Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League!

Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League! 11.05.2014, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3655 komentarzy

W ostatniej kolejce Premier League zmierzyły się ze sobą zespoły Norwich i Arsenalu. Inicjatywę nad meczem od samego początku przejęli przyjezdni z Londynu, czego dowodem może być znaczna przewaga w posiadaniu piłki oraz dwie strzelone bramki. Co prawda należy oddać bramkarzowi Norwich, Ruddy'emu, że zwłaszcza w pierwszej połowie spisywał się wręcz wyśmienicie. Bronił stuprocentowe sytuacje, dzięki czemu Norwich przegrało jedynie dwoma bramkami. W drugiej połowie to jednak Fabiański spisywał się fantastycznie i odegrał ogromną rolę w zachowaniu czystego konta w dzisiejszym meczu. Warte odnotowania są także dwie rzeczy po stronie Arsenalu - pierwszy gol dla Arsenalu Jenkinsona oraz pierwszy od 420 dni występ Diaby'ego w meczu o stawkę.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs - Arteta, Rosicky - Ramsey, Ozil, Podolski – Giroud.

Norwich City: Ruddy – Martin, R. Bennett, Turner, Olsson – Tettey - Snodgrass, Howson, Johnson, Redmond – Elmander.

W 8. minucie ładną kombinacyjną akcją popisali się gracze Arsenalu, jednak strzał Podolskiego minął bramkę Norwich. Z drugiej strony nie miało to większego znaczenia, gdyż sędzia odgwizdał pozycję spaloną reprezentanta Niemiec.

Trzy minuty później bardzo groźną akcję prawą flanką przeprowadzili gracze Kanarków, jednak w heroicznym stylu interweniowali defensorzy z Londynu i udało im się oddalić zagrożenie.

W 18. minucie Redmond próbował zaskoczyć Fabiańskiego kąśliwym strzałem z lewego skrzydła, jednak polski golkiper stanął na wysokości zadania i popisał się refleksem odbijając to uderzenie.

W 27. minucie wyborną akcją kombinacyjną popisali się gracze Arsenalu. Giroud pięknie wyłożył piłkę do Podolskiego, jednak idealną paradą interweniował Ruddy. Wciąż 0:0 na Carrow Road.

Trzy minuty później przed stuprocentową sytuacją na zdobycie bramki stanął Giroud, Francuz znalazł się oko w oko z Ruddym, jednak nie udało mu się pokonać golkipera gospodarzy.

W 35. minucie kolejną groźną sytuację mieli Kanonierzy jednak strzał Ramseya został zablokowany przez obrońcę Norwich.

Pięć minut później ładny strzał z dystansu oddał Giroud, jednak i to uderzenie udało się wybronić Ruddy'emu.

W 50. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Rosicky'ego strzał głową oddał Podolski, jednak jego uderzenie poszybowało ponad bramką.

Trzy minuty później mamy bramkę! Tym razem Ruddy nie miał żadnych szans. Giroud pięknie podciął futbolówkę do Ramseya a ten perfekcyjnym strzałem z woleja w samo okienko wpisał się na listę strzelców! Przepiękna bramka Walijczyka i 1:0 dla Arsenalu!

W 58. minucie podwójną zmianę przeprowadził trener Norwich. W miejsce Elmandera i Tetteya pojawili się Hooper i Loza.

W 62. minucie byliśmy świadkami podwyższenia wyniku. Gibbs wyłożył piłkę Podolskiemu, ten próbował oddać strzał, lecz ten został zablokowany. Na szczęście dla Arsenalu futbolówka spadła pod nogi Carla Jenkinsona, który pokonał Ruddy'ego. 2:0 dla Arsenalu.

Chwilę później na boisku pojawił się Jack Wilshere, który zastąpił strzelca pierwszej bramki, Aarona Ramseya.

W 74. minucie na podwójną zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Na boisku zameldowali się Diaby i Sanogo, którzy zmienili Rosicky'ego i Girouda. Po chwili zmianę przeprowadził też trener Norwich, Bennett zastąpił Redmonda.

W 77. minucie Fabiańskiego próbował postraszyć Loza, jednak Polak był na posterunku i zachował czujność nie dając się zaskoczyć.

Trzy minuty później gracze Norwich jeszcze raz próbowali zaatakować bramkę Fabiańskiego, jednak i tym razem stanął on na wysokości zadania i bez większego trudu zażegnał niebezpieczeństwo.

83. minuta i kolejna kapitalna interwencja Fabiańskiego! Wybornie wyszedł do wychodzącego sam na sam napastnika gospodarzy, skrócił kąt i wybił piłkę spod jego nóg. W końcówce spotkania Polak wyrasta na bohatera, jakim w pierwszej odsłonie był Ruddy.

W 88. minucie bliski zdobycia bramki był Yaya Sanogo. Niekrytego Francuza w polu karnym znalazł Wilshere, młody napastnik oddał ładny strzał w kierunku dalszego słupka, lecz końcami palców piłkę wybił Ruddy.

Norwich CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
rafi_i komentarzy: 421816.05.2014, 02:57

Sie znaja, w trakcie okienka czy po nim zmienia zdanie jeszcze 1500100900 razy.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.05.2014, 02:19

narazie tam siedzi, wiec ciesza ryjki.

wprost.pl/ar/447983/Islamski-sad-skazal-kobiete-na-smierc-za-slub-z-chrzescijaninem-Ma-dzien-by-uratowac-zycie/

ach ten kochany islam

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.05.2014, 02:12

Ja na ich miejscu powoli zadawałbym sobie pytanie - co będzie, kiedy Suarez się skończy bądź odejdzie? Jak sobie bez niego poradzą? U nas życie po odejściu top strajkera zawsze było i nie wypadaliśmy poza top4, odchodził Henry, odchodził Persie a Arsenal wydawał się nie obniżać lotów, przynajmniej jeżeli chodzi o pozycje w lidze. Jak gryzoń odejdzie to Liverpool mocno obniży loty. Sturridge bez Suareza też by tyle nie strzelał. Urugwajczyk z kolei jest większym indywidualistą.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.05.2014, 02:08

szczerze, co sie dziwic sam sturr i suarez walneli im 60 bram w lidze, wiec maja podniete

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.05.2014, 02:05

dziś jeden buńczuczny fan Liverpoolu zamieścił tłita z informacją o tabeli na koniec następnego sezonu:
7..

Jeden dobry sezon od miliarda lat a już się w dupach przewraca. Chociaż mi się pewnie też przewróci w razie zwycięstwa w FA Cup.

Czeczenia komentarzy: 1248416.05.2014, 02:01

Poczekaj do zapowiedzi przed sezonem.

"Teraz to już na pewno Arsenal wypadnie z czwórki". Itd.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.05.2014, 02:01

mam nadzieję, że w sobotni wieczór ta durna strona zniknie raz na zawsze..

sincearsenallastwonatrophy.co.uk/

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.05.2014, 02:00

no wlasnie, niepewne jak cholera united w przyszym sezonie, gdzie nawet fani chca spokojnego powrotu do top 4, a rudzki typuje ich na mistrza. Jaja

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.05.2014, 01:56

Haha, wrzucają MU, wrzucają Liverpool, a Arsenal jak zwykle zlany. W sumie już się przyzwyczaiłem do stosunku dziennikarzy do AFC. Jedynie Rosłoń i Pełka się wyłamują z szeregu..z wiadomych powodów.

Czeczenia komentarzy: 1248416.05.2014, 01:49

Hehe Bendnter odejdzie i za rok będzie płacz, że Papcio zniszczył mu karierę, bo nie wystawiał go tam gdzie trzeba. Wystarczy, że z pięć goli strzeli.

#marułanszamak

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.05.2014, 01:49

,,Typujemy mistrza Anglii 2014/15: A. Twarowski - ManCity, R.Nahorny - Liverpool, Rudzki - MU, Michał Pol - Chelsea ''

twitt z wczorajszego spotkania ów dziennikarzy w championsie w Warszawie.

FadeIn komentarzy: 354716.05.2014, 01:41

A ja wam mówie, że to będzie Gomis bo od czerwca za dara do wyjęcia. Kończy się kontrakt. Kwestia wynagrodzenia

Czeczenia komentarzy: 1248416.05.2014, 01:40

Balotelli jest tylko przykładem. Mnie nie interesują fajerwerki w kiblu. Dla mnie to przede wszystkim średni piłkarz i tyle.

Wpiszta se Moratę czy kogo tam chceta. Tylko niech nikt się nie dziwi, że znów liga nie padła łupem naszych asów.

A to, że gadamy tu o głupotach? Normalna sprawa. Gorzej, że dziennikarze wypisują bzdury.

FadeIn komentarzy: 354716.05.2014, 01:40

carlosV

ale za jego twarz to Real powinien nam zapłacić :-)

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.05.2014, 01:39

I Aurier jest naprawdę dobry, a można go wyjąć za 8mln. Ech, te eksperty.

rafi_i komentarzy: 421816.05.2014, 01:39

youtube.com/watch?v=U1E6-Poax5g

zapomnialem sry :D

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.05.2014, 01:38

fadein
Jedna różnica - Ozil nie jest przygłupem.

rafi_i komentarzy: 421816.05.2014, 01:38

:DDDDDDDDDDDDDDD

FadeIn komentarzy: 354716.05.2014, 01:37

Szogun

Za Fabiana tak jak powiedziałem. Spróbowałbym z tym Viviano. Wykupienie go o ile jest to możliwe. Natomiast Zamiast Baca trzeba kupić kogoś naprawdę dobrego. Więc tu 20/25 baniek musi pęknąć. Bramkarz to kwestia 5/10 baniek. Ale napastnik tu już kapusta musi się zgadzać. I może Vela za 4 :)

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 316.05.2014, 01:37

Jeśli ale tylko wtedy gdy do interesu dołoży Puma bo to ich człowiek warto się o niego postarać.

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 316.05.2014, 01:34

FadeIn Bac i Fabian z pewnością odejdą i to fakt ale ich da się zastąpic za stosunkowo niewielkie pieniądze.

FadeIn komentarzy: 354716.05.2014, 01:34

CarlosV

Jak Ozil którego nie ma w Arsenalu

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.05.2014, 01:33

W ogóle to wywiązała się dyskusja na temat grajka, który na pewno do nas nie przyjdzie. Dziwne.

FadeIn komentarzy: 354716.05.2014, 01:30

Ja tam chcę Balo na szpicę i żadne pierdzenie jaki on niepokorny mnie nie przekonają, że nie jest on lepszy od naszych asów w ataku a kolo również może grać na skrzydle bo jako napadzior często tam schodzi. Ma dopiero 23 lata ludzie. Brać i nie gadać.

Niestety nasza sytuacja w okienku może się skomplikować. Jeżeli odejdzie Sagna i Fabian już będziemy potrzebowali dwóch transferó. Trzecim powinien być napastnik ale boję się, że taki Verma też będzie chciał odejść. Optymistyczny scenariusz to taki gdzie odchodzą Bac i Fabian a my ich zamieniamy na nowych plus Balo. W takim przypadku 3 transfery są jak najbardziej realne. Chyba, że Viviano wykupimy to będzie w miare rozsądne posunięcie i dołożymy do tego jeszcze 3 grajków z pola. Ale 4 transfery to jak nie Arsenal

paniczAFC komentarzy: 188316.05.2014, 01:28

Mad;
nawet PEDRO z nami lacza hahaha

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.05.2014, 01:27

I chciałbym zaznaczyć - niby graliśmy bez klasowego napastnika, ale na topie byliśmy do czasu aż cała pomoc nam się posypała.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.05.2014, 01:26

W Milanie się uspokoił, blaaa blaa blaa, sranie w banie. Taka z niego oaza spokoju, że kopie swoich kolegów z drużyny na treningach, a jak ci wykonują ćwiczenia to ten przechodzi obok nich, jakby był na spacerze. Gość ma kiełbie we łbie i to się nie zmieni. Ewentualnie może rzadziej 'wybuchać'. Z tym swoim charakterem 'gwiazdeczki' to do Realu, a nie do nas.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41216.05.2014, 01:24

Idę w kimę.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.05.2014, 01:24

Sagna bedzie rezerwowym w City, Zabaleta jest lepszy

pierre_afc komentarzy: 1207116.05.2014, 01:20

Ja chciałbym, aby Sanogo poszedł na wypożyczenie do jakiegoś klubu z BPL gdzie mógłby grać w pierwszym składzie (np. w beniaminku). Aktywować klauzulę Veli (4 mln) i kupić Loica. Wtedy mielibyśmy na ataku: Giroud, Vele oraz Loica. Co moim zdaniem byłoby dobrym i solidnym rozwiązaniem.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41216.05.2014, 01:20

Nie uwierzycie... Kalou ponownie łączony z Arsenalem! To się musiało zdarzyć - nie ma okienka, w którym go z nami nie łączą.

Czeczenia komentarzy: 1248416.05.2014, 01:16

Jak Giroud nie czułby się samotny i siedziałby w domu, zamiast za panienkami latać, to możliwe, że strzelałby więcej goli niż w hotelu.

Konkurencja, konkurencją, ale patrząc na napastników rywali, to Balotelli naprawdę łba nie urywa.

Jeżeli ściągać konkurenta dla Giroud, to czemu tak drogiego? Naprawdę uważam, że lepiej postarać się o bestię, albo poszukać tańszych opcji, zamiast kupować Mario.

To z pewnością nie zmieni naszej sytuacji w walce o tytuł. W pozostałych klubach już konkurencja jest większa, a nikt tego okienka nie prześpi.

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 316.05.2014, 01:12

Coś dla rozluźnienia. Mały chamski żarcik:

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 316.05.2014, 01:01

Czeczenie Jest jedna różnica bo jeden typ się uspokoił i talent ma a drugi odwala i tylko się mu wydaje,że ma a jeśli uważasz,że zamiana Benia na Ballo byłaby nie z korzyścią dla zespołu to dziwne spostrzeżenie bo Giroud w końcu nie czułby się samotny i że zagra cokolwiek się by nie działo.

To jest określenie więc nie mogę na Twoją osobistą potrzebe powiedzieć kipina w czarną noc bo nie bedzie miało to żadnego sensu.

Nie jestem orędownikiem przyjścia Balloteliego bo uważam,że są lepsi Benzema,Martinez (chodź ten cholernie drogi), Mandziukic (chodź My potrzebujemy teraz kogoś bardziej ruchliwego) ale Ballo to też jakaś opcja i nie sądze,że zła.

Czeczenia komentarzy: 1248416.05.2014, 01:01

paniczAFC

Ja nie wiem. Zakładam, że są trzy miejsca w ataku. A to, kto będzie grał, to już tylko od formy zależy.

Giroud zostaje, Bendnter odchodzi, a trzeci ktoś młody, najpewniej Sanogo. Ale w listopadzie to kolejność może być dowolna.

Sewer komentarzy: 157016.05.2014, 00:59

U nas w klubie nie ma nic łatwo :)

paniczAFC komentarzy: 188316.05.2014, 00:56

Czeczenia;
odchodzi Lord, przychodzi Mario i od razu jest w podstawie na ataku ?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41216.05.2014, 00:55

shark31

Dają mu 100 tysi na tydzień i dwuletni kontrakt z możliwością przedłożenia o rok, to i na ławkę się zgodzi.

To co - w meczu o Tarczę wspólnoty Sagna stanie po drugiej stronie barykady? :D

Czeczenia komentarzy: 1248416.05.2014, 00:55

Szogun

Biały dzień? Yyy..

Nie ważne. Odchodzi 1 (jeden napastnik) ze składu - Bendnter. Przychodzi za niego inny - np. Balotelli.

To jest łatwe.

Zresztą jeżeli chodzi o ich mentalność, to akurat podobieństw jest co niemiara.

mar12301 komentarzy: 2311716.05.2014, 00:54

19tomek, Mid

dzięki za pomoc.

shark31 komentarzy: 601316.05.2014, 00:53

Fajna wypowiedz Artety.

theguardian.com/football/2014/may/15/arsenal-mikel-arteta-arsene-wenger-contracts?CMP=twt_gu

"The day I feel like I can't perform, I will be the first one to say: 'Listen, you have kids here, 20, 25, who are much better than me. It's my time to move on.' They're not going to have a problem with me with that."

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 316.05.2014, 00:51

Czeczenia Porównanie Bentnera do Ballo. Bez komentarza.Kpina w biały dzień.

paniczAFC komentarzy: 188316.05.2014, 00:51

Kysio2607;
mam tak samo jak Ty, lubie go pomimo jego zachowania, chcialbym go miec w szerokim skladzie Arsenalu

Kysio2607 komentarzy: 1336016.05.2014, 00:51

A jeżeli chodzi o Sagne, to Aurier w jego zastępstwo i wydaje mi się, że zrobimy krok w przód. Jakoś nie będę tęsknił za Francuzem.

paniczAFC komentarzy: 188316.05.2014, 00:50

a wlasnie Campbell bedzie u nas wystepowac w nastepnym sezonie tak? fajnie sie ogladalo jego mecze, bedzie mega wzmocnieniem

Kysio2607 komentarzy: 1336016.05.2014, 00:49

Widzę, że bardzo nie doceniacie Balotelliego. Widziałbym go u nas, chociaż to i tak niemożliwe.

shark31 komentarzy: 601316.05.2014, 00:49