Alexis po raz kolejny ratuje Arsenal, 1-0 z Soton

Alexis po raz kolejny ratuje Arsenal, 1-0 z Soton 03.12.2014, 21:44, Kamil Stasiak 1238 komentarzy

Pozycja Southampton w ligowej tabeli kazała przypuszczać, że podopiecznych Wengera czeka bardzo trudne zadanie. I faktycznie, podopieczni Koemana postawili twarde warunki gospodarzom, przez co do ostatnich minut Kanonierzy musieli drżeć o wynik. Gdyby nie kontuzja Alderweirelda, przez którą Święci musieli kończyć mecz w dziesiątkę, przyjezdni najprawdopodobniej przetrzymaliby napór Arsenalu i wywalczyliby cenny punkt. Warto odnotować świetny występ bramkarza Southampton - Frasera Forstera - który kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki. Mimo wygranej nie był to najlepszy mecz Kanonierów. Właściwie do wejścia na boisko Oliviera Girouda podopieczni Wengera nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce gości. Jeżeli gra zespołu nie poprawi się, ciężko będzie myśleć o gonieniu czołówki tabeli.

Obie drużyny rozpoczęły ten mecz w następujących składach:

Arsenal: Martinez - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey, Cazorla - Oxlade-Chamberlain (65' Giroud), Alexis, Welbeck (80' Podolski)

Southampton: Forster - Clyne, Fonte, Alderweireld, Bertrand - Wanyama, Cork (28' Yoshida), Davis - Tadić (62' Mane), Long (80' Mayuka), Pellè

Spotkanie rozpoczęło się nieznaczną dominacją Kanonierów, która nie przekładała się jednak na okazje podbramkowe. Większość czasu piłka krążyła między zawodnikami w środkowej części boiska.

Pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Forstera miało miejsce w siódmej minucie spotkania, kiedy to po prostopadłym zagraniu Cazorli oko w oko z bramkarzem Świętych stanął Danny Welbeck, lecz niestety nie trafił w światło bramki.

W 14. minucie gorąco pod bramką Arsenalu! Wspaniała kombinacja między Davisem a Pelle zakończyła się doskonałą okazją strzelecką dla Włocha, lecz zawodnik Soton fatalnie przestrzelił.

Kolejną okazję strzelecką Kanonierzy wypracowali sobie dopiero w 25. minucie. Po szybkiej akcji strzał zdołał oddać Alex Oxlade-Chamberlain, lecz był on zbyt słaby by zaskoczyć bramkarza rywali.

35. minuta przyniosła kolejną okazję bramkową Arsenalu. Po wrzutce z prawej strony strzał piętą oddał Welbeck, lecz nieznacznie się pomylił.

W 43. minucie kolejny strzał na bramkę Martineza oddaje Pelle. Także tym razem nie zdołał pokonać Argentyńczyka.

W doliczonym czasie gry świetna okazja Arsenalu! Po wrzutce Santiego Cazorli z rzutu wolnego głową próbował ponownie Danny Welbeck, lecz tym razem kapitalną paradą popisał się Forster.

Chwilę później arbiter zakończył pierwszą część spotkania.

Początek drugiej połowy nie przyniósł wielkiej zmiany. Obie drużyny próbowały zagrozić bramce rywala, lecz nie przynosiło to wielkiego skutku, a strzały Longa, Cazorli czy Ramseya były dalekie od ideału.

Pierwsze poważne zagrożenie pod którąkolwiek bramką w drugiej połowie miało miejsce dopiero w 67. minucie, kiedy po długiej piłce o Alexisa Sancheza groźny strzał oddał Olivier Giroud. W tej sytuacji dobrą interwencją popisał się Forster.

Chwilę później kolejna groźna próba Arsenalu. Tym razem po rozegraniu Oliviera Girouda z Dannym Welbeckiem groźnym strzałem popisał się Anglik, lecz po raz kolejny świetnie broni bramkarz Świętych!

W 87 minucie po dośrodkowaniu Podolskiego kolejny strzał oddał Olivier Giroud, lecz fantastyczną paradą popisał się Forster.

Chwilę później Kanonierzy wreszcie wychodzą na prowadzenie! Po zamieszaniu w polu karnym do bramki piłkę pakuje nie kto inny jak Alexis Sanchez, 1-0!

Po strzelonej bramce Kanonierzy przycisnęli gości, a blisko strzelenia drugiej bramki dla Arsenalu byli kolejno Ramsey i Podolski, lecz ich próby nie były wystarczająco dobre na pokonanie świetnie dysponowanego dziś Forstera.

Po chwili arbiter zakończył to spotkanie.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
lays komentarzy: 3987103.12.2014, 23:42

Zwirek MOTM?

Koscielny MOTM... wygrywal wszystko i byl kozacki :)

Żwir bardzo dobry mecz i uratowal nasza gre, ale nie motm

mruz komentarzy: 13603.12.2014, 23:42

Gdyby nie Sanchez to Arsene Wenger juz by chyba pisał wypowiedzenie Swoją drogą przeczytałem przed chwilą ciekawe pytanie:

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.12.2014, 23:40

Nawet nie lubię anime. Dla mnie to bajki stworzone przez szurniętych Japończyków, ale okej.

MarcinQT komentarzy: 260403.12.2014, 23:39

@KingOfLoyal

Pewnie już wróci gdzieś wtedy Debuchy to będzie można dawać Chambersa do pola (rotacja z Flaminim) a za Ramseya Cazorla może grać na CM, już grał w tym sezonie tam, wtedy można na AM dać zamiast niego Sancheza lub dać szanśę Rosickiemu

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.12.2014, 23:39

Storm, nie wiem czy to do mnie, ale wiek się zgadza. Anime nie oglądam.

JogaBonito7 komentarzy: 16703.12.2014, 23:38

@Trequartista

Szczerze, to ja nie wymagam od niego więcej niż dzisiaj zrobił. Wenger nie jest głupi, wie że Flamini nie potrafi grać do przodu, słabo podaje. Wystarczy żeby nakazać mu gry jako typowy rygiel; rozbijał ataki i podawał do najbliższego rozgrywającego, w końcu są od tego ludzie. Pamiętaj, że chłop przyszedł do nas za darmo, jako piłkarz z zaplecza. To nie jego wina, że Arteta ma kontuzje, nie wspominając o Diabym. Chłop daje z siebie wszystko i trzeba docenić go chociażby za dzisiejsze spotkanie. Oczywiście wiem o co Ci chodzi. Też chciałbym zobaczyć DP z prawdziwego zdarzenia.

AaronLieber27 komentarzy: 612703.12.2014, 23:38

Dzis Zwir jest krolem jtr zostanie zmieszany z blotem, podobnie jest z Ramseyem. Nie zapomne jak wszyscy hejtowali ta dwojke po meczu z Besiktasm

Kowalczyk11 komentarzy: 325303.12.2014, 23:37

Dla mnie niestety kolejny średniawy mecz Cazorli , holowanie pilki level expert , straty , i ta nonszalancja przy strzałach z przed pola karnego która doprowadza mnie do szału. No serio , chłop podchodzi do tych piłek : a yebne se w kosmos niech leci petarda

Storm komentarzy: 51203.12.2014, 23:36

A temu na dole nawet nie odpowiadam. Koleś ma 23 lata i nadal ogląda przygodowe anime. Żenada.

XandeR komentarzy: 972703.12.2014, 23:36

pauleta

Za asyste ma plusa, za gre w defie tez, ale zaliczal pelno glupich podan dzisiaj i nie mowie tu o ryzykownych pilkach do przodu, tylko o przerzutach wysylanych na aut itp.

anty_pzpn_ komentarzy: 337003.12.2014, 23:36

Ludzie wiecie jak się kupuje stamine w pes 15? Jest taka możliwość?

AaronLieber27 komentarzy: 612703.12.2014, 23:36

KingOfLoyal

Ja bym w meczach ze slabszymi przeciwnikami ustawil Rose na DM, wiem ze juz nie te lata by wykonywac wslizgi ale trzeba jakos kombinowac

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.12.2014, 23:35

Widze, ze wiekszosc sadzi tak jak ja:D Żwirek MOTM. Nie spodziewalem sie tego.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.12.2014, 23:35

Król Walii :-)

Mihex komentarzy: 2360403.12.2014, 23:35

Aspas dzisiaj Hattrick w 5 minut :P Niby tylko puchar, ale wyczyn sam w sobie niezły.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.12.2014, 23:34

pauleta19
Ramsey to twoj krol hehehe.

aurelio komentarzy: 1003.12.2014, 23:34

ALEXIS! :) rykoszetem czy nie, piłka pod nogą i strzał! A jak się nie strzela to się nie ma ;) Choć lepszą piłkę grał OX czy Giroud, choć jeden zszedł a drugi wszedł, a przy jednym i drugim Alexis wciąż tracił piłkę spod nogi, to jednak on trafił do bramki! :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.12.2014, 23:34

Wtedy też nieraz usłyszałem tekst, że "kocham Ramseya" :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.12.2014, 23:33

peciakk, leciutka obcierka i to tak, którą trudno komuś przypisać, bo była minimalna. Piłka pewnie i tak doszłaby do Sancheza. Liczy się fakt, że Ramsey ma instynkt i wie, gdzie bezpańska piła może spaść. No, ale niektórzy muszą szukać dziury w całym...

Uuuu czuję się jak 2-3 lata temu jak Ramsey'a nie można było pochwalić bez doczepek od hejterów.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 103.12.2014, 23:33

ciekawi mnie co my zrobimy ze środkiem pola jak teraz mamy 7 spotkań w 4 tygodnie jakos tak.

Jesli zagra Flamini i Ramsey wszystko to już po chłopach. A z Wengera rotacja to kontuzje welcome w najbliższych napiętych tygodniach.

Storm komentarzy: 51203.12.2014, 23:33

Wrzucasz PM na główną? Idiota... Weź mamie też podeślij jak możesz. Tylko nie idźcie na policje bo mnie zlokalizują po IP, a wiezienia się boje.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.12.2014, 23:32

Dzisiaj najgorsi byli Welbeck z Ramseyem. Zastanawiam sie, czy Danny jest wykonany z jakigos drewna czy co, bo pilki za chiny ludwoe nie potrafi przyjac.

shark31 komentarzy: 601303.12.2014, 23:32

Storm hebe:) kuzyn kwiatinho.

A co do Aarona to gdyby nie jego zagranie to nie wygralibysmy meczu. Gosc gra ryzykowne podania bo musi. To jest jego rola. Jedynie trzeba go ograniczyc z strzalami z daleka.

Mihex komentarzy: 2360403.12.2014, 23:31

Obejrzałem sobie gole Ramseya z zeszłego sezonu... Wiem, że to głupie i dziecinne gadanie, ale "Ramsey z zeszłego sezonu strzeliłby dzisiaj ze 2 bramki". Serio, wtedy wchodziło mu wszystko, spokojne podcinki "sam-na-sam", okiwanie 5 przeciwników w polu karnym i gol (Norwich), albo strzały z pierwszej piłki z powietrza w samo okno (też Norwich). Teraz mając sytuację sam na sam lub czystą pozycję się podpala.

XandeR komentarzy: 972703.12.2014, 23:30

Kto zagral dzisiaj najgorzej nie liczac Oxa?

Jak dla mnie, to chyba Monreal, przynajmniej w ataku troche chaotyczny byl.

Kowalczyk11 komentarzy: 325303.12.2014, 23:29

Panowie , na ostudzenie atmosfery :

youtube.com/watch?v=VEVflhPfbUs

sobpiotr komentarzy: 123703.12.2014, 23:29

Jak Giroud nie wróci do pierwszego składu to Wenger jest...

Trequartista komentarzy: 536603.12.2014, 23:28

JogaBonito7
Zagrał dobrze, ładnie walczył, odebrał parę razy piłkę, całkiem mądrze jak na siebie biegał. Ale proszę Cię, to jest Arsenal, od pomocnika tutaj trzeba wymagać, żeby umiał przyjąć piłkę i podawał w kierunku bramki PRZECIWNIKA, a nie do obrońców.

Kowalczyk11 komentarzy: 325303.12.2014, 23:28

Jednak większość użytkowników ma ten hejt na Aarona we krwi , nie ma co ;D

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 503.12.2014, 23:26

Pauleta19@
Tak kochasz Ramseya że nie zauważyłeś jednego.
Jak to nazwałeś patelnia do sancheza po drodze odbiła się jednym rykoszetem jak nie dwoma.

XandeR komentarzy: 972703.12.2014, 23:26

Podsumowaniem dzisiejszego wystepu Ramseya byl przerzut do Monreala stojacego na linii autowej, przerzut ktory byl o jakies 2-3 metry za wysoki i ostatecznie wyladowal w 4-5 rzedzie trybun ;/
Ratuje go asysta i jak zwykle idiotyczny wyraz twarzy ;P Ale forma kiedys wroci i znow zacznie cisnac

AaronLieber27 komentarzy: 612703.12.2014, 23:26

storm

tu sie zgodze ze jest za slaby ale kogo mamy lepszego ? A poza tym by wrocil do formy to musi grac, trzeba wierzyc w niego

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 203.12.2014, 23:25

storm

tak hejtujesz Ramseya jakby ci coś zrobił - np. dziewczynę wykorzystał czy ci rodzica zamordował - ochłoń bo twoja krytyka w jego stronę jest śmieszna.
Ramsey może jest w słabej formie - stać go na więcej ale bez przesady z tą nienawiścią - zważywszy, ze i tak nie ma go kim zastapić.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 503.12.2014, 23:25

Kolejne moje spostrzeżenie jest takie że w środku pola jest nam koniecznie ktoś potrzebny postury Oliego. Ile nam ten zawodnik swoją siłą,zasłoną piłki daje z przodu to samo powinniśmy mieć pomiędzy obroną a pomocą. Takiego tura, kafara. A nie Flamsa lub Arteta odpowiednio 178cm,70kg i 176cm 69kg.

JogaBonito7 komentarzy: 16703.12.2014, 23:24

Flamini zagrał dzisiaj co najmniej dobrze, nie wiem, może posiada niezbyt ciekawą aparycje, że nie możesz na niego patrzeć, ale dzisiaj spisał się znakomicie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.12.2014, 23:23

Storm, nie zmienię. Wierzę, że Ramsey wróci do swojego grania. Dziś zagrał słabo, ale i tak wystawił patelnię Sanchezowi do pustej. Poza tym budzimy się! Nawet jakby chcieć zmienić Aarona to nie ma na kogo.

Kowalczyk11 komentarzy: 325303.12.2014, 23:23

Zrozumcie jedno , Aaron jest odpowiedzialny za rozegranie , jeśli on nie rozdaje dokładnych piłek to każdy widzi to jak na widelcu , czasami skrzydłowy też nie gra nic wielkiego ale do niego nie ma już takich pretensji bo po prostu 'nie dostał piły'. Zluzujcie majty Aaron już niebawem będzie tym samym zawodnikiem co rok temu.

lays komentarzy: 3987103.12.2014, 23:23

Ramsey słabo grał w 1 połowie choć miał parę fajnych odbiorów, natomiast w 2 połowie grał moim zdaniem dobrze :) Brał grę na siebie i starał się przyśpieszać akcję... zależało mu. Zaliczył też asyste i mógł strzelić gola.

Najsłabszy był Welbeck i Sanchez... Strasznie irytował mnie Welbeck. Z niego napastnik to chyba nie bedzie... on gra u nas jako kolejny skrzydlowy.

Na plus zdecydowanie Koscielny - MOTM, Giroud, Monreal, Flamini.

Cazorla w kratke.

Storm komentarzy: 51203.12.2014, 23:22

@AaronLieber27

Po prostu powinien usiąść na ławce, bo jest za słaby na wyjściową XI.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 503.12.2014, 23:22

Ogólnie według mnie nie sprawiedliwy by był powrót Wojtka od tak do 1 składu. Martinez nie popełnił żadnego błędu + był bardzo pewny więc nie wiem czemu miałby teraz oddać wojtkowi miejsce ? Przecież w każdym dużym klubie jest konkurencja i jak jeden wypada to zapieprza by wrócić do składu.

A mówiąc szczerze to marzy mi się Ospina jako 1 bramkarz. Ten zawodnik gdyby nie kontuzje wyczyniałby cuda w bramce jak De Gea,Lloris czy Foster dzisiaj. Obserwowałem go już wczęsniej w Nice i jest konkretny. Za wszelką cenę powinien tylko wyćwiczyć język angielski do perfekcji i wyprowadzenie piłki.

Trequartista komentarzy: 536603.12.2014, 23:22

Szczęsny
Debuchy-Merte-Kosa-Gibbs
Chambers-Ramsey
Ox-Ozil-Alexis
Giroud
Ciekawe, czy zobaczymy w tym sezonie taki skład. jeszcze na ławce Walcott, Cazorla, Wilshere, Welbeck, Arteta. W końcu by to jakoś wyglądało

XandeR komentarzy: 972703.12.2014, 23:22

Dzis przed meczem gadali, ze niby Wenga ostatnio sie wypowiedzial iz miejsce Chambersa w Afc jest na srodku pomocy, oby Debuchy ruszyl dupsko i wrocil szybciej, bo to moze byc punkt zwrotny w naszej dotychczasowej mizernej grze.

AaronLieber27 komentarzy: 612703.12.2014, 23:21

Storm

Co tak jezdzicie po Ramsey'u ? Chlopak jest bez formy ale musimy mu dac czas na powrot do formy. Widac u niego przeblyski, wiec nie ma co sie denerwowac. Mysle ze do czasu powrotu Wilshera Ramsey wroci do formy

IAlwaysTrust komentarzy: 139503.12.2014, 23:20

Big Power i o to chodzi. Chlopak wie jak grac, ale bardziej stawialbym na powrot Koscielnego

Jego gra na srodku jest lepsza po powrocie niz przed kontuzja

Rosomak komentarzy: 254903.12.2014, 23:20

Kiedyś mieliśmy siłę i technikę w zespole, teraz pozostała nam tylko technika bo piłkarzy, którzy potrafią wygrać fizyczną walką możemy na palcach jednej ręki policzyć.

shark31 komentarzy: 601303.12.2014, 23:19

Dzis Flamini zagral bardzo fajnie. Interwencji w obronie wiecej mial tylko Chambers i Ramsey.
Polder tez zaliczyl dobre wejscie, ozywil gre.