Arsenal słabszy w drugiej połowie, przegrana z Liverpoolem 0-2

Arsenal słabszy w drugiej połowie, przegrana z Liverpoolem 0-2 16.03.2022, 22:10, Łukasz Wandzel 905 komentarzy

W ostatnich tygodniach Arsenal raz za razem wywalczał w Premier League komplet punktów. Wygrywając w weekend z Leicesterem City, zaliczył 5. zwycięstwo z rzędu. Nadszedł jednak dla londyńczyków prawdziwy test formy, którego ostatecznie nie zdali, grając jak równy z równym jedynie przez 45 minut.

Po wyrównanej pierwszej połowie londyńczycy szybko stracili dwa gole przez piłkarzy, którzy uwielbiają strzelać Kanonierom – Diogo Jotę i Roberto Firmino. Wygląda na to, że Mikel Arteta miał rację mówiąc, że różnica klas między Arsenalem a topowymi zespołami wciąż jest duża.

Arsenal: Ramsdale – Cedric, White, Gabriel, Tierney – Partey, Xhaka – Saka (74’ Pepe), Odegaard (67’ Smith Rowe), Martinelli – Lacazette (80’ Nketiah).

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – Henderson, Fabinho, Thiago (89’ Jones) – Diaz (56’ Salah), Jota (56’ Firmino), Mane.

Drużyna Jurgena Kloppa od pierwszych sekund przejęła inicjatywę na murawie i już po kilkudziesięciu sekundach rozegrała trzy rzuty rożne. Wysoko ustawieni The Reds sprawiali niemałe problemy gospodarzom w wyprowadzaniu piłki, więc Arsenal posyłał długie piłki do skrzydłowych i być może, przy odrobinie szczęścia, udałoby się mu stworzyć groźniejszą sytuację. Piłkarze Artety szukali również kontr, jednak te przeważnie szybko stopował Liverpool.

Ostatecznie w samej pierwszej połowie Arsenal poradził sobie bardzo dobrze na tle klasowego rywala. Udanie operował futbolówką pod presją i stwarzał więcej zamieszania pod bramką rywali. Zamieszania, ponieważ przed przerwą brakowało poważnych okazji z obu stron.

Bramki i lepsze sytuacje miały jednak miejsce dopiero w drugiej połowie. Chwilę po jej ropoczęciu do siatki trafił Mane, jednak wcześniej został złapany w pułapkę ofsajdową. W 52. minucie londyńczycy jako pierwsi stanęli przed sporą szansą na otwarcie wyniku. Lacazette przejął za lekkie podanie do Alissona, lecz nie zdołał oddać strzału, więc podał do Odegaarda. Jednak golkiper The Reds spisał się fantastycznie i wybronił strzał Norweskiego pomocnika.

Kilkadziesiąt sekund później to goście cieszyli się z gola. Thiago świetnie wypatrzył Diogo Jotę i wypuścił go lewym skrzydłem. Portugalczyk pokonał Ramsdale’a, uderzając na krótki słupek. W 62. minucie było już 2-0 dla gości. Liverpool mocno napierał, a gdy Arsenalowi udało się szczęśliwie wybić piłkę, ta wpadła pod nogi Robertsonowi, który znakomicie ściął ze skrzydła i znalazł podaniem Firmino, a Brazylijczyk zmieścił futbolówkę pod bokiem bramkarza Kanonierów.

Po powiększeniu przewagi przez gości londyńczycy nie mieli już wielu okazji na zdobycie choćby bramki kontaktowej. Najbliżej był Martinelli, który w 88. minucie strzelił tuż obok słupka.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Garfield_pl komentarzy: 2830716.03.2022, 22:33

Szlag

Kris3Tears komentarzy: 442716.03.2022, 22:33

Nieeeee :(((

Marzag komentarzy: 41312 newsów: 116.03.2022, 22:33

Nikt nie jest do zmiany, co wy za głupoty piszecie. Ode słabo strzelił ale poza tym gra dobry mecz jak na takiego przeciwnika.

Ech0z komentarzy: 1043116.03.2022, 22:32

Ale to jest przykre że nas to zawsze spotyka. Jak nie czerwo to bramka z dupy .

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102016.03.2022, 22:32

@Marzag:

Cooo kiedy przegrywalismy z lfc i wygralismy mecz?

Craz komentarzy: 359716.03.2022, 22:32

Smith rowe za odegarda na już

Ups147 komentarzy: 349716.03.2022, 22:31

Saki coś nie widać w tej drugiej połowie. Może jakaś zmiana

Gunner915 komentarzy: 282116.03.2022, 22:31

Ode dzisiaj do zmiany, chlop nie istnieje w meczu.

Marzag komentarzy: 41312 newsów: 116.03.2022, 22:31

Aaron pewnie powinien nogą bronić

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102016.03.2022, 22:31

@ArekKanonier: .

Ja mam to gdzies tu sie punkty licza

bobslej22 komentarzy: 836216.03.2022, 22:30

Jeżeli nie strzeli Liverpool drugiej to myślę że spokojnie remis zrobimy jak nie wygrana. Niestety z tymi lepszymi jak już strzela bramkę to później się sypią bramki.

Koroniarz komentarzy: 1023016.03.2022, 22:30

My gramy a oni strzelają. Ode dzisiaj nie jest sobą, Laca również

Marzag komentarzy: 41312 newsów: 116.03.2022, 22:30

Spokojnie, mecz się jeszcze nie skończył. Z gorszych opresji wychodziliśmy

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102016.03.2022, 22:30

@Elastico07:

Bo my nie mamy killerow zobacz najlepszych strzelcow ligi.salah ,mane , jota.

Laca moze sobie byc rezerwowym do podstawy musimy miec killera

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 316.03.2022, 22:30

Laca nie ogarnia w ogóle co się dzieje chyba.

ArekKanonier komentarzy: 191216.03.2022, 22:30

A według mnie to możemy tak nawet przegrać. W taki sposób i przegrać nie wstyd.

Skotii komentarzy: 1713 newsów: 816.03.2022, 22:30

Kurde niby ta gra wygląda dobrze, ale nadal brakuje jakości i wykończenia :/

majormati komentarzy: 192316.03.2022, 22:30

Wracamy do pełnych osranych gaci, czyli bez zmian...

Tytanicznej spóźnienie

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 816.03.2022, 22:29

Z jednej strony Alisson, który wybronił taką setkę a drugiej Aaron który puścił takiego babola.

Gunner915 komentarzy: 282116.03.2022, 22:29

no nic jak sie na prawie pusta bramke laduje w bramkarza Martin... do tego Martinelli kiwa 3, zeby pozniej podac 2 metry obok to sie przegrywa z takimi druzynami jak Lvp, czy City.

Rynkos7 komentarzy: 688716.03.2022, 22:29

Allison broni strzał Odegaarda, który stoi 3 metry przed nim a tutaj Ramsdale wpuszcza takiego babola…

ostriket komentarzy: 665616.03.2022, 22:29

No nie mogę z tego wybornego snajpera.... Szybki wolny a człapał nie ogarnął ze mógł być sam na sam

sebaarsenal komentarzy: 160316.03.2022, 22:29

Laka chłopie… obudź się

Biliii komentarzy: 23616.03.2022, 22:29

Qrwa Ramsdale w takim meczu takiego paprocha wpuścić

michalmmz komentarzy: 40216.03.2022, 22:28

Bramka na konto Ramsdale niestety. Musi się zdarzyć od czasu do czasu, szkoda, że taka łatwa po krótkim słupku.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 316.03.2022, 22:28

Teraz muszą grać o wszystko. Nie mają nic do stracenia.

Ups147 komentarzy: 349716.03.2022, 22:28

Niestety z live trzeba wykorzystywać co się ma, bo właśnie tak się to potem kończy. No nic, jest jeszcze sporo czasu, trzeba gonic.

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4216.03.2022, 22:28

Ile, tydzień temu pisałem, ze Ramsdale musi poprawić obronę 1na1 z bocznych sektorów i częściej bronić nogami...

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 316.03.2022, 22:28

Po meczu. Zaraz dobija i będzie jak zawsze.

tomash473 komentarzy: 211516.03.2022, 22:28

Ja ebie... ramsdale babol. Tak dobrze żarło i się zesrało.

Dziadyga komentarzy: 837716.03.2022, 22:27

Ramsdejl co by nie mówić to mega babol.

ostriket komentarzy: 665616.03.2022, 22:27

Ramsadsle stracił swoją magię z początku sezonu.

No cóż, pora się brać do roboty i kończyć takie patelnie jak Lacy/Ode

Placio komentarzy: 256316.03.2022, 22:27

Bramka Aarona :) w 100%

Craz komentarzy: 359716.03.2022, 22:27

Odegaard spieprzył Sete i się zemściło

Calyn komentarzy: 191616.03.2022, 22:27

Gosc broni wszystko absolutnie kazdy strzal ale *****a klatwa Jopy dziala i farfocel z 0 kata wejszie

Elastico07 komentarzy: 1256716.03.2022, 22:27

To nas jeszcze różni od klasowych drużyn.Oni swoje sporadyczne sytuacje wykorzystują w meczu o ogromną stawkę,my nie

Lamoreaux komentarzy: 347616.03.2022, 22:27