Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League!

Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League! 11.05.2014, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3655 komentarzy

W ostatniej kolejce Premier League zmierzyły się ze sobą zespoły Norwich i Arsenalu. Inicjatywę nad meczem od samego początku przejęli przyjezdni z Londynu, czego dowodem może być znaczna przewaga w posiadaniu piłki oraz dwie strzelone bramki. Co prawda należy oddać bramkarzowi Norwich, Ruddy'emu, że zwłaszcza w pierwszej połowie spisywał się wręcz wyśmienicie. Bronił stuprocentowe sytuacje, dzięki czemu Norwich przegrało jedynie dwoma bramkami. W drugiej połowie to jednak Fabiański spisywał się fantastycznie i odegrał ogromną rolę w zachowaniu czystego konta w dzisiejszym meczu. Warte odnotowania są także dwie rzeczy po stronie Arsenalu - pierwszy gol dla Arsenalu Jenkinsona oraz pierwszy od 420 dni występ Diaby'ego w meczu o stawkę.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs - Arteta, Rosicky - Ramsey, Ozil, Podolski – Giroud.

Norwich City: Ruddy – Martin, R. Bennett, Turner, Olsson – Tettey - Snodgrass, Howson, Johnson, Redmond – Elmander.

W 8. minucie ładną kombinacyjną akcją popisali się gracze Arsenalu, jednak strzał Podolskiego minął bramkę Norwich. Z drugiej strony nie miało to większego znaczenia, gdyż sędzia odgwizdał pozycję spaloną reprezentanta Niemiec.

Trzy minuty później bardzo groźną akcję prawą flanką przeprowadzili gracze Kanarków, jednak w heroicznym stylu interweniowali defensorzy z Londynu i udało im się oddalić zagrożenie.

W 18. minucie Redmond próbował zaskoczyć Fabiańskiego kąśliwym strzałem z lewego skrzydła, jednak polski golkiper stanął na wysokości zadania i popisał się refleksem odbijając to uderzenie.

W 27. minucie wyborną akcją kombinacyjną popisali się gracze Arsenalu. Giroud pięknie wyłożył piłkę do Podolskiego, jednak idealną paradą interweniował Ruddy. Wciąż 0:0 na Carrow Road.

Trzy minuty później przed stuprocentową sytuacją na zdobycie bramki stanął Giroud, Francuz znalazł się oko w oko z Ruddym, jednak nie udało mu się pokonać golkipera gospodarzy.

W 35. minucie kolejną groźną sytuację mieli Kanonierzy jednak strzał Ramseya został zablokowany przez obrońcę Norwich.

Pięć minut później ładny strzał z dystansu oddał Giroud, jednak i to uderzenie udało się wybronić Ruddy'emu.

W 50. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Rosicky'ego strzał głową oddał Podolski, jednak jego uderzenie poszybowało ponad bramką.

Trzy minuty później mamy bramkę! Tym razem Ruddy nie miał żadnych szans. Giroud pięknie podciął futbolówkę do Ramseya a ten perfekcyjnym strzałem z woleja w samo okienko wpisał się na listę strzelców! Przepiękna bramka Walijczyka i 1:0 dla Arsenalu!

W 58. minucie podwójną zmianę przeprowadził trener Norwich. W miejsce Elmandera i Tetteya pojawili się Hooper i Loza.

W 62. minucie byliśmy świadkami podwyższenia wyniku. Gibbs wyłożył piłkę Podolskiemu, ten próbował oddać strzał, lecz ten został zablokowany. Na szczęście dla Arsenalu futbolówka spadła pod nogi Carla Jenkinsona, który pokonał Ruddy'ego. 2:0 dla Arsenalu.

Chwilę później na boisku pojawił się Jack Wilshere, który zastąpił strzelca pierwszej bramki, Aarona Ramseya.

W 74. minucie na podwójną zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Na boisku zameldowali się Diaby i Sanogo, którzy zmienili Rosicky'ego i Girouda. Po chwili zmianę przeprowadził też trener Norwich, Bennett zastąpił Redmonda.

W 77. minucie Fabiańskiego próbował postraszyć Loza, jednak Polak był na posterunku i zachował czujność nie dając się zaskoczyć.

Trzy minuty później gracze Norwich jeszcze raz próbowali zaatakować bramkę Fabiańskiego, jednak i tym razem stanął on na wysokości zadania i bez większego trudu zażegnał niebezpieczeństwo.

83. minuta i kolejna kapitalna interwencja Fabiańskiego! Wybornie wyszedł do wychodzącego sam na sam napastnika gospodarzy, skrócił kąt i wybił piłkę spod jego nóg. W końcówce spotkania Polak wyrasta na bohatera, jakim w pierwszej odsłonie był Ruddy.

W 88. minucie bliski zdobycia bramki był Yaya Sanogo. Niekrytego Francuza w polu karnym znalazł Wilshere, młody napastnik oddał ładny strzał w kierunku dalszego słupka, lecz końcami palców piłkę wybił Ruddy.

Norwich CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.05.2014, 21:22

Balotelli - cienias
IMO najlepsza szkółka ostatnio to chyba Schalke.

TakKrzysiu komentarzy: 893815.05.2014, 21:20

Barto77@
A Rudzki nie zagadał? Podobno jest miłośnikiem Arsenalu i na meczach tak klaszcze że mu okulary spadają

Barto77 komentarzy: 25015.05.2014, 21:14

Byłem dziś na tym spotkaniu (w pubie w Warszawie) z Twarowskim i Nahornym i Rudzkim i powiem ,że Twaro i Nahorny to są super goście , pogadałem z Nimi chwile i zrobili na mnie wrażenie.
Mają tak wielką pasję do tej Premier League jak nikt inny.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52415.05.2014, 21:12

Szogun
Jestem podobnego zdania.

Dobrym przykładem jest także Klich, który w słabszym zespole pokazał, że jednak potrafi grać w piłkę.

TakKrzysiu komentarzy: 893815.05.2014, 21:09

Mid@
Wenger zamiast na reszte transferów, musiałby przeznaczyć kase na instruktorów od zakładania koszulek

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 21:00

Jeśli chodzi o Balotelliego - nie chcę u nas tego lenia.

TakKrzysiu komentarzy: 893815.05.2014, 21:00

youtube.com/watch?v=GqDvjaRpRDo

pewnie zasłyszane, ale nadal fajne^^.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997315.05.2014, 20:54

niestety ale ostatnimi czasy pilka holenderska spada na pysk i wcale tak swietnie juz nie pracuja z mlodzieza np w porownaniu z niemcami...

gunners007 komentarzy: 954315.05.2014, 20:51

RIVALDO700 ---> Bayer kupił Drmicia więc Milik i tak by się nie przebił, zresztą on w Augsburgu nawet do kadry meczowej się nie łapał.
Swoją drogą liga holenderska to dobre miejsce dla rozwoju. Mateusz Klich był w podobnej sytuacji, po nieudanej przygodzie z Wolfsburgiem, wyjechał do Zwolle i zbudował formę, a teraz rozważa powrót do Bundesligi - jeden krok wstecz, dwa do przodu.
Ajax to co prawda wyższa półka niż Zwolle, ale Arek da sobie radę, jest młody więc jego talent w każdej chwili może wystrzelić.

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10815.05.2014, 20:46

Od jego z najważniejszych spotkań w historii naszego klubu minęło równo dziesięć lat. Dokładnie 15 maja 2004 roku Arsenal pokonał na Highbury Leicester City 2:1 i zdobył złote trofeum Premier League! #Invincibles

Specjalnie z tej okazji na Highbury.pl przypominamy Wam kolejny odcinek serii "Tak tworzyła się historia".

highbury.pl/2014/05/tak-tworzyla-sie-historia-arsenal-2-1-leicester-city/

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 315.05.2014, 20:45

Milik w Ajaxsie.Jeśli ten gość ma talent to Ajax jest najlepszym miejscem do jego ujawnienia.Szkółka Ajaxu to jedna z najlepszych szkółek na świecie i jeśli tam sobie poradzi to drzwi do kariery a"la Robert Lewandowski będą stać przed nim otworem.Trzymam kciuki

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.05.2014, 20:42

Zaczyna sie, Milik w Ajax Amsterdam z opcja pierwokupu , jesli da tam ciala. zacznie sie spadanie w dol, bo Bayer Leverkusen tym pierwokupem go skreslil.

gunners007 komentarzy: 954315.05.2014, 20:41

Ciekawe jak się Balotelli zaprezentuje na mundialu, jeśli zagra na naprawdę wysokim poziomie i pokaże pełnię zaangażowania w rozgrywane mecze to można skorzystać na kłopotach finansowych Milanu.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 20:39

Dlaczego Arsenal wygra FA Cup:

101greatgoals.com/blog/arsenal-will-definitely-beat-hull-to-win-the-fa-cup-final-9-reasons-why/

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 315.05.2014, 20:38

Do tego dwóch dobrych napastników z którymi jesteśmy łaczeni czyli Benzema (ten dużo lepszy) i Ballo który może odpalić bo zna Premiere Legue i za plecami Ozil,Ramsey i Cazorla a być może czego bardzo bym chciał Vela.

aNormalny komentarzy: 348215.05.2014, 20:37

Napisałem na fb do plusa. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale z tego co widzę, jest to dość powszechny problem.

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 315.05.2014, 20:37

Też właśnie słyszałem,że ma dojść do wymiany Luiza na Mandziukica co da Nam olbrzymią szansę ściągnięcia Javi Martineza za nieco ponad 20 mln a za takiego gracza to nie jest suma z kosmosu a spokój jaki dałby w środku pola w porównaniu do ubiegłego sezonu byłby bezcenny.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 215.05.2014, 20:37

Chris Malonga? któż to?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 20:34

hahah, słyszeliście kiedyś o tej przyśpiewce? mnie rozbroiło

"he's bald he's shit he plays when no one is fit pascal cygan pascal cygan"

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 115.05.2014, 20:31

haxball.com/?roomid=~2178653f9eb2509ae12204cd4cd6479fcc32054f6d0fccafdfeec17ef65c6e699

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 20:27

Nowy stary można by rzec. Niewiele będzie się różnił.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 20:21

Wiecie, że nagrodą w sobotnim finale będzie całkiem nowy puchar?

dailymail.co.uk/sport/football/article-2629384/Arsenal-Hull-chance-lift-brand-new-FA-Cup.html

Dominik11 komentarzy: 2019715.05.2014, 20:20

AC MILAN READY TO SELL ARSENAL TARGET MARIO BALOTELLI

It has been reported that AC Milan president Silvio Berlusconi has decided to put Mario Balotelli up for sale.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 115.05.2014, 20:18

nie no w sobote musi być feta. Pewnie troche sezonowców sie zleci i po meczu stronka padnie,ale warto!

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 20:16

Widzę, że mamy tu kabareciarza, ho ho ho.

MarcinMotyl komentarzy: 163715.05.2014, 19:57

JAk typujecie dzisiajszy mecz Hamburga w barażach ?

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 115.05.2014, 19:38

oby wam tv nie odcięło w sobotę, bo stracicie okazję zobaczenia Arsenalu wygrywającego pierwsze trofeum od wielu lat

dissault komentarzy: 326815.05.2014, 19:36

a no to nie wiem, jak nie da rady to pozostanie stream

co do deszczu to u mnie też pada od 2 dni, tyle że nie bez przerwy

Czeczenia komentarzy: 1249415.05.2014, 19:34

Nie wiem czy coś zaleje, czy nie, ale u mnie akurat drugi dzień leje oporowo. Bez przerwy. Myślę, że z rok tak nie padało, a na jutro zapowiadają jeszcze burze.

#laniewody

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.05.2014, 19:31

próbowałem oglądać mecz z chyba Evertonem. zalogowałem się i wszedłem w orange sport online i nie mogłem oglądać

aguero10 komentarzy: 858915.05.2014, 19:26

Bayern Munich midfielder Javi Martínez has dismissed suggestions he could be on his way to Arsenal or Manchester City. (Source: BILD)

dissault komentarzy: 326815.05.2014, 19:19

thide
aktualnie leci to samo co w tv, nie wiem o jakie wybrane materiały Ci chodzi, może i masz rację co do meczu, zobaczymy w sobotę

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.05.2014, 19:12

@Anormalny, pisz do nich na facebooku albo na ich stronce. od razu ci odpiszą

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.05.2014, 19:11

przecież na orange sport online można oglądać wyłącznie wybrane przez nich materiały, a w trakcie meczu jest to wyłączone i pozostaje jedynie wykupienie tv tu i tam

TakKrzysiu komentarzy: 893815.05.2014, 19:11

ArseneAl
A no co. Zdarzyło sie chłopaszkowi.
#atosqrwiel

aNormalny komentarzy: 348215.05.2014, 19:11

Marzag
Z chęcią bym zadzwonił do biura obsługi klienta, ale za to też się płaci. Chyba będę musiał się wybrać jutro do salonu plusa.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.05.2014, 19:10

@aNormalny,
co bardzo śmieszne?
miałem bardzo podobną sytuację z orange. miałem pakiet i 20zł na koncie. okazało się, że pakiet się skończył, a ja nie wiedząc o tym korzystałem dalej. przyszedł sms o tym, że nie mam środków na koncie. od razu konwersacja z konsultantem. napisałem, że to nie moja wina i czekam na propozycje rozwiązania sprawy. napisał, że zwrócą pieniądze na konto i w ramach przeprosin otrzymam pakiet no i do dziś z niego korzystam już od 2 lat ;D

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 115.05.2014, 19:08

aNormalny, ale on ci dobrze radzi, ci co się wykłócają dostają lepsze propozycje od tych którzy się pokornie zgadzają na niekorzystne warunki dyktowane przez usługodawcę.

ArseneAl komentarzy: 2341715.05.2014, 19:07