wywalic takich dozywotnio z europejskich pucharów.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 227.11.2018, 23:47

Ndombele już jest wart z 60 mln. Koleś wymiata aż miło. Dla nas nierealny. City, PSG, Real, Barcelona - pewnie tam skończy.

grzegorz1211 komentarzy: 1030227.11.2018, 23:32

@Alonso: A ciebie do celi z Trynkiewiczem, oczywiście ze względów bezpieczeństwa

Alonso komentarzy: 1282427.11.2018, 23:20

Arsenal ze względów bezpieczeństwa powinien w czwartek wysłać do Kijowa Ramseya, Jankinsona, Cecha, Lichtsteinera i tuzin ludzi z u23 z których już nic nie będzie a spotkanie niech poprowadzi Stave Bould. Tak tylko na wszelki wypadek.

Kysio2607 komentarzy: 1336027.11.2018, 23:10

Szalpuk nie skończył przechodzącej piłki na czystej siatce w trzecim secie na 3:0, no to zaraz SKRA gra tie breaka. Siatkowka..

grzegorz1211 komentarzy: 1030227.11.2018, 23:08

UEFA poinformowała oficjalnie, że Spotkanie 5. kolejki fazy grupowej Ligi Europy pomiędzy Worskłą Połtawa a Arsenalem Londyn zostało przeniesione do Kijowa ze względów bezpieczeństwa

new_star komentarzy: 6852 newsów: 927.11.2018, 23:07

Mecz Arsenalu w czwartek przeniesiony do Kijowa.

kamilo_oo komentarzy: 2356727.11.2018, 22:55

W ostatniej kolejce Szachtar - Lyon o wyjście z grupy.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.11.2018, 22:54