Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League!

Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League! 11.05.2014, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3655 komentarzy

W ostatniej kolejce Premier League zmierzyły się ze sobą zespoły Norwich i Arsenalu. Inicjatywę nad meczem od samego początku przejęli przyjezdni z Londynu, czego dowodem może być znaczna przewaga w posiadaniu piłki oraz dwie strzelone bramki. Co prawda należy oddać bramkarzowi Norwich, Ruddy'emu, że zwłaszcza w pierwszej połowie spisywał się wręcz wyśmienicie. Bronił stuprocentowe sytuacje, dzięki czemu Norwich przegrało jedynie dwoma bramkami. W drugiej połowie to jednak Fabiański spisywał się fantastycznie i odegrał ogromną rolę w zachowaniu czystego konta w dzisiejszym meczu. Warte odnotowania są także dwie rzeczy po stronie Arsenalu - pierwszy gol dla Arsenalu Jenkinsona oraz pierwszy od 420 dni występ Diaby'ego w meczu o stawkę.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs - Arteta, Rosicky - Ramsey, Ozil, Podolski – Giroud.

Norwich City: Ruddy – Martin, R. Bennett, Turner, Olsson – Tettey - Snodgrass, Howson, Johnson, Redmond – Elmander.

W 8. minucie ładną kombinacyjną akcją popisali się gracze Arsenalu, jednak strzał Podolskiego minął bramkę Norwich. Z drugiej strony nie miało to większego znaczenia, gdyż sędzia odgwizdał pozycję spaloną reprezentanta Niemiec.

Trzy minuty później bardzo groźną akcję prawą flanką przeprowadzili gracze Kanarków, jednak w heroicznym stylu interweniowali defensorzy z Londynu i udało im się oddalić zagrożenie.

W 18. minucie Redmond próbował zaskoczyć Fabiańskiego kąśliwym strzałem z lewego skrzydła, jednak polski golkiper stanął na wysokości zadania i popisał się refleksem odbijając to uderzenie.

W 27. minucie wyborną akcją kombinacyjną popisali się gracze Arsenalu. Giroud pięknie wyłożył piłkę do Podolskiego, jednak idealną paradą interweniował Ruddy. Wciąż 0:0 na Carrow Road.

Trzy minuty później przed stuprocentową sytuacją na zdobycie bramki stanął Giroud, Francuz znalazł się oko w oko z Ruddym, jednak nie udało mu się pokonać golkipera gospodarzy.

W 35. minucie kolejną groźną sytuację mieli Kanonierzy jednak strzał Ramseya został zablokowany przez obrońcę Norwich.

Pięć minut później ładny strzał z dystansu oddał Giroud, jednak i to uderzenie udało się wybronić Ruddy'emu.

W 50. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Rosicky'ego strzał głową oddał Podolski, jednak jego uderzenie poszybowało ponad bramką.

Trzy minuty później mamy bramkę! Tym razem Ruddy nie miał żadnych szans. Giroud pięknie podciął futbolówkę do Ramseya a ten perfekcyjnym strzałem z woleja w samo okienko wpisał się na listę strzelców! Przepiękna bramka Walijczyka i 1:0 dla Arsenalu!

W 58. minucie podwójną zmianę przeprowadził trener Norwich. W miejsce Elmandera i Tetteya pojawili się Hooper i Loza.

W 62. minucie byliśmy świadkami podwyższenia wyniku. Gibbs wyłożył piłkę Podolskiemu, ten próbował oddać strzał, lecz ten został zablokowany. Na szczęście dla Arsenalu futbolówka spadła pod nogi Carla Jenkinsona, który pokonał Ruddy'ego. 2:0 dla Arsenalu.

Chwilę później na boisku pojawił się Jack Wilshere, który zastąpił strzelca pierwszej bramki, Aarona Ramseya.

W 74. minucie na podwójną zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Na boisku zameldowali się Diaby i Sanogo, którzy zmienili Rosicky'ego i Girouda. Po chwili zmianę przeprowadził też trener Norwich, Bennett zastąpił Redmonda.

W 77. minucie Fabiańskiego próbował postraszyć Loza, jednak Polak był na posterunku i zachował czujność nie dając się zaskoczyć.

Trzy minuty później gracze Norwich jeszcze raz próbowali zaatakować bramkę Fabiańskiego, jednak i tym razem stanął on na wysokości zadania i bez większego trudu zażegnał niebezpieczeństwo.

83. minuta i kolejna kapitalna interwencja Fabiańskiego! Wybornie wyszedł do wychodzącego sam na sam napastnika gospodarzy, skrócił kąt i wybił piłkę spod jego nóg. W końcówce spotkania Polak wyrasta na bohatera, jakim w pierwszej odsłonie był Ruddy.

W 88. minucie bliski zdobycia bramki był Yaya Sanogo. Niekrytego Francuza w polu karnym znalazł Wilshere, młody napastnik oddał ładny strzał w kierunku dalszego słupka, lecz końcami palców piłkę wybił Ruddy.

Norwich CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.05.2014, 23:18

Wojtek nawet jak nie zagra w finale to i tak prawdopodobnie dostanie medal, bo nasz klub dostanie 30 medali jeśli wygramy to wtedy klub zadecyduje kto ma dostać medal.

THE FA CUP / FINALIST MEDALS
(a) The FA Cup is the property of The Association. When the winning Club has been
ascertained, The Association shall loan the Cup to such Club, which shall be responsible for
its return to The Association on or before the first day in March in the ensuing year in good
order and condition. The Association reserves the right to request the return of the Cup at
any time by giving seven days notice. Should the Cup be lost, destroyed or damaged by
fire or any other cause whilst under the care or custody of the Club the Club shall refund to
The Association the amount of its current insured value or the cost of thorough repair in
addition to any other penalty which the Professional Game Board may impose.
(b) In addition to the FA Cup, The Association shall present 30 medals to playing staff and
officials of both Clubs in the Final.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.05.2014, 23:16

aNormalny
Ale wygrałeś;D Ja raz dostałem 2 darmowe cheesy w Macu bo nie działała im płatność kartą xD

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 23:13

FabsFAN

Też się właśnie zastanawiam. Wiem, że przechodząc do Arsenalu chciał wziąć numer 12, ale ten był akurat zajęty - więc wziął 14. Na tym moja wiedza się kończy. Dlaczego akurat 14 - nie mam pojęcia.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.05.2014, 23:12

Marzag
Moj ojciec po 2 latach zerwal umowe z plusem, bo jak o cos pytal to sie nie interesowali ani nic. Kiedy byl juz gotow rozwiazac, to nagle jakies super oferty zaproponowali:D Nie pomoglo, teraz jestem w Orange.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.05.2014, 23:12

Jeśli ktoś oferuję swoją dziewczynę całej drużynie jeżeli wygra mecz to coś z jego głową jest nie tak.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.05.2014, 23:11

Trequartista, ale nikt nikt nie mówi, że trzeba być mądrym, trzeba być inteligentnym, a Balotelli jest po prostu idiotą ;p

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 23:11

"Jugones claim that in order for Madrid to free up funds to bid for Suarez, they are relying on Arsenal’s €30m interest in Karim Benzema coming to fruition."

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.05.2014, 23:10

aNormalny, i git, z nimi nie można po dobroci bo oni mają za zadanie zabrać od Ciebie jak najwięcej pieniędzy dając Ci jak najmniej. Reagują dopiero gdy istnieje zagrożenie straty klienta.

aNormalny komentarzy: 348215.05.2014, 23:09

Marzag
Że jestem oburzony (pierwsza minuta to było głównie narzekanie :p) usługami plusa. Jak to możliwe, że mając pakiet internetu, straciłem w 20 sekund 30 zł przez załadowanie jednej strony internetowej, jaki jest aktualny stan mojego konta i co dostanę w ramach przeprosin.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.05.2014, 23:06

Mid~
Jaki jest powód?

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50315.05.2014, 23:06

Dokładnie, sam talent nie wystarczy, do tego trzeba dołożyć jeszcze ciężką pracę. Balotelli nie jest jedyny, który swój talent zmarnował.

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 315.05.2014, 23:05

Teraz nie ma się o co spierać czy będzie czy też nie .Za 5 czy 6 lat będziemy wiedzieć co zrobił ze swoją karierą.

Trequartista komentarzy: 536615.05.2014, 23:03

Marzag
Messi i Ronaldo pokończyli tylko podstawówki, mądrym do piłki nie trzeba być (to tak BTW, nie bronię Mario)

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.05.2014, 23:02

aNormalny, a no widzisz :D co mu powiedziałeś?

aNormalny komentarzy: 348215.05.2014, 23:01

Marzag
Wygrałem to. 30 minutowa rozmowa z konsultantem podziałała. Nie dość, że kasa zwrócona, to i 1GB pakiet dostałem :)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 23:00

Wiadomość od Thierry'ego na tłicie:

"2 FA Cup Final tickets free if you tell me the real reason I wear the number 14 on my jersey. I will pick the winner tomorrow. Good Luck.."

Ciekawe...

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.05.2014, 22:59

Balotelli nigdy nie będzie piłkarzem klasy światowej, bo do tego nie wystarczy IQ idioty.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.05.2014, 22:58

Trequartista, A Balotelli wygląda jakby najlepsze miał za sobą

Trequartista komentarzy: 536615.05.2014, 22:58

Spokojnie, w jego wieku Lewandowskie, Falkała i Cavanie dopiero zaczynały dobrze grać

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.05.2014, 22:57

Szogun

Balon grał w Interze, City i teraz Milanie - z każdego z tych klubów wręcz go wypychano. Nie sądzę więc, by była to kwestia tego, że klub gra o nic. On po prostu sądzi, że skoro został obdarzony takim talentem, to nie musi się w ogóle starać. Gdyby do umiejętności dołożył ciężką pracę na treningach, mógłby być wielki. No ale skoro ma nie po kolei w głowie...

shark31 komentarzy: 601315.05.2014, 22:57

Balo zacznie grac jak bedzie mial 28-30 lat tzn. mam taka nadzieje...:)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.05.2014, 22:56

Marzag
Ciii, to przeciez ogromny talent. I na tej reputacji będzie jechał całą karierę.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.05.2014, 22:53

już wiem, 13 goli w 23 meczach, jakim cudem miałby nagle strzelić 30 goli?Ii to spokojnie?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.05.2014, 22:52

theo100
Gdyby babcia miała wąsy, to by dziadkiem była.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.05.2014, 22:49

theo100, ile najwięcej Balotelli bramek w PL strzelił?

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 215.05.2014, 22:47

Balotelli to jest ogromny talent, a jeżeli rzeczywiście wziąłby się w garść to mógłby spokojnie ładować po 30 bramek w PL. Chociaż z drugiej strony Żwiru już by nawet nie wstał z ławki.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.05.2014, 22:47

Szogun, po tej bramce chyba kontuzja do końca sezonu z tego co pamiętam :P

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.05.2014, 22:45

" This does not fucking slip now ! "

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 315.05.2014, 22:43

Właśnie to jest dziwna sprawa i nie wiem czy to wina pomocników czy może jak mówi Migda lenistwa czy też nie czuje się dobrze w zespole który gra o nic. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują,że to może być wielki piłkarz a teraz jakby tylko czekał aby odejść z Włoch (takze mówił o tym otwarcie gdy padł ofiarą dwa czy trzy razy rasistowskich żartów ze str kibiców)

shark31 komentarzy: 601315.05.2014, 22:39

Szogun ale on jest po prostu slaby obecnie. Bardzo slaby. Gosc strzela z gry co 300 minut.

Giroud

Nie ma co eksperymentować. Trzeba zagrać tymi, którzy grali w ostatnich spotkaniach. Dlatego chyba Cazorla> Ox. Ox ostatnio malo grał, więc forma pewnie też nie najlepsza.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 22:39

Kaziu
Nie bierz wszystkiego na poważnie bo zginiesz.

A skład chyba każdy taki przewiduje, jeżeli nic złego się nie stanie to zapewne taka jedenastka wybiegnie na boisko :)

lays komentarzy: 3987115.05.2014, 22:37

Witam dopiero wróciłem do domu :D Powie mi ktoś jakie dziś były ciekawe ploty transferowe :D ? Może jakieś wiarygodne zródla?

kaziu874 komentarzy: 673215.05.2014, 22:35

Eto do nas? Po pierwsze niemozliwe, po drugie za slaby, a po trzecie nie chce go tutaj. Balotelli moglby byc, ale jakos mam nadzieje, ze Wenger kupi innego top strajkera. Co do finalu, to w sobote chce widziec taki sklad:

---------------------Fabianski--------------------
--Sagna---Mertesacker---Koscielny---Gibbs--
--------------Arteta--------Ramsey--------------
-----Cazorla----------Ozil---------Podolski-----
----------------------Giroud---------------------

Nawet gdyby Vermaelen i Gnabry byli kontuzjowani, to i tak jest w czym wybierac na lawke: Szczesny, Jenkinson, Monreal, Flamini, Kallstrom, Diaby, Wilshere, Rosicky, Chambo, Sanogo. Szkoda tylko ze kontuzje sie skonczyly akurat po sezonie..

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 22:35

kanonierzy.com/shownews_id-34215_Meyler-pewny-zwyciestwa-Hull-City.shtml

a tu płacz, że zawodnicy Arsenalu zamiast się skupić to są pewni wygranej i udzielają wywiadów. mówiłem, że u nich to samo

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 315.05.2014, 22:34

Bramka RvP w tamtym finale piękna

TakKrzysiu komentarzy: 893615.05.2014, 22:32

youtube.com/watch?v=4pGGe3ZPqDs
oby było zupełnie inaczej.

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 315.05.2014, 22:29

Uwzięliście się na człowieka jak cholera ale jeśli się uspokoił i dorósł to dlaczego nie dać mu szansy i widocznie nie jest aż taki głupi,że gra w zespole z taką historia i dostaje jeszcze tyle kasy od Pumy. Życzę każdemu takiej wersji głupoty ale ja jak byłem młody też robiłem przeróżne bzdury ale później człowiek dorasta i ma inne priorytety.

aNormalny komentarzy: 348215.05.2014, 22:29

Wychodzi na to, że przegrałem tą wojną o 30 zł z plusem. Cały czas zadają pytania i "coś" sprawdzają, a jak kasy nie było na koncie, tak nie ma.

patryksz komentarzy: 364815.05.2014, 22:26

"EXCLUSIVE: Barca are expecting a bid for Fabregas from Arsenal. Further information will be up through out the night."

Z serii "plotki, ploteczki"

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.05.2014, 22:26

Szogun
Mówiąc po dragon ballowsku - Balotelli jest głupszy niz Buu Buu

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 315.05.2014, 22:23

Jeśli uważacie,że Ballo to taki przygłup to zobaczcie sobie na staty czerwonych i żółtych kartek oraz powiedzcie co poza tym wywiadem w którym wyraźnie został sprowokowany odwalił w przeciągu ostatnich 3 lat?? Ludzie ze str Serie A i Milanu mówią,że spokorniał i dorósł.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 115.05.2014, 22:23

carlos
każdy będzie tak wygladał o 18 w sobote. I myśl: oby tylko nic nie odwalili.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.05.2014, 22:15

E tam, nie byłoby źle, przewidywałbym takie coś jeżeli chodzi o ostatnie eksperckie typy

Kaź,Giroud,Poldi

I powinno być cacy. Szkoda że Ox taka przerwa, ciekawe czy wgl załapie sie na sład. A jeszcze ciekawsza sprawa to Diaby ^^. Jeśli zagra, to 2 mecze i puchar (o ile wygramy), wartość Abou wzrośnie do tej Bale'a.

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 515.05.2014, 22:09