Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League!

Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League! 11.05.2014, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3655 komentarzy

W ostatniej kolejce Premier League zmierzyły się ze sobą zespoły Norwich i Arsenalu. Inicjatywę nad meczem od samego początku przejęli przyjezdni z Londynu, czego dowodem może być znaczna przewaga w posiadaniu piłki oraz dwie strzelone bramki. Co prawda należy oddać bramkarzowi Norwich, Ruddy'emu, że zwłaszcza w pierwszej połowie spisywał się wręcz wyśmienicie. Bronił stuprocentowe sytuacje, dzięki czemu Norwich przegrało jedynie dwoma bramkami. W drugiej połowie to jednak Fabiański spisywał się fantastycznie i odegrał ogromną rolę w zachowaniu czystego konta w dzisiejszym meczu. Warte odnotowania są także dwie rzeczy po stronie Arsenalu - pierwszy gol dla Arsenalu Jenkinsona oraz pierwszy od 420 dni występ Diaby'ego w meczu o stawkę.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs - Arteta, Rosicky - Ramsey, Ozil, Podolski – Giroud.

Norwich City: Ruddy – Martin, R. Bennett, Turner, Olsson – Tettey - Snodgrass, Howson, Johnson, Redmond – Elmander.

W 8. minucie ładną kombinacyjną akcją popisali się gracze Arsenalu, jednak strzał Podolskiego minął bramkę Norwich. Z drugiej strony nie miało to większego znaczenia, gdyż sędzia odgwizdał pozycję spaloną reprezentanta Niemiec.

Trzy minuty później bardzo groźną akcję prawą flanką przeprowadzili gracze Kanarków, jednak w heroicznym stylu interweniowali defensorzy z Londynu i udało im się oddalić zagrożenie.

W 18. minucie Redmond próbował zaskoczyć Fabiańskiego kąśliwym strzałem z lewego skrzydła, jednak polski golkiper stanął na wysokości zadania i popisał się refleksem odbijając to uderzenie.

W 27. minucie wyborną akcją kombinacyjną popisali się gracze Arsenalu. Giroud pięknie wyłożył piłkę do Podolskiego, jednak idealną paradą interweniował Ruddy. Wciąż 0:0 na Carrow Road.

Trzy minuty później przed stuprocentową sytuacją na zdobycie bramki stanął Giroud, Francuz znalazł się oko w oko z Ruddym, jednak nie udało mu się pokonać golkipera gospodarzy.

W 35. minucie kolejną groźną sytuację mieli Kanonierzy jednak strzał Ramseya został zablokowany przez obrońcę Norwich.

Pięć minut później ładny strzał z dystansu oddał Giroud, jednak i to uderzenie udało się wybronić Ruddy'emu.

W 50. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Rosicky'ego strzał głową oddał Podolski, jednak jego uderzenie poszybowało ponad bramką.

Trzy minuty później mamy bramkę! Tym razem Ruddy nie miał żadnych szans. Giroud pięknie podciął futbolówkę do Ramseya a ten perfekcyjnym strzałem z woleja w samo okienko wpisał się na listę strzelców! Przepiękna bramka Walijczyka i 1:0 dla Arsenalu!

W 58. minucie podwójną zmianę przeprowadził trener Norwich. W miejsce Elmandera i Tetteya pojawili się Hooper i Loza.

W 62. minucie byliśmy świadkami podwyższenia wyniku. Gibbs wyłożył piłkę Podolskiemu, ten próbował oddać strzał, lecz ten został zablokowany. Na szczęście dla Arsenalu futbolówka spadła pod nogi Carla Jenkinsona, który pokonał Ruddy'ego. 2:0 dla Arsenalu.

Chwilę później na boisku pojawił się Jack Wilshere, który zastąpił strzelca pierwszej bramki, Aarona Ramseya.

W 74. minucie na podwójną zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Na boisku zameldowali się Diaby i Sanogo, którzy zmienili Rosicky'ego i Girouda. Po chwili zmianę przeprowadził też trener Norwich, Bennett zastąpił Redmonda.

W 77. minucie Fabiańskiego próbował postraszyć Loza, jednak Polak był na posterunku i zachował czujność nie dając się zaskoczyć.

Trzy minuty później gracze Norwich jeszcze raz próbowali zaatakować bramkę Fabiańskiego, jednak i tym razem stanął on na wysokości zadania i bez większego trudu zażegnał niebezpieczeństwo.

83. minuta i kolejna kapitalna interwencja Fabiańskiego! Wybornie wyszedł do wychodzącego sam na sam napastnika gospodarzy, skrócił kąt i wybił piłkę spod jego nóg. W końcówce spotkania Polak wyrasta na bohatera, jakim w pierwszej odsłonie był Ruddy.

W 88. minucie bliski zdobycia bramki był Yaya Sanogo. Niekrytego Francuza w polu karnym znalazł Wilshere, młody napastnik oddał ładny strzał w kierunku dalszego słupka, lecz końcami palców piłkę wybił Ruddy.

Norwich CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Czeczenia komentarzy: 1248416.05.2014, 00:47

Mamy grać o mistrzostwo, tak?
Trzeba koniecznie wzmocnić atak, tak?

To po co kupować Balotellego, albo innego średniaka? Kupując go, wciąż będzie z 10 napastników w lidze, którzy są lepsi od tych naszych. Przecież to niczego nie zmienia.

To już lepiej postarać się o prawdziwą bestię. Albo szukać opcji skrzydłowy w ataku. Ktokolwiek - Vela, Walcott, Campbell.

Ja nie wiem kto konkretnie powinien grać na "9", ale zamiana "Lorda" na "Balo", nie brzmi zachęcająco.

Ew. inne szrociki jak Morata czy Pato. Dajta spokój. Te miliony lepiej na frytki wydać.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41216.05.2014, 00:29

lays

Czy Di Maria ma skomplikowaną sytuację w klubie. Gra sporo, pomimo dużej konkurencji - choć z konieczności często występuje w środku pomocy. Z Realu to prędzej odejdzie Benzema, który ma tylko rok kontraktu. Khedira natomiast tyle co wrócił po kontuzji - nie sądzę więc, by sprowadzenie go w tym momencie było dobrym pomysłem. A Wypowiedzi Martineza chyba zdecydowanie wskazują na to, że zostanie w Bayernie.

mar12301

A nie masz tam czegoś takiego jak kolejkowanie?

paniczAFC komentarzy: 188316.05.2014, 00:28

facebook.com/photo.php?v=697205013677199&set=vb.104689549595418&type=2&theater dla tych co maja fb HAHAHAHA

19TOMEK91 komentarzy: 156916.05.2014, 00:22

ustaw zeby razem sie sciagaly. max przepustowosc sie podzieli na te 2 wybrane ;) teoretycznie wyjdzie na to samo co jakbys osobno puscil

mar12301 komentarzy: 2311716.05.2014, 00:19

hej panowie, da sie ustawić w utorrent tak, żeby automatycznie włączał pobieranie następnego torrenta po skończeniu poprzedniego?

paniczAFC komentarzy: 188316.05.2014, 00:17

Marzag;
a powiem Ci ze dostalem pare butelek za przyslugi i mysle ze trzeba zaczac ich sie pozbywac, to pije ze szklanka i z monitorem, we 3 razniej :)

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 116.05.2014, 00:16

paniczAFC, tak, pijesz wodke do monitora? :| wodka to zlo przeciez

paniczAFC komentarzy: 188316.05.2014, 00:15

jak nie w dzien dd

lays komentarzy: 3987116.05.2014, 00:14

Rowniez.

Fajnie jakbysmy Auriera chociaz dogadali przed MS ale znajac zycie to z transferami ruszymy tydzien przed DD.

paniczAFC komentarzy: 188316.05.2014, 00:14

chlopaki, koncze juz druga polowke wody, robie driny z cola i nic mnie nie wzielo, cos ze mna nie tak?

paniczAFC komentarzy: 188316.05.2014, 00:13

Mid;
Cavani i Di Maria = mistrzostwo bez kontuzji oczywiscie, caly sezon Diaby miazga by byla!

paniczAFC komentarzy: 188316.05.2014, 00:12

lays;
Alexis Sanchez? :D

lays komentarzy: 3987116.05.2014, 00:10

Pauleta19 to wgl zyje ; D Dawno sie nie wypowiadal

lays komentarzy: 3987116.05.2014, 00:09

Hehe Reus i Di Maria to juz wgl. Ale moim zdaniem Wenger bd szukal gwiazdy ktore maja skomplikowane sytuacje w swoim klubie. Martines, Kroos, Benzema , khedira, Di Maryla

lays komentarzy: 3987116.05.2014, 00:07

Nie napisalem ze Ziru jest slaby. Idealny na zmiennika. 15 BPL tez w bpl nie trafil.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41216.05.2014, 00:07

A mi się marzy Cavani i Di Maria lub Reus :P

lays komentarzy: 3987116.05.2014, 00:06

Licze na 1 gwiazde w tym okienku. W koncu Wenger obiecal Ozilowi rozwoj i transfery. Mysle ze cos ruszylo.

paniczAFC komentarzy: 188316.05.2014, 00:06

Ziru nie jest taki slaby, mnie bardzo irytuje to jak np straci pilke to albo lapie sie za glowe albo wywala swoj jezor zamiast leciec za pilka i ja probowac odebrac, walczyc

tomekafc95 komentarzy: 413616.05.2014, 00:05

The times pisze ze Sagna zawija grac do City wiec witaj laweczko :D

lays komentarzy: 3987116.05.2014, 00:03

Nie ma co sie oszukiwac. AFC ma fajny sklad ale brakuje mu killera! Przeciwnicy nas sie nie boja i slusznie bo przepraszam ale kto bedzie bal sie Giroud? Samo nazwisko by sie przydalo co by jednak straszylo obroncow druzyny przeciwnej a Ziru nikogo nie straszy... natomiast taki Balo by straszyl :)

paniczAFC komentarzy: 188316.05.2014, 00:02

i tak btw, Milik w Ajaxie :D!

paniczAFC komentarzy: 188316.05.2014, 00:01

lays;
Benzema i Di Maria, to moje marzenie :D

kaziu874 komentarzy: 673216.05.2014, 00:01

paniczAFC --> nie zauwazylem, myslalem ze juz sie utrzymali, a tu jeszcze baraze. Tak czy inaczej bedzie niespodzianka jak hamburg spadnie, a jest tam kilku ciekawych grajkow.

Marzag --> jednym slowem masakra.

lays komentarzy: 3987116.05.2014, 00:00

Mi sie marzy Benzema. Idealny N dla nas. Licze ctez na auriera i schneiderlina ale chyba zbyt duzo oczekuje :d ano i ten Vela za 4 miliony

paniczAFC komentarzy: 188315.05.2014, 23:56

lays;
fakt umiejetnosci on ma, zeby mial taka wole walki i chec zwyciestwa jak np Suarez to dzis Real chcialby go miec w swoim skladzie

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.05.2014, 23:56

kaziu874, gosc w 4:30 sie pali i sobie idzie, chyba nie mial sily pasc i tarzac sie po ziemi

paniczAFC komentarzy: 188315.05.2014, 23:55

Mid;
z tego co ogladalem City, Milan, to heh dziwnie ma w glowie bo czasem chce mu sie grac a czasem powaga ma w dupie, przypomina mi tu nauczycielke ktora, tak mi sie wydaje, miala upojna noc byla dla naszej klasy przekozacka ze tak powiem, a jak bylo cos nie tak dzien wczesniej, wyzywala sie na nas jak tylko mogla

lays komentarzy: 3987115.05.2014, 23:54

Ja powiem tak. Wole odwalajacego Balo wraz z Ziru niz samego francuza i Sanogo. Balo to bardzo dobry gracz ale leniwy i to odpycha.

paniczAFC komentarzy: 188315.05.2014, 23:53

Marzag;
wybacz, nie przeczytalem ze chodzi tu o kupno Mario :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 23:52

paniczAFC

Na boisku też się zbytnio nie udziela - często całkowicie przechodząc obok meczu.

paniczAFC komentarzy: 188315.05.2014, 23:52

Marzag;
to dla mnie bardziej bylo protestem ale przeciwko czemu i komu to nie wiem, on ma swoj swiat, swoje fazy ktorych my nie zrozumiemy a nazwiemy go 'idiota' bo tak najltawiej

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.05.2014, 23:52

paniczAFC, jestem taki sztywny, bo nie widzi mi się żeby kupować leniwego półgłówka na napastnika, bo on nie będzie żadnym zbawieniem. Bicie się z trenerem to nie do końca życie prywatne.

paniczAFC komentarzy: 188315.05.2014, 23:51

kaziu874;
nie interere mnie bundesliga ale co to byl za mecz o 20:30 Hamburger - Furth (SPADEK) ??

kaziu874 komentarzy: 673215.05.2014, 23:51

youtube.com/watch?v=5KZ6by8qPqI *

kaziu874 komentarzy: 673215.05.2014, 23:50

paniczAFC --> dlaczego Hamburg ma spasc, skoro Bundesliga sie skonczyla a Hamburg zajal miejsce nad strefa spadkowa?

paniczAFC komentarzy: 188315.05.2014, 23:49

Marzag;
hehe nie wiem czemu jestes taki sztywny, stary tak w ogole co Cie, Nas to obchodzi czy on puszcza fajerwerki w lazience czy robi grilla w piwnicy, widzialem gorsze akcje i wcale nie uwazam ze byli to idioci, ludzie robia co im sie podoba a Mario jak chce to na boisku jest kosiorem, tak na powaznie gowno mnie obchodzi co on tam wymysla w zyciu prywatnym, oby tylko nie odbijalo sie to na boisku

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.05.2014, 23:47

Strzelanie z pietki bedas sam na sam z bramkarzem w meczu towarzyskim tez bylo glupie, bicie się ze swoim managerem też nie było mądre, ile można wymieniać? :P

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.05.2014, 23:46

paniczAFC, dziewczyna go po tej akcji rzuciła, puszczanie fajerwerków w łazience też nie jest pomysłem na który wpadłby ktoś średniorozgarnięty.

paniczAFC komentarzy: 188315.05.2014, 23:44

Marzag;
podziwiam Cie, ze wierzysz w takie rzeczy, szkoda ze wiekszosc zna go tylko z tej strony co widzi na boisku i z afer ktore wyolbrzymiaja media

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.05.2014, 23:42

paniczAFC, a jak nazwać kogoś kto publicznie oferuje sex ze swoją dziewczyną jakiejś drużynie gdy wygra mecz?

paniczAFC komentarzy: 188315.05.2014, 23:41

Marzag;
skad wiesz ze Balotelli jest idiota? znasz go osobiscie hmm?

paniczAFC komentarzy: 188315.05.2014, 23:39

ale beda jaja jak Hamburg spadnie, Van der vaart w 2 lidze niemieckiej :D:D:D

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.05.2014, 23:37

FabsFAN, mi się najbardziej spodobało "Juhuuuu! kto tak umie?! No kto?!"

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.05.2014, 23:34

Marzag
Tekst o Moracie najlepszy "ma się tego experience'a "xd

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 23:27

Arsenal_1886

"The Association shall present 30 medals to playing staff and officials of both Clubs in the Final."

Ten fragment można równie dobrze zrozumieć jako 15 medali dla zwycięzców i 15 dla przegranych.

aNormalny komentarzy: 348215.05.2014, 23:25

Marzag
Wlasnie to zauwazylem. Ehhh zle sie dzieje na tym swiecie, kazdy chce zaraviac jak najwiecej, niewazne jakim kosztem

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.05.2014, 23:24

youtube.com/watch?v=QsiaMH-kCqM masakra :D

Rosomak komentarzy: 253715.05.2014, 23:23

Może dlatego że 14 nosił Johan Cruijff ale raczej wątpię - tylko z tym mi się kojarzy.

Qarol komentarzy: 1450215.05.2014, 23:23

Nie rozdawajcie medali przed meczem, bo potem może być płacz. Apeluję o ostrożność; p