Alexis po raz kolejny ratuje Arsenal, 1-0 z Soton

Alexis po raz kolejny ratuje Arsenal, 1-0 z Soton 03.12.2014, 21:44, Kamil Stasiak 1238 komentarzy

Pozycja Southampton w ligowej tabeli kazała przypuszczać, że podopiecznych Wengera czeka bardzo trudne zadanie. I faktycznie, podopieczni Koemana postawili twarde warunki gospodarzom, przez co do ostatnich minut Kanonierzy musieli drżeć o wynik. Gdyby nie kontuzja Alderweirelda, przez którą Święci musieli kończyć mecz w dziesiątkę, przyjezdni najprawdopodobniej przetrzymaliby napór Arsenalu i wywalczyliby cenny punkt. Warto odnotować świetny występ bramkarza Southampton - Frasera Forstera - który kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki. Mimo wygranej nie był to najlepszy mecz Kanonierów. Właściwie do wejścia na boisko Oliviera Girouda podopieczni Wengera nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce gości. Jeżeli gra zespołu nie poprawi się, ciężko będzie myśleć o gonieniu czołówki tabeli.

Obie drużyny rozpoczęły ten mecz w następujących składach:

Arsenal: Martinez - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey, Cazorla - Oxlade-Chamberlain (65' Giroud), Alexis, Welbeck (80' Podolski)

Southampton: Forster - Clyne, Fonte, Alderweireld, Bertrand - Wanyama, Cork (28' Yoshida), Davis - Tadić (62' Mane), Long (80' Mayuka), Pellè

Spotkanie rozpoczęło się nieznaczną dominacją Kanonierów, która nie przekładała się jednak na okazje podbramkowe. Większość czasu piłka krążyła między zawodnikami w środkowej części boiska.

Pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Forstera miało miejsce w siódmej minucie spotkania, kiedy to po prostopadłym zagraniu Cazorli oko w oko z bramkarzem Świętych stanął Danny Welbeck, lecz niestety nie trafił w światło bramki.

W 14. minucie gorąco pod bramką Arsenalu! Wspaniała kombinacja między Davisem a Pelle zakończyła się doskonałą okazją strzelecką dla Włocha, lecz zawodnik Soton fatalnie przestrzelił.

Kolejną okazję strzelecką Kanonierzy wypracowali sobie dopiero w 25. minucie. Po szybkiej akcji strzał zdołał oddać Alex Oxlade-Chamberlain, lecz był on zbyt słaby by zaskoczyć bramkarza rywali.

35. minuta przyniosła kolejną okazję bramkową Arsenalu. Po wrzutce z prawej strony strzał piętą oddał Welbeck, lecz nieznacznie się pomylił.

W 43. minucie kolejny strzał na bramkę Martineza oddaje Pelle. Także tym razem nie zdołał pokonać Argentyńczyka.

W doliczonym czasie gry świetna okazja Arsenalu! Po wrzutce Santiego Cazorli z rzutu wolnego głową próbował ponownie Danny Welbeck, lecz tym razem kapitalną paradą popisał się Forster.

Chwilę później arbiter zakończył pierwszą część spotkania.

Początek drugiej połowy nie przyniósł wielkiej zmiany. Obie drużyny próbowały zagrozić bramce rywala, lecz nie przynosiło to wielkiego skutku, a strzały Longa, Cazorli czy Ramseya były dalekie od ideału.

Pierwsze poważne zagrożenie pod którąkolwiek bramką w drugiej połowie miało miejsce dopiero w 67. minucie, kiedy po długiej piłce o Alexisa Sancheza groźny strzał oddał Olivier Giroud. W tej sytuacji dobrą interwencją popisał się Forster.

Chwilę później kolejna groźna próba Arsenalu. Tym razem po rozegraniu Oliviera Girouda z Dannym Welbeckiem groźnym strzałem popisał się Anglik, lecz po raz kolejny świetnie broni bramkarz Świętych!

W 87 minucie po dośrodkowaniu Podolskiego kolejny strzał oddał Olivier Giroud, lecz fantastyczną paradą popisał się Forster.

Chwilę później Kanonierzy wreszcie wychodzą na prowadzenie! Po zamieszaniu w polu karnym do bramki piłkę pakuje nie kto inny jak Alexis Sanchez, 1-0!

Po strzelonej bramce Kanonierzy przycisnęli gości, a blisko strzelenia drugiej bramki dla Arsenalu byli kolejno Ramsey i Podolski, lecz ich próby nie były wystarczająco dobre na pokonanie świetnie dysponowanego dziś Forstera.

Po chwili arbiter zakończył to spotkanie.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
XandeR komentarzy: 972703.12.2014, 22:52

Swieci postawili dzisiaj autobus, wiec nasza gra nie byla taka tragiczna. Ciezko stwarzac sytuacje, kiedy w polu karnym rywala stoi 10 osob.

schnor25 komentarzy: 1854703.12.2014, 22:52

Przez większą część spotkania mecz na remis, ale bardzo dobrze, że wykorzystaliśmy grę w przewadze i zdobyliśmy upragnioną bramkę. Gra wyglądała naprawdę nieźle, w defensywie przyzwoicie (trochę krwi napsuł nieskuteczny Pelle), dobrze współpracowały ze sobą poszczególne formacje jeśli chodzi o rozgrywanie piłki.

Alexis słabiutkie spotkanie, bardziej on zasługiwał na zejście niż OX (było widać, że jest niepocieszony), no, ale był tam gdzie być powinien i za to szacun.

Bardzo dobra zmiana Giroud, jego można zarazem kochać i nienawidzić. Wygrywał powietrzne pojedynki, mega zgrał piłę do Welbecka, zespół ruszył do przodu po wejściu Francuza.

Pozytywne spotkanie, na tle dobrego rywala.

michalm1 komentarzy: 702003.12.2014, 22:52

Alexis najlepszy w dryblingach, drugi w kluczowych podaniach, bramka, sporo dobrych zagran ktore mogly sie zakonczyc bramka dla nas, wlasciwie to on najczesciej napedzal akcje ofensywne i pokazywal sie do gry. Oczywiscie to byl slaby mecz ale jak na niego a mimo to znow jeden z najlepszych to tylko pokazuje jego poziom... Aha i je*ac hejterow i hipokrytow !

Traitor komentarzy: 10337 newsów: 2403.12.2014, 22:51

Giroud nasza nowa 10tka

losnumeros komentarzy: 1319003.12.2014, 22:51

Ramsey musi chyba kilka meczów spędzić na ławce, zdecydowanie najsłabszy zawodnik dzisiaj, Alexis musi odpocząć z 2 mecze bo jest zajechany na pewno na treningach też dużo biega do tego dochodzą mecze i zawodnik jest przemęczony, Giroud jako zmiennik idealny zrobił w 5 min więcej w ofensywnie niż niektórzy zawodnicy w 1h.

Robson1210 komentarzy: 48403.12.2014, 22:51

Powinniśmy grać dwoma napastnikami, Welbz + Giroud. Wtedy automatycznie Poldi ma więcej gry, podczas słabszej dyspozycji innych lub kontuzji.

Chicken komentarzy: 70403.12.2014, 22:51

ma ktos ta obrone forstera po strzale giroud?

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 203.12.2014, 22:50

"Ludzie na tej stronie są po prostu śmieszni. Jedno podanie na odległość ok. 4 metrów i Ramsey się odbudowuje. Parodia."

to samo można napisać na temat "fabsa" - jedno podanie na 4 metry i od razu orgazm

kamo99111 komentarzy: 693403.12.2014, 22:50

Mihex

hahahahahahahhahahahaah no comment!

Adu (zawieszony) komentarzy: 549803.12.2014, 22:50

Mówiłem wam w poprzednim sezonie że Forma Liverpoolu i Ramseya to tylko jednosezonowy przypadek ;) a wtedy wszyscy mnie besztali.

lolkoznoob komentarzy: 96803.12.2014, 22:50

Ramsey, Giroud, Kosa, Merte pomimo jednego błedu na +

AaronLieber27 komentarzy: 612703.12.2014, 22:50

Mizzi
Masz racje, Stoke gra ostro, jeszcze nam Alexisa polamia, Podol jest twardy niech gra

james68 komentarzy: 87703.12.2014, 22:49

Giroud MOTM

marz2 komentarzy: 521903.12.2014, 22:49

Ale Kosa widac ile nam daje.. Wraca i wiekszy spokoj w obronie i drugi mecz z rzedu (z nim) i drugie czyste konto :)
Martinez ma chyba wiecej czystych kont po tych trzech meczach niz Wojtek w tym sezonie ogolnie?

BudziK komentarzy: 103003.12.2014, 22:49

Giroud to nie jest typ piłkarza jak Messi itp., to poprostu Żiru - nie kiwa się, nie cwaniakuje w ataku. Zawsze musi mieć do kogo odegrać piłkę, umie się zastawić, przytrzymać piłkę i bardzo dobrze gra głową. Dla mnie zdecydowanie MOtM dziś, ożywił grę od razu. To ode mnie dla niego :D youtube.com/watch?v=z6pkFlglf6E

Mihex komentarzy: 2360403.12.2014, 22:49

Teraz was zabiję. Według whoscored Ramsey był 3 najlepszym zawodnikiem meczu z oceną 8.00, zaraz po Chambersie (8.1) i Forsterze (8.8)

mar12301 komentarzy: 2316903.12.2014, 22:49

obecnie

Giroud>Welbeck

Francuz przeważa zastawianiem się, armatą w nodze i coby nie mówić jako taką techniką.

gothegunners1886 komentarzy: 309803.12.2014, 22:49

To co gramy to jest PARODIA Alexis kluczowy magiczny zawodnik i tu się kończy wszystko z taką grą to możemy pomarzyć o grę w ćwierćfinale LM i co najwyżej walka o baraże LM nam zostanie jak zawsze.. Dziękuje.Dobranoc.

AaronLieber27 komentarzy: 612703.12.2014, 22:48

Najwazniejsze jest to by ta parodia zespolu z Anfield jak najszybciej, stracila do nas jak najwieksza ilosc punktow bo to az wstyd by byc porownywanym do takiego klubu

mitmichael komentarzy: 4924303.12.2014, 22:48

Dobra mozna isc do wyra, koniec nerwow przynajmniej do soboty :D

unique komentarzy: 10103.12.2014, 22:48

Cieszą dzisiaj 3 pkt ale jednak większość meczu w naszym wykonaniu to był kryminał...

Calypso komentarzy: 133903.12.2014, 22:48

Nie zgadzam się, że Alexis zagrał słabo. Słabiej niż zwykle, ale nie słabo. Tak czy inaczej Wenger powinien dać mu odpocząć, bo go na śmierć zajeździ.

Mizii komentarzy: 419103.12.2014, 22:47

Ja chciałem zauważyć, że we wszystkich 3 meczach, w których grał Martinez nie straciliśmy bramki. Poza tym Giroud za Welbecka musi grać, bo Francuz jest obecnie o klasę lepszy od Anglika. Podolski następny mecz powinien zagrać za Alexisa, któremu należy się odpoczynek. Poza tym Kosa czyścił dziś w obronie. Na plus też Flamini i Ramsey, którzy zagrali dobre zawody.

baranek19 komentarzy: 134103.12.2014, 22:47

Podolski zasługuje na otrzymanie szansy. Ze Stoke w pierwszym tak samo jak Giroud

Mihex komentarzy: 2360403.12.2014, 22:47

Nie chce nic mówić, ale na początku sezonu też mówiliśmy "Ramsey bez formy, ale ważne, że potrafi uratować" Po meczach o tarczę, z CP i Evertonem gdy ratował nam tyłek swoimi golami.

Czeczeniec komentarzy: 20703.12.2014, 22:47

Maestro08

Welbeck gra źle? Nie powiedziałbym. Może mało strzela, ale gra naprawdę solidnie, potrafi przetrzymać, dobrze podać, przepchać przeciwnika. Musi jedynie popracować nad skutecznością.

mar12301 komentarzy: 2316903.12.2014, 22:47

AaronLieber27

widać nie wyczułem. spoko.

pumeks komentarzy: 2080803.12.2014, 22:47

Widac, że za moment role napastnikó sie zmienią.
To Welbeck będzie wchodzic z ławki i wcale nie powiedziane, że za Giroud.

Archie90 komentarzy: 167603.12.2014, 22:47

nie widzialem meczu ale tabela wynikow i tytul newsa mowia same za siebie, brawo Sanchez

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52403.12.2014, 22:47

MaciekGoooner
Tak było, jest i zapewne będzie.

mitmichael komentarzy: 4924303.12.2014, 22:47

Koscielny za postawe albo Sanchez za bramke ktos z nich powinien wygrac w głosowaniu

marz2 komentarzy: 521903.12.2014, 22:46

Czemu Podolski nie jest wpuszczany wczesniej? Rozumiem ze od poczatku moze nie ale 60/65 i moze wjesc. Wnosi duzo ozywienia i stwarza sobie niezle okazje

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52403.12.2014, 22:46

Genwanders
News taki jest.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698203.12.2014, 22:46

Dobra lecę spać, dzięki za te emocje. Dobranoc

mar12301 komentarzy: 2316903.12.2014, 22:46

Ok, teraz Soton musi zabrać punkty MU, a my wygrać ze Stoke. Łatwo z Drwalami nie będzie..

AaronLieber27 komentarzy: 612703.12.2014, 22:46

mar12301

dodalem kropki po moim zdaniu, a wiec to znaczy ze bylo w nim troche ironii

kamo99111 komentarzy: 693403.12.2014, 22:46

Ja pierdziele Flam dzisiaj przy Ramseyu wyglądał jak profesor...

To co dzisiaj Ramsey wyprawiał to po prostu wołało o pomstę do nieba... To nawet nie jest cień zawodnika z zeszłego sezonu. To jest po prostu stary dobry Ramsey... :/ Powoli zaczyna mnie irytować w podobnym stopniu jak Giroud w poprzednim sezonie.

Alexis też dzisiaj słabo. Bardzo ale to bardzo dużo strat. Ale bramka go trochę ratuje. Pokazuje to tylko, że ten zawodnik nawet jak jest bez formy to i tak można na niego liczyć...
Chociaż w pierwszej połowie zaliczył groźną stratę przez co Soton wyszło z groźną kontrą.

Bardzo mi się dzisiaj podobało wejście Giroud i Poldersa. Na prawdę dobrą robotę zrobili chłopaki.

Nie rozumiem decyzji papcia aby zdjąć AOC'a bo imo na zmianę bardziej by się nadawał Ramsey i wtedy właśnie Chambo dać do środka. W sumie Wenger tym ruchem zamknął sobie trochę ewentualną zmianę Ramseya za którego w sumie na ławce nie wiem kto by mógł wejść.

Ale najbardziej na pochwałę zasługuje Martinez. Koleś jest świetny. Ma o wiele lepsze wyjścia do piłek niż Szczesny no i wydaje się pewniejszy od polaka. No i jego vis a vis z Soton dzisiaj po prostu był niesamowity i gdyby ten mecz skończył się 0:0 to głównie jemu Święci mogliby dziękować.

Co do samego Soton to widać, że chłopaki się trochę sypią. I nie chodzi o grę a o kontuzje. Szkoda mi było trochę jak widziałem minę Koemana przy zejściu Alderweirelda.

XandeR komentarzy: 972703.12.2014, 22:45

Podol to gamon, On tylko z lawki pokazuje, ze chce mu sie grac, jak dostaje pierwsza 11, to truchta cale spotkanie i sie opieprza.

Maestro08 komentarzy: 133703.12.2014, 22:45

Welbeck zaczyna mi przypominać siebie z ManU, gra bardzo słabo, a z kolei Giroud teraz dla mnie gra wypisz wymaluj to co Lewandowski :D Ramsey jest nieco irytujący, coś jak Robben - kiedy jest w formie gra cudownie, ale kiedy nie pcha się do każdej akcji i ją psuje (na szczęście w końcówce dobrze zagrał). No cóż, ostatnie tygodnie uświadamiły mnie że znowu gramy o 4 miejsce.

Chicken komentarzy: 70403.12.2014, 22:45

ma ktos ta obrone forstera?

Genwanders komentarzy: 65103.12.2014, 22:45

Słyszeliście, że Wenger obiecał ponoć, że w ciagu 3 lat zdobędziemy tytuł?

noth komentarzy: 264303.12.2014, 22:45

Chambo robi duzo wiatru, ale nie wiele z tego wynika

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 103.12.2014, 22:45

Stoke trudniejszy? Jedziemy z nimi, Mu remis ze South i gitara ;d

atemisan komentarzy: 131003.12.2014, 22:45

No i ładnie 1:0 przy naszej dominacji w ost 20 minutach:D Wracamy na właściwe tory :D

AaronRambo komentarzy: 128003.12.2014, 22:44

Koscielny mój głos. Bezapelacyjnie najlepszy dzisiaj.

MarcinMotyl komentarzy: 163703.12.2014, 22:44

Jak dla mnie najblizsze 24 najblizsze 24 mecze moga tak wygladac w lidze, byleby konczyly sie wynikiem pozytywnym dla nas

michalm1 komentarzy: 702003.12.2014, 22:44

teraz wszyscy co jechali po Sanchezie wypi*******ac !!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.12.2014, 22:44