Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League!

Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League! 11.05.2014, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3655 komentarzy

W ostatniej kolejce Premier League zmierzyły się ze sobą zespoły Norwich i Arsenalu. Inicjatywę nad meczem od samego początku przejęli przyjezdni z Londynu, czego dowodem może być znaczna przewaga w posiadaniu piłki oraz dwie strzelone bramki. Co prawda należy oddać bramkarzowi Norwich, Ruddy'emu, że zwłaszcza w pierwszej połowie spisywał się wręcz wyśmienicie. Bronił stuprocentowe sytuacje, dzięki czemu Norwich przegrało jedynie dwoma bramkami. W drugiej połowie to jednak Fabiański spisywał się fantastycznie i odegrał ogromną rolę w zachowaniu czystego konta w dzisiejszym meczu. Warte odnotowania są także dwie rzeczy po stronie Arsenalu - pierwszy gol dla Arsenalu Jenkinsona oraz pierwszy od 420 dni występ Diaby'ego w meczu o stawkę.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs - Arteta, Rosicky - Ramsey, Ozil, Podolski – Giroud.

Norwich City: Ruddy – Martin, R. Bennett, Turner, Olsson – Tettey - Snodgrass, Howson, Johnson, Redmond – Elmander.

W 8. minucie ładną kombinacyjną akcją popisali się gracze Arsenalu, jednak strzał Podolskiego minął bramkę Norwich. Z drugiej strony nie miało to większego znaczenia, gdyż sędzia odgwizdał pozycję spaloną reprezentanta Niemiec.

Trzy minuty później bardzo groźną akcję prawą flanką przeprowadzili gracze Kanarków, jednak w heroicznym stylu interweniowali defensorzy z Londynu i udało im się oddalić zagrożenie.

W 18. minucie Redmond próbował zaskoczyć Fabiańskiego kąśliwym strzałem z lewego skrzydła, jednak polski golkiper stanął na wysokości zadania i popisał się refleksem odbijając to uderzenie.

W 27. minucie wyborną akcją kombinacyjną popisali się gracze Arsenalu. Giroud pięknie wyłożył piłkę do Podolskiego, jednak idealną paradą interweniował Ruddy. Wciąż 0:0 na Carrow Road.

Trzy minuty później przed stuprocentową sytuacją na zdobycie bramki stanął Giroud, Francuz znalazł się oko w oko z Ruddym, jednak nie udało mu się pokonać golkipera gospodarzy.

W 35. minucie kolejną groźną sytuację mieli Kanonierzy jednak strzał Ramseya został zablokowany przez obrońcę Norwich.

Pięć minut później ładny strzał z dystansu oddał Giroud, jednak i to uderzenie udało się wybronić Ruddy'emu.

W 50. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Rosicky'ego strzał głową oddał Podolski, jednak jego uderzenie poszybowało ponad bramką.

Trzy minuty później mamy bramkę! Tym razem Ruddy nie miał żadnych szans. Giroud pięknie podciął futbolówkę do Ramseya a ten perfekcyjnym strzałem z woleja w samo okienko wpisał się na listę strzelców! Przepiękna bramka Walijczyka i 1:0 dla Arsenalu!

W 58. minucie podwójną zmianę przeprowadził trener Norwich. W miejsce Elmandera i Tetteya pojawili się Hooper i Loza.

W 62. minucie byliśmy świadkami podwyższenia wyniku. Gibbs wyłożył piłkę Podolskiemu, ten próbował oddać strzał, lecz ten został zablokowany. Na szczęście dla Arsenalu futbolówka spadła pod nogi Carla Jenkinsona, który pokonał Ruddy'ego. 2:0 dla Arsenalu.

Chwilę później na boisku pojawił się Jack Wilshere, który zastąpił strzelca pierwszej bramki, Aarona Ramseya.

W 74. minucie na podwójną zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Na boisku zameldowali się Diaby i Sanogo, którzy zmienili Rosicky'ego i Girouda. Po chwili zmianę przeprowadził też trener Norwich, Bennett zastąpił Redmonda.

W 77. minucie Fabiańskiego próbował postraszyć Loza, jednak Polak był na posterunku i zachował czujność nie dając się zaskoczyć.

Trzy minuty później gracze Norwich jeszcze raz próbowali zaatakować bramkę Fabiańskiego, jednak i tym razem stanął on na wysokości zadania i bez większego trudu zażegnał niebezpieczeństwo.

83. minuta i kolejna kapitalna interwencja Fabiańskiego! Wybornie wyszedł do wychodzącego sam na sam napastnika gospodarzy, skrócił kąt i wybił piłkę spod jego nóg. W końcówce spotkania Polak wyrasta na bohatera, jakim w pierwszej odsłonie był Ruddy.

W 88. minucie bliski zdobycia bramki był Yaya Sanogo. Niekrytego Francuza w polu karnym znalazł Wilshere, młody napastnik oddał ładny strzał w kierunku dalszego słupka, lecz końcami palców piłkę wybił Ruddy.

Norwich CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
mar12301 komentarzy: 2313915.05.2014, 22:06

Transfery to tu będą do 20 sierpnia, a potem Wenger jakieś dwa ewentualnie zrobi.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.05.2014, 21:59

Największa zagadka współczesnego futbolu to wiek Minali z Lazio.

chalek21 komentarzy: 74015.05.2014, 21:57

ja bym brał Eto'o. Za darmo, a jakby wchodził to wnosiłby coś do drużyny. Dać mu max 7 mln rocznie i niech gra :)

Czeczenia komentarzy: 1248915.05.2014, 21:55

Co wy za jakieś durnoty wklejacie?

DexteR_000 komentarzy: 764215.05.2014, 21:55

haxball.com/?roomid=~2178653f9eb2509ae12204cd4cd6479fcc32054f6d0fccafdfeec17ef65c6e699

W

KArooo23 komentarzy: 190315.05.2014, 21:55

Ale ciekawe, ile ten Etoo ma lat.
To, że licznik ma zmniejszony, to raczej pewne, ale o ile - to już zagadka... :)

TakKrzysiu komentarzy: 893815.05.2014, 21:55

DexteR_000
Po co to wysłałeś. Wiesz że większość kobiet towarzyszy wówczas defekacja? Kurfa ja jem.

kamo99111 komentarzy: 692515.05.2014, 21:52

widzieli najnowsza reklame nike z Wilsherem??

kaziu874 komentarzy: 673815.05.2014, 21:49

cakE256 --> Kę przebil wszystko tym trakiem. Mistrzostwo..
youtube.com/watch?v=NIYPYmoF9tE&list=PLqUI8aWoZ8BmTRJWDtG1JXsgW99tKNn7o

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 21:47

hahahah, dexter - mistrz dygresji

Balotelli to przygłup, chciałbym go jedynie w wypadku gdybyśmy mieli pewność, że spokornieje o 100%. Ale tak nigdy nie będzie, więc dla niego stanowcze NIE.

DexteR_000 komentarzy: 764215.05.2014, 21:47

Marzag

Jak by ktoś jadł albo coś.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 115.05.2014, 21:45

DexteR_000, czemu to wyslales?

Czeczenia komentarzy: 1248915.05.2014, 21:44

Avatar jak ukochany klub. Tylko "chorągiewy" zmieniają :).

Zresztą bezcenne jest, stękać cały rok o klasowego napastnika i liczyć na przyjście "Balo".

Co zmieni zamiana jednego idioty na drugiego? (Bendtner - Balotelli)

DexteR_000 komentarzy: 764215.05.2014, 21:44

Tudududu.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 115.05.2014, 21:43

FabsFAN, to był on, ale ta walka finałowa turnieju bardzo mi się podobała, ogólnie te turnieje to fajne były :P

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.05.2014, 21:42

Marzag
Jackie Chan? Ten dziadzio, który walczył w turnieju? To nei był przypadkiem genialny żółw?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.05.2014, 21:41

TakKrzysiu
Po tym filmie stwierdzam, że Bario to chyba największy retard, jakiego w życiu widziałem.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 21:41

Tak sobie oglądam stroje reprezentacji na nadchodzący mundial i stwierdzam, że Puma odwala niezłą kaszane. Jeżeli trafi nam się strój, którego przecieki widzieliśmy w necie to powinniśmy być naprawdę zadowoleni..

KArooo23 komentarzy: 190315.05.2014, 21:37

Imo Balo>Girout, więc w ostateczności...

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.05.2014, 21:36

Zmieniłem avatara:D Poznajecie, kto na zdjęciu xd?

shark31 komentarzy: 601315.05.2014, 21:35

Trequartista szkoda ze z tego nie korzysta. Jak by strzelal bramki to niech przychodzi.

mar12301 komentarzy: 2313915.05.2014, 21:35

Wolałbym Balotteliego niż zostać klocem na kolejny sezon.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 21:34

trequartista
Nie zapominaj o pracowitości, zdrowym rozsądku i chłodnej głowie :)

Trequartista komentarzy: 536615.05.2014, 21:31

FabsFAN
Takie tam drobnostki, jak siła, technika czy prowadzenie piłki

TakKrzysiu komentarzy: 893815.05.2014, 21:30

Ale mam uciesz przedniowarstwowoczaszkowy. Brat mej lubej tak mi grał na nerwach że Arsenal tak dawno nic nie wygrał. Teraz pytam go czy na 7 piętro chodzi pieszo...

patryksz komentarzy: 365015.05.2014, 21:30

Koroniarz

Tak samo jeśli do nich Griezmann to do nas Angel ;)

Trequartista komentarzy: 536615.05.2014, 21:25

Balotelli>Drmić, Remy, Pato, skrzydłowi, którzy mieliby grać na ataku(Vela, Griezmann, El Shaarawy)

TakKrzysiu komentarzy: 893815.05.2014, 21:22